סוף דבר: עינת קליש הורשעה, אך גזר הדין לא ימנע ממנה להתמודד על ראשות העיר

בגזר הדין נקבע כי ד"ר עינת קליש רותם תשלם קנס, אך אין קלון בעבירה והיא יכולה להמשיך בפעילותה הציבורית. קליש רותם: אני ממשיכה לרוץ לראשות העיר עד שאעמוד בראשה

האוניברסיטה הפתוחה – רחב

בית המשפט בחדרה גזר היום את עונשה של המתמודדת לראשות העיר חיפה, ד”ר עינת קליש רותם וקבע שאין קלון בעבירה, ולכן אין כל מניעה שהיא תתמודד על ראשות עיריית חיפה באוקטובר.

עינת קליש רותם הורשעה בעבירת בנייה ושימוש במקרקעין ללא היתר ביח”ד שתכננה כאדריכלית בזיכרון. שופט בית המשפט, יעקב גולדברג, לא נענה לבקשתה של קליש רותם שלא להרשיע אותה, כיון שסבר כי המסר בכך שלא ירשיע אותה יהיה מסר מקל. בנוסף, הוא טען שכיון שאין קלון בעבירה, הקריירה הציבורית של קליש רותם לא תפגע והיא תוכל להמשיך בהתמודדות שלה על ראשות העיר. החלטת בית המשפט הייתה עלולה למנוע ממנה להתמודד בעוד מספר חודשים מול ראש העיר המכהן יונה יהב.
בגזר הדין נקבע כי קליש רותם תשלם קנס של 30,000 ש”ח או תמיר את הקנס ב-60 ימי מאסר.

קליש רותם פרסמה התייחסות להחלטת בית המשפט לפיה כל אחד עלול למצוא את עצמו בנעליה:

“הבוקר פסק בית המשפט נגדי. הבנייה נעשתה בניגוד להוראותיי המפורשות. בעבירות מנהליות מסוג זה החוק קובע הרשעה אוטומטית, לא חשוב אם התכוונת או לא.
כולנו מועדים להפוך לקורבן של התעמרות מערכות החוק השרירותיות.
נשרפה לכם נורה אחורית ברכב? קבלן השיפוצים חרג חצי מטר? גם אתם עלולים להיות מורשעים בפלילים. במקרה שלי, תוסיפו לזה כמובן גם בחישות פוליטיות.
כראש עיר, לא אוכל לקבוע ולשלוט על דרישות החוק של מדינת ישראל, אבל לא אתן יד ולא ארשה לרמוס את האזרח הקטן על ידי העירייה שבראשה אעמוד.
אותי המערכת מנסה למחוץ. היא לא תצליח. אני ממשיכה לרוץ לראשות העיר עד שאעמוד בראשה”.

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...