יוליה שטראים: “תפוסת בתי המלון בחיפה נופלת רק מאילת ותל-אביב”

"ענף התיירות בחיפה שוקק חיים ואנחנו מצפים לעוד אלפי תיירים שיגיעו בשבועות הקרובים לקראת פסטיבל הסרטים בסוכות".

יוליה שטראים, סגנית ראש העיר, המכהנת כיו”ר עמותת התיירות חיפה, מציינת כי לצד בתי המלון הקיימים בחיפה,  עתידים להיפתח, בשנים הקרובות, עוד מלונות רבים ומספר חדרי בתי המלון בעיר יגדל בצורה משמעותית.

שטראים מספרת כי בחודשים יולי ואוגוסט 2017, עמדה תפוסת החדרים בבתי המלון בעיר חיפה  על 100% ותפוסה דומה עתידה להירשם גם בסוכות השנה, כך על פי התחזיות המעודכנות לאמצע חודש ספטמבר. בחופש סוכות, כמדי שנה, ייערך בחיפה פסטיבל הסרטים, המושך אליו קהל גדול, המגיע לצפות בסרטים ונשאר בחלקו ללון בבתי המלון בעיר.

שטראים אומרת כי בשנים האחרונות נבנו מלונות חדשים רבים בעיר, המצטרפים לשורה של מלונות בכרמל, בעיר התחתית, במבואות הדרומיים של העיר ועוד:

“אם משווים בין תפוסת המלונות בעיר לתפוסת המלונות בארץ, ניתן לראות שהשיפור בחיפה גדול בהרבה ממה שקורה בשאר הארץ. המטרה שלנו היא להמשיך ולעודד בניית מלונות חדשים בעיר, כיון שלעיר שלנו יש הרבה מה להציע לתיירים המגיעים לישראל וגם לישראלים, שמחפשים חופשה בארץ. בקיץ וגם בסוכות קשה למצוא חדרים פנויים בבתי המלון בעיר ואנחנו גאים בהישג הזה מאוד”.

מבט להמשך השנה

שטראים מוסיפה כי נתונים דומים בנוגע לתפוסת בתי המלון בישראל נרשמים גם בבתי מלון בתל-אביב ובאילת.
בחודש דצמבר ייערך החג של החגים, שגם הוא מושך לחיפה מבקרים רבים מכל רחבי הארץ, כיון שחיפה ידועה כעיר של דו – קיום, שבה גרים זה לצד זה בני דתות רבים, מציינים בחודש דצמבר את הרמדאן חג המולד וחנוכה.

יש לציין כי לפני כשבוע נפתח הדיוטי פרי בשדה התעופה המקומי. מעכשיו מי שבוחר לטוס משדה התעופה ליד הבית, יוכל להתחיל את החופשה כמו בנתב”ג, בקניות פטורות ממכס.

קוי התעופה לאתונה, רודוס וקוס

כזכור, לפני כחצי שנה הושק קו תעופה חדש מחיפה לאתונה ו-3 חודשים לאחר מכן, בחודש יוני, התחילו לפעול גם קווים חדשים לרודוס וקוס. קווי הטיסה החדשים מחיפה הם חלק ממסגרת רפורמת שמיים פתוחים אותו מוביל שר התחבורה ישראל כץ. הרפורמה הביאה לעליה של 655% בתנועת הנוסעים בטיסות הבינלאומיות השנה לעומת התקופה המקבילה אשתקד, עם כ-20 אלף תנועות.
מתחם הדיוטי פרי משתרע על פני כ-300 מ”ר, ובו ניתן ליהנות ממוצרי קוסמטיקה ובשמים, משקאות חריפים ויינות, סיגריות ומוצרי טבק, מוצרי אלקטרוניקה וחשמל, מוצרי אופטיקה ועוד.


לצד שדה התעופה המקומי, אוניות קרוז גדולות הגיעו וממשיכות להגיע לחיפה, ומביאות לעיר תיירים שנהנים מהאטרקציות העירוניות. מוזיאוני חיפה נהנים מביקורים רבים של תיירים ומבקרים וכך גם מוקדי תיירות בכל רחבי העיר , מוסיפה שטראים.

הגיבו כאן לכתבה