הפסד עצוב למכבי חיפה בהיכל הספורט לטובת הפועל ת”א

DSC_1600.JPG

משחקה של מכבי חיפה אתמול (19.10.16) בדברי פתיחה ואזכרה של האוהד מספר אחת של הקבוצה אור פארן שנפטר לא מזמן ממחלת הסרטן כשהוא בן שמונה עשרה אביבים, וכך פתחה מכבי חיפה בכדורסל את המחזור הראשון שלה בליגת העל שהושלם בהפסד של שלוש נקודות מול הפועל תל אביב.

המשחק נדחה לאתמול (19.10.16) עקב נסיעה של הירוקים לארצות הברית לפני תחילת העונה בכדורסל. כמו המשחק הקודם של הירוקים נגד בני הרצליה, פתחו השחקנים של עופר רחימי ביתרון דו ספרתי, אך הפסידו את המשחק להרצליה בדרמה גדולה.

בתום הרבע הראשון שהסתיים בשיוויון שתי הקבוצות, הירוקים שמו גז חזק וקלעו יפה לסל שלשות ושתי נקודות. ובזכות קליעות נפלאות של אלכס פרז ירדו למחצית ביתרון של שבע נקודות. וברבע השלישי של המשחק המשיכו הירוקים לשחק מעולה. לרגע היה נדמה כי לירוקים ניצחון מובטח, כאשר שמחון וגרייבס נכנסו לעניינים ומשכו את השחקנים והלהיבו את הקהל בבית ביתרון של 14 נקודות על היריבה התל-אביבית.

DSC_1620.JPG

אך לקראת סיום המשחק, כאילו איבדו הירוקים את המשחק לטובת היריבה, כאשר שחקניה של הפועל הצליחו לגבור על הירוקים. הפועל שמרה על קור הרוח, והשחקנים דייקו יותר בקליעות העונשיין בשניות האחרונות למשחק. זהו ניצחונה השני של הקבוצה שתשחק במחזור הבא באילת, כשהירוקים ישחקו נגד קריית גת וינסו להשיג ניצחון ליגה ראשון.

את פתיחת המשחק התחיל בלהט גרייבס עם 6 נקודות רצופות, אך האדומים הלכו איתם עקב לצד אגודל תוך דקה. הקצב של המשחק היה מסחרר, מעולה, ושתי הקבוצות נתנו הופעה נהדרת. טאקר בתום שש דקות מהתחלת המשחק, קבע את היתרון הראשון לאדומים 13:15. טאקר נתן ביצועים והראה את יכולתו המצוינת לקהל. לאחר 10 נקודות ירד לספסל למנוחה.

בהתחלת המשחק עלו החמישיה הראשונה – פרז,דיברתולומאו, שמחון גרייבס ומיטשל. לרבע השני רחימי עלה עם – פרז, מנדז ולדז וורקמן בלייזר ומיטשל. למחצית השניה עלו – פרז, דיברתלומאו, שמחון, גרייבס ומיטשל. כשגרייבס היא בדרך לדאנק ומיטשל רשם עוד בלוק, וכאן כבר הירוקים לא הצליחו להשתלט על הכדור.

DSC_1961.JPG

המשחק היה בעל אופי מדהים עם מלא אנרגיות ופרפרים בבטן, מלא מרץ והירוקים נתנו את הנשמה שלהם במשחק. אך הפסידו את המשחק בהפרש של שלוש נקודות לטובת האדומים מתל אביב. (86:89).

עופר רחימי: “התחושה לא טובה כרגע, בנינו מומנטום טוב ויתרון טוב וזה המשחק השני ברציפות שאנו מפסידים בסוף”. אך גרייבס אמר “זו רק התחלת העונה, האמנם לא טוב להפסיד אך מהפסדים תמיד אפשר לצאת מחוזק וללמוד”. מה שנכון זה שמכשלונות אפשר רק להתחזק למעלה. “ההגנה צריכה לבוא מהלב שלנו ואנחנו חייבים להאמין אחד בשני ובעצמנו וברגע שזה יקרה הכל יסתדר ויראה טוב”. סיים גרייבס במילים אלו.

ומה שנכון זה שלא נעים להפסיד, אך, כמו שגרייבס אמר, זוהי רק תחילת העונה והיו שני משחקים מדהימים שמהם אפשר רק להתחזק ולשאוף לנצח בעונה הזו כמה שיותר משחקים.

ומכאן אני שולחת מעמקי ליבי לעופר רחימי והירוקים את מלא אהבתי וחיבוק ענק.
אני אישית נהנתי מהמשחק למרות ההפסד, היה משחק ענק.

סלים להפועל תל אביב:


האוול – 21
טאקר – 19
וויליאמס – 18
בנקס – 12
בלאט – 9
גינת – 5
נאו – 3
ברנדווין – 2

סלים לירוקים:


פרז – 23
גרייבס – 14
שמחון – 13
מיצ’ל – 11
בלייזר – 7
דיברתולומיאו ומנדז ולדז – 5 סלים כל אחד
וורקמן ופיימוס – 4 סלים

חמישיות


ירוקים – אלכס פרז, עמית שמחון, ג’ון דיברתולומאו, טוני מיצ’ל, וויל גרייבס
הפועל ת”א – אדריאן בנקס, ריצ’רד הוואל, תמיר בלאט, אלאנדו טאקר, תומר גינת

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.