באנר מוזאון חיפ 140724

“נסראללה” לא רק בלבנון גם אצלנו בקרקעית הים בחיפה

כאדם שמבלה ארבע שעות בממוצע ביום בצלילות, כל יום...

ארגוני פשיעה הציבו מצלמות בחיפה

(חי פה) - ביום חמישי 18/7/24 הוסרו מצלמות מהמרחב...

ירי מקלעים כבדים מול חופי חיפה

(חי פה) - תושבי חיפה שמעו הלילה, 11/7/24, 22:50,...

רכבת הלילה לחיפה לא עוצרת בתחנה

(חי פה) - תושבים המתגוררים בשכונות בת גלים וקריית...

שידור ההפגנה בחיפה בקריאה לעסקה להשבת החטופים – 13/7/24

(חי פה) - בחיפה נמשכות ההפגנות נגד ממשלת נתניהו...
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר חברה כלכלית 100724
באנר גורדון 240624
באנר חזית הים רחב
באנר קריית אתא קיץ 2024
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724
פרסום בחי פה - רחב - מונפש
באנר מוזאוני חיפה 140724

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל...

“נסראללה” לא רק בלבנון גם אצלנו בקרקעית הים בחיפה

כאדם שמבלה ארבע שעות בממוצע ביום בצלילות, כל יום...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

חנה יפה מחיפה • אדריכלית נוף זוכת "פרס קרוון" בפרויקט פארק נשר

חנה יפה החיפאית הינה אדריכלית נוף. מקצועה הינו תחום...

חיפה מטונפת קשות – כתבה שנייה בסדרה ◄ צפו

(חי פה) – חיפה מלוכלכת בצורה קשה, כבר אי אפשר להתעלם מכך. אין מדובר באזור מסוים בעיר שמלוכלך במיוחד. כמו שהדברים נראים, אין אזור בעיר שהלכלוך פוסח עליו. כבר אי אפשר להאשים את החזירים, הפעם מדובר בתופעה רחבה וכמו שכתבנו אתמול, חיפה, שתמיד נחשבה לעיר נקייה ומטופחת, כבר לא יכולה להתהדר בתארים הללו, שכן כעת, הלכלוך והזוהמה מכסים בה כל פינה.

צילמתם וידאו של רחוב מלוכלך במיוחד?
שלחו לנו בוואטסאפ לחדר החדשות: 050-8289000


דרך הים

היום (שלישי 23/8/22) אנחנו מביאים תמונת מצב של רחוב מרכזי באזור הכרמל – דרך הים. מדרכות מלוכלכות ומזוהמות מגרש מתקני ספורט מלוכלך בצורה מחרידה, הכל דביק ומטונף ואת המדרכות ככל הנראה שטף וניקה הגשם האחרון שהיה לפני חודשים…


בכתבה אמש ראינו את סביבת הבריכה העירונית (הספורטן לשעבר), מתקני הספורט של העירייה ומגרשי הטניס, שם נראה לכלוך בכמות אדירה, שכפי הנראה, לא טופל כבר תקופה.

כל יום, כל היום

כבר חודש ימים אנחנו עוקבים ומתעדים את מצב ההיגיינה בחלקו העליון של רחוב דרך הים, לראות בכל יום, בכל שעות היום, את המדרכות מלוכלכות, דביקות, מוכתמות בשתן ומי יודע מה עוד, והכל מלווה בצחנה, זה דבר שגורם לכל אדם סביר לרצות רק לחזור הביתה מהר ככל האפשר ולשכוח מהחוויה המפוקפקת של… הליכה ברחוב!

ספסלים מטונפים

צדי המדרכות "מקושטים" בטינופת, ספסלים מלוכלכים ולא מזמינים להתיישב. שבילי ההליכה יפים שלאורך דרך הים ושדרות העצים הנאות שבו, מאבדים מיופיים לחלוטין עם כמויות הלכלוך והזוהמה שמכסים את האזור כולו. אפילו הצמחייה שהיתה מטופחת ויפה נובלת כעת, יבשה ומצהיבה, לא מתוחזקת ומכוסה בצואת כלבים.

איך זה יכול להיות?

