דליקה פרצה במתקן מימן בדור כימיקלים במפרץ חיפה

דליפה של 30 ליטר מימן גרמה להתלקחות ושריפה באחד  המתקנים בדור כימיקלים בחיפה. דור כימיקלים: "מדובר באירוע נקודתי ללא נפגעים וללא השפעה חיצונית או סביבתית".

לחי פה נודע כי היום (ב') לפני הצהריים אירעה דליפה של 30 ליטר מימן אשר גרמה לשריפת מימן בכוורת של 225 קו"ב במיכלים בדור כימקלים במפרץ חיפה. צוותי המפעל השתלטו על השריפה, כיבו אותה ופעלו לקירור המיכלים.

 

ממפעל דו כימיקלים נמסר לחי פה: "לפני הצהריים, התרחשה פריצת מימן מגליל המימן אשר גרמה להתלקחות בגליל. הדליקה טופלה ע"י צוות המפעל ומבלי שהיה צורך בהתערבות של גורמים חיצוניים. האירוע דווח באופן מיידי למוקד המשרד להגנת הסביבה 6911*  וכל כוחות הסיוע החיצוניים הרלוונטיים הגיעו לאירוע (כיבוי אש, משטרת ישראל, מד"א המשרד להגנת הסביבה, איגוד ערים חיפה). יש לציין כי מדובר באירוע נקודתי ללא נפגעים ולא השפעה חיצונית או סביבתית".

מהמשרד להגנת הסביבה טרם נמסרה תגובה.

 

מפעל דור כימיקלים. התמונה באדיבות דף המפעל

 

תגובתו של ירון חנן

(סיעת הירוקים של חיפה)
בכל פעם זה נגמר בנס וכך גם הפעם. כל אירוע כזה מוגדר בתור כמעט אסון במפרץ חיפה.
זה קורה כל שנה, כמה פעמים בשנה:
בבז"ן, בחיפה-כימיקלים, בדור כימיקלים, בנמל ועוד….האם חס ושלום גם הניסים יסתיימו יום אחד?
עד מתי נמתין לאסון מבלי לעשות דבר?
האם ניתן לסמוך על בעלי התעשיות הפטרוכימיות במדינת הפרטצ' והחפיף הזו?

ראו את האסונות הסביבתיים שקרו בדרום:
התבקעות צינור הדלק של קאצא בערבה, פריצת מאגר הכימיקלים הקטלני ברותם דשנים לעבר נחל אשלים?
גם שם היו הרוגים? בוודאי: עשרות אם לא מאות בעלי החיים נקטלו ויחוסלו בשנים הקרובות!

תקלות כאלו במפעלי המוות הפטרו-כימיים יכולים חלילה להסתיים גם בקטילת בני אדם ובקטסטרופה כלכלית ולאומית שטרם הכרנו וכבר היינו כפסע ליד אסון כזה.
לכן אסור לציבור להשאר אדיש. די לשבת בשקט, כי תכלס אין לנו על מי לסמוך…בטח לא על הממשלה הזו שעסוקה רק בהשרדות ואינטרסים אישיים!

תגובה
  1. יעלה לפשיץ אמר/ה

    תודה ,ירון יקר ,אכן ,נכונים דבריך ,באמת ,מתי יסתיימו הנסים .ועוד אומרים לנו ,שאין לנו פצצת מימן …ואין פצצות אחרות במתחמי המוות . מה עם הקונדנסט …ופיצוח אטומי …קר …חם …והכיפות הכסופות …אלה לא כיפות סרוגות ..חלקיקים מכלל אלה …ממש לא חברים שלנו ….הם רק מביאים כסף …והרבה . .פוחדת ללכת לסרט בסיטי מול…אי אפשר לדעת ,כיצד יסתיים הסרט האמתי . כזו כמובן חומר למחשבה בלבד .איש ,איש ,יעשה כמצוות ליבו .

לא ניתן להגיב