יוליה שטראים בהשקת הקמפיין: אתמודד על ראשות העיר חיפה בבחירות באוקטובר 2018

היום הודיעה סגנית ראש העיר יוליה שטראים כי היא מתמודדת מול יהב, קליש רותם, האן, עציוני וסביון על ראשות העיר. לטענתה היא "ישראל ביתנו" האמתית על אף שהמפלגה בחרה להסיר את התמיכה בה.

ספורטן – כללי – רחב

מול תומכים ועיתונאים, הודיעה היום סגנית ראש העיר, יוליה שטראים, כי היא תתמודד על ראשות העיר חיפה בבחירות באוקטובר 2018. בלי להתבלבל היא אמרה שהיא רואה שכל ליצן יכול להתמודד על ראשות העיר ולכן היא, בעלת הניסיון, מתמודדת גם.

על השאלה האם תגיד לתומכיה במי לתמוך במידה שיהיה סיבוב שני, אם אליו היא לא תעלה, היא ענתה, שברור שהיא תגיד לתומכיה להצביע בסיבוב השני לראש העיר יונה יהב, שהיא משמשת היום סגניתו ועובדת איתו בשיתוף פעולה מלא שנים ארוכות.

שטראים תתמודד ברשימה עצמאית, לאחר שבשנת 2016 היא איבדה את התמיכה המפלגתית של “ישראל ביתנו” ולמעשה כבר אינה מכהנת כיו”ר הסניף החיפאי של המפלגה. במסיבת העיתונאים היא טענה כי היא ושני חברי המועצה שלה הם “ישראל ביתנו האמתית”, וכי היא בטוחה שכוחה לא יפחת, גם כשאין לה את תמיכתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן. לטענתה היא לא עזבה את מפלגת “ישראל ביתנו” אלא המפלגה החליטה לאחר שנים של פעילות משותפת להעביר את התמיכה בה לאדם אחר (לזר קפלון), וכיון שמה שחשוב לה זה העשייה עצמה לטובת התושבים היא מתמודדת ללא התמיכה המפלגתית.

יוליה שטראים בכנס השקת קמפיין הבחירות - חיפה - 17/6/2018 (צילום - מיכל ירון)
יוליה שטראים בכנס השקת קמפיין הבחירות – חיפה – 17/6/2018 (צילום – מיכל ירון)

לגבי נושא איכות הסביבה, אמרה שטראים כי אם היא תהייה ראש העיר היא תבחן את הנושא לעומק ולא רק תצא ותפגין, כיון שלטענתה ההפגנות על סגירת מיכל האמוניה רק הרעו את מצבם של תושבי העיר. לדבריה של שטאים, היום במקום מיכל אמוניה אחד יש כל הזמן תנועה של כלי שיט, שמביאים את האמוניה (הכוונה היא כנראה לאיזוטנקים) ולכן הסיכון להיפגע רק גבר.

“הביקור של יהב אצל ג’אפר פארח? היה מספיק שהוא היה רק מתקשר, גם אם זו תקופת בחירות”

שטראים מתכוונת להעלות הצעה לסדר בקרוב לפיה יוטלו סייגים על האפשרות להפגין בחיפה. היא התייחסה להפגנות הפרו-פלסטיניות האחרונות בעיר התחתית ובמושבה הגרמנית ואמרה שאסור לקיים הפגנות ללא רישיון.

עיריית חיפה – רחב

היא ציינה, שכשתושבי העיר יצאו למחות על מחירי הקוטג’, היא לא התנגדה לכך, אבל ההפגנות של תושבים, שגרים מחוץ לעיר, בעיתיות בעיניה. היא הזכירה את הפעילות שלה נגד עוצמת הקול של המסגד בכבביר, שעוררה עליה הרבה זעם וטענות לגזענות, אבל אמרה שגם בחודש הרמאדן פנו אליה תושבים מהדר עליון בטענות על הקריאות מהמסגדים והיא בעצמה טיפלה בזה לשביעות רצונם מול 106.

לגבי הביקור של יהב אצל מנכ”ל עמותת מוסאווה ג’אפר פראח אמרה שטראים, שהיא מבינה שזו תקופת בחירות, אבל עדיין יהב יכול היה להסתפק בשיחת טלפון אם הוא רצה לדעת מה שלומו ולא לבקר בביתו.

