"נחזיר לחיפה את הקשר עם הממשלה ואת התקציבים" • הליכוד למועצת העיר חיפה בראשות יניב בן שושן

יו"ר הליכוד בחיפה, יניב בן שושן: "בשנים האחרונות העיר נותקה מקשר עם השלטון המרכזי. ח"כים ושרים לא הגיעו לכאן ותקציבים לא זרמו לעיר. כנבחר ציבור ממפלגת השלטון אוכל להחזיר את הכוח שאבד לחיפה ואת הקשר עם הממשלה והתקציבים, את זה אף אחד אחר לא יוכל לעשות".


היו"ר החדש של הליכוד למועצת העיר חיפה, יניב בן שושן, שנבחר רק לפני כחודשיים, נולד וגדל בחיפה ומתגורר בה עד היום יחד עם אשתו נטע וארבעת ילדיהם. בן שושן למד בבית הספר חוגים בעיר ושירת כלוחם בגולני. הוא בוגר תואר ראשון בסטטיסטיקה מאוניברסיטת חיפה, בה כיהן כיו"ר אגודת הסטודנטים בשנת 2008. בן שושן שימש כחבר מועצת העיר חיפה בין השנים 2008-2013.

לאחר סיום לימודיו האקדמאיים עבד כסגן מנהל אכלוס בחברת שיקמונה, שם, לדבריו, נחשף לבעיות רבות אותם חווים תושבי השכונות, ופעל ככל יכולתו כדי לספק פתרונות דיור לזכאים וכן בטיפול בדרי רחוב.

כיום הוא מנהל מחלקת התחדשות עירונית בחברת בנייה מובילה במרכז הארץ ומקדם פרויקטים של פינוי בינוי בשכונות. לתפיסתו של בן שושן, המדובר בנושא חשוב שנחוץ לתושבי השכונות ולהתחדשות של חיפה כמו אוויר לנשימה. "אני מתכנן להביא את כל הידע שלי כבעל מקצוע בתחום הפינוי בינוי ישירות לתוך עיריית חיפה ולהזיז את כל הפרויקטים שתקועים בעירייה לאורך שנים רבות", הוא אומר.

יניב בן שושן (צילום: מיכה בריקמן)

בן שושן:

"ההחלטה שלי לרוץ בראש רשימת הליכוד למועצת העיר הגיעה מתוך אהבה ודאגה לחיפה ולתושביה. בשנים האחרונות העיר נותקה מקשר עם השלטון המרכזי. ח"כים ושרים לא הגיעו לכאן ותקציבים לא זרמו לעיר. אני סבור שכנבחר ציבור ממפלגת השלטון – הליכוד, שאיכפת לו מחיפה, אוכל להחזיר את הכוח שאבד לחיפה ואת הקשר עם הממשלה והתקציבים, את זה אף אחד אחר לא יוכל לעשות".

התוכניות שהליכוד יפעל לקידומן בעיר חיפה:

נפעל להחזיר לחיפה את הקשר עם הממשלה, השרים וחברי הכנסת ובכך נחזיר אליה את כל התקציבים שכבר לא מגיעים אליה. וכשנחזיר אותם, כל תושבי חיפה ייהנו מהם, כשבראש ובראשונה נשקיע אותם בשכונות.
זה לא סוד שבשנים האחרונות חיפה נותקה טוטאלית מקשריה עם הממשלה, השרים והח"כים.
הממשלה "לא שמה" על חיפה. שרים אינם מגיעים לכאן ולא נפגשים עם ראש העיר. תקציבי ממשלה פסקו מלהגיע לחיפה.

אם בשנים עברו ראינו פרויקטים ענקיים בעיר שלנו, כמו המטרונית, מנהרות הכרמל, אצטדיון סמי עופר, הקמת כביש נחל הגיבורים, הנמל החדש והרכבלית, בשנים האחרונות אנחנו רואים יובש, שום פרויקט חדש, כלום לא מגיע לחיפה. חיפה לא רק צועדת במקום, אלא אף הולכת אחורה. פרויקטים שהיו בתכנון ותקציבים שהיו אמורים להגיע לחיפה נעצרו.

