באנר קריית ביאליק ותיקים מובייל 140724

רכבת הלילה לחיפה לא עוצרת בתחנה

(חי פה) - תושבים המתגוררים בשכונות בת גלים וקריית...

יאיר וויטסון בן ה-13, תושב חיפה מצא טבעת בת כ-1,800 שנה בכרמל

(חי פה ארכיאולגיה) טבעת בת כ-1,800 שנה, שעליה חריתה...

ירי מקלעים כבדים מול חופי חיפה

(חי פה) - תושבי חיפה שמעו הלילה, 11/7/24, 22:50,...

מחירי הדירות בחיפה עולים בחדות ואיך משפיעה המלחמה על שוק הנדל"ן בעיר?

(חי פה נדל"ן) - נתונים שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה...
באנר חברה כלכלית 100724
באנר גורדון 240624
באנר חזית הים רחב
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר מוזאוני חיפה 140724
פרסום בחי פה - רחב - מונפש
באנר קריית אתא קיץ 2024
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724

“נסראלה” לא רק בלבנון גם אצלנו בקרקעית הים בחיפה ?

כאדם שמבלה ארבע שעות בממוצע ביום בצלילות, כל יום...

אלי לינסקיל שור • החיפאי ששינה את חייו באמצע החיים

המוטו: קבלת השונה והאחר אלי לינסקיל שור החיפאי (יליד 1955)...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

נחנך קו התעופה חיפה – אתונה – וידאו מהשטח

 

השר כץ: "היום אנחנו פותחים את השמיים בחיפה ובצפון" !

 

צפו בוידאו מאירוע השקת קו הטיסה
צילום: סמר עודה, עריכה: חדר החדשות – חי פה

חברת התעופה TUS AIRWAYS אשר החלה בהפעלת טיסות מחיפה ללרנקה ופאפוס באפריל האחרון, החליטה להגדיל משמעותית את פעילותה בנמל התעופה בחיפה ולהפעיל לראשונה 5 יעדים בחו"ל לטובת ונוחיותם הרבה של תושבי חיפה והצפון. בעקבות כך יופעלו הקיץ כ-104 טיסות חודשיות וסדירות מחיפה במחיר של החל מ-49 יורו לכיוון.

003-_חנוכת_קו_חיפה_אתונה.jpg
חנוכת קו התעופה בין חיפה לאתונה (צילום: סמר עודה)

הקו מחיפה לאתונה שהושק היום (ה') יפעל פעמיים בשבוע בימים ראשון וחמישי. הטיסות ימריאו מחיפה בשעה 9:00 בבוקר ומאתונה בשעה 12:15 בצהריים, כרטיסים ניתנים כבר לרכישה בהחל מ-49 יורו לכיוון מחיפה ובהחל מ-79 יורו לכיוון מאתונה, כ-135 יורו הלוך ושוב כולל מיסים לטיסות בחודשים מרץ, אפריל ומאי. כרטיסים ניתן לרכוש באתר האינטרנט של החברה או אצל סוכני הנסיעות. השירות בטיסות כולל שתיה ומזוודת יד/טרולי ללא תשלום, רכישת מזוודה עולה כ-20 יורו. הקווים החדשים מחיפה לרודוס וקוס יפעלו מ1- יוני גם כן בימי ראשון וחמישי. הקווים לפאפוס יופעלו מאפריל בתדירות של כ- 4 פעמים בשבוע בימים ראשון,שני, חמישי ושישי, הקו ללרנקה אשר פועל על בסיס יומי יגדיל תדירותו כאשר מאפריל יופעלו בממוצע 2 טיסות ביום מחיפה.

 

"היום אנחנו פותחים את השמיים בחיפה ובצפון"

שר התחבורה ישראל כץ: "היום אנחנו פותחים את השמיים בחיפה ובצפון. טיסת בכורה בינלאומית מנמל התעופה חיפה לאתונה ובעקבות זה יבואו עוד טיסות במחירים מאוד אטרקטיביים. אני החלטתי לבטל כאן בנמל התעופה חיפה את אגרות טיסות החוץ וגם טיסות הפנים לאילת כך שאני בטוח שהביקור יגדל ושדה התעופה יהפוך לפעיל. אנחנו גם נאריך את המסלול ב-300 מטרים וכך תושבי חיפה והצפון ייהנו מהוזלות שהם חלק ממדיניות שמיים פתוחים".