והשאלה שנשאלת – למה ומדוע? איך ייתכן שרחוב יפיפה ומרכזי כמו דרך הים, שהתושבים שמתגוררים בו משלמים מיסי ארנונה כל כך גבוהים (אזור א') של אלפי שקלים בכל חודש (אשר מגיעים לעשרות אלפי שקלים בשנה), לא מקבלים מעיריית חיפה את השירותים הבסיסיים ביותר שקיימים, אחזקה מינימלית, ניקיון ותברואה. לאן נעלמו עובדי הניקיון בעירייה? בעבר כל חיפאי שהיה יוצא מביתו היה נתקל בעובד ניקיון שמטאטא את הרחוב, זה היה דבר ידוע ומוכר לכולם. היום כמעט שלא רואים עובדים ברחובות, וגם אם כן, הרי שמדובר במראה נדיר בהרבה.

אין תשובות

לאן נעלמו מכונות הניקיון האוטומטיות? הרכב החמוד והקטן שטאטא ושטף את הרחובות והמדרכות שכל תושב היה נתקל בו באופן יום יומי? לצערנו, אין לנו תשובות, בעיריית חיפה לא עונים לשאלותינו.

לכלוך דרך הים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

מדגרה ליתושים

התמונות והסרטונים מדברים בעד עצמם ומראים את המצב המחפיר ברחובות העיר. כבר קשה למצוא את המילים לתאר את המראה ואת ההרגשה שעולה בטיול סטנדרטי ברחוב החיפאי.

לפניכם גם צילומים ממגרש מתקני הספורט בדרך הים, שעד לפני כמה חודשים עוד היה מתוחזק באופן יחסי. כפי שהגן בחודשים האחרונים, נדמה כאילו שבאגף התברואה של העירייה שכחו מקיומו. המקום מלוכלך ומטונף, המתקנים דביקים ומעוררים דחייה, הברזייה סתומה והמים בה עומדים כמו שלולית בחורף, משמשים מדגרה פורה ליתושים ולחיידקים. ואם כבר יתושים, אולי כדאי להזכיר לעירייה את סכנת קדחת הנילוס המערבי, ועל הדרך למנוע את התפשטותה

דרך הים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה.


תמונות נוספות מרחוב דרך הים המלוכלך – לפניכם:

לכלוך דרך הים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
לכלוך דרך הים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
לכלוך דרך הים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
לכלוך דרך הים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
לכלוך דרך הים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
לכלוך דרך הים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
לכלוך דרך הים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
לכלוך דרך הים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

39 תגובות

 1. מה הכוונה, לאיפה נעלם רכב הטיטוא? אני נתקל בו כמעט מדי יום, במקומות שונים בעיר. לא נעלם ולא כלום. חי ובועט.
  זה שלא ענו לכם, זה כנראה כי לא שאלתם בכלל.
  והליכלוך, ובכן- עד שהתושבים עצמם יפנימו שלא ללכלך את הרחובות, הליכלוך יישאר. לא ניתן להעסיק כמות מספיקה של אנשים בשביל לטפל בזילזול של אנשים אחרים המלכלכים לאורך כל שעות היום, ומנקה רחובות עובר בכל רחוב פעם אחת. קחו גם את זה בחשבון.
  במקומות אחרים ורבים בעולם, ליכלוך ברחוב מפריע!!! לתושבים עצמם!!! והם לוקחים אותו לפח האשפה הקרוב. בעצמם.
  עד שלא נלמד כולנו להתנהל כך, תפסיקו לפחות לבוא בטענות שמלוכלך פה.

 2. וחזירי בר עדיין משוטטים ברחוב חניתה .
  כל ערב , בשעה 23:00. אני נתקל בהם. בחצרות מול הסופרמרקט.
  מתי יגיעו נציגי העירייה וילכדו אותם ???
  השבוע, מכונית עצרה עצירת פתע – כי החזיר בדיוק חצה את הכביש. במזל נמנעה תאונה.