פרויקט האורות בנמל חיפה, בהשקעה של 20 מיליון שקלים ממשרד התרבות – בוטל, כי ראש העיר לא רצתה אותו והכסף הועבר לפרויקט אחר מחוץ לחיפה. כך הפסדנו 20 מיליון בשנייה אחת.
פרויקט המטרונית בציר מוריה, בשווי של עשרות מיליוני שקלים בוטל גם הוא והכסף עבר בשנייה אחת לנהריה.
חברת יפה נוף – חברה עירונית ממשלתית שהכניסה לעירייה מאות מיליוני שקלים מדי שנה וגם הביאה פרנסה מאות משפחות בעיר – נסגרה.
אלה הן רק חלק מהדוגמאות לניתוק העיר מהממשלה והפסקת השקעת תקציבים ממשלתיים בעיר, שאמורים היו לשרת את כולנו.

לכן, אחד הנושאים שחרתנו על דגלנו הוא החזרת הקשר עם הממשלה והשרים והבאת תקציבים לעיר. אנחנו נחזק את הקשר עם הממשלה והשרים. אנחנו נזכיר להם שחיפה קיימת.

נביא לכאן שרים על בסיס קבוע ונדאג להסביר להם שהם חייבים לעזור לחיפה. שהשקעה בעיר חיפה זה אינטרס לאומי. אנחנו נשתמש בקשרים שיש לנו כחברי סיעת הליכוד כדי להביא את הנבחרים שלנו מהכנסת לכאן וכדי להחזיר את התקציבים שהעיר הזאת איבדה.

רבים יכולים להבטיח, אבל כולם יודעים שרק אנחנו מסוגלים לבצע, כי רק אנחנו מייצגים את הליכוד.

השקעה בשכונות

בעשרות שנות קיומה של מדינת ישראל, העירייה הפקירה את תושבי השכונות. תושבים שהם הלב הפועם של העיר אינם מקבלים את מה שמגיע להם – בתרבות, בספורט, בחינוך, בתשתיות ובכלל תחומי הפעילות של העירייה. תושבים שמופלים ביחס לתושבים אחרים כמו אלה שבכרמל. תושבים שאפשר לדרוך עליהם ולרמוס אותם רק כי חלק מהם מוחלשים. במקום שהעירייה תבוא, תקדם אותם ותרים אותם – היא מורידה אותם למטה.

אחד הנושאים המרכזיים שאנחנו נילחם עליהם הוא הדאגה לשכונות.

אנחנו בליכוד נדאג קודם כל לתושבי השכונות. כל המועמדים מבטיחים שידאגו לכרמל ולשכונות, אבל מבחינתנו צריך להיות סדר עדיפויות ברור. כולנו, אנשי הליכוד בחיפה, גדלנו בשכונות וגם כעת מתגוררים בהן. אנחנו יודעים את המשמעות של החיים בשכונה. אנחנו מכירים מקרוב משפחות קשות יום שחוות קיפוח ואפליה. אנחנו יודעים איך זה כשהחינוך "על הפנים" ושרק אחד מתוך 100 מגיע ללמוד באוניברסיטה ולקבל תואר. אנחנו יודעים מה זה כשהתשתיות גרועות ויש הצפה של ביוב, או כשבכל חורף יש בעיות ניקוז. אנחנו יודעים איך זה שבקיץ לא מגיעים אירועי תרבות לילדים, אז צריך לקחת אותם לכרמל כדי שיקבלו את מה שבכרמל מקבלים בלי מאמץ – רק כי יש מי שדואג להם. אנחנו נדאג שבשכונות יהיה טוב יותר מבכרמל. שהכרמל יגיד "אנחנו רוצים לקבל כמו השכונות" ולא להפך.

התכנית שלנו לשכונות כוללת השקעה ופיתוח בכל התחומים: בחינוך, בתרבות, בספורט ובתשתיות.

