קבינט הדיור אישר את תכנית חזית הים העירונית של חיפה במערב הנמל

קבינט הדיור בראשות שר האוצר, משה כחלון אישר היום (ב') את תוכנית חזית הים העירונית בחיפה. כחלון: "יישום התכנית יעמיד את חיפה בשורה אחת עם ערי חוף רבות בעולם כמו ברצלונה, סן פרנסיסקו, סלוניקי והמבורג".  ראש עיריית חיפה: "אישור חזית הים העירונית הוא לא פחות מרגע היסטורי בתולדות העיר חיפה וצפון המדינה".

צילום: דוברות נמל חיפה

מטרת התוכנית היא לחבר את העיר חיפה לים תוך פינוי חלק משטחי הנמל הקיימים. החיבור יתבצע באמצעות הקמת חזית ים עירונית תוססת ופתיחתה לציבור בחלקו המערבי של נמל חיפה. במסגרת התוכנית יתבצע שיקום של המבנים הקיימים (מחסני הנמל) בהם יתבצע שימוש לצורכי מסחר, בילוי, שטחי ציבור ותרבות.

על פי התוכנית, שטחי הנמל הישנים יחודשו וייפתחו לכלל הציבור כך שהנמל יהפוך למוקד בילוי ונופש תוסס, המושך ציבור רחב ומעודד התחדשות עירונית. בתחום הנמל שימושים מעורבים בהם: מסחר, בילוי, תעסוקה ותיירות שירוכזו במוקדי פעילות בצירי ההליכה שלאורך קו החוף. פתיחת הנמל תתבצע בשלבים כך שרציפי הנמל המערבי עתידים להתפנות בהדרגה משימושי נמל, למעט נמל הנוסעים שימשיך לפעול.  התוכנית כוללת מתן עדיפות לשטחים פתוחים לציבור הרחב הכוללים טיילת חוף רחבה ורציפה, כיכרות ורחבות המתחברות למרקם העירוני הגובל- המושבה הגרמנית והעיר התחתית, לרבות המשך הטיילת מערבה עד התחברותה לשכונת בת גלים. כמו כן, תישמר הרציפות בין העיר לחזית הים העירונית באמצעות הוספת חיבורים להולכי רגל ורכב.

שר האוצר, משה כחלון: "התוכנית היא צעד נוסף בדרך להפיכת חיפה לעוגן הכלכלי והמטרופולין הרשמי של הצפון. יישום תכנית חזית הים יהפוך את חיפה לעיר חוף ברמה בינלאומית וכחיפאי אני גאה לאשר אותה היום בממשלה. התוכנית תעמיד את חיפה בשורה אחת עם ערי חוף רבות בעולם כמו ברצלונה, סן פרנסיסקו, סלוניקי והמבורג, אשר התמודדו בהצלחה עם אתגר דומה של הפיכת נמל תעשייתי לשטח ציבורי חי ומשגשג."

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, הודה לשר האוצר משה כחלון, על אישור התכנית שתשנה את פני העיר ואמר: "אישור חזית הים העירונית הוא לא פחות מרגע היסטורי בתולדות העיר חיפה וצפון המדינה. המאמצים שלנו נשאו היום פרי. חזית הים תציב  את העיר במקום  הראוי לה כעיר תיירות מובילה בעולם עם מתחם נמל פתוח, מזמין ונגיש לכל באי העיר ומחוצה לה. התכנית תייצר אלפי מקומות תעסוקה במגוון תחומי התיירות, הנופש והפנאי".

חברת נמל חיפה: "חברת נמל חיפה נערכת בימים אלה יחד עם עיריית חיפה למימוש השלב המיידי בתוכנית חזית הים שאושרה היום, במטרה להפוך את המקום לאחד מאתרי התיירות והבילוי האטרקטיביים בישראל, חזית ים שתמשוך אליה מבקרים מכל רחבי הארץ ותהווה מרכז תרבותי ומסחרי ועוגן לאוניות הנוסעים והתיירים".

איגוד יבואני התבואות: אנו באיגוד חוזרים על בקשתינו לקידום בפועל של חלופה, או חלופות, לפגיעה הצפויה בקליטה ובפריקה של אוניות התבואות ומוצרי הגרעינים, המגיעות לנמל חיפה

האיגוד שלח מכתב מפורט בנושא לשר כחלון:

[pdf-embedder url="https://haipo.co.il/wp-content/uploads/2017/08/הצורך-במתן-פתרון-לתשתיות-פריקת-התבואות-חזית-ים-עירונית-בחיפה.pdf" title="הצורך במתן פתרון לתשתיות פריקת התבואות – חזית ים עירונית בחיפה"]

 

הדמיה חזית הים

 

הדמיה חזית הים
הדמיה חזית הים
הדמיה חזית הים

לא ניתן להגיב