על צפי הארכת המסלול אומר כץ:
"הגענו לתיאום מרבי עם ראש העיר, אנחנו במדיניות אחת ויש אישור. שדה התעופה עובד מול גורמי התכנון ולאחר מכן יהיה הביצוע. אני בטוח שיהיה מהיר ככל שאפשר כדי שעוד סוגי מטוסים ויותר נוסעים ליעדים יותר רחוקים יוכלו להמריא ולנחות מכאן. אחת המטרות שבנוסף לישראלים שאנחנו רוצים לאפשר להם טיסות פנים ולאירופה, זה לאפשר להביא לכאן תיירים. דיברתי עם ראשי הערים לעשות מבצעים משולבים כדי להביא תיירים שינחתו ויתארחו כאן ויקבלו את השירות והנוף היפה הזה, ואני חושב שזה עוד נדבך חשוב לעיר חיפה ומטרופולין חיפה והקריות בנוסף לרכבות ולכבישים ושאר הדברים שמתפתחים כאן".

 

"מה שאנחנו חונכים היום זאת היסטוריה"

ראש עיריית חיפה יונה יהב: "השר כץ איש מיישוב בדרום שיודע מה זה השוליים של המדינה מה זה הצדדים של המדינה מבין את זה טוב, זה זורם בעורקיו וזה בה לידי ביטוי בהחלטותיו המיניסטריאליות. אתם נוסעים בכבישים הכי מודרניים שיש בעולם והכל זה בזכותו. מה שהושקע כאן באזור ומה שנעשה והתפנית שנעשתה אין לה אח ורע, ונעשה הכל כדי למנף את זה. אנחנו בונים כיום 42 מלונות בעיר ואנחנו רוצים להכפיל את הכמות הזאת ל-7500 חדרי מלון. בתפוסה אנחנו עברנו את אילת ואנחנו בונים יחד עם מנהל הנמל אטרקציה של אור על השובר גלים שיראו אותה ממגדל פנורמה וזה יהיה משהו יוצא דופן. אבל המטרה שלנו היא להשאיר את התייר כאן יותר ימים ושיעשה טיולי כוכב כי תעשיית התיירת היא התעשייה הכי מתפתחת בעולם ואנחנו צריכים להיות שם".

"אם בטנריף יש חצי מיליון תושבים ושבעה מיליון תיירים ובקפריסין 800,000 אלף תושבים וארבע מיליון תיירים, למה שלא יהיו אצלנו מספרים כאלה! מה אנחנו לא מספיק סקסיים, אנחנו כן", אמר יהב והוסיף: "אני חושב שמה שאנחנו חונכים היום זאת היסטוריה. אם יתאפשר שעוד חברות בינלאומיות תגענה לכאן זו דרמה אנחנו נגיע עם חני לגבי הסדרי חניה ונעשה זאת כמו שצריך".

 

"היום החלום יוצא לפועל"

מנכ"לית עמותת התיירות בחיפה וסגנית ראש העיר יוליה שטראיים: זה היה חלום שלנו וממש לפני שנה בלי בלאגנים, בלי טקסים גדולים פתחנו את הקו ללרנקה וממרץ 2016 יש טיסות ללרנקה והיום החלום יוצא לפועל. אנחנו מתחילים טיסות לאתונה פעם בשבוע ומאחד ביולי זה יהיה כל יום ויכול להיות שיגיעו לחיפה. אני מקווה שיגיעו מלא תיירים יש לנו הרבה בתי מלון בחיפה גם אטרקציות לצעירים ומבוגרים".

"ההשקה של הקו היא סמל לפתיחה של חיפה כערוץ בינלאומי לאירופה ואולי בעתיד לכל העולם"

סמנכ"ל עמותת התיירות בחיפה אורי בלום: "ההשקה של הקו היא סמל לפתיחה של חיפה כערוץ בינלאומי לאירופה ואולי בעתיד לכל העולם. זה נכון בעתיד יוקם שדה תעופה בינלאומי גם בעמק שגם תהיה לו זיקה כזו או אחרת לחיפה, אבל הסיפור האמיתי פה הוא פשוט נוחות. מי שטס פעם אחת מחיפה לא מבין איך הוא חוזר לנתב"ג, זה פשוט תענוג אתה חונה מטר מהשדה, נכנס לתהליך של 30 דקות ועולה למטוס אחרי 28 דקות אתה בלרנקה. אני מקווה שנצליח בשיתוף עם הגופים המסחריים שפועלים פה להשיק מוצרים חדשים, שיביאו אלינו גם תיירים מלרנקה. להגיע ליום אחד לחיפה לאכול לעשות שופינג ולחזור בערב, זה מוצר שקיים במקומות אחרים בעולם ואנחנו מאוד מקווים שיהיה כאן בחיפה, ואנחנו מקווים שזה ייתן את הבינפט המרכזי שלנו להגדיל את ההכנסות מתיירים בעיר והצמיחה בעיר חיפה".