חינוך

נשדרג ונצייד את כל בתי הספר, הגנים והמרכזים הקהילתיים בשכונות. כל הכיתות תהיינה כיתות חכמות.
נקדם יום לימודים ארוך בבתי הספר ובגנים – הילדים יישארו וילמדו בבית הספר עד השעה 16:00 ויקבלו שיעורי תגבור והעשרה כדי לקדם מצוינות בחינוך.
יוקמו מרכזי חדשנות, מדע וטכנולוגיה אזוריים בשכונות הוותיקות, אשר יתמכו בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. אנחנו לא רק נתקן את הקיים, אלא גם נבנה בתי ספר, גנים ומרכזים קהילתיים חדשים ומתקדמים.

נתקצב את המוסדות הפורמליים והבלתי פורמליים יותר מבכרמל ונדאג להביא תכנים, תוכניות וחוגים חדשים שילדי השכונות ייהנו מהם – כך נצמצם פערים, כי הכל מתחיל בחינוך.
בנוסף, נביא חוגים גם לאוכלוסייה הבוגרת, לפנסיונרים, ונדאג שתהייה להם תעסוקה בשעות הפנאי.

תשתיות

נפתח ונשדרג את כל התשתיות הציבוריות, נבצע ריבוד כבישים בכל הכבישים גם באלו הפנימיים.
נחליף קווי ניקוז, ביוב ומים בקווים חדשים ונקפיד על תחזוקה. נדאג לתשתיות תחבורה מתאימות וחדשות.
נפעל להנגשת כל מתקני הציבור בשכונות.
נפעל להביא מוסדות הכרחיים לשכונות כמו קופת חולים, בנקים וסוּפֶּרים (מרכולים).
נרשת את השכונות בתשתית אינטרנט אלחוטי חינמית כמו שקיימת בים.

בתרבות ובספורט

נקים מרכזי תרבות וספורט בשכונות.
נקים מרכזי צעירים בשכונות ונחזיר את הפעילות של מיל"ב והמועדונים לפנסיונרים.
נפעיל בשכונות אירועי תרבות לכל אורך השנה ובמיוחד לילדים בקיץ.
נקים ספרייה חדשה בשיתוף משרד התרבות באחת משכונות החוף .
ננהיג בשכונות יחד עם משרד התרבות והספורט, פסטיבלים, שווקי איכרים ותערוכות רחוב.
נפעל להקמת בריכה עירונית חדשה בקריית שמואל או בקריית חיים.

פינוי בינוי

האפליה בין השכונות לכרמל היא לא רק בחינוך, אלא גם בתכנון התחדשות עירונית ובקידום פרויקטים של פינוי בינוי ששם העירייה רק צריכה לתכנן. המציאות היום היא שפרויקטים לא מאושרים בשכונות ותושבי השכונות מקופחים גם כאן.
אם בכרמל התחדשות עירונית – מהרגע שהתושבים רוצים בה ועד שמבצעים אותה ומעמידים בניין, אורכת 4-5 שנים, בשכונות היא אורכת 15 שנים! הקמת בניין אחד בשכונות ב-15 שנה זאת לא סיבה לגאווה, אלא דבר להתבייש בו. זאת מציאות שאסור להסכים לה. השכונות הן פנינה עבור חיפה ומשוועות להתחדשות עירונית.

ההתחדשות העירונית ובמיוחד עידוד מיזמי פנוי בינוי הם צורך של העירייה. איזה אסון יהיה אם העירייה תצטרך להתמודד חלילה עם רעידת אדמה ונזק לבתים שקיימים יותר מ-50 שנים, חלקם על עמודים. עם איזה אסון תצטרך העירייה להתמודד אם תפרוץ שוב מלחמה?
ההתחדשות העירונית היא לא לכרמל בלבד. פינוי בינוי הוא לא מותרות. זה אינטרס של העיר.

אנחנו נמריץ את מחלקת ההנדסה בעיר שתתחיל להתעורר ולקדם פינוי בינוי בשכונות.
אנחנו נגדיל באופן משמעותי את המנהלת להתחדשות עירונית, נדאג לשלב אותה בנעשה בעיר, שזה יהיה האינטרס שלה וחלק מהעבודה שלה לגרום להתחדשות עירונית.
אנחנו ניתן עדיפות לפרויקטים של פינוי בינוי בשכונות ונקדם קודם אותם.

אנחנו לא רק נחדש את השכונות, אנחנו גם נחבר אותן לים בשבילים ישירים ובתחבורה מתקדמת ונהפוך אותן לריביירה אמיתית, כמו באירופה. נפעל מול משרד התחבורה למינהור הרכבת ולא לחישמול עילי.

ביטחון אישי

נפעל בנושא חיזוק הביטחון האישי עם הגברת ניידות הסיור והפיקוח העירוני, תאורה ברחובות ומצלמות רחוב. לא נאפשר מרוצי מכוניות בכביש החוף, כניסת מכוניות משופרות, הטרדות מיניות כלפי נשים ומקרי אלימות כלפי מבוגרים ובכלל. נהפוך את חיפה מעיר של אלימות ופשע לעיר בטוחה ומוגנת.

צביון יהודי

נחזיר את הצביון היהודי לחיפה. בשנים האחרונות אנו עדים לכניסת תושבים זרים מהגליל, זאת במקביל לכך שאוכלוסייתה המקורית של העיר עוזבת. אלה כבר לא הצעירים שעוברים למרכז – אליהם התרגלנו. אלה ההורים שלהם והמשפחות שעוברים בעקבותיהם, ולא רק למרכז, אלא גם לערי הלוויין שלנו – קריות, טירת כרמל ונשר.

הדבר נובע מכך שלחיפה אין מה להציע, אין בניה חדשה ואין מקומות תעסוקה ופנאי – אך גם מכך שהעיר הופכת לעיר אנטי ישראלית ופרו-פלסטינית עם הגירה לאומנית. חיפה הופכת ליעד לכיבוש ואם לא נתעורר יום אחד ונראה כאן את מה שקורה בכרמיאל.
אנחנו בליכוד נקדם סממנים ציוניים בעיר כמו אירועי תרבות בחגים, ציון יום ירושלים, הצבת דגלי ענק של ישראל בכניסות לחיפה ועוד.

איכות הסביבה

נושא איכות הסביבה הוא נושא מוכר וידוע בעיר. חיפה ובמיוחד קריית חיים הם אזור מוכה זיהום ומסוכן לתושביו. להבדיל מכל מיני מפלגות שמתיימרות להיות ירוקות, אבל אין בידיהן כל הישג בתחום הסביבה בעשרים השנים האחרונות – הליכוד יכול ויוביל שינוי גם בתחום זה. אנו בעד לסלק את המפעלים המזהמים, לפנות את מכלי האמוניה ולטפל בנסיגת החול מחופי קריית חיים.

השרה הקודמת להגנת הסביבה, גילה גמליאל מהליכוד, העבירה החלטת ממשלה לפנות את המפעלים המזהמים מהמפרץ. היום השרה עידית סילמן משמשת בתפקיד, איתה יש לינו קשר מצוין. השרה סילמן כבר הייתה כאן איתנו בסיור בקריית חיים וראתה את כל הנושאים עליהם אנו מדברים, והתחייבה לסייע לנו ולהביא בשורה לעיר חיפה ולתושביה.

חזירים

בנושא החזירים נפעל באופן מיידי. אין צורך לחכות 90 ימים ללא סיבה. ברגע שניכנס לתפקיד נציג את הפתרון ונפעל מיידית ליישומה.

מחלקת רווחה

כולנו עדים למקרים רבים מדי של תמותת מבוגרים עריריים בבתיהם, כשמחלקת הרווחה בעיר לא עוקבת, לא יודעת ולא מעודכנת. אנו נטפל במחלקת הרווחה של העירייה, שבשנים האחרונות הפסיקה לתפקד. אנחנו נשמור על האוכלוסייה המבוגרת של חיפה שבנתה את העיר ונתנה לה את מלוא כוחה. לא נשליך אותם לעת זקנה.

תחומים נוספים שנפעל בהם:

 • נפחית את הארנונה ונאבק ביוקר המחייה.
 • נדאג לניקיון העיר ולטיפוחה, בדגש מיוחד על השכונות.
 • נשקם מתקני ציבור ומוסדות ציבוריים.
 • נשפר את השירות העירוני לתושב.
 • נפתח את הכלכלה ונביא מיזמים מעודדי צמיחה לעיר.
הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  חיפה עיר מעורבת.. בפשיעה
  את חיה בסרט. תתעוררי למציאות.

 2. רחל אמר/ה

  ליכודניקים ודתיים לא רצויים בחיפה
  חיפההיא מעורבת ואננחנו חיים טוב לא מעונינים באנשים ימניים ומסיתים

 3. עוז אב-רם אמר/ה

  הבטחות מרובות קיבלנו עד היום לרוב, האם אתה מוכן להתחייב בכתב לכל תושבי חיפה שכל הבטחותיך אכן יתממשו להם ? ויותר מכך בדם כל תושבי חיפה, אני מבקש ערבות בנקאית ע"ס של 10 מיליון ש"ח !!!!!
  אשמח לקבל את תגובתך בהמהרה.

 4. אזרחית שפויה אמר/ה

  נשמע מצוין ממש…

 5. עמנואל אמר/ה

  אני איתך אבל כיצד תוכלו לעצור את ההגירה מהגליל כפי שאתם טוענים ? הרי הם באים מהגליל ופשוט רוכשים כי מוכרים להם ואין חוק מסודר שיגביל או שימנע מדיירים למכור להם דירות כדי לשמור על הצביון היהודי בשכונות כמו שאתם מבטיחים.
  לעומת זאת בכפרים ובערים שלהם בגליל אנחנו לא יכולים לקנות נקודה.ואם יהודים נניח יקנו אני לא רואה אפשרות שהם יורשו לגור שם על ידי המקומיים.
  יש פה וואקום שלדעתי צריך להכניס בו חקיקה מסודרת ואכיפה,זה נשמע גזעני אבל לדעתי זו סכנה קיומית ופשוט אין ברירה אם רוצים לשמור על העיר עם רוב יהודי של 80%.
  אפשר לדבר מהיום עד שנה הבאה על צביון,על בנייה חדשה ותעסוקה אבל צריך להגיד גם ביושר שכל עוד אין חוק מסודר שמגביל הגירה אני לא רואה אפשרות שההגירה מערי וכפרי מהגליל לחיפה ובכלל לערים היהודיות בצפון תיעצר.

 6. יעל ר. אמר/ה

  לא שומעים עליך 5 שנים
  יחמיים לבחירות אתה – נחזיר, נשנה, נעשה.
  לא מאמינים כי איפה היית 5 שנים??

 7. שולמית אמר/ה

  בהצלחה ליניב בן שושן. מועמד ראוי.

 8. צבייה אמר/ה

  הבעיה שיהב הוא איש שמאל ואם הוא יבחר העיר תמות סופית. לא סתם הערבים בוחרים תמיד יהב. הם מקבלים ממנו כל מה שלא יקבלו מאף אחד אחר, איתו חיפה תהפוך סופית לעיר ערבית.

 9. פרי אמר/ה

  חלק,לא שאר

 10. פרי אמר/ה

  סוף סוף אחד שמדבר בהיגיון ,לא כמו שאר המועמדים החמולוגים שעומדים עם דגל ומפגינים נגד הממשלה בשביל לקושש כמה קולות ואחר כך בוכים שבירושלים מתעלמים מהעיר ואין תקציבים

 11. לולה אמר/ה

  תמשיך לחלום

הגיבו כאן לכתבה