תושבים נגד “פרויקט ניצנים” • במקום צריך לקום מבנה ציבורי

יו"ר סיעת הירוקים אביהו האן עם תושבים ברחוב ניצנים בחיפה (צילום: דודי מייבלום)

ביום שישי (19/07/19) נערך כנס תושבים, עשרות תושבים הגיעו למפגש לגבי הבנייה המתוכננת ברחוב ניצנים בחיפה, הנמצא במורדות הרחובות שדרות הצבי ופינסקי בכרמל הוותיק בחיפה. התארגנות התושבים נועדה למנוע את התכנית לבנייה ברחוב, שהוסרה מסדר היום של הוועדה לתכנון ובנייה לפני שבועיים, כנגד תכנית הבנייה המתוכננת ברחוב ניצנים.

יו"ר סיעת הירוקים אביהו האן (צילום: ירון כרמי)
יו”ר סיעת הירוקים אביהו האן (צילום: ירון כרמי)

יו”ר סיעת הירוקים אביהו האן:

בכוונתי להילחם כנדרש לשינוי היעוד של פרויקט ניצנים, ממבנה לצורכי ציבור למבנה מגורים

עיריית חיפה מקדמת תכניות בניגוד לטובת תושבי העיר חיפה
במפגש שהתקיים, יו”ר סיעת הירוקים אביהו האן, אמר, כי סבור שברחוב ניצנים אמור להיבנות מבנה ציבור בהתאם לייעודו של המגרש ולא יחידות דיור. “הגיע הזמן שתכניות בינוי יהיו גם לטובת תושבי הכרמל. בכוונתי להילחם כנדרש שינוי היעוד של פרויקט ניצנים ממבנה לצורכי ציבור למבנה מגורים. מדובר על קרקע ברחוב ניצנים שיועדה למבנה ציבור. בשנת 2015 מכרה העירייה את הקרקע במחיר שמותאם למבנה ציבור וזאת מתוך הנחה שבאמת יוקם מבנה ציבור. והנה עברו 4 שנים והיזם מגיש תכנית שונה לחלוטין מהיעוד המקורי ובו הוא מבקש לבנות מבני מגורים בסך של 100 יח”ד ושני גני ילדים. שונה לחלוטין מהיעוד שעל פיו נמכרה הקרקע. פשוט מדהים אותי כל פעם מחדש איך עיריית חיפה הן בתקופת יהב והן בתקופת קליש מקדמת תכניות בניגוד לטובת תושבי העיר ובמקרה זה תושבי שכונת רכס הכרמל הוותיק. הפרויקט המוצע כולל שני מבני מגורים בני 8 ו-15 קומות ו 100 יחידות דיור וברור שעם ההקלות הנוספות הפרויקט יעלה לגבהים של 20 קומות ויותר”.

עלולים להיגרם עומסי תנועה
האן סבור כי הדיירים החדשים בפרויקט, בנוסף לדיירים חדשים בפרויקטים הסמוכים, עלולים לגרום לעומסי תנועה. “הפרויקט ייצר בעיות קשות של תחבורה בציר דרך הים אילנות ויחד עם פרויקט הבניה בהר הכרמל שכולל יותר מ 100 יח”ד, פרויקט נוף כרמל מערבי עם קרוב ל 400 יח”ד, פרויקטי תמ”א ברחובות דרך הים , שושנת הכרמל, פינסקי, שדרות יצחק, שדרות הצבי ורחובות נוספים שבהם מקודמים פרויקטי תמ”א, אני צופה כאוס תחבורתי קשה ביותר ופגיעה קשה באיכות חיי תושבי כרמל מערבי ורכס הכרמל הוותיק”.

דרישת שינוי גישה לכלל הפרויקטים
המפגש ביום שישי היה מפגש ראשוני על מנת להתחיל התארגנות כנגד התכנית. “אני קורא לתושבי שכונת כרמל מערבי להתאחד ולהקים קול צעקה כנגד פרויקט זה, לדרוש התערבות מידית של ראש העיר לשינוי ההחלטה ולקדם פרויקט מבנה ציבור לטובת התושבים אומרים עד כאן. תושבי הכרמל אינם מוכנים לסבול עוד. בכוונתי לארגן את כלל תושבי השכונה ולדרוש שינוי גישה לכלל הפרויקטים והתאמתם למצב הטופוגרפי והתחבורתי הקשה בשכונה”.

תגובת העירייה:

הקרקע בה מדובר הינה קרקע פרטית המיועדת על פי תכנית בניין עיר מאושרת מזה עשרות שנים לבית אבות. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה עדיין לא דנה בנושא ולא גיבשה את המלצתה לוועדה המחוזית שהיא בעלת הסמכות לשינוי יעוד הקרקע.

יו"ר סיעת הירוקים אביהו האן עם תושבים ברחוב ניצנים בחיפה (צילום: דודי מייבלום)
יו”ר סיעת הירוקים אביהו האן עם תושבים ברחוב ניצנים בחיפה (צילום: דודי מייבלום)

הגיבו כאן לכתבה