אוניברסיטת חיפה| טקס חנוכת “קמפוס העיר” ובניין דילן טאובר

קמפוס הנמל אוניברסיטת חיפה (צילום אוניברסיטת חיפה)

ביום רביעי, ט”ו בחשוון, 24.11.2018, התקיים טקס חנוכת “קמפוס העיר” של אוניברסיטת חיפה ע”ש לורי לוקיי וחנוכת בניין “דילן טאובר” במעמד פרופ’ אלפרד טאובר, יו”ר חבר הנאמנים של האוניברסיטה, פרופ’ רון רובין נשיא האוניברסיטה, מר מולי אדן יו”ר חבר הנאמנים של האוניברסיטה ואורחים נוספים.


בניין “דילן טאובר” נמצא ברחוב הנמל 16 יהיה חלק מקמפוס העיר התחתית שיכלול את שלושת הבניינים של האוניברסיטה ברחוב הנמל 63, 65 ו-67 שכבר פועלים ואת הבניין ברחוב פלמר 4 אותו החכירה עיריית חיפה לאוניברסיטה. עם תום העבודות על כל הבניינים יוקם בקמפוס שבעיר התחתית בית הספר למדעי הנתונים של האוניברסיטה, שיכלול את החוגים למדעי המחשב, מערכות מידע וסטטיסטיקה.

קמפוס הנמל אוניברסיטת חיפה (צילום אוניברסיטת חיפה)
קמפוס הנמל אוניברסיטת חיפה (צילום אוניברסיטת חיפה)

הקמת קמפוס העיר התחתית הוא חלק מחזון המולטיברסיטה של האוניברסיטה.  הפיכת האוניברסיטה לאוניברסיטה עירונית, שלה קמפוסים שממוקמים בכל רחבי חיפה והצפון.

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ’ רון רובין:

“זהו יום מרגש עבורנו, שבו החזון שהצגנו הופך למציאות. התחייבנו להגדיל את המעורבות שלנו במרקם העירוני של חיפה ועם פתיחת הבניין החדש שלנו בעיר התחתית אנחנו עושים צעד משמעותי בכיוון הנכון. הקמפוס שלנו ימשוך אלפי סטודנטים שיהיו חלק בלתי נפרד מהאקלים הייחודי של העיר התחתית בחיפה, הממזג אקדמיה ומחקר, היי-טק ביו-רפואי וחיי לילה תוססים”

קמפוס הנמל אוניברסיטת חיפה (צילום אוניברסיטת חיפה)
מולי אדן, יונה יהב, פרופ’ אלפרד טאובר ופרופ’ רון רובין (צילום אוניברסיטת חיפה)

הבניין החדש, נמצא ברחוב הנמל 16, ייקרא בניין “דילן טאובר” והוא יהיה חלק מקמפוס העיר התחתית על שם לורי לוקי – שיכלול את שלושת הבניינים של האוניברסיטה ברחוב הנמל 63, 65 ו-67 שכבר פועלים זה מספר שנים ואת הבניין ברחוב פלמר 4 אותו החכירה העירייה לאוניברסיטה.

לבניין דילן טאובר  שטח של 1.15 דונם ושטח בנוי של 2,500 מ”ר בשתי קומות. בקמפוס שבעיר התחתית של אוניברסיטת חיפה יהיה בית הספר למדעי הנתונים של האוניברסיטה, שיכלול את החוגים למדעי המחשב, מערכות מידע וסטטיסטיקה.

קמפוס הנמל אוניברסיטת חיפה (צילום אוניברסיטת חיפה)
קמפוס הנמל אוניברסיטת חיפה (צילום אוניברסיטת חיפה)

 

רקטור האוניברסיטה, פרופ’ גוסטבו מש: “הסטודנטים שילמדו בקמפוס העיר התחתית ייהנו מהמגורים לסטודנטים שהעירייה הכשירה באזור, וכן מחיי הלילה השוקקים של העיר התחתית. בנוסף, יוכלו לטפח קשר בלתי אמצעי עם היזמים וחברות ההיי-טק הצעירות שפועלות באזור. “העיר התחתית הופכת להיות המקום הנכון ביותר לסטודנטים בתחום ההיי-טק ומדעי הנתונים”.