 3. צלצלתי לדווח על מפגע חמור בטיילת בת גלים אמרו לי: "זה נבדק ולא נמצאה בעיה" (שקע של 30 ס"מ שנופלים בו ליד אתר בנייה במדרכה). די העירייה הזו מביכה.
  המנכל פושט הרגל שסולק מלשכת עוה"ד עם שלל פרשיות קשות זו הוכחה מספקת שעיריית חיפה לא מעניינת את צוק-קליש הם נחושים להרוס כמה שיותר בזמן שנותר – מינויים פסולים, רקבון מערכתי, חיסול כל יוזמה בבירוקרטיה, חיסול מיזמי תרבות,
  כולם התפטרו – כ-20 אנשים בכירים שמונו על ידי קליש התפטרו מתחילת השנה. זה אומר לכם הכל.
  אין ניהול עירוני, אין תעדוף, אין תוכניות עבודה מסודרות, הכל נעשה מפה לשם, חפלפ לכיבוי שרפות – הרבה מאד שריפות מהניהול הכושל של יהב, שהרס לא מעט בעצמו והעיר מלאה בפצעי הניהול הכושל שלו אבל במקום משקמת ובולדוזרית קבלנו נקמנות והריסה, חוסר תכנון ועירייה-בתוך-עירייה של מקורבים ומינויים פסולים על ידה (אמיר נפתלי..זוכרים).
  אי אפשר להמשיך ככה.
  חייבים להבהיר לפני הבחירות שמי שיהיה שר פנים מצופה ממנו למנות מיידית עם היכנסו לתפקיד ועדה קרואה בחיפה או להקדים בה את הבחירות לתחילת 2023 לאור העדר קואליציה וניהול הרסני.

 4. נורא! לזה הצבעתם בבחירות הקודמות, גם אם האמנתם שתקבלו משהו אחר לגמרי….?

 5. התדרדרות חמורה של הניקיון, אכיפה ואיכות חיים בחיפה. עיריית חיפה (ובמיוחד בקדנציה הנוכחית) פשוט אינה נותנת שירותים לתושבים, אבל דואגת להעלות את הארנונה יותר מהממוצע הארצי.
  אפשר לקבל ועדה קרואה?

 6. משפט המפתח הקשור לעיריה הדפוקה הזו – מעירית חיפה לא התקבלה תגובה. זו כנראה המנטרה של הראשה בלי הראש ושל העיריה שהיא נמצאת בה. בושה לעיר מה שנעשה ממנה..מה נשאר מראשי העיר הקודמים ? -כלום. אני במקום החיפאים הייתי מתאגדת ומפסיקה לשלם ארנונה. מבייש ומקומם מה שעשתה הדבר הזה לעיר. עיר העבר שלי.

  • אז מעקלים,
   חבל על הטרחה.
   אבל אולי זה כי אני יהודי.

 7. אני מוכנה ובטוחה שעוד הרבה יהיו מוכנים לצאת להפגין כולם מחכים לסוף הקדנציה שלה וזה עוד המון זמן לסבול אי אפשר יותר ללכת על המדרכות .דבר אלמנטרי נכון שהתושבים מלכלכים אבל כך בכל הארץ רק שבערים אחרות מנקים יש עובדי ניקיון יש מכונות שטיפה. מילא שכבר אין בכלל מופעי קיץ בערים שמשלמים הרבה פחות ארנונה היום יש לדוגמא אירוע בנהריה מה שם משלמים פלות ארנונה? היות ואי אפשר אפילו להתלונן לשרת הפנים .לא מכירה אפילו תושב אחד שמרוצה

 8. בואו לאזור תלפיות ורחובות הסמוכים לה.
  גיהנום. ממש גיהנום.

  • תודה על ההזמנה, אך אין לי כל כוונה לבוא לתלפיות וסביבתה.
   רק מקווה שמה שקורה שם, לא יזלוג לשאר אזורי העיר.
   אך לפי המדווח כאן, זה מה שלצערי כבר קורה.

 9. עובדי העיריה נהנים מהקביעות ומצפצפים על העבודה ועל התושבים.

