מובילות טכנולוגית • נמל חיפה זוכה באוסקר של נמלי הים בתחרות בינלאומית בעקבות הטמעת מערכת ה-TOS

(צילום: דוברות נמל חיפה)

נמל חיפה זכה בפרס NAVIS, במסגרת התחרות היוקרתית בעולם בתחום נמלי הים. בתחרות לקחו חלק 300 נמלי הים הגדולים בעולם • מנכ”ל הנמל מנדי זלצמן: “עוד הוכחה למצויינות של הנמל ולמחוייבות שלו ללקוחות”

החודש האחרון ייזכר לטובה בנמל חיפה. לאחר ההישג בהבאת אניית הנוסעים הגדולה ביותר שעגנה בארץ – “קוסטה ונציה”, קוטף הנמל עוד הישג כאשר זכה אמש (26/03/19) בפרס, בפעם השנייה בארבע שנים, בתחרות נמלי הים העולמית (NAVIS WORLD AWARDS), שזכתה לכינוי “האוסקר של הנמלים”.

האירוע מתקיים פעם בשנה בארה”ב, בעיר סן פרנסיסקו ומופק על ידי ענקית הטכנולוגיה הימית – NAVIS. הזכייה של נמל חיפה, כמו לפני ארבע שנים הינה בקטגוריית “תרומה לקהילת הים וללקוחות” – הזכייה בפרס היא בצוותא עם טרמינל של ענקית הטרמינלים מדובאי, חברת DP WORLD.

שטחי אחסון מכולות ומכוניות - נמל חיפה (צילום: ירון כרמי)
שטחי אחסון מכולות ומכוניות – נמל חיפה (צילום: ירון כרמי)

בנימוקי וועדת הפרס בו זכה נמל חיפה הוסבר על הישגים יוצאי דופן ופיתוחים טכנולוגיים יחודיים, ברמה העולמית, בהם בלט הנמל החיפאי מעל כל היתר – בפיתוח והתאמת מערכת ניהול המסופים (TOS) הממוחשבת שלו, לעבודה מלאה במגוון תחומים – מטען כללי (כל סוגי המטענים  שאינם מכולות, כדוגמת גרעינים, מטען בתפזורת, מכוניות יבוא, ברזל, עץ וכו’), הפעילות בקו המים ובשטחי האחסנה, וכן הפעילות בשער המטענים החדש של הנמל.
באופן זה, של פריסת מערכת ממוחשבת מורכבת, לדעת וועדת הפרס, נמל חיפה הזניק טכנולוגית את תחום פעילות המטען הכללי עבור כלל לקוחות ענף זה, תוך הובלתם לשימוש דיגיטלי וללא נייר של כלל הפעילות ולהגברת היעילות בעבודה.
פעולתו זו של הנמל מציבה אותו כמוביל טכנולוגי של קהילת הים כולה שעובדת או פוקדת את ישראל. את הפרס מטעם נמל חיפה קיבל אורי רגב, מי שהיה עד לפני מספר חודשים ראש אגף מיחשוב הנמל. 

שטחי אחסון בנמל חיפה (צילום: ירון כרמי)
שטחי אחסון בנמל חיפה (צילום: ירון כרמי)

אודות מערכת ה-TOS שהוטמעה בנמל חיפה: מדובר במערכת מחשב, המיועדת לניהול טרמינלים (Terminal Operating System). המערכת למעשה ממפה במסד הנתונים את שטח האחסון בנמל, כאשר בזמן אמת מתקיימת תמונת מצב של כל נקודה ונקודה בנמל וביחס לנקודה זו – מה הוא המטען הנמצא בה ומה היא כמותו. כך יכולים המפעילים לאתר מיידית כל מטען, להפנות מטענים חדשים לנקודות פנויות ולהעלות את הנצילות של שטחי הנמל ואת מהירות השירות ללקוחות הממתינים למטענים. המערכת עושה שימוש ברשתות תקשורת הנפרסות בנמל ומחייבת דיווחי זמן אמת של המפעילים באשר לכל מטען הנפרק בנמל והיוצא מהנמל. הנתונים זורמים כלהעת לשרת מרכזי והמפעילים מקבלים תמונה מדוייקת של כל שטח הנמל. הטמעת מערכת מסוג זה נחשבת בעולם לפרוייקט טכנולוגי מאתגר, כאשר מפעילי נמלים המצליחים להתמודד עם פרוייקט שכזה בהצלחה, אכן מעלים במידה ניכרת את תפקודו הלוגיסטי של הנמל.

אשל ארמוני, יו”ר דירקטוריון חברת נמל חיפה הגיב לזכייה הלילה:


” זו תעודת כבוד ליכולות שלנו, ליצירתיות שלנו, ולרצון שלנו לשפר את עצמנו עבור הלקוחות שלנו, ואני מודה לעובדים, להנהלה ולמנכ”ל מנדי זלצמן על ההישג הגדול. עם כניסתי לתפקיד הצהרתי כי חדשנות היא תנאי הכרחי להצלחתנו בהווה ובעתיד. ואכן, בכל תחום בפעילות שלנו אנחנו רואים שנמל חיפה הוא מוביל טכנולוגי, וכפי שהפרס הזה מוכיח, ההובלה היא ברמה העולמית הגבוהה ביותר. נמשיך לפעול בדרך הזו בוודאי לנוכח התחרות הצפויה לנו בשנים הבאות.”
אשל ארמוני – יו”ר דירקטוריון נמל חיפה (צילום – ירון כרמי)

מנדי זלצמן מנכ”ל חברת נמל חיפה, מסר לחי פה:


“מדובר בעוד הוכחה למצויינות של הנמל ולמחוייבות שלו ללקוחות, שמצטרפת גם לממצאי ארגון ה-OECD שדרג את נמל חיפה כנמל הרביעי ביעילותו בעולם. זו הפעם השנייה בארבע שנים, שאנחנו ניצבים על במת המנצחים ב’אוסקר הנמלים’, נמל ישראלי גאה, בין ענקי הטרמינלים בעולם. נמל ישראלי שמשנע כמיליון וחצי מכולות בשנה, מול ענקים שמשנעים עשרות מיליוני מכולות בשנה”.
מנדי זלצמן בחוג בית בדניה - 13/9/2018 (צילום: ירון כרמי)
מנדי זלצמן (צילום: ירון כרמי)
(צילום: דוברות נמל חיפה)
(צילום: דוברות נמל חיפה)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.