איפה הכסף ? תושבים עניים והבזבוזים של עיריית חיפה

IMG_7965.JPG

איפה כספם של תושבי חיפה? 

אנחנו בחי פה עוקבים מקרוב אחר ההוצאות (ויש אומרים, הבזבוזים) של עיריית חיפה. אנו מתעדים בצורה עקבית אחר פעילות כספית חריגה ומביאים אותה לפניכם בדף זה

 

 

ניקוי ראש – שם כספי ציבור

איפה הכסף: חברי מועצת העיר הנכבדים גלבהרט ובורובסקי וכן יו”ר סיעת הירוקים ירון חנן, מגיבים בלעדית לחי פה בעניין כספם של תושבי חיפה.
oposition_220.jpg

חברי האופוזיציה מסבירים איפה הכסףאתם מוזמנים לגלול את הדף למטה לעיון בתגובות

כאן ננסה להבין לאן הולך כספם של תושבי חיפה. אנשים פשוטים, בחלקם הגדול אנשים שמתקשים לגמור את החודש. כורעים תחת נטל הארנונה הגבוהה… מהגבוהות בישראל.
נעדכן כאן בכל פעם שיש אירוע כספי משמעותי.

 

3 תגובות
 1. ירון חנן אמר/ה

  מהי "תרבות" בעיריית חיפה? בידור להמונים בדמות מופעי אומנים בחינם לקהל שמגיע ברובו מחוץ לעיר, ונהנה מהופעות זמרים מפורסמים ויקרים מאד, על חשבון כספי הארנונה שאנו משלמים!
  מהי "תרבות" בחיפה? אירועי מסיבות רחוב המוניים הכוללים שתיית בירה ומשקאות משכרים ברחוב, כולל מכירת משקאות לצעירים!
  מהי "תרבות" בחיפה? פתיחת דוכני שמונצעס ברחובות ועוד מכנים זאת "יריד אומנות".
  כל האירועים הללו הופקו על ידי עיריית חיפה במיוחד בשנים האחרונות, כדי לנסות להתחנף לתושבי העיר, לכאורה מתוך הנחה שגוייה שלהוצאות האדירות הללו מתקציב העירייה, יהיה גם ביטוי ברור בקלפי, בסוף הקדנציה.
  ובכן נראה לי שיונה יהב צפוי לאכזבה. כל יועציו היטעו אותו,הציבור בחיפה לא כל כך טיפש ולא קונה את הניסיון השקוף הזה לקנות את דעתו.

  לצערנו את המחיר כולנו נשלם מיד לאחר הבחירות, בחשבון הארנונה הבא וכבר עתה אנו רואים את המכירה המואצת להחריד של שטחי ציבור עירוניים לנדל"ניסטים, כדי לכסות על הבור התקציבי שהוצאות אלו בנוסף לפרויקט האצטדיון יצרו בקופה העירונית!

 2. שמואל גלבהרט אמר/ה

  נאה שאל, נאה דרש, וגם קיים: קיצוץ ארכי ורחבי במספר שרי הממשלה.
  אולם עוד זה מקצץ, ונציגו בחיפה מרחיב ומתרחב.
  שי אבו-חצירה, סגן רביעי בשכר לראש העיריה, שמעולם לא נדרשה ליותר מ-3.
  כך גם קובע החוק, ולכן היה צורך לבקש אישור מיוחד למינוי המיוחד.
  ורק שנבין: עלות סגן ראש עיריה, גם אם הוא רביעי ומיותר, כולל לשכה, מזכירה ועוזר,
  מגיעה לכ-700 אלף ש’ בשנה ויותר.

  עכשיו בואו נבדוק מה התמורה שהציבור מקבל מסגן ראש העיריה שי אבו חצירה:

  • ועדה לקידום מעמד הילד, בראשותו – אינה מתכנסת;
  • ועדת מכרזים – אינו מגיע לדיונים;
  • ועדה לתכנון ובניה – מתוך פרוטוכל אחרון: הגיע 1700, עזב 1715! לרוב גם זה לא…
  • דיוני מועצת עיריה – לפעמים מגיע. הצעות לסדר – 0. שאילתות – 0.
  • ציטוט מדבריו במועצה: "אם הייתי יזם, גם אני הייתי בונה בלי לחכות להיתר"!

  וראש העיריה והיועץ המשפטי, עורכי דין שכמותם, שומעים ואין להם מה להעיר לו…

  וכדי שלא יהיו אי הבנות, שי אבו-חצירה אינו מתבטל! הוא עובד קשה,
  מכין את הקמפיין של מפלגתו לבחירות הבאות, מה שמשאיר לו כנראה מעט מדי זמן למילוי התחייבויותיו הנוכחיות, עבורן הוא מקבל שכר מלא, בלי קשר לביצועיו.

