יוליה שטראיים: “בשנתיים האחרונות הבנו שהסינים הם קהל יעד עבור חיפה”

יוליה : “כבר לפני שנתיים זיהנו את השוק הסיני כקהל יעד פוטנציאלי וחשוב, אנחנו מברכים את תנועת התיירות מסין שעולה ומתעצמת כל הזמן ומוכיחה כי התיירות הנכנסת בחיפה תוספת תאוצה ורואים את זה בנתונים, אנו רואים בתיירות מסין הזדמנות עצומה והבטחה כלכלית אדירה לעיר חיפה”

 

 

העמותה לתיירות חיפה מזה שנתיים זיהתה את הסינים כלקוחות פוטנציאלים והחלה במחקר לטובת תיירות נכנסת מסין.  לצורך כך הפיקה העמותה לתיירות חיפה חוברות מדריך לתייר בחיפה בשפה הסינית והינה הראשונה בארץ שעשתה זאת עד היום, החוברת הושקה לראשונה בכנס בנושא תעשיה וטכנולוגיה בו השתתפו עשרות משקיעים סינים במלון דן כרמל וזכתה להצלחה כבירה.

העיר חיפה זוכה להצלחה מדהימה בקרב פלח שוק זה בשל היותה בעבורם “תמצית הגנום היהודי” לנוכח מוסד הטכניון, ביה”ח רמב”ם, מת”ם חיפה וזוכי פרס נובל החיפאים.
בנוסף, ענף התיירות בעיר נדרש להכנות מיוחדות לקראת התייר הסיני, מארוחת הבקר והחדר במלון, דרך סוגי הטיולים שהם חייבים להספיק בהם בערך “הכל”.

לדוגמא: התייר הסיני מעדיף ע”פ רוב לאכול אוכל סיני, על כן הותאמה ארוחת הבקר במלונות הגדולים בהתאם לרצונותיהם, בנוסף הסינים מאמינים באמונות טפלות, לדוגמא: הספרה 8 נחשבת לספרה חיובית וטובה בתרבות הסינית ואילו הספרה הנחשבת כלא רצויה היא 4 כיוון שהגייתה בסינית נשמעת כמו הגיית המלה “מוות” לפיכך בסין במקומות רבים אין מושב מס’ 4 או קומה 4 או חדר 4, בנוסף הסינים משתדלים להימנע גם מהמספר 13 שנחשב למספר ביש מזל ועל כן המלונות המארחים מגלים רגישות לנושא המספרים ומארחים בהתאם בנוסף לקודי ההתנהגות העסקית והתרבותית של התייר המגיע מסין.
העמותה לתיירות עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם סוכנים וסיטונאים המביאים את התיירות הסינית לארץ, מלווה את הקבוצות ומתאמת עבורם הרצאות וביקורים במקומות שמעניינים אותם (בתחום חינוך ואקדמיה, רפואה והייטק).
העמותה מציעה הרצאות כתמריץ לקבוצות שלנים בעיר 2 לילות ומעלה.

השף, ארז גולקו מארח בביתו קבוצת סינים לארוחה(תמונה)

 

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.