“אשת הברזל”, הכירו את ענבר בן דור, מנהלת “ספורטן חיפה”

הכירו את אשת הברזל – ענבר בן דור:
שנים לא יצא לי להיות בספורטן… הפעם האחרונה הייתה אולי לפני יותר מעשור, כשבביקור מזדמן במקום, ניתן לי הרושם שמלבד גימלאים, אנשים קשישים ונכדיהם, לא הייתה רוח צעירה במקום שבו יש בריכות וחוגי ספורט שאמורים למשוך גם חבר’ה צעירים.

לפני כשנה, מונתה ענבר בן דור למנהלת מועדון הספורטן חיפה, בראיון קצר ובלעדי לחי פה, היא מספרת על השינויים והתוצאות הכמעט-מיידיות שהביאה למקום וגם, על השגת הבלתי אפשרי, שבשבילה זה רק עוד אתגר בדרך קדימה.

כשפגשתי את ענבר בן דור, היא די ניפצה לי כמה מיתוסים לגבי מה שחשבתי שאמור להיות מנהל של קאנטרי קלאב – קיבלה אותי אישה צעירה, חייכנית, חיונית, עם לבוש קיצי ולא מחויט, כמה קעקועים על הידיים והרגליים ומלא אש בעיניים. בנוסף, למדתי מדבריה בהמשך וגם מהעלון, אותו נתנה לי, שהספורטן השתנה בשנה האחרונה והצעירים והמשפחות בדרכם בחזרה לקאנטרי קלאב הגדול של חיפה ובגדול!

ענבר בן דור, מנהלת "ספורטן חיפה" (צילום: אלבום פרטי)
ענבר בן דור, מנהלת “ספורטן חיפה” (צילום: אלבום פרטי)
לענבר יש לו”ז מאוד צפוף והיא לא מסתירה זאת, איך שמתחילה השיחה בינינו, מעניין אותי לדעת מה השינויים אותם הספיקה להנחיל בשנת הכהונה שלה בספורטן חיפה? המבט שקיבלתי ממנה לשאלה זו היה מבט של בינגו, הרמתי לה להנחתה, מעלה חיוך על פניה והיא מתחילה לירות מבלי להתבלבל:

חשובים לי מאוד כל חתכי הגילאים ויצקתי תכנים שידברו אל כולם אך בעיקר, יחזירו את הצעירים אלינו – יזמתי את נושא האירועים, אם זה לאוכלוסיית הגמלאים, שקיבלו חוגים כמו חשיבה ופיתוח הזיכרון, טיולים, שזירות פרחים ואפילו קופידון, שזו סדנה לזוגיות ביניהם. כמו כן, הכנסתי מופעי העשרה ובידור.

אני נותנת הזדמנות חדשה לצעירים לחוות את הספורטן: במשך שנים, הגילאים הדומיננטיים היו פה גיל הזהב ועכשיו. אנחנו מחזירים אלינו את הצעירים שבאים לחדר כושר, לחוגים ולבריכה הנהדרת שלנו שפתוחם בשבילם מ-1600 עד 2300. מירב המופעים פה היו לילדים ולא היה שום דבר בשביל קטגוריית הגיל 18-50. מצד אחד, אני חושבת על בית חם לגימלאים ושהכל יהיה להם פה תחת קורת גג אחת בחורף ובקיץ ובמקביל, להביא אחר הצהריים את הרוח הצעירה. כעת, אנחנו מלאים מבחינת מנויים מהבוקר עד הלילה. בימי חמישי יש לנו קונספט שנקרא “יום חמישי שמח”, עם די ג’יי, מיטות עיסוי ופינוקים לאורחים ובקיץ, צפויות לנו הופעות של אתניקס, שמעון בוסקילה, סטנד אפ של אמירם טובים ועוד מלא אטרקציות, לילה לבן למשפחות ,בו המשפחות מביאות אהלים ולנים פה. אנחנו רק משתדרגים בתחום הזה והקיץ הזה הולך להיות חם במיוחד פה בספורטן חיפה.


ענבר בן דור, נשואה+4 ילדים, אוהבת להציב לעצמה יעדים ואתגרים ומלבד היעד המקצועי שהציבה לעצמה בניהול ספורטן חיפה, היא שמה לעצמה יעד נוסף להגשים, בתחום הספורט:

אני קמה בשעה ארבע בבוקר והולכת לרוץ, אחרי זה, חוזרת ומטפלת ב-4 ילדיי וגם מפזרת אותם לגנים ובתי הספר. לאחר מכן, אני מגיעה לעבודה בספורטן והיום שלי מסתיים רק בסביבות שעה עשר – אחת עשרה בלילה. בנוסף ללו”ז העמוס שלי אני אדם שאוהב אתגרים ויעדים וכעת אני מייעדת את עצמי להשתתף ב”איירון מן” הישראלי, תחרות איש הברזל שתערך באילת, אני תמיד אומרת “את הקשה תעשו אתם, את הבלתי אפשרי תשאירו לי”

ענבר מספרת על עצמה שתמיד חייה בעולם של גברים ותחרות האיירון מן, תהיה בשבילה הגשמה עצמית. היא חובבת טיולים ומשתדלת להוציא את ילדיה ובן זוגה, למסלולים ברחבי הארץ ומתי שאפשר, גם בחו”ל. ענבר אוהבת לפסל, ליצור חרוזים וגם מטפלת בגינה הפרטית שבביתה במעט הזמן הפנוי שיש לה. המרוויחים העיקריים מאופייה התזזיתי של ענבר הם לקוחות הספורטן, שלפי התכניות על ענבר צפויים להנות מקאנטרי קלאב מתחדש עם שלל הפתעות וקיץ לוהט.

לסיום, פונה ענבר אל לקוחות הספורטן ותושבי חיפה ומזמינה אותם לקחת חלק בקאנטרי קלאב המשופר:

אנחנו מתחדשים ומחדשים את הספורטן ופעילותו, מזמינה את לקוחותינו היקרים ותושבי חיפה והסביבה להגיע לחוות ולהתנסות, הספורטן שינה ומשנה את פניו ולכל חתכי הגילאים יש מענה הולם בתחומי הבילוי, הספורט, האטרקציות ועוד.

ענבר בן דור, מנהלת "ספורטן חיפה" עוסקת באחד מתחביביה (צילום: אלבום פרטי)
ענבר בן דור, מנהלת “ספורטן חיפה” עוסקת באחד מתחביביה (צילום: אלבום פרטי)
Wענבר בן דור, מנהלת "ספורטן חיפה" (צילום: אלבום פרטי)
ענבר בן דור, מנהלת “ספורטן חיפה” (צילום: אלבום פרטי)
Wענבר בן דור, מנהלת "ספורטן חיפה" (צילום: אלבום פרטי)
ענבר בן דור, מנהלת “ספורטן חיפה” (צילום: אלבום פרטי)
ענבר בן דור, מנהלת "ספורטן חיפה" (צילום: אלבום פרטי)
ענבר בן דור, מנהלת “ספורטן חיפה” (צילום: אלבום פרטי)
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. אדוה אמר/ה

  שלום רב,

  אשמח כי נציג בכיר יחזור אלי בהקדם האפשרי.

  1. מערכת חי פה - חדשות חיפה אמר/ה

   אדוה שלום,
   פנייתך הועברה לגב’ ענבר בן-דור.
   תודה,
   מערכת חי פה

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור אישים בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו