שינוי כיוון חד – הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קיבלה את המלצת צוות מהנדס העיר לדחות את התוכניות הנוגעות למפרץ חיפה

שינוי כיוון חד בעמדת עיריית חיפה בנוגע לעורף נמל המפרץ והשפעתו על עתיד מפרץ חיפה – עידן קליש החל

קליש מציגה עמדה שונה לגמרי לגבי ייעוד הקרקע המשתרעת מגשר פז בחיפה ועד קריית חיים.

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קיבלה את המלצת צוות מהנדס העיר לדחות את התוכניות הנוגעות למפרץ חיפה על מנת להגיש תוכנית חדשה כוללת שתתרום לעיר חיפה להתחדשותה וצמיחתה התיירותית והכלכלית תוך שמירה על הסביבה. חשוב לציין, בהקשר זה, כי עיקר התכניות כבר אושרו וחלקן הגדול נמצא בביצוע (הנמל המזרחי כבר מוקם. מדובר בכמות גדולה של תכניות שקשורות זו בזו, אשר עיקרן אושר עוד ב-2006, עד היה יונה יהב בקדנציה הראשונה שלו.

עבודות הבנייה בנמל המפרץ ארכיון (צילום: חי פה)

היום ממשיכות תכניות – קשורות לזרום לאישור הוועדות, כאשר במוקד הליך האישורים נמצאים השטחים שבעורף הנמל, נמל הדלקים, המקשר הימי של שינוע הדלקים, מרחב הקישון, צירי תנועה ועוד…

חזון חדש למפרץ חיפה

 

קליש מסמנת דרישה לשינויי תכניות

עינת קליש וסגנה, נחשון צוק, עוסקים כבר מספר שנים בלמידת התכניות לעורף הנמל והשפעתן על עתידה של חיפה. הם הגישו התנגדויות בשנים שחלפו וכעת יש להם עמדת השפעה משמעותית ביותר, כאשר לצדם פועלים משרד מהנדס העיר חיפה והאגף המשפטי של עיריית חיפה.

בין התוכניות שנמצאות על הפרק:

  • הקמת שדה תעופה אזורי משמעותי בחיפה, תוך הארכת המסלול שיתאים לטיסות עד אירופה והעברת הטרמינל לתחנת הרכבת של חוצות המפרץ. דבר שיהווה בסיס כלכלי לפיתוח התיירות בצפון המדינה וחיזוק מטרופולין חיפה.
  • ביטול ייעוד השטחים ללוגיסטיקה בחלק המזרחי ולייעדה לשימוש שדה תעופה. שטחים לוגיסטיים חליפיים ייבחנו בכל המרחב המטרופוליני ולאו דווקא בתחום העיר חיפה.
  • לבטל את היעוד לנמל הדלק.
  • לחייב את חנ"י בביצוע שוברי גלים לחופי הכרמל וקריית חיים לצורך הגנה על החול שיעבור לחוף כרמל.
  • לקדם חיבור מסילתי לתואי המזרחי ומינהור הרכבת בחיפה, במקביל לקידום תוכנית הנמל ובדרישה כי הנמל יהיה "נמל ירוק" הכולל אמצעים מתקדמים בטכנולוגיה עדכנית לתפעול, לצמצום זיהום, סיכון ומטרדים לרבות תשתית חשמלית לחיבור אוניות עוגנות.

 

תגובה
  1. שולמית שטיינר אמר/ה

    מילים,,מילים, הכל בזול
    שבענו מילים, הכל נאמר, על נמל, כל שדה תעופה, לא הגיע כבר הזמן לראות עשייה?

לא ניתן להגיב