גלישת גלים לבעלי מוגבלויות | המיזם החברתי החיפאי הנבחר לשנת 2018

צילום: ליה רוז מגן
גלישת גלים לבעלי מוגבלויות:
הכירו את המיזם החברתי החיפאי הנבחר לשנת 2018

 

בתום תחרות המיזם החברתי החיפאי לשנת 2018 של תכנית 'עושים פה' נבחר המיזם "גל אלמוג", בית הספר לגלישה לבעלי מוגבלויות. היזם, יוסי פרץ, זכה ב-5,000 שקלים לפיתוח המיזם. באירוע אף נחנך ההאב החברתי הראשון של חיפה.

צילום: ליה רוז מגן

בתום תחרות המיזם החברתי החיפאי 2018 של תכנית היזמות החברתית "עושים פה" בחיפה, שנערכה אתמול, א', 1/11/2018, נבחר המיזם המנצח של יוסי פרץ: גל אלמוג- בית ספר לגלישה אשר שם לו למטרה לשלב וללמד גלישה אנשים עם מוגבלויות.
המיזם זכה ב-5,000 ש"ח לפיתוח המיזם ובשישה חודשי שימוש חינמיים בהאב החברתי החיפאי החדש, 'האבטיפוס'.

 

טירת כרמל  – רחב

במקום השני זכה גיא תבורי, שמוביל את מיזם "חיבו"ק" שבמסגרתו סטודנטים לרפואה מלווים תושבים שחזרו לביתם לאחר אשפוז ממושך. במקום השלישי זכה עודד חצבני, חיפאי המשתייך לקהילת יד ביד בעיר, שהקים מיזם להוצאה ותרגום ספרי ילדים לערבית ומוציא בימים אלה את הספר המתורגם החמישי

התחרות נערכה במסגרת תכנית 'עושים פה' לשינוי חברתי, המתקיימת בפעם השלישית בחיפה, ובה שותפים ארגון ארץעיר, עיריית חיפה, שותפות חיפה-בוסטון, ו- VALUE MAKERS. האירוע התקיים בערב ההשקה של "האבטיפוס", ההאב החברתי הראשון בחיפה.

בין המיזמים הנוספים שהתמודדו: הודיני, אפליקציה חברתית המחברת בין תושבי השכונה, של היזמים שי אפשטיין. wise parking של היזם אייל סבג, המעניק פתרונות חנייה לאנשים עם מוגבלויות. כמו כן התמודד המיזם "הג'וב היווני" של היזמים אביטל חן וצחי חלימי – חדר בריחה נגיש למתניידים בכיסאות גלגלים, עיוורים, חירשים וכבדי שמיעה. מיזם נוסף הוא SpeechBeat- צמיד להעלאת שטף הדיבור של מגמגמים, המזהה את קצב הדיבור הטבעי ובעזרת מנגנון רטט מאפשר להפוך את הדיבור לשוטף וברור יותר.

אילנה קוורטין (צילום: ליה רוז מגן)
אילנה קוורטין (צילום: ליה רוז מגן)

אילנה קוורטין, מנהלת תחום יזמות בארץעיר:

"אני גאה במיזם הזוכה ובכל אלו שהתמודדו . כל יזם פה משקף צורך חברתי אחר שעולה מהעיר, ובאמצעות כלים של חדשנות, כלכלה וקהילתיות נותן לה פתרון. ככל שיצמחו יותר מיזמים חברתיים כאלה מהשטח העיר תהיה מחוברת יותר, קהילתית יותר ואיכותית יותר. עיר כמו חיפה, שמעודדת יזמות חברתית, היא עיר שמעניקה איכות חיים קהילתית לתושבים ומעודדת אותם להיות שותפים ביצירה ובפיתוח העיר".

ורד ישראלי, מנהלת שותפות חיפה – בוסטון: "המנהיגות הצעירה של שותפות חיפה-בוסטון יזמה פרויקט שמטרתו היא עידוד יזמות חברתית. לפרויקט שותפים ה-האב ליזמות חברתית של עיריית חיפה, ארץעיר, ו- ValueMakers." אומרת ו . "הרעיון שמאחורי הפרויקט הוא לחבר את הקהילה החיפאית לעיר ולמנוע את עזיבתם לערים אחרות. אנחנו בשותפות חיפה-בוסטון עושים מגוון רב של פעילויות כדי לעודד את הצעירים החיפאים להישאר בחיפה ולהיות בעשייה מתמדת למענה. בפעילויות אלה אנחנו מנסים לגרום לעיר להיות יותר אטרקטיבית עבור צעירים-בוגרים, והפרויקט הזה הוא אחד ממגוון הפעילויות שלנו. התפקיד שלנו הוא ליזום פרויקטים חדשים שיכולים לחולל שינוי".

 

"עיריית חיפה רואה חשיבות גדולה לפיתוח ועידוד תחום היזמות בעיר. לצד זאת, הבינה העירייה כי מול אתגרים מורכבים חשוב וצריך ליצור שיח ושיתוף עם שחקנים נוספים שפועלים במרחב הציבורי. מתוך תפיסה זו הוקמה המחלקה לאחריות משותפת שמקדמת שותפות רב מגזרית ויוצרת פלטפורמות המאפשרות שיח זה. ההאב ליזמות חברתית הינו הבית הפיזי של המרחב המשותף הזה. עם הקמתו של ההאבטיפוס- האב ליזמות חברתית בחיפה, הוא מאפשר לתכניות ושותפים המעוניינים לקחת חלק לפעול בצל קורתו. תכנית "עושים פה" בה משתפת פעולה העירייה לצד שותפות חיפה בוסטון, ארץעיר וvalue maker מקדמת יזמים חברתיים ומאפשרת להם צמיחה והתפתחות תוך ליווי מקצועי קבוצתי ואישי, בתקווה שיזמויות אלה יראו את חיפה כבית להשתקעות ויצירה במרחב הציבורי בה".

ואמיר נתן, הבעלים של Value Makers הוסיף, שהוא ממליץ לכל אדם לפגוש ולהזמין לביתו כמה שיותר יזמים חברתיים, כי הם האנרגיה שמניעה את העיר, ואת המדינה כולה.

לא ניתן להגיב