אורי בלום ז”ל – ההספדים ומסע הלוויה – כתבת וידאו – 06/12/17

מנשה שמש מביא את ההספדים שנאמרו בהלווייתו של אורי בלום ז"ל

אורי בלום ז"ל (צילום - סמר עודה)
עינת קליש חיים בחיפה – רחב

“איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא..” כתב המשורר נתן יונתן, וכאילו כיוון מילותיו לחברינו אורי בלום שהובא היום למנוחת עולמים בלכתו בטרם עת.

בן ארבעים שנים היה אורי במותו מסיבוך לאחר ניתוח, והותיר מאחוריו את אורית אשכנזי זוגתו לחיים ואם בתו הקטנטנה רוני, הורים ובני משפחה המומים.

מעל אלף אנשים גדשו את בית העלמין שדה יהושע, בבואם לחלוק כבוד אחרון לאורי.

 

יונה יהב

“אורינקה”, כינה אותו יונה יהב ראש העיר חיפה בפתיחת הספדו את אורי ולא חדל מלהזיל דמעותיו.

קניון שער הצפון – מתחלף – רחב

 

 

 

“הרבה רעיונות מטורפים הבאת לשולחן שלי, את חלקם ביצענו, את חלקם נבצע. אבל הרעיון הכי מטורף הוא המחזה הזה, שאני עומד כאן ומספיד אותך בדרכך האחרונה. ….אני מכיר אלפים, אבל לא הכרתי מעודי איש מוכשר כל כך כמוך, עם יכולות כאלה, שלחשוב בקטן שעמם אותו, לכן תמיד חשב בגדול ובענק….

הרבה אנשים טובים יש, אבל מעט מאוד אנשים מיוחדים. אתה היית בקטגוריה של אדם מיוחד.”

 

ערמות הזרים שהונחו על קברו הטרי של אורי, העידו יותר מכל על קשת האנשים העצומה להם השיקו חייו הפרטיים ואלו שבמסגרת עבודתו – אנשים מכל המגזרים, דתות, עדות, חברים לעבודה, תאגידים, תנועות נוער, חברי מועצת העיר ועוד רבים אחרים. כל אלה התייצבו להלוויה, מתקשים להאמין כיצד נלקח אורי מהם. אסון, אסון, מלמלו וצעדו חרישית מאחורי האלונקה שנשאה את אורי לחלקת קברו.

קבר אורי בלום

אורי, אשר בין תפקידיו בעירייה היה מ”מ יו”ר איגוד הערים האזורי לאיכות הסביבה, מ”מ מנכ”ל העמותה לתיירות ונופש חיפה, אולם גולת הכותרת של תפקידיו שם גם חווה מעין הגשמה עצמית היה מנהל אגף תרבות בעיריית חיפה.

בשנות כהונתו כמנהל אגף תרבות, זכו תושבי העיר להנות מפירות יצירתו של אורי, איש רב פעלים שהטביע חותמו על רבים ממפעלי התרבות בעיר, ביניהם: אירועי צובחוץ, יום העצמאות, פרויקט הפרמידה בואדי סאליב ועוד.

במיוחד קרוב לליבו היה פרוייקט “בית גלים” המתקיים מידי שנה בחול המועד סוכות, אשר אותו אימץ אורי מהרגע הראשון. וכפי שאמר ברגע של גילוי לב, כאילו וחזה את העתיד לבוא: “מעל כולם אני רואה את אירועי בית גלים כפרויקט מורשת שלי לשנים רבות”.

אורי פעל כ”בולדוזר”. כל פרויקט אותו יזם והוביל תוך ירידה לפרטים הקטנים ביותר, זכה להצלחה ולהערכת רבים.

למרות שכותרת תפקידו היתה “תרבות”, גם תחום החינוך היה קרוב לליבו של אורי, כמו בעת שנענה לפנייה לסייע בלימוד והטמעת ערכי תיאטרון ומשחק לכלל כיתות א-ו בבית ספר עליה בבת גלים ותיקצב את הפרוייקט כולו תוך שיתוף פעולה מוצלח עם אגף חינוך במינהל חת”ר.

 

הגשמת חלומות למען העיר חיפה היתה לחם חוקו של אורי, וחלק מחלומותיו נגדעו באיבם בטרם הוגשמו עקב מותו הכל כך בלתי צפוי.

 

יהי זכרו ברוך


כתבות בהן התראיין אורי בלום בווידאו לחי פה:


 

 

 

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...