הלני ליאסי, מנהלת אזור אגן הים התיכון: "בעקבות מדיניות השמיים הפתוחים והצלחת הקווים מחיפה ללרנקה ופאפוס, החלטנו להגדיל באופן משמעותי את פעילותנו בנמל התעופה בחיפה. אנו גאים לפתוח לראשונה קו טיסות ישיר מחיפה לאתונה וליעדים נוספים. תושבי חיפה והצפון יוכלו לראשונה לטוס בנוחות רבה וליהנות ממבחר יעדים אטרקטיבי במחירים משתלמים. אנו גם מעודדים מקפריסאים ותיירים נוספים המגיעים במעבר דרך קפריסין והרואים את חיפה כשער הכניסה לישראל ומתכננים להמשיך בפעילויות השיווק להביא תיירים רבים לחיפה והצפון".

מנהל המכירות הארצי של איסתא ישראל דביר פז: "מה שאנחנו הולכים לעשות בקיץ הקרוב החל מפסח והלאה נשווק את הטיסות של חברת איסתא וTUS ליעדים: אתונה, קפריסין וקוס. בשורה לכל החיפאים ולכל התושבים מקרית שמונה ועד אילת. אני ממליץ לבוא לרכוש כרטיסים, מדובר 30 דקות במטוס לא צריך רכבות ונסיעות לנתב"ג מדובר בקוויקים לחו"ל".

DSC06149-11.JPG
צילום:צבי רוגר – עמותת התיירות

TUS Airways קמה במטרה לחבר את קפריסין עם המדינות האזור הקרובות לה ויעדים באירופה. החברה מציעה מודל תעופתי חדש באזור שמבוסס על מטוסים נוחים ומהירים בגודל בינוני. החברה מפעילה כרגע ארבעה מטוסים מסוג Saab2000 שהינו מטוס הטורבו פרופ' סילון המהיר בעולם והמתאפיין בנוחות מרבית לנוסע וברמת אמינות גבוהה תוך שמירה על עלויות טיסה ודלק נמוכות. מטוס הזה מבצע את הטיסות מחיפה ללרנקה בכ-29 דקות ומחיפה לאתונה בקצת פחות משעתיים. החברה פועלת בעיקר מנמלי הבית בלרנקה ופאפוס ומציעה לוח זמנים מגוון שנותן פתרון מושלם לכל נוסע ולכל צורך – טיסות בשעות הבוקר, הצהריים והלילה.
TUS הודיעה לאחרונה גם על פתיחת 8 קווים חדשים ונוספים מלרנקה לשבעה איים ביוון – זקינטוס, קרפטוס, קפלוניה, מיטיליני, סאמוס ורודוס ועל פתיחת קו מלרנקה לעמאן.

DSC06400-11.JPG
צילום:צבי רוגר – עמותת התיירות
DSC06371-11.JPG
צילום: צבי רוגר – עמותת התיירות
DSC06388-11.JPG
צילום: צבי רוגר – עמותת התיירות

[bs-thumbnail-listing-2 columns="4" title="שדה התעופה של חיפה" tag="151" count="4" pagination-show-label="0" pagination-slides-count="3" slider-animation-speed="750" slider-autoplay="1" slider-speed="3000" bs-show-desktop="1" bs-show-tablet="1" bs-show-phone="1" paginate="slider"]

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

שוטרי השיטור הימי בחיפה הצילו גולש ווינג (Wing) שהיה בסכנה בלב ים

(חי פה בים) - היום, ו', 19/7/04 בשעות הצהריים התקבלה במוקד המשטרה קריאה דחופה על גולש שנמצא בסכנה בלב ים. שוטרי השיטור הימי במחוז...

עוגת סברינה של אינגליש קייק בע"מ – קריאה להחזרה (ריקול)

ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: אזהרת ליסטריה היצרן אינגליש קייק בע"מ קורא להחזרת המוצר: עוגת סברינה. בבדיקה שנערכה ע"י שירות המזון לשכת הבריאות...

“נסראלה” לא רק בלבנון גם אצלנו בקרקעית הים בחיפה ?

כאדם שמבלה ארבע שעות בממוצע ביום בצלילות, כל יום מתחת למים שונה מקודמו. רשימת המינים הפולשים במימי ישראל ארוכה, אך ישנו דג אחד שהצליח למשוך...

מחיפה תצא בשורת הכתיבה • תחרות הכתיבה של ילדי ישראל

תעודת הוקרה ייחודית הוענקה לעיר חיפה על כמות המשתתפים הגדולה ביותר בישראל ב"תחרות הכתיבה של ילדי ישראל על שם ריקה ברקוביץ' ז"ל," תשפ"ד. יום רביעי...

היכל הספורט רוממה • הבית של הכדורסל בחיפה

היכל הספורט רוממה הוא היכל הספורט העירוני של חיפה, ביתו של הכדורסל החיפאי, השוכן בדרך פיק״א 69. היכל הספורט היכל הספורט הוקם כדי לארח תחרויות ספורט...