באנר גורדון 230524

ביטול • צו סגירה למסעדת 'לואיזה' בחיפה: "מצב תברואי ירוד מאוד"

כזכור ב 16/05/24 ניתן צו סגירה למסעדת לואיזה במרכז...

מפגינים פרו-פלסטינים תקפו ופצעו שוטרים בהפרת הסדר בחיפה

(חי פה) - הפגנה פרו פלסטינית, בלתי-חוקית, בחיפה הידרדרה...

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

תחזית – עומס חום כבד ואובך – ה' 13/6/24

מהמכון המטאורולוגי בבית דגן נמסר: אזהרה כתומה - עומס חום...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

לקראת הבחירות – קליש מנסה לאשר תקציב עצום לטיפול בחזירי הבר – ייבוש כיכרות, גידור חצרות, קבלן דילול ועוד…

(חי פה עם עדרי החזירים) – בחלוף ארבע שנים מאז הפסיקה קליש את הדילול בירי ולאחר שלדעת רבים מתושבי העיר וחברי המועצה, פרויקט הרחקת החזירים שהובילה קליש, לא הביא לתוצאה משביעת רצון ולאור העובדה שהבחירות מתקרבות בקצב מהיר מתמיד, ראש העיר עינת קליש רותם מעוניינת להמשיך ולהשקיע מיליונים בפרוייקט הרחקת חזירי הבר, בשנת הבחירות.

קליש הגישה הצעה לאישור תקציב, במסגרתו היא רוצה לייבש כיכרות בעיר בעלות של כ-900 אלף שקלים, לגייס קבלן דילול, לממן קמפיין הסברה ועוד ועוד…
חברי מועצה: "לא נסכים לאשר את התקציב הזה, כי התכנית כושלת ונהפוך לעיר מדברית צהובה ועצובה".


זמן עד למיגור מכת החזירים בחיפה
(90 יום מכניסת יונה יהב לתפקיד)

0
Years
:
0
Months
:
0
ימים
:
0
שעות
:
0
דקות
:
0
שניות

ניסתה להעביר תקציב והישיבה בוטלה

ראש העיר חיפה עינת קליש זימנה ישיבה שלא מן המניין של מועצת העיר ליום רביעי (8/3/23). הישיבה לא התקיימה, כי חברי המועצה לא הגיעו, כאקט מחאתי נגד ראש העירייה ולכן מועד קיומה נדחה (כמו גם רבות מישיבות המועצה בעת האחרונה). בראש הנושאים שנקבעו לדיון והצבעה נמצא תקציב הטיפול בחזירי הבר.

מהמסמכים שצירפה קליש בפנייתה לחברי המועצה, עולה כי היא מבקשת אישור למימון הנושא בסך 4.6 מיליון שקלים. בחינת חלוקת סעיפי התקציב שמבקשת קליש לאישור, יש בקשה ל-120 אלף שקלים עבור קמפיין הסברה על חזירי הבר, 120 אלף שקלים עבור קרן גידור לסיוע לתושבים לגדר גינות, 200 אלף שקלים עבור החלפת פחים לאשפתונים בגנים הציבוריים, 400 אלף שקלים לתשלום לנציג רשות הטבע והגנים כחלק מהסכם שנחתם עם העירייה.

בנוסף, מבקשת קליש אישור לממן במיליון שקלים "קבלן חזירים" , שיהיה אחראי לדילול החזירים, ומיליון שקלים נוספים לטובת "מתחמים מיוחדים". סך הכל הסעיפים הנכנסים תחת "בקשות מתקציב מילואים", מסתכמים ב-3,130,000 שקלים. כזכור לעיריית חיפה אין עדיין תקציב מסודר לשנת 2023 וכרגע גם לא קרובים לסגירת התקציב.

(אם וכאשר יתקיים הדיון בהצעה זו – אנו נשדר אותו)

חזיר בחיפה (צילום: ירון כרמי)

מימון מתקציב הפיתוח (?!)

