הערב: ״טיפת רום״ יופיעו ב”רובין פוד” ב-27/12/18 – ערב של שירים מקוריים בשפה העברית – “פולק עברי חיפאי שמח”

אפלים-טיפת רום

צמד “טיפת רום” מגיעים להופעה אינטימית וחמימה ב״רובין פוד״.

“מופע כובע”: מחיר הכניסה – שלם כמה שתרצה, בהתאם למהות המקום ברובין פוד

יום חמישי ה 27/12/18 בשעה 21:00

כתובת: סירקין 24, חיפה


טיפת רום לוגו
טיפת רום לוגו

ערב של שירים מקוריים בשפה העברית או כמו ש״טיפת רום״ מגדירים – “פולק עברי חיפאי שמח”. הצמד השמח ינעים את המקום באווירה של אהבה, אחווה, תום ופשטות, לצד האוכל החם, שיחכה לכם שתאמצו אותו לצלחותיכם.

אודות הצמד “טיפת רום”:

״טיפת רום״ למי שטרם הכיר, הוא הרכב חיפאי שצמח משני חברים – יהונתן ישראל ודני אמיתי – על מירפסת חיפאית בשכונת הדר. הרום היה חלק גדול בהשראה לכתיבת השירים ועל כן השם ״טיפת רום״.

שניהם היו נפגשים בערבים, יושבים על המרפסת משחקים קלפים, מדברים, שרים שירים (לא מקוריים) ושותים רום, על טיפותיו הרבות נקרא שם ההרכב ועל הרוממות הבאה מהן. במשך הזמן השניים התחילו ל״המציא״ שירים מתוך שעשוע ועם הזמן היה להם די חומר להופעה קטנה.

המוזיקה פשוטה, אפשר להגיד עממית ובגובה העיניים, נותנת הרגשה של קירבה, פשטות ותום. ההרכב מונה מידי פעם מוזיקאים כמו איתמר בק (מפוחית) ומקס אגושביץ׳ (כלי הקשה)…

מהוונדרבר-טיפת רום
מהוונדרבר-טיפת רום

את הופעתם הראשונה הם העלו במקום קטן, בו יונתן עבד, ברחוב מסדה שנקרא ״המקום של דובי״. שם חבר אליהם איתמר בק במפוחית ומאז, מעת לעת, הוא ומוזיקאים אחרים חוברים איתם להופעות כמו מקס אגושביץ׳ (כלי הקשה) וגל גביש (בס).

אפלים-טיפת רום
אפלים-טיפת רום

טיפת רום – מוסיקה עממית ופשוטה:

עיקר ההתמקדות בשירה ובמוזיקה של ההרכב טיפת רום  הוא פשטות, עממיות עם המון דגש לתום, אהבה, שימחה חברות ועצמיות. השניים אוהבים טריות גולמית וגמישה וניתן לשמוע זאת בהקלטות  הבית שלהם ביוטיוב. יהונתן ישראל אחראי על כתיבת השירים ודני אמיתי על ניגנת הגיטרה וההפקה המוזיקלית.

מהסירופ טיפת רום
מהסירופ טיפת רום

דני אמיתי:

זמר, שחקן, מוזיקאי, מאייר. זמר מצטיין במקהלת האופרה הישראלית זו השנה השביעית. הצלע השלישי של “צוות אמיתי” – תיאטרון מרכז העיר ( הפרינג’ החיפאי), במסגרתו שיחק מאז היותו ילד בהצגות ” פיצפונת ואנטון”, ” אמיל והבלשים”. וכבוגר בהצגות : “גולדה ושלושת הדובים, יש לי חבר” (בתפקיד ראשי), שהוצגה בתיאטרון העירוני חיפה בפסטיבל התיאטרון הבינלאומי בסאסרי, סרדיניה, איטליה ב2004 וזכתה לצל”ש הקהל. להצגה זו גם צייר תפאורה. כיום מופיע דני אמיתי בהצגות של  תיאטרון מרכז העיר חיפה: “ולדימיר ויסוצקי מדבר עברית” ( וגם אייר את הספר של שירי ויסוצקי שבהפקת ” צוות אמיתי”) ו” רוצה להיות זמר של אופרה” – אופרה מקורית לכל המשפחה  (בתפקיד ראשי), המוצגת בימים אלה ב” צוותא” ת”א ובתיאטרון חיפה.  מאייר וקריקטוריסט, חברת באגודת המאיירים הישראלית.

יונתן ישראל:

למד פרסום, קופירייטינג. כותב שירים מגיל צעיר ומופיע בצמד “טיפת רום”.

איתמר בק עם הלהקה שלו פקידי הקבלה:

מחבר שירים, שר ומנגן בגיטרה ומפוחית בהרכב הבלוז שהקים: “איתמר ופקידי הקבלה”, במסגרתו הופיע במקומות רבים בארץ ובפסטיבלים בינלאומיים, נגן ויוצר בלוז, אשר נולד עם cp – שיתוק מוחין שנגרם כתוצאה מחוסר חמצן בלידה.

הוא מתגורר כיום בשכונת הדר בחיפה, אך את רוב ילדותו עשה בבנימינה. בק התחיל לנגן על גיטרה כשהיה בן 14 ובהמשך הוסיף גם מפוחית.

איור דני אמיתי
איור דני אמיתי

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.