הפנינג חלומי ומרגש לילדים חולים ובעלי מוגבלויות ובני משפחותיהם התקיים בגן החיות בחיפה

הפנינג מקסים וחלומי "ערב חלומי בגן החיות", "Dream night at the zoo" הוא פרויקט בינלאומי שהתקיים זו הפעם השלישית בגן החיות הלימודי שעל הכרמל בחיפה 

 להפנינג הענק הגיעו עמותת אהב"ה – ארגון הנכים בישראל המיוחד המסייעת לנכים, ילדים נכים והוריהם, עמותת ל"ב – להילחם ביחד, הורים למען ילדים חולי סרטן, והאגודה למלחמה בסרטן.  עוד השתתפו ונטלו חלק גם הזמרות מורן מזוז ושי רון, כוכב הילדים צ'יקולולו, להקת הנוער העירונית "מפגשים ברכס" ועוד המוני ליצנים, אומני ג'אגלינג ובלונים ומאפרות שבאו לשמח את הילדים החולים מלוויהם ובני משפחותיהם, הקוסם החיפאי יוני ליבמן הוא "אלאדיני הגדול" הנחה את האירוע בחן רב ובטוב טעם.  עם סיום האירוע הופרחו לשמיים מאות בלונים צבעוניים שעליהם נכתבו משאלות הילדים.
מאת: כתב החדשות של האתר "חי פה" בסקירה נרחבת ובלעדית 
הפנינג מקסים, חלומי ובלתי נשכח "ערב חלומי בגן החיות", "Dream night at the zoo" שהוא פרויקט בינלאומי התקיים ביום שישי 2.6.2017, זו הפעם השלישית בגן החיות הלימודי ע"ש לואי אריאל גולדשמיט שעל הכרמל בחיפה. לאירוע שהוא למעשה הפנינג ענק נבחרו להגיע 3 עמותות והם עמותת "אהב"ה"- ארגון הנכים בישראל המיוחד, המסייעת לנכים, ילדים נכים והוריהם, עמותת ל"ב – להלחם ביחד, הורים למען ילדים חולי סרטן והאגודה למלחמה בסרטן, עוד השתתפו ונטלו חלק גם הזמרת מורן מזוז הפועלת שנים רבות בכל הקשור לזכויות בעלי המוגבלויות בישראל בשימת דגש על זכויות עיוורים ולקויי ראייה, הזמרת שי רון, כוכב הילדים צ'יקולולו, להקת הנוער העירונית "מפגשים ברכס" ועוד המוני ליצנים, אומני ג'אגלינג, בלונים, ומאפרות שבאו לשמח את הילדים החולים מלוויהם ובני משפחותיהם. את אירוע ההפנינג הנחה בחן רב ובטוב טעם הקוסם החיפאי יוני ליבמן הוא "אלאדיני הגדול". את העיר חיפה ייצגו באירוע סגנית ראש העיר הגב' יוליה שטריים וסגן ראש העיר שמשון עידו שבירכו את הילדים ובני משפחותיהם ואמרו שהעיר חיפה וגן החיות שמחים לארח אותם ואיחלו להם בריאות טובה והצלחה.

 

"Dream night at the zoo" יצא לדרכו לראשונה בשנת 1996 בגן החיות של העיר רוטרדם בהולנד, שם נערך ערב חגיגי לילדים חולי סרטן. לאירוע הוזמנו אז 175 ילדים עם הוריהם ואחיהם. בשנת 2000 הצטרף גם גן החיות של אמסטרדם לפרוייקט מקסים זה ומאז, בכל שנה, מצטרפים לפרוייקט עשרות גני חיות ברחבי מדינות העולם כיום הפרויקט כבר פועל ב-52 מדינות, בהם: אנגליה, קנדה, ארה"ב, גרמניה, פולין, צרפת, בלגיה, דרום אפריקה, אוסטרליה, אירלנד, יפן, ספרד ועוד.
גני החיות המשתתפים בפרויקט פותחים את שעריהם אחת לשנה, לערב אחד של תחילת הקיץ, לטובת ילדים חולי סרטן וילדים בעלי צרכים מיוחדים, בעלי מוגבלויות פיזיות ומנטליות, הילדים ובני משפחותיהם הן מהמגזר היהודי והן מהמגזר הערבי מוזמנים עם בני משפחותיהם לביקור חינם בגן החיות. כל גן חיות בעולם נערך אחרת לערב הזה, אבל בכולם הילדים מקבלים יחס מיוחד של VIP ותוכנית המותאמת להם, תוכנית זאת מעשירה את עולמם ומשמחת אותם. בהפנינג זה הילדים הוזמנו להתקרב ממש קרוב לחיות, ליהנות מביקור אינטימי יותר מהרגיל, לשאול שאלות וללמוד בהנאה על עולמם של החיות. האירוע מתקיים כל שנה בחודש יוני, במקביל לאירועים הנערכים ב-282 גני חיות ברחבי מדינות העולם. יש לציין כי גן החיות של חיפה הצטרף לפרויקט זה בשנת 2015 וזו השנה השלישית שהוא חלק מפרויקט כל כך חשוב זה.