כעת, קליש מבקשת אישור כי מועצת העיר תאשר מימון טיפול בחזירי הבר גם מתקציב הפיתוח, תקציב שבעת שבתה באופוזיציה, קליש התנגדה נחרצות ללעשות בו שימוש למטרה שאינה פיתוח. מתקציב הפיתוח מבקשת קליש כי יאושרו מיליון וחצי שקלים, כולם באמצעות לקיחת הלוואות מהבנקים, וזאת בחלוקה לסעיפים הבאים: 400 אלף שקלים לקיבוע פחי אשפה למניעת הפיכתם על ידי חזירים. 200 אלף שקלים לטובת הוספת גדרות, ועוד 900 אלף שקלים לביטול מדשאות בכיכרות.

חזירי בר בחיפה – מוצר מהפכני להרחקת חזירי בר – Border Control – בורדר קונטרול (צילום: ירון כרמי)

חברת המועצה עו"ד שרית גולן שטיינברג: "קליש והמדיניות הכושלת שלה"

קליש מבקשת את אישור מועצת העיר לתקציב, מאחר שאין לעירייה תקציב מאושר לשנת 2023, כי קליש מסרבת להביא את התקציב לדיון. לכן, אנו פועלים לפי החוק שמחייב תקציב של אחד חלקי 12 מתקציב השנה שעברה.

בנוסף, קליש מסרבת להפנים שרוב חברי מועצת העיר לא רוצים להמשיך לשלם לרשות הטבע והגנים 400 אלף שקלים מידי שנה, בזמן שבערים אחרות אין תשלום כזה ועיריות פועלות בעצמן.

בגלל הפחדנות של קליש והמדיניות הכושלת שלה, הציבור החיפאי צריך לשלם מיליוני שקלים? הטיפול בחזירי הבר הוא בור ללא תחתית. תושבי חיפה ממשיכים לשלם עבור חזירי הבר בתקציבים עקיפים וישירים, בעקבות הפיכת הפחים והצורך בתגבור עובדי התברואה, תביעות מפגיעת חזירים ועוד. אז עכשיו גם לוקחים הלוואות?! הכל יוצא מכיס התושבים.

עו"ד שרית גולן - חברת מועצת העיר חיפה (צילום: אלבום אישי)
עו"ד שרית גולן – חברת מועצת העיר חיפה (צילום: אלבום אישי)

חבר המועצה איציק בלס: "הכל בשביל החזירים ולא למען התושבים"

למה היא צריכה קמפיין הסברה לחזירים, חושבת שאנו נמצאים בעיר של אהבלים, שנת בחירות, על מי היא מנסה לעבוד?

גדרות, היא הופכת את העיר ואת חצרות הבתים, לבית כלא אחד גדול. קודם שתשלם על שיקום גדר חיה שנהרסה סביב בניינים כמו אצלנו. למה לשלם עבור הדילול, כאשר יש בארץ ציידים רבים ועם רישיונות שיעשו זאת בחינם?

על בקשתה נאמר "טיפש יזרוק אבן ואלף חכמים לא ימצאו אותה"
במקרה שלה יש ויש חכמים שלא יאפשרו לה לזרוק אבן, כך שלא צריך לחפש את האבן.

אנחנו צריכים להתנגד לכל הצעה לבזבז 6 מיליוני ש"ח בשלוש שנים ובקשה לתקצב עוד 3 מיליון ש"ח ,על חזירי הבר, זה להשקיע מיליונים על כלום.
ראש העיר, הגיע הזמן שתעופי לנו מהעיניים, מספיק נזקים גרמת לעיר האהובה שלנו.

איציק בלס (צילום: ירון כרמי)
איציק בלס (צילום: ירון כרמי)

מעיריית חיפה נמסר בתגובה לחי פה – תאגיד החדשות:

"בהמשך לנסיונותיה המצערים של האופוזיציה לעצור את הטיפול בבעיית חזירי הבר (שהוכיח את יעילותו), ולאחר שאיפסה באופן מוחלט את התקציבים לטיפול בחזירים גם במחיר של הפקרת בטחון חיי תושבי חיפה לטובת ניגוח פוליטי של ראש העיר – מגיע תורן של טענות מוזרות על ניהול כספי עירייה.