 10. כולם מתלוננים, ומעלים מדי יום ביומו את תגובותיהם ברשתות, אך לדאבוננו הרי שאת ראשת העיר הנושאים שכה כואבים לכולנו, את עינת קליש כלל לא מעניינים, והיא בשלה מסתגרת לה בחדרה, בעוד טובי בכירי העירייה מרימים את ידיהם ומתפטרים מתפקידיהם מתוך יאוש של ממש, ועירנו נשארת מוזנחת לחלוטין ובתקווה שיקום בה הגואל !
  אינני מתפלא שכך נראית עירנו שהייתה אמורה לשמש כדוגמא לעיר היפה והנקייה ביותר הישראל, וכיום נהפכה להיות כפח זבל !
  מקווה מאוד שבפעם הבאה, כאשר כולנו נגיע לקלפי נצטרך לתת מחשבה רבה לגבי מה שעברנו בשנים האחרונות עם ראשת עיר שהייתה כישלון של ממש !
  ואני מרשה לעצמי גם להוסיף שבל תחשבו על עו"ד דוד עציוני ששוב מכין את עצמו לבחירות הבאות, ולדעתי ודעתם של רבים שהוא בלתי אמין לחלוטין, והפעם אני גם מרשה לעצמי להזכירכם מאותה דמות שאני אישית שולל.

  • זוכר היטב את התגובות שלך בכתבות אחרות פה,
   זו התרבות שאתה החלטת להביא על עצמך so enjoy

 11. אצלי בשכונה התושבים לא זורקים ליכלוך על הכביש לכן השכונה לא מלוכלך.

 12. דוגמא אחרת לחוסר התפקוד של העיריה אפשר לראות גם בתחום הגינון. כל מספר חודשים אני שולחת למוקד העירוני הודעה שיש לגזום את השיחים שמסתירים את הרמזור בירידה מכביש 23 לכביש 22, רק לאחר מספר פניות שולחים מישהו לגזום מעט ולאחר כחודשיים הצמחיה צומחת שוב. לאחרונה לאחר ששוב עדכנתי בנושא הגדילו לעשות ופשוט כסחו את כל הצמחיה באזור הרמזור לאורך של כ10 מטר ללא כל קשר לרמזור, אולי כי נמאס להם לקבל ממני הודעות.

 13. גוליית,אתה מסתובב ברחבות חיפה עם רכב או רגלי,הבט טוב טוב סביבך

 14. נו,ומה?כמה אפשר לכתוב על טינופות בחיפה?עוזר עזר מישהוא(מאוכלי חינם)הזיז משהוא הרים את קולו?כלום נ א ד א העיר גוססת מאז שנבחרה הגברת ק ל י ש

 15. ברמת התשבי….צואת כלבים בכל פינה, מדרכות מוזנחות, במקומות רבים האספלט במצב גרוע, פינות ירוקות מלאות בצואת כלבים ובלתי מטופחות…..להמשיך ….

  • התגובות כאן נהדרות רק אין קשר לאמת. חיפה עיר יפה ונקייה

  • אם אין לתגובות כאן קשר למציאות, מה הופך אותן לנהדרות?
   חבר שואל כדי לוודא שאתה למעשה זה שאינו מחובר.

 16. הכניסו לחיפה אוכלוסיות שלא רואות בה בית אלא תחנת מעבר בדרך למקום אחר.
  זו האמת, תגידו מה שאתם רוצים אבל כשגרים בשכירות אנשים זרים אפילו שונאי המדינה, אתה שומע אותם מקללים את חיפה ואת המדינה ומה לא. והם גרים פה עובדים פה מתפרנסים פה – אבל זרים וישארו זרים ומבחינתם ללכלך את העיר זה הבוז שלהם למדינה ולעיר. הם זורקים מתוך חלון רכב. ברגל. מהחלונות בבניין. הם רואים כאן פח אשפה זמני שבו הם גרים עד שיעזבו.
  כולנו מכירים אותם כולנו יודעים שהאנשים האלו לא צריכים להיות כאן אבל העיר הזו עם דיור זול ותוכניות קליטת אוכלוסיות בעייתיות כאלו עשתה נזק קשה למרקם העיר עם האוכלוסיות האלו שפשוט חיות כאן בלי שום רצון לחיות כאן. ומטנפות כי זה לא שלהם, ולא אכפת להם. גם אין אכיפה, קנסות. זורקים שקית זבל בפארק הכט, מישהו יקנוס אותם? אכפת להם? הם חוזרים לסכנין, לרכסים, לעוספיה, לטירת הכרמל. שחיפה תנקה אחריהם. אפילו לא גובים מהם פה דמי חניה ונקיון. חופשי חופשי לבוא לזהם וללכת. אז זה בדיוק מה שהם עושים.

