הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מפגינים פרו-פלסטינים תקפו ופצעו שוטרים בהפרת הסדר בחיפה

(חי פה) - הפגנה פרו פלסטינית, בלתי-חוקית, בחיפה הידרדרה...

ביטול • צו סגירה למסעדת 'לואיזה' בחיפה: "מצב תברואי ירוד מאוד"

כזכור ב 16/05/24 ניתן צו סגירה למסעדת לואיזה במרכז...

תחזית – עומס חום כבד ואובך – ה' 13/6/24

מהמכון המטאורולוגי בבית דגן נמסר: אזהרה כתומה - עומס חום...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

"העבודות הושלמו לבקשת העירייה, אך היא לא עמדה בהתחייבויות התשלום" • תביעה נגד עיריית חיפה

(חי פה) – תביעה נגד עיריית חיפה הוגשה ע"י חברת ההנדסה "האחים סלטי", בבית משפט השלום בחיפה, לפיה נדרשת עיריית חיפה לשלם לחברה כ-860,000 ש"ח עבור עבודות שבוצעו עבורה, עליהן לא שילמה את מלוא הסכום.


לטענת חברת האחים סלטי, המיוצגת על ידי עו"ד אמיר שרקאוי, על העירייה לשלם להם כ-860,000 ש"ח בגין עבודות שבוצעו עבורה, לפי בקשה שהועברה אליהם בחודש יוני 2020.

בין האחים סלטי לבין עיריית חיפה נחתם חוזה, בו נתבקשה החברה להקים 5 מבנים יבילים – כיתות כפולות (כל שתי כיתות 90 מ"ר), ואכן, המבנים הוצבו ע"י החברה והעירייה שילמה, כפי שסוכם, 50% מהסכום – מעט מעל חצי מיליון ש"ח.

בהמשך, טוענים מהחברה, סיימה החברה את העבודות במלואן כמו שהתחייבו, אך העירייה לא שילמה להם את המחצית הסכום הנותר, כפי שסוכם.

יש לציין, שלאחר שהתובעת סיימה לבצע את העבודות הודיעה לעירייה שיהיה עליה לשלם סכום גבוה יותר, בשל חריגות מהתכנית המקורית. הפער עמד על כ-131,000 ש"ח.

בחודש אוגוסט 2021 סוכם שהעירייה תצטרך לשלם לאחים סלטי סכום נוסף של כ-645,000 ש"ח ובנוסף את הסכום המוסכם על החריגות. בסופו של דבר, טוענת התובעת בכתב התביעה, כי מלבד שני הסכומים המוסכמים, על הנתבעת לשלם גם ריבית והצמדה עד ליום הגשת התביעה ובסופו של דבר, סכום התביעה עומד על כ-863,000 ש"ח.

5 המבנים היו אמורים לשמש ככיתות לימוד בבית ספר בקריית שמואל. מבנה יביל הוא מבנה נייד, שבנייתו אורכת זמן קצר והוא יכול לספק פתרון חלופי לבנייה של קבע.

האם העירייה אמורה בכלל לשלם על המבנים?

יש לציין כי בדוח מבקר העירייה העוסק בעמותה המפעילה את בית הספר הנדון, מצוין כי בית הספר הינו מוסד פרטי הפועל במסגרת עמותה, לכן לא ברור מדוע הוחלט כי העירייה תממן את הוספת המבנים היבילים (מעבר להחזרים מצד משרד החינוך). בנוסף, עבודות הקמת המבנים היבילים הסתיימו לפני שהמבקר כתב את הביקורת, אבל תהליך ההקצאה לא הסתיים ולא הסתיימה התקופה שבה ניתן להגיש התנגדות לאחר פרסום ראשון ולפני שחותמים על הסכם הקצאה תקין.

הסכם הקצאה הוא הסכם בין העירייה לעמותה, שבמסגרתו העירייה מקצה לעמותה נכס ברחבי העיר ללא תמורה או בעלות סמלית לטובת פעילות העמותה. הקצאת הנכסים נעשית בהתאם לצרכי העירייה ולפי הנכסים העירוניים הפנויים.

בדוח המבקר נטען עוד כי בחודש מרץ 2020 הגישה העמותה הקצאה חדשה לצורך הקמת מבנים יבילים על מנת להוסיף כיתות לבית הספר בקריית שמואל – בית ספר מוכר, שאינו רשמי. הבקשה נידונה בוועדת ההקצאות בחודש יוני 2020. בפרוטוקול נטען שהעמותה התבקשה להמציא טפסים נוספים בהתאם לנהלים על מנת לקבל היתר בנייה ואישור אכלוס. מבדיקת הביקורת עולה שהעירייה נושאת באחריות ובעלויות הקמת המבנים היבילים.

תגובת העירייה לכתבה תצורף כשתתקבל.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...

אותות הוקרה ללוחמים דרוזים שסייעו לארגון 'ההגנה' בתקופת המדינה שבדרך

בסניף ארגון 'ההגנה' בחיפה, הוענקו ביום חמישי 13/6/24 אות ההגנה ואות על"ה (עיטור לוחמי המדינה) לבני משפחתם של שני לוחמים דרוזים, שיח' תופיק חלבי...