מעבר לעובדה שחיי וביטחון התושבים הם מעל הכל, הנה האמת על ניהול הכספים: מדובר בסכום קטן (1.5 מיליון שקלים) המהווה 0.044 אחוז (פחות מפרומיל!) מכלל תקציב העירייה שמסתכם בכ-3.4 מליארד שקלים לשנת 2022.

להזכירכם, משלמי המיסים מימנו בעבר ומשך שנים רבות, מאות מיליונים של האחזקה השוטפת בעיר כולל פינוי האשפה על ידי הלוואות פיתוח שלקחה העירייה מידי שנה. מדובר בניהול כספים שהיה לא תקין, ותוקן לראשונה בשנת 2022, על פי דרישתה של ראשת העיר".

חזיר בר מפרק דשא אשר שתלה עיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)
חזיר בר מפרק דשא אשר שתלה עיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

30 תגובות

 1. אם הסיבה בגינה החזירים עולים מהוואדי לרחובות העיר, היא לנבור באשפה שלנו כדי למצוא משהו לנשנש, אז אפשר להוריד את האשפה שלנו לוואדי.
  אנחנו מייצרים די והותר פסולת אורגנית – פירות, ירקות, שאריות מזון וכו׳.
  הרי פתרון יעיל, מהיר, זול ושומר על איכות הסביבה:
  1. יוצבו פחים מיוחדים עבור פסולת אורגנית בלבד.
  2. משאיות מיוחדות יאספו את תכולת הפחים וישנעו אותם לוואדי.
  3. הפסולת תעורב עם חומר סירוס/עיקור כימי, לשליטה בריבוי הטבעי.
  4. חיפה תהפוך לעיר ירוקה, שדואגת לטבע שמקיף אותה ולכל החי בו.

  גברת קליש, עד עכשיו כל הפתרונות שלך בטיפול "בבעיית" החזירים היו לא פחות מכשלון קולוסאלי יקר ומיותר. אז במקום להנהיג "פתרון סופי" ואכזר, השתמשי בפתרון היגיוני, יעיל וזול.

 2. בטבע יש לחזירים אוייבים טבעיים….כמו זאבים, נמרים, לביאות, לטאות קומדו ואחרים שטורפים אותם באכזריות….הפיתרון היחידי שעזר בגין העובדה שאין להם אוייבים טבעיים בעיר אשר מצמצמים את מספרם…הוא הפיתרון שהיה בתקופת יהב…

 3. כמו כן ,גבירתי ראש העיר חיפה הגב' ד"ר קליש רותם ,העיר חיפה יפה ונקייה , העיר מאירת פנים , אנו החיפאים אוהבים את חיפה ורוצים להודות לך על תיפקןדך המעולה.ערב נעים והמשך עשייה נעימה.

