תקלה בהגשת טפסים: משרד הפנים פסל טכנית את מועמדותה של עינת קליש לראשות עיריית חיפה – הנושא בטיפול משפטנים

תקלה טכנית בהגשת הטפסים מחייבת את מטה קליש ומפלגת העבודה להתערבות משפטית דחופה. ממטה קליש נמסר: "מדובר בעניין טכני, כלל ארצי, שנוגע ליותר מ-30 סיעות במפלגות שונות. הנושא מתברר כעת בבית המשפט וצפוי להיפתר בימים הקרובים."

העמותה לתיירות – רחב

מכה קלה בכנף, או הסתבכות רצינית?

משרד הפנים הודיע על פסילת מועמדותה של עינת קליש לראשות עיריית חיפה מטעמים טכניים – הגשת טפסים שגויים על ידי נציגי מפלגת העבודה (מפלגת העבודה תומכת בשני מועמדים – סביון וקליש). ממשרד הפנים נמסר כי על מנת שתאושר מועמדותה מחדש, היא תיאלץ לפנות לבית המשפט המחוזי בחיפה, בשבתו כבית משפט מנהלי.


הערה: בנוגע למידע אודות רשימתו של סביון, או מועמדותו לראשות העיר, אנו מבקשים להבהיר כי על פי תגובת משרד הפנים, אין לגביו בעיה.


לחי פה נודע כי במפלגת העבודה שוקדים משפטנים, ברגעים אלה, על מנת לתקן את המצב שנוצר ולאפשר את מועמדותה של קליש.

האם תוכל קליש לגבור על תקלת הטספים, באמצעות הליך משפטי מהיר – את זה נדע בימים הקרובים. אך נכון לרגע זה, המתמודדים המאושרים על ידי וועדת הבחירות הם: מנדי זלצמן, דוד עציוני, יונה יהב, אביהו האן, ישראל סביון ויוליה שטראים.

ממטה קליש טרם נמסרה תגובה רשמית. כאשר נקבל תגובה, נפרסמה כאן.

מירית הנדסה – עתלית – רחב

משרד הפנים מסר לחי פה:

רשימתו של ישראל סביון לא נפסלה. מבדיקת הרשימות עולה כי בא הכח של סיעת הכנסת חתם גם ברשימתה של עינת קליש וגם ברשימת ישראל סביון. בהתאם לחוק, חתימותיו מתבטלות.  מאחר שרשימתה של עינת קליש הינה רשימה אחת של סיעה בכנסת היא נפסלה.   רשימתו של ישראל סביון הינה רשימה משותפת של סיעה יוצאת וסיעה בכנסת משכך, לא נפסלה”.

עינת קליש מסרה לחי פה:

בניגוד לנטען, ההודעה שיצאה היום לתקשורת על פסילת מועמדותי נעוצה בעניין טכני כלל ארצי שנוגע ליותר מ-30 סיעות במפלגות שונות. הנושא מתברר כעת בבית המשפט וצפוי להיפתר בימים הקרובים. אנו מצרים על הניסיון הפסול לנצל עניין טכני לטובת חיסול פוליטי.

הקמפיין שלנו ממשיך, כמתוכנן, עד לניצחון!

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...