מהומות בחיפה: פרו-פלסטינים התפרעו במרכז הבילויים בנתנזון – 21 עצורים

מהומות בחיפה: פרו-פלסטינים התפרעו הערב, ליל שבת, 18/5/2018, ברחוב נתנזון, בלב מרכז הבילויים של הצעירים בחיפה וזרעו בהלה בקרב המבלים. מדובר בהפגנת כוח, שלא אושרה על ידי המשטרה. המפגינים קראו “ברוח ודם נפדה את פלסטין”. לחי פה נמסר כי בראש המפגינים עמדה חברת הכנסת חנין זועבי וכי המפגינים הגיעו לחיפה באוטובוס אשר חנה ברחוב נתנזון.

כפי שכל חיפאי יודע, רחוב נתנזון הוא למעשה מדרחוב, אשר מהווה מוקד בילוי לצעירים רבים, ביניהם גם חיילים רבים, אשר יוצאים לנפוש במהלך חופשת השבת שלהם. השולחנות ערוכים ברחוב עצמו והמבלים יושבים בחוץ. המפגינים ניצלו עובדה זו, על מנת לחולל מהומה ממש על שולחנות המבלים. הרחוב הצר הפך למרכז עימות בין מפגינים לבין שוטרים. בתום העימות נעצרו 21 מפגינים.

צועדים מהאוטובוסים להפריע לסדר הציבורי בנתנזון (צילום – חי פה)

 

ממשטרת חיפה נמסר לחי פה:

מארגני ההפגנה האפילו לא פנו לקבלת אישור משטרה. כמובן שמדובר בהפגנה לא מאושרת. המשטרה עצרה 21 מפגינים בחיפה, בתום מחאה אשר הפרה את הסדר הציבורי

בשעה זו מסתיימת מחאה שהחלה בשעות הערב בחיפה, במסגרתה הפרו חלק מהמשתתפים את הסדר הציבורי וניסו לחסום צירים.

בתוך כך, כוחות משטרה רבים שנערכו מבעוד מועד, צמצמו את הפגיעה בשגרת החיים והתנועה במקום, לצד מעצר 21 חשודים, במטרה לשמור על שלום הציבור ובטחונו.

כאמור, החשודים הועברו להמשך טיפול חקירות בתחנת חיפה.

עדכון מעצרים ליום שבת, 19/5/2018

(מאת משטרת ישראל)

בהמשך למעצר 21 חשודים אמש בחיפה, בגין הפרת סדר ציבורי במהלך מחאה, החשודים נחקרו בתחנת המשטרה בחיפה, כאשר 2 קטינים שוחררו ו- 19 בגירים נשארו במעצר. בהתאם ללו”ז בימ”ש ומתכונת עבודתו במהלך שבת וחג, נקבע כי דיונים ייערכו בצאת החג ביום א’, 20/5/2018.

לאור האמור, ככל שצרכי החקירה ותכליתה יידרשו את המשך מעצרם של מי מהחשודים, אלה יובאו לדיון בבימ”ש השלום חיפה בבקשה להאריך את מעצרם.

מהומות בחיפה – הפגנת ערבים בעד החמאס – רחוב נתנזון – 18/5/2018 (צילום – משטרת ישראל)

 

עו”ד אושר טקאש (צילום – אלבום אישי)

אושר טקאטש, איש ימין מחיפה שהוביל בשנים האחרונות הפגנות תמיכה במדינת ישראל ובצה”ל ברחבי חיפה מסר לחי פה: “חיפה הפכה לשטח הפקר. אם בעבר הפגנות כאלה היו נערכות בתדירות נמוכה ובתוך וואדי ניסנס, היום הן נערכות בתדירות גבוהה בעיר התחתית, ליבה המתחדש של חיפה, במטרה להתגרות ביהודים ולגרום לפרובוקציה ואלימות. מאכזב לראות את התנהלות המשטרה, שלא פועלת למניעת ההפגנות הבלתי חוקיות, למרות שהן מפורסמות בפייסבוק מראש ובפירוט רב. גם העצורים שבמעצרם מתגאה המשטרה, נעצרים רק בסוף ההפגנה ומשוחררים תוך מספר שעות בחזרה לפעילויות האלימות וההסתה. אני סבור שהשר לביטחון פנים גלעד ארדן, צריך להתעורר משנת החורף ולהורות למשטרה לנקוט בפעולות מנע וביד קשה נגד הפורעים.”

מהומות בחיפה – הפגנת ערבים בעד החמאס – רחוב נתנזון – 18/5/2018 (צילום – משטרת ישראל)
אוטובוס מביא את המפגינים לרחוב נתנזון בחיפה 18/5/20108 (צילום – חי פה)
המפגינים בדרכם לרחוב נתנזון בחיפה מהאוטובוס 18/5/20108 (צילום – חי פה)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.