עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מפגינים פרו-פלסטינים תקפו ופצעו שוטרים בהפרת הסדר בחיפה

(חי פה) - הפגנה פרו פלסטינית, בלתי-חוקית, בחיפה הידרדרה...

ביטול • צו סגירה למסעדת 'לואיזה' בחיפה: "מצב תברואי ירוד מאוד"

כזכור ב 16/05/24 ניתן צו סגירה למסעדת לואיזה במרכז...

תחזית – עומס חום כבד ואובך – ה' 13/6/24

מהמכון המטאורולוגי בבית דגן נמסר: אזהרה כתומה - עומס חום...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

שרית גולן וסופי נקש לממונה על המחוז: "חשש כי קליש תנסה תרגיל טכני שיאריך את כהונתה"

(חי פה) – הנה חולפת לה מחצית שנת 2023 ונכון להיום קליש לא הגישה תקציב לאישור המועצה. שרית גולן וסופי נקש פנו למנהל המחוז מטעם משרד הפנים, כי יורה לקליש להגיש תקציב לאישור המועצה. לפי החוק, על מועצת העיר לאשר תקציב בתוך 3 חודשים מיום קבלת חוק התקציב בכנסת, קרי על המועצה לאשר התקציב עד ליום 24/8/2023.

חברות האופוזיציה מתארות תרחיש שבו אי-אישור התקציב על פי החוק מאפשר למשרד הפנים לפזרת את מועצת העיר ואף להשאיר את ראש העיר המכהנת לתקופה נוספת, לצד וועדה קרואה שתמונה ממשרד הפנים. לטענתן, המניע של קליש הוא שהיא ככל הנראה חוששת מתוצאות הבחירות הקרובות.


זמן עד למיגור מכת החזירים בחיפה
(90 יום מכניסת יונה יהב לתפקיד)

0
Years
:
0
Months
:
0
ימים
:
0
שעות
:
0
דקות
:
0
שניות

הנה כמה ציטוטים נבחרים ממכתבן של גולן ונקש:

"בנסיבות אלו עולה חשש כבד, כי ראש העיר נמנעת מלכנס ישיבת מועצה מיוחדת לאישור תקציב,לשנת 2023, מתוך תקווה כי מועצת העיר אשר רובה המוחלט מוגדר כאופוזיציה, תפוזר בהתאם להוראת סעיף 206 (ב1) לפקודת העיריות.

כידוע, בהתאם להוראת סעיף זה, על מועצת העיר לאשר תקציב בתוך 3 חודשים מיום קבלת חוק התקציב בכנסת, קרי על המועצה לאשר התקציב עד ליום 24/8/2023.
החוק נוקט בלשון של פיזור אוטומטי של מועצת העיר, ואינו מסייג את תוצאת הפיזור של המועצה, למקרה בו לא הוצג בפני המועצה ספר התקציב לאישור, אם לאו.

מכאן נראה כי תקוותה ורצונה של ראש העיר אשר חוששת ככל הנראה מתוצאות הבחירות
הקרובות, להיוותר ראש העיר בכל מחיר כולל מינוי ועדה קרואה, שמינויה הינו למשך 3 שנים.

בנסיבות אלו, ומשעולה חשש כבד להימנעותה של קליש מהצגת הצעת תקציב לדיון
ואישור המועצה משך זמן ארוך, בחוסר תום לב, ממניעים אישיים ושיקולים פוליטיים, נבקש את התערבותך המיידית ומתן הוראה לראש העיר חיפה לכנס ישיבת מועצה שלא מן המניין לאישור תקציב לשנת 2023 תוך פרק זמן שלא יעלה על עשרה ימים ממועד מכתבנו זה. לחילופין, נבקש כי תפעל לפי סמכותך הטבועה לפי הוראות הפקודה ותורה על כינוס ישיבת מועצה כאמור תוך מתן הנחיות לגזבר ולגורמי המקצוע לצורך כך.

צוק וקליש מסתודדים במהלך הדיון (צילום מסך: עיריית חיפה)

המכתב המלא לממונה על המחוז במשרד הפנים – לעיונכם

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

נגה כרמי
נגה כרמי
נגה כרמי - מנהלת תאגיד החדשות חי פה - חדשות חיפה והסביבה - הודעה בוואטסאפ: 052-2410689 שליחת מייל למערכת: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

16 תגובות

 1. קדימה קליק לכי י הביתה את והמהנדס העיר שפגע בהתפתחות העיר והרס את מנהל הנדסה. בושה את יודעת מה קחי איתך גם את מנהלת האגף לרישוי הבניה שלא מבינה בניהול ויחד עם מהנדס העיר וכן גם איתך קליש הרסתם את מנהל הנדסה, וכן גברת קליש אפשר להשוות בין הנדסאים למהנדסים כן יבושה אחת, אומרת במכרז של סגן מנהל אגף הרישוי איך משווים בין הנדסאים למהנדס?? יגועל יש הנדסאים הרבה יותר טובים מהקלומניקית שהבאת מוועדה אחרת בה הייתה רק פקידה למנהלת אגף???? לכו הביתה כבר יהב תקשיב טוב את תתחייב שמהנדס העיר ילך הביתה תקבל הרבה קולות מיזמים ועובגי עירייה!!!!