 4. כשעינת קליש החליטה בראשית כהונתה, לפני למעלה מארבע שנים, באופן חד צדדי ובניגוד לדעתם של מומחים, להפסיק את דילול החזירים, היא יצרה בעיה גדולה בחיפה. איך היא ניסתה לפתור אותה? בעיקר באמצעות יחצנות פופוליסטית יקרה שעלתה למשלם המיסים החיפאי המון המון כסף. על מה האישה הזאת ואיש הצללים שמפעיל אותה לא בזבזו כספים? על סרטוני הסברה אינפנטיליים שמפנים אצבע מאשימה אל התושבים, על תמרורי אזהרה צהובים ומיותרים, על שלל דו״חות ומחקרים אקדמיים עקרים, על קולרים ״חכמים״ שהוצמדו לחזירים, על מצלמות ומשדרים לניטור החזירים שעלותם מאות אלפי שקלים, עוד גחמה חסרת תועלת של נחשון צוק שאותו מינתה קליש בזמנו להיות ״פרוייקטור החזירים״. די אם היו מקשיבים לתלונות התושבים היו יכולים לדעת בדיוק באילו שכונות מסתובבים החזירים. קליש כהרגלה אף יצאה בהכרזה דרמטית שחיפה מהווה מודל שכל העולם ילמד ממנו להתמודדות מוצלחת עם בעיית החזירים. אם זה לא היה עצוב היינו צוחקים. הגיע הזמן שתושבי חיפה יתבעו את השניים על הכסף שבזבזו וידרשו שישלמו מכיסם על עוגמת הנפש ועל הנזק הרב שגרמו לתושבים. רק בשנה האחרונה, כשקליש הבינה שאין סיכוי שתושבי חיפה יבחרו בה לקדנציה שניה היא חזרה לדלל חזירים. לדלל? חס וחלילה, הס מלהזכיר את המילה, בסביבתה של ראשת העיר מקפידים לומר ״להרדים״ או ״להוציא מהמערכת״, אבל בפועל, בסתר, במחשכים, בהוראת צמד ראשי העיר, בחיפה חזרו להרוג חזירים. הדיווחים של תושבים הגרים בסמיכות לואדיות, על קולות ירי הנשמעים מהוואדיות בשעות הלילה המאוחרות, הולכים ומתרבים. אבל כרגיל אצל קליש, אין שקיפות מלאה ואין דיווח אמיתי. על פי קליש עיריית חיפה רק ״מרדימה״ את החזירים, ובאופן מוזר הם לעולם לא מתעוררים. בעיית החזירים לא התחילה בקדנציה של קליש, אבל אין ספק שהמדיניות אותה הובילה וקידמה רק החריפה את הבעיה. חברי המועצה לא צריכים לאשר לקליש אפילו שקל אחד עד שלא תעביר תקציב מסודר, מה שעיריות אחרות במדינה כבר עשו מזמן. ארבע וחצי שנים סבלנו, נסבול עוד כמה חודשים. את בעיית החזירים יפתרו הבאים אחריה. קליש כבר לא רלוונטית. היא בזבזה את כל האשראי שקיבלה מתושבי חיפה, והפכה לחדלת פירעון. כיום קליש היא הבעיה, ונראה שהפתרון היחיד לבעיית החזירים, כמו לבעיות רבות אחרות בחיפה, הוא החלפת השלטון.

 5. שתילך הביתה החזירת בר הזאת המנותקת שמלאנית מנותקת מהמציאות היומיומית

  • ישר כח לך גב' ד"ר עינת קליש על היוזמה החשובה.
   ראש העיר הנוכחית של חיפה דואגת לתושביה ותעשה כל שביכולתה למען תושבי העיר. לדעתי , חייבים לאשר את התקציב למען בירת הצפון -חיפה. ערב נעים.

 6. נבלות שופכי דם ותאבי כוח שעליונות גזעית. בושה של מצב! מה הם פשעו? יצורים חסרי ישע שלא מתכוונים לכל רע. הפוך מבני אדם! הפוך מבאלס ושרית וכל המעורערים האחרים.
  רצחתם 200 חזירים בשנה שעברה סתם. אמהות הופרדו מגורים יונקים. אכזריות שיא. אז מה יצא מזה? מה???

  תטמינו פחים. שמרו על עיר נקייה מרבב (זה יהיה לטובת כולנו), חנכו את הציבור באמצעות אכיפה לכך, גדרו ואדיות וחאלססס. הם יבואו פחות אבל עדיין אנחנו חיים בלב טבע ואם יבואו -נכבד אותם ונחיה לצידם בתוך השתלטות על חרדות אנושיות חסרות כל סיבה או טעם. המין השולט עלק.

  • את מדברת שטויות…
   כשחזיר או חיית בר אחרת רוצה לאכול שום דבר לא יעצור אותה.
   רק פחד ממוות יכול להרחיק את חיות הבר מבני אדם.
   רק ככה זה עובד.
   לדוגמא, באירופה יש המון ערים שמוקפות ביערות עם חיות בר (זאבים, דובים, שועלים) את באמת חושבת שהחיות האלה לא נכנסות לערים בגלל גדרות או הטמנת פחים?! התשובה היא לא! חיות בר לא נכנסות לערים רק בגלל דילול וציד מפוקח.