יוליה שטראים בכנס השקת קמפיין הבחירות - חיפה - 17/6/2018 (צילום - מיכל ירון)
יוליה שטראים בכנס השקת קמפיין הבחירות – חיפה – 17/6/2018 (צילום – מיכל ירון)

 

עוד שנתיים יהיה ניתן לטוס לאירופה מחיפה

שטראים, שמאחוריה 15 שנות פעילות ציבורית, הדגישה במסיבת העיתונאים את פעילותה וטענה שהתושבים יודעים שהיא לא רק מבטיחה אלא גם עובדת קשה בשטח.

“הרבה חברי מועצה מדברים על נטישת הצעירים, ואני מביאה עוד ועוד משפחות לחיפה. ב-5 השנים האחרונות הבאתי לחיפה 10,000 עולים ולא רק ממדינות חבר העמים. יש גם עולים שמגיעים לערים אחרות, ואני מצליחה לשכנע אותם לעבור לחיפה. בשנת 2017 הצלחתי להביא לחיפה 800 עולים, שבהתחלה התיישבו במקומות אחרים ואני סייעתי להם להעתיק את מקום המגורים שלהם לחיפה. את הדברים האלה אני עושה במסגרת העמותה לקליטת עלייה. גם בתחום התיירות אני משקיעה רבות. אפשר לראות את זה בבתי המלון שנבנים בזה אחר זה בעיר ובתפוסת החדרים. ניסיתי לעשות גם קו של שייט בין חיפה לעכו וזה הולך ומשתפר.

בנוסף, קיבלתי תקציב לבניית 300 מ’ נוספים בשדה התעופה בחיפה ועוד שנתיים יהיה ניתן לטוס לאירופה מחיפה”.

שטראים לקחה על עצמה גם את פרויקט עיר ללא אלימות, במסגרתו מגיעים מדריכים לבתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים על מנת להפחית את האלימות בבתי הספר.

“אני אחראית על הפרויקט ב-11 השנים האחרונות ולפני שנה הוסיפו לי גם את האחריות למלחמה בסמים ואלכוהול. אף אחד מחברי המועצה האחרים לא מגיע לישיבות הוועדה האלה, אבל זה לא משנה לי, אני מטפלת בכל מה שחשוב לתושבים בחיפה. לאחרונה גם עודכנתי שקיבלתי סכום של 670,000 ש”ח ותוך כמה שבועות יוצבו בחופי הים מצלמות, שיצטרפו למצלמות הפרוסות באזורים נוספים בעיר. אני אומרת תמיד למדריכי המוגנות בבתי הספר, שהם כמו האח הגדול, הם צריכים לראות כל דבר, שקורה עם התלמידים בבית הספר ולהיות הגורם המרגיע על מנת שתחושת המוגנות של התלמידים תשתפר ויהיו כמה שפחות אירועי אלימות ושיימינג.

עוד כמה ימים שנת הלימודים מסתיימת ומדריכי המוגנות שלנו יעברו למתנ”סים ולגני השעשועים על מנת לסייע שם לבני הנוער בימי החופש הגדול. אנחנו כל הזמן בשטח, ואנחנו עושים את זה גם באמצעות סיירות הורים. שיש לנו סיירות במספר איזורים בחיפה, ואני מציעה גם למבוגרים, שכבר אין להם ילדים בבית וגם לזוגות צעירים להצטרף לסיירות ולהסתובב איתנו בלילות על מנת לסייע לבני הנוער להתרחק ממה שמסכן אותם”

קופרשמידט: “שטראים היא אישה עם לב אדיר ונשמה גדולה:

חברי המועצה דני קופרשמידט אמר שיוליה היא הכי מתאימה להנהיג את הסיעה, כי היא אישה עם לב אדיר ונשמה גדולה.

“יוליה מסוגלת לתת מענה גם לציבור הרוסי בעיר וגם לכלל תושבי חיפה. היא תורמת הרבה לעיר ויודע את זה כל תושב, שאי פעם פנה אליה. יוליה מצליחה להביא תקציבים מהממשלה, וגם זה חשוב מאוד על מנת לקדם פרויקטים בחיפה”.

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...