הזמנה למפגש – יוזמת תושבים לשיקום החורש – 20/12/16

הציבור הרחב מוזמן להגיע לפגישה שתתקיים ביום שלישי ה-20/12/16 בשעה 20:30 במתנ"ס רמות ספיר (גוט לוין 22א.)

לאחר השריפה נכנס החורף ופוקד אותנו בעוצמה. גשמים יורדים ברחבי העיר וכמובן שגם באזורים שנשרפו, וגורמים לנזקים במיוחד ברחובות שנפגעו – לבתים שגגותיהם קרסו או נשרפו, ולקרקעות שנסחפו לאחר היעלמות השורשים שפעם החזיקו אותן.

אך לצד כל זאת, הטבע חוזר עם נביטות יפיפיות אשר מעוררות בנו אופטימיות.

אלינה_-_השתקמות.jpg

02 סתווניות היורה לאחר הגשם בנחל אחוזה השרוף. צילום: אלינה ליברמן
וכך גם צצות להן יוזמות תושבים כפטריות לאחר הגשם. מגמה ירוקה – תא אוניברסיטת חיפה וארגונים נוספים טוענים שיש לשקם את החורש ולעשות זאת בשיתוף התושבים. ולא רק באזורים שנפגעו בשרפה, אלא בכל רחבי העיר. וזאת, בעיקר כדי למנוע את השריפות הבאות. אחת הדרכים המוצעות היא לדלל את כמות האורנים בואדיות ולהחליפם בעצים אשר הנם עמידים יותר לשריפות, כגון אלונים ואלות.

שחר שוסב – פעילה במגמה ירוקה – תא אוניברסיטת חיפה: "אני גדלתי בחיפה הירוקה, זו עם העצים הותיקים וחיות הבר. כואב לי לראות את הנזק, אבל אנחנו יכולים להתאחד ולשקם את הטבע, ואפילו ליצור משהו חדש וטוב יותר."

הציבור הרחב מוזמן להגיע לפגישה שתתקיים ביום שלישי ה-20/12/16 בשעה 20:30 במתנ"ס רמות ספיר (גוט לוין 22א.) הפגישה הנה הזדמנות לתושבים לחלוק רעיונות ולשמוע מאחרים.

לדעתי מדובר ביוזמה ברוכה. יוזמות של תושבים הנן חשובות, כל עוד שהן נעשות לאור חוות דעת מקצועיות, באישור הרשויות, ובתיאום עמן. נשמע שמארגני הפגישה מתכוונים לפעול ברוח זו ולכן אני מתכוון להגיע אליה.

לפרטים נוספים: עדי אופיר 0508330575 adiofir31 @ gmail.com

לא ניתן להגיב