הסכם קיבוצי חדש בחברת סופרבוס

הסכם קיבוצי חדש בחברת סופרבוס (צילום: סופרבוס)

(חי פה) – לאחרונה החליטו על הסדר פורץ דרך לסידורי העבודה של העובדים בחברת סופרבוס. ההסכם מבטיח שקיפות ועבודה בשיתוף פעולה עם הוועד בנושא הסידורים.

הזמינו דף עיסקי בחי פה – פרטים…

איגוד התחבורה בכוח לעובדים:

דווקא בימים קשים אלה, בהם חברות רבות פוגעות בתנאי העובדים על רקע המלחמה, חתמו סופרבוס ארגון העובדים ועד העובדים על הסכם לשיפור תנאי העובדים.

ההסכם הקיבוצי

איגוד התחבורה בכוח לעובדים וועד עובדי סופרבוס חתמו ביום ה' (1.2.24) על הסכם קיבוצי עם הנהלת חברת סופרבוס. במסגרת ההסכם יזכו כ-2000 עובדי החברה לשיפור בתנאי העסקתם ובראשם הסדרת סידורי העבודה בחברה, המחייב לראשונה בענף את ההנהלה בשקיפות עם הוועד על שינויים בחלוקת הסידורים, וכן פרסום הסידורים מראש פעמיים בשבוע. כמו כן, תוספות ותק המבטיחות אופק תעסוקתי לנהגים בחברה.

ראיתם משהו? דווחו לנו כאן…

הארון שובש יו"ר ועד העובדים:

אנו מודים לעובדים על הבעת האמון כאשר הצביעו ותמכו באישור ההסכם. סוגיית הסידורים היא סוגייה כואבת לנהגים בכל החברות. הסדר הסידורים הקבועים במסגרת ההסכם יבטיח לנהגים יציבות וביטחון תעסוקתי, דבר קריטי לנהגים שראינו את החשיבות שלו ביתר שאת בתקופת המלחמה. אנחנו מודים להנהלה על הבנת חשיבות העניין ושיתוף הפעולה.
עוד בהסכם הבטחה כי שכרם של הנהגים בירושלים ימשיך להיות, שכר חודשי ולא שעתי, ותוספות ותק לנהגים.

תגובת חברת סופרבוס:

אנו מברכים על הסכם דרמטי וחסר תקדים בענף התחבורה הציבורית. לאחר משא ומתן ארוך אנו גאים להמשיך ולהוביל את ענף התחבורה הציבורית בתנאי השכר, ובמסגרת עבודתם של כלל עובדינו.

איתי כהן ראש ענף התחבורה בכוח לעובדים:

כאיגוד המאגד חלק נכבד מעובדי התחצ, אנו עדים לפגיעה בשירות התחבורה הציבורית בגלל אופי העסקה ארעי של נהגים ותחלופה גבוהה. את התוצאות מרגישים הנוסעים בצמצום קווים ובצפיפות באוטובוסים. לכן, עמדנו על כך שנהגי החברה ייהנו מסידורים קבועים, אופק תעסוקתי בהתאם לוותק וימשיכו לקבל משכורת חודשית בירושלים.

עתה נתמקד במאבק הארצי לשיפור תנאי עובדי התחצ והכרה בהם כעובדי ציבור, מהלך שישקם את הענף לטובת עובדי התחצ והנוסעים. אנו מודים לעו"ד ליבקה חלבי חסון, הממונה על יחסי עבודה באיזור תל אביב יפו במשרד העבודה, על הליווי המסור בתהליך התיווך.
בנוסף, כולל ההסכם שיפור שכרם של המבקרים (פקחים) בהיקף של כ-9% וכן של עובדי מערך הרב קו בהיקף של כ-16%.

הון אנושי כגורם מוביל בסופרבוס

מזה למעלה מ-20 שנה סופרבוס רואה את ההון האנושי כגורם המוביל והסכם זה מוכיח הלכה למעשה כי נהגי ועובדי החברה הם המנוף העיקרי להצלחת החברה והובלתה ליעדיה. אנו רוצים להודות לכלל העוסקים במלאכה, בראשם עו"ד ליבקא חלבי חסון, הממונה על יחסי העבודה באיזור תל אביב במשרד העבודה.

יוסי אוזן יו"ר ועד המבקרים בסופרבוס:

אנו נמצאים בימים מורכבים, בהם דווקא מול אלימות גואה, מרפה משרד התחבורה את ידינו, מגביל סמכויות ומצמצם את מספר העובדים במשמרת. דווקא בימים כאלה אנו גאים שהבאנו הסכם הכולל מגמת שיפור למבקרים ולמבקרות. אנו גאים להשמיע את קולם של כלל המבקרים בענף.

עוד בהסכם, התוקף לשלוש שנים, הצמדת השכר לעליות מדד המחירים. כולל שעות נוספות, גמול חניון, שווי ימי חופשה ומחלה וכלל ההפרשות הסוציאליות, שיפור תוספות הדלק והאש"ל ושיפור מנגנון פעילות הרווחה בחברה. כמקובל בכוח לעובדים, הובא ההסכם להצבעת העובדים ונחתם רק לאחר אישורם.

צחי נווה, מנכ"ל סופרבוס:

אנו שמחים לבשר על חתימת הסכם קיבוצי עם נהגי ועובדי החברה. בעזרת שיתוף פעולה של ארגון העובדים וועד העובדים ולאחר משא ומתן מורכב הגענו להסכם המביא בשורה של ממש לעובדים עם שיפור נוסף בתנאי העסקה הכולל תנאים הטובים בענף, תנאים סוציאליים ומענה נרחב לצרכי העובדים העושים את עבדותם נאמנה. אין לי ספק כי הסכם זה יבטיח המשך של שירות מצויין לנוסעי החברה תוך שמירה על ההון האנושי בחברה.
את חברת סופרבוס ייצגה עו"ד עירית אולמן ממשרד גורניצקי ושות'.

הסכם קיבוצי חדש בחברת סופרבוס (צילום: סופרבוס)
הסכם קיבוצי חדש בחברת סופרבוס (צילום: סופרבוס)
הגיבו כאן לכתבה