 7. שלוש נקודות או סימן קריאה ושאלה בסוף משפט מקומם בתגובות ולא בתוכן המבזקים באתר.
  מהשנייה שבאת לכאן התחלת להתיש.

  • זה לא יפה להאשים את הכתבת.היא עושה את עבודתה וחייבת ליישר קו עם המערכת שלה.המערכת לא מחפשים את החיוב אצל קליש אלא רק את השלילי. זה 4 שנים ככה.אין פה משהו חדש

 8. בני אדם הם ערך גזע עליון.כל הכבוד לראש העיר חיפה ד"ר עינת קליש רותם.

 9. חבל שהפוקוס תמיד על ענין יחסי קטן כמו חזירים שאפשר לפתור בהחלטה אמיצה אחת ובפרק זמן קצר.
  התחדשות העיר זו בעיה קשה פי כמה,כזו שמעמידה בסכנת חיים וכחסרי בית אלפי אנשים במקרה של רעידת אדמה/התקפת טילים.
  מדובר על מאות מבנים ישנים בעיר שחלק גדול מהם כבר שנים הגיע לרוב חתימות מתבקש,תוכנית אב של העירייה פורסמה לפני שנתיים ושום דבר לא ממש קורה בשטח.בחלק מהמקרים מדובר על שכונות שממתינות יותר מ15 שנה לפינוי בינוי,עוד מהתקופה של מצנע ויהב ועכשיו קליש.לדעתי שלושתם נכשלו בתחום הזה וחותמת שחורה חרוטה על הקדנציה שלהם.
  אתם התקשורת משחקים לידי ראשי העירייה שאתם מציפים את הבעיות הקטנות של חיפה.
  התחדשות עירונית ותעסוקה חשובים פי כמה ולא מקבלים לדעתי חשיפה מספקת באתרים החיפאים.אולי בגלל שאתם שופרות של הציבור המבוסס בחיפה.

 10. קליש הביאה את החזירים לביתנו והחזירים יחזירו אותה לביתה

 11. 900,000 שקל לייבש כיכרות בגלל הטיפול הכושל של העירייה.
  120,000 שקל ל"קמפיין הסברה".
  איך זה יעבוד:
  כל עובד עירייה יקבל עוד שעתיים שכר כשוחד בחירות. בתמורה יפשילו 4000 פקידי העירייה את המכנסיים וישתינו קולקטיבית לפי מפת מעגלי תנועה ומדשאות עם סימון על מנת לצרוב יחד דשא. סה"כ יחוסלו בשתינה פקידותית כל פיסת ירוק שנשתלה בחיפה. על מנת ליידע את התושבים, סביב הכיכרות יוצבו גדרות-צנע שיכללו שילוט תעמולה עם סיסמאות על עיר מצטיינת בטיפוח סביבתי. גדרות שלטי הברזנט בצבע ירוק-דשא יסתירו את תהליך הצריבה העירוני. על מנת לחזק שלטים על שם.. במעגלי התנועה, מערב בטון ישפוך באזור השלט בטון-קומפוסט שיאסף מחרבון בשירותי העירייה וישפוך בטון-צואה לצד השתינה, בפתח שיסומן בגדר ברזנט הץעמולה סביב הכיכר. עם סיום התהליך ייםתחו מחדש לציבור בתי שימוש בעירייה והפקמדים יחזרו לחרבן על ראש הציבור במשרדיהם.

