הרשמה לתכנית “צוערים לשלטון המקומי” • האם אתם מאלה שמסתכלים תמיד קדימה ויכולים לדמיין את העתיד של ישראל?

האם אתם מאלה שמסתכלים תמיד קדימה ויכולים לדמיין את העתיד?
מחפשים קריירה בשירות הציבורי?
כדאי שתכירו את תכנית “צוערים לשלטון המקומי” שמתמקדת ביצירת עתודה ניהולית ומקצועית בשירות הציבורי.


ההרשמה למיונים מסתיימת ב-20/5/2019

  • מותנה במספר הנרשמים-כפוף לשינויים.

(טופס הרשמה בהמשך הדף)


תכניות “הצוערים לשלטון המקומי” ו”צוערים לחינוך הבלתי פורמלי” הינן תכניות דגל ייחודיות ויוקרתיות הפועלות בשיתוף משרד הפנים, משרד החינוך, משרד האוצר, שותפויות אדמונד דה רוטשילד, ‘עתידים’ ומפעל הפיס.
מטרתן היא להכשיר צעירים מצטיינים ומחויבים, בעלי כישורי מנהיגות ויכולת לחולל שינוי אל מול האתגרים הקיימים בשלטון המקומי ובכך להשפיע באופן אקטיבי על הסביבה בה הם חיים.

צוערים לשלטון המקומי - טיול משותף
צוערים לשלטון המקומי – טיול משותף

החלטת ממשלה – הכשרת דור העתיד של המגזר הציבורי בישראל במסגרת התכנית “עתודות לישראל”:

בשנת 2014 התקבלה החלטת ממשלה, תחת הכותרת “עתודות לישראל”, שמטרתה לשפר את איכות המגזר הציבורי, באמצעות טיפוח ופיתוח צעירים מוכשרים, שיהווה את דור העתיד של המגזר וייצרו בו מהפך.
תכניות “הצוערים” הינן תוצאה של ההחלטה הזו והן מכשירות בעלי תפקידים, שיהוו עתודה ניהולית ומקצועית, ושיאיישו בעתיד תפקידי מפתח בשירות הציבורי.
בתכנית משתתפים צעירים מוכשרים מכל חלקי הארץ ומכל המגזרים והתרבויות. צעירים אלה יוצרים יחד לא רק את עתודת הניהול של השלטון המקומי אלא גם רשת קשרים הטרוגנית ובעלת עוצמה.

אסתר עמר, צוערת בהשמה בתפקיד מנהלת תחום אסטרטגיה באגף הרווחה בעיריית בני ברק:

“אם אתם חולמים על צמצום פערים בחברה הישראלית, ורוצים ללמוד איך להשפיע, כי אפשר. תכנית הצוערים היא בדיוק המקום בשבילכם” .

צפו: “צוערים לשלטון המקומי”


לתכנית הצוערים חמישה מסלולים:

שלושה מסלולים לתואר ראשון:
◄ מכללת אורנים
◄ מכללת תל חי
◄ אוניברסיטת בן גוריון

שני מסלולים לתואר שני:
◄ אוניברסיטת חיפה
◄ הטכניון

תואר אקדמי ותכנית מנהיגות

מדי שנה מתקבלים לכל אחד ממסלולי התוכנית כ-25 צוערים מתוך מאות מתמודדים, בעלי מתאם קבלה לפקולטות ולחוגים במוסדות האקדמיים הרלוונטיים המשתתפים בתכנית.
במהלך ההכשרה הצוערים לומדים לתואר אקדמי (ראשון או שני) ובמקביל משתתפים הצוערים בתכנית מנהיגות, הכוללת סדנאות העשרה, מפגשים עם דמויות מפתח בחברה הישראלית סמינרים, סיור לימודי בחו”ל והתנסות מעשית ברשויות מקומיות.

צוערים לשלטון המקומי
צוערים לשלטון המקומי

דביר שץ, בוגר התכנית ומנהל האגף לתכנון אסטרטגי בעיריית דימונה:

“כשהתקבלתי לתכנית לא ידעתי לאן זה יוביל אותי, אבל היום, 7 שנים אחרי, אני חושב שזה שם אותי בנקודה הכי טובה שיכלתי להיות בה”.

קליטה לתפקידים ברשויות המקומיות

בתום תקופת ההכשרה, נקלטים הבוגרים במשרות מובילות, ברשויות מקומיות נבחרות בפריפריה, למשך ארבע שנים. משתתפי התכנית הופכים לחלק מרשת משמעותית של השפעה על החברה הישראלית בצמתים מרכזיים, ומקבלים מלגת לימודים מלאה ומלגת קיום חודשית, תכנית הכשרה איכותית כולל סמינר לימודי בחו”ל, השמה בסיום תהליך ההכשרה למשך ארבע שנים, בתפקידים אסטרטגיים במערכות השלטון המקומי.

קליטה לתפקידים בחינוך הבלתי פורמלי

תכנית ‘צוערים לחינוך בלתי פורמלי’ הינה תכנית ממלכתית וייחודית מטעם משרד החינוך, מינהל חברה ונוער, הפועלת לשיפור החינוך הבלתי פורמלי בישראל על ידי טיפוח והכשרת קבוצת מנהיגות לניהול מקצועי. התכנית מיועדת לצעירים ולצעירות מוכשרים בעלי מוטיבציה להשפיע, המבקשים לשלב מצוינות אקדמית ומצוינות חברתית על מנת להביא לשיפור החינוך הבלתי פורמלי בפריפריה החברתית והגיאוגרפית במדינת ישראל ובכך להוביל להקטנת פערים חברתיים בין הפריפריה למרכז ובין ציבורים שונים בחברה הישראלית

תכנון המרחב הציבורי

אחד המסלולים הייחודיים של תכנית הצוערים לתואר שני בטכניון, עוסק בתכנון ערים והוא אינו מחייב תואר מקדים בהנדסה. המסלול עוסק בתכנון המרחב הציבורי, ערים ירוקות וחכמות, תואר שלוקח אתכם להיות אלו שיקבעו איך תיראה העיר שלכם בעשרים שנה הבאות.

קרל מרטנס, יו”ר למסלול תכנון ערים ואזורים, פקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים:

“הצוערים בוגרי המסלול שלנו בתכנון ערים משנים את פני ישראל בעודנו מדברים. הם כבר בתפקידי מפתח המעצבים את השכונות והערים שלנו, מפתחים את התחבורה שלנו ומגנים על האזורים הירוקים”.
צוערים לשלטון המקומי
צוערים לשלטון המקומי

אז החלטתם ללכת על זה?
קדימה, ההרשמה בעיצומה!

חפשו אותנו גם בפייסבוק – צוערים לשלטון המקומי

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.