מחאה בבת גלים: תושבים קטעו את יהב כדי למחות על כך שלא קידם את השכונה

ראש העיר יונה יהב ניצל את אירוע פתיחת הבתים הפתוחים בבת גלים כדי לדבר עם התושבים. את דבריו קטעו מספר פעילים מהשכונה, שהתרעמו על כך שיהב הוא ראש העיר משנת 2003, וכל השנים לטענתם לא השקיע בשכונה. להגנתו של יהב יצאה פעילה חברתית, שטענה שבחצי שנה האחרונה ניכרת השקעה של העירייה בשכונה

יונה יהב (צילום: ירון כרמי)

קבוצה של תושבים בבת גלים ניצלה את אירוע הפתיחה של פסטיבל הבתים הפתוחים בבת גלים וקטעה את נאומו של ראש העיר יונה יהב. לטענת התושבים על אף שיהב הוא ראש העיר עוד משנת 2003, הוא לא עשה דבר לטובת השכונה.
ההתפרצות אירועה בטקס הפתיחה של הפסטיבל, הנערך זו השנה השמינית בבת גלים. בפסטיבל יוצרים המתגוררים בשכונה מאפשרים למבקרים להתארח בדירות המגורים המיוחדות שלהם. במקביל לבתים הפתוחים נהנים באי הפסטיבל גם מהרצאות, הופעות וסיורים בשכונה.
יש לציין כי נאומו של יהב לא היה מתוכנן, ולאחר שדבריו הופרעו, הוא אפשר לתושב השכונה שקטע אותו, להצטרף אליו ולהסביר במה הוא מאשים אותו. הפעיל ציין כי ליהב יש מאחוריו שנים רבות כראש עיר, אבל הוא לא ניצל את השנים האלה על מנת לקדם את השכונה. הרוחות לא נרגעו לאחר דברים אלה ופעילה נוספת מהשכונה, קרין ברנט, הצטרפה גם היא והביעה עמדה מנוגדת לזו של התושב, לפיה בחצי השנה האחרונה ניתן לראות שיפור בשכונה כתוצאה מהשקעה עירונית.


לטענת תושבים בשכונה יש השפעה לכך שבעוד כשנה יהיו בחירות לראשות העיר, אבל יהב לא נמדד על הפעילות לקראת הבחירות אלא על מה שהוא עשה מאז שהתחיל לכהן לראשונה כראש העיר.
כזכור, במשך שנים בית הספר היסודי בשכונה עלייה היה בסכנת סגירה, כיון שמספר התלמידים בו היה נמוך מאוד. לפני כשנה וחצי הוחלט בעירייה להפוך את בית הספר לבית ספר, שפועל בשיטה האנתרופוסופית. מומחה בתחום הגיע לגור בשכונה, ד”ר איתי פז, והשינוי בבית הספר הגיע מעט לאחר שנפתח. כמות התלמידים גדלה בצורה משמעותית מאוד וכיום (שנה שנייה) לומדים בבית הספר יותר מ-150 תלמידים. בית הספר משמש גם מרכז לתלמידים לאחר שעות הלימודים. מגיעים אליו תלמידים גם משכונות אחרות בחיפה ובשנת הלימודים הנוכחית נפתח בשטחו גם גן הפועל בשיטה האנתרופוסופית. לדעת רבים בשכונה השיפור הבולט בבית הספר קידם מאוד את השכונה, אך עדיין יש מפגעים קשים, שיש צורך לתקן.
אחת התלונות שכל הזמן עולות הוא מה קורה עם המבנה המוזנח, שעומד שנים ללא שימוש, ובעבר היה בו קזינו. המבנה הוא על שפת הים, והוא נמצא בידיים פרטיות. תושבים בשכונה היו רוצים לראות את המבנה המזוהה כל כך עם השכונה משופץ, אבל היזם, שהמבנה בבעלותו, לא מתחיל בשיפוץ בגלל חוסר הסכמה על כמות היח”ד, שיוכל לבנות. התוצאה היא שהמבנה, שבעבר היה יפה ומטופח, עומד שנים רבות ללא שימוש ומהווה מפגע.

בגלל חג הסוכות לא ניתן היה לקבל תגובה מהעירייה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.