 2. מי ששולט בעירייה זה מי שלא ניתן לפטר אותו. כל ראש עיר ילקק את התחת של ראש ועד העובדים. צריך חוק שאין להם זכות להתאגד, ומגביל כהונה בעירייה ב-3 שנים, בייחוד של ראשי מחלקות. אחרת ימשיכו לגנוב אותכם בארנונה, ולחלק אותה לעצמם, ויספרו לכם שהם משרתים אותכם. גם ועדה קרואה לא תעזור כי הדתיים שולטים גם במשרד הפנים הרבה שנים בגלל ששם יש הרבה כסף מהארנונה. כמו בוועדת הכספים בה הם שולטים בגלל שיש שם כסף. קפיש.

 3. לא אכפת לי ועדה קרואה שקליש תישאר ראש העיר.
  הסעיף הראשון שועדה קרואה תבצע זה קיצוץ שכר רוחבי בכל 400 בכירי העירייה וביטול כל שדרוגי התקן והשמנת שקליש וקודמה יהב אירגנו בלחץ של ראש ועד העובדים שסחט מהם ואפילו התפאר לעובדיו שהוא סוחט כמו מאפיוזה. או מאפיונה.

  • אם אין לך משהו חכם לאמר אז הכי טוב אל תגיבי. חולי נפש הכל מתחיל אצלכם וניגמר בביבי

 4. אם יש בסיס חוקי לדאגתן הכנה של שרית וסופי, מדוע אינכן פונות לשמשון עדו וחזי עיני כדי שאלו יפעלו אצל שר הפנים שהוא חלק מקואליציה בראשות הליכוד?

 5. האם הבחירות שהן מפזרות כל מועצה בפני המועצה הנבחרת החדשה ובחירות לראשות העיר אינן מייתרות ובולמות כל תרגיל פוליטי מכל סוג שהוא?
  אם יש מועצה חדשה, מה נפקא מינא למשרד הפנים למנות ועדה קרואה שאף היא לכאורה מועצה חדשה במקום המועצה החדשה שתיבחר?
  ממתי מחליפים חדש בחדש שעוד לא התחדש?

  • אם לקליש יש מילימטר אחרון של חכמה בראשה, חודש לפני הבחירות היא צריכה להודיע שמצאה עבודת תכנון עיר איזוטרית כלשהי באפריקה או באסיה, ולהעלם מחיי תושבי חיפה, מ-י-ו-ז-מ-ת-ה, ויפה שעה אחת קודם.

 6. מעניין לראות איזה שפנים הצמד צוקליש מתכננים לשלוף מהכובע בזמן שנותר עד הבחירות, למרבה המזל הקסם של שני השרלטנים מאחזי עיניים לא עובד יותר. כמו שאומרים באנגלית:
  Fool me once, shame on you; Fool me twice, shame on me
  כלומר, אם מישהו מרמה אותנו פעמיים, אנחנו רק יכולים להאשים את עצמנו. הולכתם אותנו שולל פעם אחת, לא ניתן לכם הזדמנות שניה. בעוד ארבעה חודשים וקצת אתם הולכים הביתה.

 7. היא לא תישאר דקה אחת אחרי תום כהונתה,
  בג"צ אחד והיא עפה כמו טיל, ואם לא אז עם גרר.
  דיי. עד כאן הרסה את כל העיר,תיקח את נחשון צוק והביתה.
  הפעם, רק לא קאליש!!! אכלנו אותה ,מספיק לכי.

  • עם מועצה לעומתית מה רצית שיקרה. מהיום הראשון שנכנסה לעיריה שמו לה רגליים. בושה!!

 8. מתאים מאד לנכלוליות של צמד החמד הזה. משרד הפנים הצליח להוכיח אוזלת יד מתמשכת למרות כל המידע שהיה בפניהם על עלילו צוקליש והבלגן הפוליטי במועצה הלעומתית שקמה מולם .. ואת המחיר מושלמים העיר ותושביה 😣

 9. קליש מתחילה לנהוג בשיטתו של ביבי. היא כבר בחרה לעצמה סגנית חרדית ויש סכנה שתעשה הכל כדי שתישאר בשלטון. ללא תרגילים כאלה, אין הרבה סיכוי שתבחר שוב. האכזבה ענקית…

  • נגה! הכל בלוף אחד גדול. למה את נסחפת אחרי שתי נציגות האופוזיציה הללו. די עם מסע הטירלול הזה.

  • קליש ממשיכה לנהוג כמו קליש ולא צריך ליחס לה מעשים אחרים; מה זה קשור להתנהלותו של בנימין נתניהו ראש הממשלה? אנחנו כולנו תומכים בהצלחתו של ראש הממשלה לנהל את המדינה בצורה הטובה ביותר עבור כולנו.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...