בנוסף לקמפוס העיר התחתית מקימה האוניברסיטה את מגדל התגליות על שם הלמסלי יחד עם הקריה הרפואית רמב”ם בקמפוס של בית החולים ומעבדות בית הספר למדעי הים של האוניברסיטה כבר פועלות מתוך המבנה של חיא”ל. האוניברסיטה ממשיכה את המגעים המתקדמים עם המרכז האקדמי ויצו, להפיכתו לפקולטה לעיצוב במושבה הגרמנית ועם מכללת בראודה, להפיכתה לפקולטה להנדסה של האוניברסיטה בכרמיאל. במקביל, נמשכים המאמצים לרכוש את בניין “הקזינו” המיתולוגי בבת גלים ונמשכים הדיונים להקמת בית ספר לחקלאות בגליל.

“קמפוס העיר” של אוניברסיטת חיפה, משתלב בפרויקט ההתחדשות אותו מובילה עיריית חיפה בעיר התחתית, שהפכה בשנים האחרונות מאזור נטוש ומוזנח למתחם אקדמי שוקק חיים, בו מתקיימים מגוון אירועי תרבות וחברה, כאשר לצד המוסדות האקדמיים הוקמו בו עשרות בתי קפה ומסעדות, פאבים, חנויות אופנה, בתי מלון ודירות למגורים. השבוע זכה הפרויקט להכרה וליוקרה בינלאומית, כאשר העפיל לשלב הגמר בתחרות “ערים חכמות” לצד לונדון, פירנצה, מלבורן, סנטיאגו וסינגפור.

קמפוס הנמל אוניברסיטת חיפה (צילום אוניברסיטת חיפה)
קמפוס הנמל אוניברסיטת חיפה (צילום אוניברסיטת חיפה)

 

שר החינוך נפתלי בנט“פתיחת הקמפוס החדש למדעי הנתונים, בלב ליבה של העיר התחתית, הוא בשורה חשובה לאוניברסיטת חיפה ולעיר כולה. זהו צעד שכולם ירוויחו ממנו, הן הסטודנטים שייהנו מנגישות לקמפוס והן האזור שהאוכלוסייה הצעירה תפיח בו חיים חדשים ותוססים. אני שמח לראות שאוניברסיטת חיפה לקחה על עצמה כמשימה להגדיל את המעורבות החברתית של סטודנטים בעיר ומשקיעה בכך מאמץ ומשאבים. השילוב בין אקדמיה איכותית לתרומה לחברה והמדינה היא הנוסחה הנכונה, ואני שמח לראות כיצד האוניברסיטה מיישמת את זה בתפיסה ובמעשים. שתהא שנת לימודים מוצלחת לכל הבאים בשערי האונ׳, אני גאה בכם ומאמין בהצלחתכם”

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ’ רובין הוסיף: ” חזון המולטיברסיטה מתחיל היום באופן רשמי ואין מקום מתאים יותר להכות בו שורשים, בלב ליבה של העיר חיפה. בסופו של תהליך אנחנו נהיה אוניברסיטת מחקר טובה יותר, כזאת שמעניקה לבוגרים שלה הרבה יותר אפשרויות מכל אוניברסיטה אחרת בישראל, ולא פחות חשוב – אוניברסיטה שהיא חלק בלתי נפרד מהמרקם העירוני של חיפה והצפון כולו”.

 

יונה יהב 31/8/2018 (צילום: ירון כרמי)
יונה יהב (צילום: ירון כרמי)

ראש העיר חיפה, יונה יהב, הודה לראשי אוניברסיטת חיפה “שבמעשיהם מתקנים עיוות היסטורי שנעשה עם הקמת המוסדות האקדמיים הרחק מהמרכז העירוני ומהווה הבעת אמון של אוניברסיטה חיפה, כמו גם של חברות פרטיות מובילות בארץ ובעולם, הקובעות את מקום מושבן בעיר התחתית של חיפה”

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.