  לשאלה "איפה הכסף?" תשובות רבות, זו רק אחת מהן.
  לשאלה "מאיפה הכסף?" תשובה אחת…

  הערת העורך: שי אבו חצירה
  [attachment=0:ire1r48a]shay_abu_hazira.JPG[/attachment:ire1r48a]

  מאחל פסח בכיף, וחגיגת אביב ירוקה!
  שמואל גלבהרט, אדריכל ומתכנן ערים
  יו"ר הירוקים של חיפה במועצת העיריה

 3. יעקב בורובסקי אמר/ה

  בחמשת התקציבים 2008-2013 לא חיפשו את הכסף ,מחדל הניהול הזה הוא הסיבה מדוע יונה יהב אינו ראוי להמשיך להיות ראש העיר , תפיסת הניהול שלו אינה מחפשת יעילות,לא מבקשת ליצור מקומות עבודה,חינוך איכותי ,סביבה ירוקה,פיתוח עיר ,פשוט כלום .

  קריאה של יעדי התקציב מלמדת כי העירייה מבקשת לשמר את הקיים ובנוסף כגוף שולי נזקקת לתרומות ומבצעי הנחה של הפטרונים המוסדיים והפרטיים, כך כל מה שבכל זאת מתקיים בעיר אינו נובע מתכנון וביצוע תקציבי אלא מתרומות ונדבות שלטון והמרחק ליחסי הון שלטון הוא חד כיווני.
  יהב כמובן שיכלל השיטה להון-שלטון ועיתון תוך שבירת שיאים שלציניות בחלוקת משאבים וגובים לתקשורת שחלקים ממנה משיבים חום ואהבה טיוח ענק עד שמי שלא חי בעיר עלול לחשוב כי אכן רחוב הרצל והדר הם השאנז אליזה וחיפה היא ממש ברצלונה כמו שיהב הוא לא אחר מגולייני
  כאשר מעט התרומות בכל זאת מגיעות כל (תורם וסיבותיו -הכלל הוא שאין מתנות חינם) הם מבוזבזים ליצור מראית עין עשיה ומכאן שעיקר הכסף מושקע בפרסום,שיווק,גימיקים מטורפים כמו מלכות יופי ,שלטי חוצות רהבתניים ללא קשר למציאות של עשיה,מרביתם בלתי חוקיים ובעיקר מסוכנים להולכי רגל והארנונה או היטלי תאגיד המים הגבוהים והמנופחים הופכים לפלטפורמה לפרסום זול.

  כלי הניהול העיקרי של עירית חיפה ב11 השנים האחרונות הוא "לא עשית,פרסמת,עשית" עיקר הכסף מוקדש לטשטוש ראיותו של האזרח וחושיו כך למשל בטוח כל אזרח כי רכבת קלה היא עניין של ימים, כיוון שיש לנו "מטרונית" תערוכת פרחים חשובה ופשוטה אינה בלקסיקון החיפאי כאן הכל גדול, ראוותני ולמרבה הצער בזבזני עד להחריד 32מליון אומדנת הנזק (העלאת מיסי הארנונה השנה מתוקצבים ב22מליוןשח בלבד)

  אסור להגרר לחיפוש נקודתי של הכסף ,זוהי טעות מחשבתית אלא לחפש את מה עשו התקציבים ב5 שנים הראו לנו ביצוע .הוא לא קיים כי מראש אינו מתוכנן לטובת האזרח .כל איש ניהול בסיסי יודע כי תקציב בונים מול יעדים ניתן לקבוע בודאות כי 30-40% מהתקציב נעלמים כל שנה במספרים למעלה מ500מליוןשח יורדים לטמיון בכל שנה ובחמש השנים האחרונות למעלה לשנים וחצי מילארד שקל ברחו לנו מהכיסים לכיסוי מחדלי הניהול ,לבזבזנות ,רהבתנות ,לפרוייקטים מצחיקים,עלובים ומגלומניים כאחד

  את הכסף ניתן למצוא בכמות דיוני תכנון התקציב שיהב ישב בהם (על פי הפרוטוקולים לא היו) את הכסף ניתן למצוא בשלטי החוצות ובמבצעי ראוה נוסח משטרים ישנים ,הכסף נמצא בתחילת השנה בכיסי האזרחים עובר לקופת העיר ולא חוזר אל האזרח כמעט ,הבחירות הקרובות הן סוג של בחינת גמר ,החלפת יונה יהב תגרום למאות מליוני שקלים להגיע לכתובת הראויה .יהב הוא השקעה שהכזיבה יש לעבור בדחיפות למניות בטוחות "מהפך " מציעה אפיק השקעה סולידי ורציני אצלנו הכסף יהיה שקוף לכל

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.