 

גן החיות בחיפה הצטרף היום ופתח את שעריו בחינם בין השעות 15:00 ועד 18:00 לאחר צהריים מרגש, "תפור לפי מידה", עבור מי שמתקשה ליהנות מביקור רגיל בגן החיות חיפה. הילדים ובני משפחותיהם יכלו להתקרב אל בעלי החיים, ללטף אותם, להאכיל ולזכות משלל פעילויות משמחות. המטרה היא לאפשר לילדים עם צרכים מיוחדים להסתובב בגן החיות עם בני משפחותיהם, ליהנות ממגוון מדהים של פעילויות ובמיוחד להיות עם בני משפחותיהם בערב מהנה כשהתחושה היא שגן החיות חיפה רק שלהם וכל מה שנעשה שם נעשה רק עבורם.
אחת ממארגנות אירוע חשוב זה שנטלה בו חלק היא הגב' דפנה אזרזר, שהיא גם אם לילד עם צרכים מיוחדים ומנכ"לית העומדת בראש עמותה ארצית הנקראת אהב"ה – אירגון הנכים בישראל המיוחד, המסייעת לנכים, ילדים נכים והוריהם.
בראיון לכתב החדשות של האתר "חי פה" אמרה הגב' אזרזר:
"ביום מיוחד זה ישנה מטרה אחת בלבד והיא לגרום לאושר ושמחה לילדים שבחיי היום יום מתמודדים עם אתגרים לא פשוטים ומורכבים. הפרויקט הזה שמתבצע כאן היום בגן חיות בחיפה, הוא פרייקט מבורך, מרשים ומכובד ביותר, הילדים האלה שהגיעו לכאן היום הם הגיבורים האמיתיים של כולנו. רוצה אני להודות לכל הילדים ובני משפחותיהם שהגיעו מכל רחבי הארץ לאירוע, ברצוני להודות למנהלת גן החיות הד"ר אתי אררט, לגב' אלה נחמוב ולכל הצוות הנפלא של גן החיות במיוחד למתנדב אלעד אטיאס שדאג ועמל על כל פרט חשוב וקטן בהצלחת האירוע ובכלל על אירגון אירוע לתפארת ולמופת. ברצוני לציין כי בעקבות מאבקים ציבוריים רבים במשך שנים רבות החלטתי להקים ביחד עם ידידי אבנר עורקבי את עמותת אהב"ה, היא ארגון הנכים בישראל המיוחד, במסגרת תפקידי כמנכ"ל אני נותנת ליווי, יעוץ ופתרונות למשפחות עם ילדים ומתבגרים נכים מכל סוגי הלקויות. מקדמת חקיקה בכנסת (שר"מ לילדים מתחת גיל 18, ביטוח לאומי), מאחדת בן משפחות לילדים נכים, מקיימת פעילות רבה של פנאי בכל הארץ, מקיימת מרכז הורים מיוחדים באהב"ה בצפון – מרכז שמעצים משפחות ע"י סדנאות, תמיכה והתמקצעות ועוד.
כאמא לילד עם צרכים מיוחדים וכאישה מאמינה, אני יודעת ומבינה שאין מקריות בחיים ושאין דבר כזה אי אפשר. מאחורי הנחישות שלי עומד בני המיוחד, שבזכותו גייסתי תעצומות נפש לשמש פה לאלפי משפחות וליישם את יכולותיי, האירוע הזה כאן היום בגן החיות הוא אירוע מרגש מוצלח ומיוחד ביותר וברכת יישר כוח וכל הכבוד שלוחה לכל המארגנים ולכל המתנדבים הרבים שהקדישו מזמנם ועשו לילות כימים להצלחתו של האירוע והגיעו לשמוח בשמחת הילדים ביחד עם החיות האהובות עליהם, הוכחתם כי גם לאחר ולשונה יש מקום של כבוד בחברה, הוספתם לילדים שלנו רגעים רבים של אושר ותקווה שהם הרגעים של החיים".

אחת ממתנדבות האירוע המרגש היתה גם קרין בר-עזר מטפלת בילדים באמצעות בעלי חיים, המוכרת כ"בילבולית הבלשית", בראיון לכתב החדשות של "חי פה" אמרה: "לא בכל יום רואים ומשתתפים באירוע ייחודי וקסום כל כך המשלב את אהבת הילדים לבעלי החיים, גן החיות מזמין וגדול ונותן אפשרות למפגש קרוב עם בעלי חיים לא שיגרתיים כמו אריות, נמרים, דובים וקופים. היה כייף לראות את הילדים ומשפחותיהם מחייכים ושוברים את שגרת החיים הקשה והיומיומית שלהם ביום מהנה זה, יום חוייתי ולא שיגרתי. גן החיות בחיפה הוא מדהים ומקסים, ובכלל נמצא בשמורת טבע מהיפות שעל הר הכרמל, היה מהנה ומרגש. הגיעו הרבה מתנדבים ואמנים מכל הארץ, שהגיעו למטרה אחת וקדושה והיא לשמח ילדים בעלי צרכים מיוחדים שנתקלים בקשיים בחיי היומיום, יישר כוח וכל הכבוד לכל המארגנים".
יש לציין כי אנשים רבים וטובים באמצע הדרך ממפעילי הילדים בישראל תרמו, עזרו ונטלו חלק בהתנדבות מלאה באירוע בגן החיות בהם: הקוסם החיפאי יוני ליבמן הוא "אלאדיני הגדול", מאבטח האישים הוותיק ראובן פריזי, בילבולית הבלשית היא קרין בר-עזר, אורנה בכור, "שוקוש הליצן" הוא הליצן הרפואי שי דותן, נעמה לי הליצנית, השף קובי מזרחי, המאפרת מירב בדש, אגם הפקות, נועם הפקות, הצלם ג'ו אלי גירוני ועוד רבים וטובים, גם אנשי עסקים רבים בעיר חיפה התגייסו והתנדבו זו השנה השלישית בהבאת הכיבוד לאירוע, בהם: פלאפל הנשיא, קונדיטוריית גל וקפה גרג.
 
צילום: ג'ו אלי גירוני, אדיר יזירף.
(הערה: תמונות הילדים שבכתבה צולמו והועלו לאתר "חי פה" באישור ההורים).

לא ניתן להגיב