הצלחה למיזם מרחב היזמות 60 +/- | כעשרים יזמים אזרחים ותיקים וסטודנטים השתתפו בהאקתון הראשון בחיפה

ההאקתון הראשון של מיזם מרחב היזמות 60 +/- , שהינו מיזם פורץ דרך וחדשני, שנולד בשותפות של עיריית חיפה, ציונות 2000 וחברת מגדל, התקיים בחמישי האחרון בהשתתפות כ-20 יזמים, אזרחים ותיקים וסטודנטים.

ההאקתון (אירוע יזמות מרתוני) שהתקיים נועד לאזרחים ותיקים ומהווה חממה בין דורית לצמיחה אישית וקהילתית, מעורר השראה ומעוף לחלום, ליזום ולהשפיע ברמה האישית, החברתית והכלכלית. בהאקתון השתתפו שישה סטודנטים שהגיעו לארץ מאוניברסיטאות מובילות בארצות הברית  במסגרת תוכנית התמחות קיץ 2019, אשר לימדו את היזמים מהגיל השלישי כיצד לכתוב ולבנות תוכנית עסקית, לעצב מצגת נכונה לחקור ולנתח שוק שוק ועוד.

בין הרעיונות שעלו בהאקתון: תו תקן נגישות לעסקים “גיל שלישי friendly”, “שולחן נקי” – חברה לטיפול במסמכים וארגונם ואתר להנגשת פנאי יחודיי לבני הגיל השלישי.

מתוך המיזמים עלו לגמר שלושה:

“Be shoer” – פיצוח חיישן לנעליים למניעת נפילות – המיזם שזכה.

Daddysitter- עוזרת אישית וירטואלית לבני הגיל השלישי ומשפחותיהם

הקמת קהילת עסקים art designers בני הגיל השלישי

היזמים קיבלו ליווי והזוכים קיבלו חבילות של ליווי.

ההאקתון היה חלק מהפעילות לקראת התחרות ע”ש אילה שמתקיימת זו השנה השנייה בחיפה. המטרה הינה להפוך האירוע לקבוע בחיפה לקידום פעילות של ולטובת הגיל השלישי מהכיוון היזמי טכנולוגי. ההאקתון בהמשך יהיה אירוע קבוע בחיפה הזוכה יקבל ליווי עיסקי עם המתמחים של תכנית הקיץ שלנו וליווי כספי עם רואה חשבון. הקרן הוקמה לזכרה של ד”ר איילה מרקמן, אשר היתה פעילה עם בני הגיל השלישי בחיפה. בני משפחתה בחרו להנציח את זכרה ע”י עידוד יוזמות בתחום הגיל השלישי.

עופר מרקמן, בעלה של ד”ר איילה מרקמן ז”ל, שעל שמה הוקמה הקרן סיפר לחי פה: “המטרה להפוך את חיפה למובילה בבני גיל שלישי פעילים ויוזמים. אומרים שחיפה עיר מזדקנת אבל זה יתרון וחיפה יכולה להוביל כי הזקנים של חיפה הם משכילים במיוחד, הם טכנולגים יש בהם הרבה בוגרים של אוניברסיטאות,  מכוני מחקר, יוצאי רפא”ל. וגם בקרב האוכלוסייה הפנסיונירית בחיפה יש אנשים שיכולים לעזור ומבינים את הצרכים, פתוחים לטכנולוגיה וגם הם בעצמם טכנולוגים שיכולים לתרום מהידע שלהם”.

ההאקתון התקיים בחסות ההאב לחדשנות מדעי החיים בחיפה של אי.או אנטרפרייז, מטי חיפה, ריג’ס פלים חיפה, משרד עו”ד מרקמן טומשין, מלח גורמה 424,  אשר גם חילקו פרסים ומשרד רו”אח זמיר.פאנל השופטים כלל את עו”ד תמר ערבה, עו”ד רוניה רובינשטיין, רו”ח אלירן זמיר, אורפז הרוש ואיילת אילני. ההקתון עתיד לפעול כל שנה בתחומים רלוונטיים לבני הגיל השלישי.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור כלכלה ועסקים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו