הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מפגינים פרו-פלסטינים תקפו ופצעו שוטרים בהפרת הסדר בחיפה

(חי פה) - הפגנה פרו פלסטינית, בלתי-חוקית, בחיפה הידרדרה...

ביטול • צו סגירה למסעדת 'לואיזה' בחיפה: "מצב תברואי ירוד מאוד"

כזכור ב 16/05/24 ניתן צו סגירה למסעדת לואיזה במרכז...

תחזית – עומס חום כבד ואובך – ה' 13/6/24

מהמכון המטאורולוגי בבית דגן נמסר: אזהרה כתומה - עומס חום...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

בשנת בחירות: קליש, מבקשת לאשר הלוואת פיתוח בסכום של 145 מיליון שקלים

(חי פה) – מדוע עיריית חיפה זקוקה להלוואת עבודות פיתוח לשנת 2023 על סך 145 מיליון שקלים כאשר ראש העיר צייצה ברשות החברתיות, רק לפני ארבעה חודשים בודדים את הישגיה בתיקון המצב הכלכלי ועוד הוסיפה ופירטה מצב תקציב הפיתוח, שלדבריה היה בגירעון של 300 מיליון שקלים וכעת הוא עומד על 116 מיליון שקלים?

שרית גולן: "קליש מבקשת מאות מיליונים בהלוואות ושיעבוד של החיפאים לפרוייקטים שנועדו לשרת את שאריות הקואליציה שלה מהמגזר החרדי, בתקווה להשיג תמיכתם בבחירות הקרובות…"

כזכור בחודש אפריל האחרון ראש העירייה צייצה בגאווה פוסט ברשתות החברתיות:
"הנתונים הכלכליים של העירייה" וכתבה איך הצליחה "לתקן", כך לטענתה, את המצב הכלכלי של עיריית חיפה בחמש שנים.

קליש כתבה:
"זוכרים איך לפני שנה כמה חברי מועצת העיר מהאופוזיציה (ואפילו גזבר לשעבר ביניהם) איימו על העירייה בקריסה כלכלית בתקשורת? מה כבר לא יהיה משכורת?"

קליש הציגה בגאווה, בין היתר, שיש בקופת העירייה יתרות כספיות גבוהות מאד, ולא כמו שנכנסה לתפקיד ב2018 כשהקופה היתה 'כמעט ריקה' לדבריה.

באי-היכולת להשתמש בכספים הללו לטובת פיתוח העיר היא מאשימה כמובן את האופוזיציה שלא מאשרת לה תקציבים.

עוד כתבה כי הכסף בחשבונות קרנות פיתוח, שמקורותיהם – פרויקטים בבנייה, מעולם לא היה גבוה כמו השנה. מאז תחילת כהונתה כראש העיר, הם גדלו – מ-10 מיליון ל-53 מיליון, עד 247 מיליון, עד 418, והיום זה יותר מחצי מיליארד שקל.

אם לא די בכך היא שיתפה בגאווה ובשמחה את תקציב הפיתוח שאותו ירשה עם גירעון של 300 מיליון שקלים וכיום הוא עומד על גרעון של 116 מיליון שקלים. אז אם אכן זה המצב מדוע בעירייה מבקשים אישור להלוואות בגין עבודות פיתוח לשנת 2023 בסכום 145 מיליון שקלים לתקופה של 15 שנה צמודות למדד ובתוספת ריבית.

ביום רביעי האחרון 2/8/23 גזבר העירייה שיגר מכתב לחברי ועדת הכספים בו הוא מבקש מהועדה לאשר תקציב עבודות פיתוח לשנת 2023 בסך 145 מיליון שקלים.

עו"ד שרית גולן שטיינברג: "קליש פתחה במכירת חיסול לקראת הבחירות"

שרית גולן שטיינברג (אלבום פרטי)

חברת מועצת העיר וחברת ועדת הכספים עו"ד שרית גולן שטיינברג מסרה לחי פה: "קליש פתחה במכירת חיסול לקראת הבחירות הקרבות, כאשר היא מבקשת מאות מיליונים בהלוואות ושיעבוד של החיפאים לפרוייקטים שנועדו לשרת את שאריות הקואליציה שלה מהמגזר החרדי, בתקווה להשיג תמיכתם בבחירות הקרובות.

נוהל משרד הפנים קובע מפורשות כי בתקופת בחירות לא ניתן יהיה לאשר תקציבי פיתוח למעט במקרים דחופים ובטיחותיים.
קליש מנגד, הביאה בקשות לפרוייקטים שעלו כבר בשנת 2014. נראה שעד היום קליש לא הפנימה מהי עבודה לפי כללי המנהל התקין וחמור מכך, את הכל היא מבקשת עוד לפני שמועצת העיר דנה בתקציב רגיל, לאור הימנעותה של קליש מלקבוע דיונים במשך שמונה חודשים.

החמור מכל הוא הטעיית הציבור – בזמן שהיא מוכרת לחיפאים שיש הרבה כסף בקופה, היא פונה לוועדת הכספים לאשר לה הלוואות במיליונים. בעוד שלושה חודשים הטרלול הזה ייפסק ואדאג שהפיתוח העירוני יהיה על פי תוכנית סדורה ומתוקצבת כפי שנהוג בכל ארגון תקין".

מעיריית חיפה נמסר לחי פֹּה:

"גירעון מלוות הפיתוח אכן ירד לכ-116 מיליון ש"ח לסוף שנת 2022. הלוואות הינן חלק ממקורות המימון לפרויקטים המתבצעים מתקציב הפיתוח והן נלקחות מדי שנה, כחלק מההתנהלות הכספית השוטפת של העירייה. האישור המבוקש מוועדת הכספים הינו אישור פורמלי שנועד למימון פרוייקטי פיתוח מאושרים".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

12 תגובות

 1. נאמר לי מגןרם שעוסק במכרזי שילוט בעיר אחרת שהוא מעריך שעיריית חיפה איבדה כ-6 מליון שקל שנתי ממחדלי חוסר מכרזי שילוט כפול 5 שנות קדנציה זה 30 מליון שקל וזה רק מחדל אחד יש עוד לא מעט. !!

 2. מעניין שעכשיו אוטוטו, סוף הקדנציה, ועכשיו מתחילה להתעורר? מקווה עבוריינו, שהכל יוכל לחכות עד סוף אוקטובר. סומכת על הצוות שנשאר כיום.

 3. גם בתחום השילוט אם תביטו בתחנות האוטובוס תראו מאות תחנות עם שילוט שלא הוחלף כבר כמה חודשים.
  אם תביטו על לוחות מודעות הם ריקים – אולי עכשיו רק יתמלאו לחודשיים בתעמולת בחירות אבל הרבה מאד גופים עסקיים הפסיקו להשתמש בהם.
  אם תביטו לגשרים למשל גשר חופי דגו תראו שאין פרסום עליהם כבר חודשים.
  עירית חיפה מפסידה מליונים בגלל מחדלי מחלקת שילוט.

 4. השאלה הרלבנטית היא לא – היקף הגירעון בעבודות הפיתוח – אלא, מה הוא היקף הגירעון הכולל של עיריית חיפה. למעשה יש לברר את מצבה הכלכלי של עיריית חיפה גם מבחינת החובות וההתחייבויות – בדיקה כזו מובילה למסקנה הברורה שעיריית חיפה כבר מזמן פשטה את הרגל, היא איננה מסוגלת וגם לא תהיה מסוגלת לשלם את חובותיה. עיריית חיפה איננה גובה סכומי כסף ניכרים במסגרת היטלי השבחה להם היתה אמורה להיות זכאית (המועברים לקופת העירייה מהוועדה המקומית לתכנון ובניה), עיריית חיפה מייצרת פקקי תנועה שכיום רואים רק את קצה הקרחון שלהם, בהמשך כל העיר תהיה תקועה, אי אפשר יהיה לנועה ממפלצת בינוי אחת לשניה – מה שכונה על ידי קליש שכונות סלאמס – שקליש לא יכלה להתמודד איתם, מאחר ומספר מצומצם של יזמים / קבלנים קנו כאן את העירייה ואת עובדיה – וקליש היא לא האדם המתאים לנתמודד מול ארגוני פשיעה אלו שחדרו עמוק עמוק לתוך המערכת הציבורית, בדיוק באותו אופן שנכשלה גם בדברים אחרים בניהול העיר.

 5. הוראות תכניות מאושרות הן דין – הן בבחינת חיקוק שיש לציית לו – קליש נושאת בגאווה תואר ד"ר באדריכלות ומתגאה בבניין ערים – אבל איפה החוק???? בטח לא בחיפה!!! כך לא מנהלים עירייה – כך לא מנהלים עבודות פיתוח – כך לא נוטלים הלוואות לבצע פעולות עברייניות – הורסות ואדי – יש למנוע את מתן ההלוואות בכל מחיר ' יש לעצור מיידית עבודות שאינן חוקיות!!!!

 6. 'למימון פרוייקטי פיתוח מאושרים' – כך רשום על פי תגובת עיריית חיפה – מישהוא כאן חי בסרט – על איזה פרויקטי פיתוח מאושרים מדובר????? הרי עיריית חיפה היא העבריינית הגדולה במחוז חיפה והצפון וייתכן אף בכל מדינת ישראל. מבצעת 'עבודות פיתוח' הנאות פרס מזרח ובמבואות הדרומיים ב' – נאות פרס דרום – ללא היתרי בניה וללא היתרי סלילה בניגוד לדין – בניגוד להוראות התכניות המפורטות שהעירייה הכינה ואישרה – תוך כדי הרס טוטאלי של חלק מוואדי אזוב – שנקבע בתכנית חפ/2185א שאסור לפגוע בו, בוודאי ובוודאי שלא להרוס אותו – מי אישר את הפרויקטים – הרי הפרויקטים לא אושרו – העבודות מתבצעות בניגוד לחוק על ידי העבריינית הראשית – עיריית חיפה. לעצור מיד את הזרמת הכספים – לא לאפשר למשכן את העיר לטובת הרס ואדי בניגוד לחוק – לעצור את העבריינים – כאן ועכשיו !!!!!

 7. קליש עזבי אותנו כמה שיותר מהר
  הרסת את העיר תוך זמן קצר אף אחד לא סובל אותך לא יודעת לנהל ולהנהל

 8. אולי מי שהוא יסביר לאזרחי חיפה לשם מה לראשת עיריה שהולכת הביתה 145 מליון שקל?

 9. חודשיים לפני הבחירות?
  לא לאשר כלום. קליש המשיכה את הפטנט הבזוי של יהב לטעון שיש ניהול תקין ואין גרעון ואז מסתבר שלוקחים עוד הלוואה מתגלגלת להסתיר את הגרעון מהשנה לפי

 10. כמות החרדים האסטרונומית בעיר עד כדי כך שופעת שהיא זקוקה ל145 מליון ש"ח?
  כן, שרית גולן?

  • הבעיה עם החרדים והערבים שהם עוסקים אך ורק במגזר שלהם
   מועצה צריכה להיות ממלכתית ולא מגזרית

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...