 12. לא יעזור לה גם אם תבנה לחזירים חדר אוכל.
  מצד שני עשתה חזירים מתושבים עניים שגרים בבתים מתפרקים בשפרינצק ושערם הלבין מהמתנה לאישור פרוייקט פינוי בינוי
  ואין להם ממד לשעת צרה

 13. קאליש מספיק הרסת
  הרגת את העיר חיפה חלאס תעזבי אותנו
  גם אם ישימו חזיר בר מולך בבחירות הוא ינצח אותך

 14. כולם מתנגדים לכל מה שהיא עושה ומתלוננים שלא נעשה דבר.
  לא מציעים שום אלטרנטיבה נורמלית ורק מיבשים את העיר מטעמי אגו.
  עצוב ומקומם.
  אולי בורובסקי יעשה כאן סדר, יש לו הרבה ניסיון עם פורעי חוק מבית ומחוץ.

  • בורובסקי נעלם ל 7 שנים פתאום חזר להתמודד לא תרם מספיק עדיף כבר להחזיר את מי שניצח אותו פעמיים יונה יהב סתם אני צוחק !!!
   רק כוח נשי בלי אגו הצמד שרית גולן שטיינברג את סופי נקש איזה צמד לוחמות במועצה וועדות הכספים והכל בהתנדבות ניצחו על תזמורת הלעומתית נגד קליש

  • חברי מועצת העיר הפכו את הדיונים וההחלטות בעירייה למגרש פוליטי וניגוח נגד ראשת העיר. כמה פשוט זה להצביע נגד ולהאשים את ראשת העיר שלא עושים דברים. ככה גם מקבלים רייטינג וגם אפשר לטעון שעשו את העבודה…
   שרית וסופי מעוניינות לחלוקת את תפקיד ראש העיר ועושות הכל כדי לעצור את קליש, גם במחיר שהתושבים סובלים.
   נזכור את כל זה בבחירות הקרובות

 15. אני רק מזכיר, מה אמרה קאליש לפני 3 שנים:
  "הם היו פה לפנינו, אסור לדלל!!"
  "מתנדבים יסתובבו עם משרוקיות ויעזרו לאנשים לחזור הביתה"
  "נציב שלטי אזהרה בכול רחבי העיר: "חזיר חיפאי לפניך" "
  "נשקיע מיליונים בגידור שכונות"

  לפי דעתי הגיע הזמן שהעירייה תתבע את קאליש על כול הכסף שהיא בזבזה מכספי הארנונה!
  הגיע הזמן שקאליש תתחיל לשלם על כול הנזקים שגרמה לתושבי העיר!

 16. בני האדם, הם ערך, גזע עליון בטבע שלנו.
  מכאן, כל שאר בעלי החיים נחותים.
  חיפה זו העיר-עיר הטבע היפה ביותר בארץ.
  תחשבו טבע וחמלה ולא מלחמה. לדלל….?
  לחתולחם המסתובבים ביננו יש פינות האכלה ועוד.
  עכדיו גם מגיע לחזירים.
  חיה זו מסתובהת ביננו מסיבה פשוטה. היא רעבה.
  אז תשאלו מה יקרה בחציית כבישים וכו?
  והדרת פני חזיר.
  נסע מהר פחות, נעציר יותר לעוברים ושבים.
  נהיה רגועים ובטוחים יותר והכל בזכות"
  חזירי בר שהצלנו ובייתנו במקום לדלל-משמע להרוג. ל"רצוח בדם קר?"

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

עבודות לילה ברח' הרב קוק, טירת כרמל

תאגיד המים מעיינות החוף ועיריית טירת כרמל מודיעים על ביצוע עבודות להעתקת קו מים ברח' הרב קוק. העבודות החלו ביום חמישי, 13/6/24 בשעה 21:00 ויסתיימו...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...

אותות הוקרה ללוחמים דרוזים שסייעו לארגון 'ההגנה' בתקופת המדינה שבדרך

בסניף ארגון 'ההגנה' בחיפה, הוענקו ביום חמישי 13/6/24 אות ההגנה ואות על"ה (עיטור לוחמי המדינה) לבני משפחתם של שני לוחמים דרוזים, שיח' תופיק חלבי...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר הכרמל ומשם היא צופה אל הים בדרום-מערב ואל מפרץ חיפה ועמק זבולון בצפון-מזרח. קיצור תולדות האוניברסיטה תחילתה...