  • אז אכיפה תהיה?
   אבל יהודים…. יחוייבו ויאכפו.
   יהודי בביתו הפך אזרח סוג ד' בעוד ששכניו שאינם רואים בזה ביתם משתינים עליו בקשת,
   סחה על הדרמה אבל – ראו ערך גרמניה מלפני 90 שנה.

 17. my aunt used to live on that street i used to visit her and the family,walked from the merkaz all the way on foot they lived in the most beautiful house with 2 dogs,that street was very clean and no danger walking ,but that '.it .was in the 50

 18. חיפה מלוכלכת ואינה מתוחזקת – זו עובדה, חבל להכביר עליה כתבות ותמונות. עדיף ליישם את הפיתרון שהצעתי:
  להוציא מהמשרדים לשטח עובדי עיריה כמפקחים שכונתיים. 4 ימים בשבוע יסיירו בשכונותיהם, ימפו מיפגעי ניקיון ותחזוקה, וביום החמישי יעבירו ריכוז למינהל התיפעול, לצורך איגום משאבים וטיפול במיפגעים לפי סדר עדיפויות. כי מה שרואים מכאן, מהשכונה, לא רואים משם, מהיכל העיריה.

 19. נוסף לזה כל הדוסים שמגיעים לרכבלית מטנפים ומשאירים זוהמה זבל חיתולים רק אלה היו חסרים לנו מאז שנבחרה לראשת העיר הלכלוך התחיל להתאסף בכל המקומות בעיר פיטרה את מנקי הרחובות לא רואים את מכוניות שמנקות את הכבישים היא דרדררה את העיר מכל הבחינות.

 20. כבר קרוב לחודשיים,
  העירייה יודעת, עכשיו גם אתם.

  המשך יום מצחין לכולם.

  • לאן ההשוואות האלה מקדמות אותנו?

 21. נורא
  כאילו עיר נטושה שפרנסיה עזבו אותה להתפורר

 22. פעם דרך הים היתה אחת השכונות הטובות והנקיות של חיפה, אבל אז המגזר התחיל להשתלט עליה וככה זה נראה….

 23. אני חוזרת לגן ראשונים. גם היום בבוקר הסתובב שם עובד נקיון של העיריה. בידו שקית גדולה מלאה בקבוקים ופחיות שאסף בגן. אין בסביבתו, לא דלי ולא מטאטא ובאזורים בהם עבר מלא טינופת ובדלי סיגריות שנשארו כמובן על הריצפה.

 24. עשירים מתלונננים, מה חדש…
  בשכונה אצלי דווקא נקי סוף סוף אחרי שנים שהעיריה הזניחה.

  • מנין לך?
   ואם הם עשירים מה ציפייתך, שלא יאמרו כלום?
   למי שיש כסף לא אכפת מארומה של שתן ומדרכות שבורות?
   יעני מה אתה רוצה ומה בדיוק כואב לך.

  • 'השכנים אינם טובים בעיני'…
   הלכלוךהוא לכלוך אנושי.. לא חזירים, לא מוסד. במקום הפסיביות המטופשת שממתינה ש'מישהו ינקה אחרינו'.. תתחילו לעודדאנשים לזרוק את הזבל בפחים. המדינות הכי נקיות.. זה לא העיריה שעושה עבודה מעולה, אלא תושבים אחראין, נקיים, שאיכפת להםגם ממה ש' ורה מעבר לגדרשלהם.
   איזה כייף שמצאתם עודמשהו להכפיש את קאליש. גיבורים. כיפאק היי

 25. רוב השכונות מלוכלכות,הכבישים סדוקים בכל מקום ולעיתים קשה ללכת גם על המדרכות

 26. זה לא בדרך הים.
  בכל רחבי חיפה.
  מזמינה לבוא לנווה שאנן לרחוב חניתה ורחוב והגליל. זוועת עולם!
  הלכלוך לא נוצר מעצמו . זה אנחנו האנשים מייצרים אותו ומפזרים סביבנו.

  במו עיני אני רואה את האנשים מלכלכים ולא טכפת מכלום. אין אכיפה, אין ענישה, אין חינוך.

  אני שמיחה שהנושא עלה לכותרות.

  אבל
  זה לא מספיק .
  צריך להזיז דברים למעלה.
  מי הכתובת?
  מוכנה לעשות למען הסביבה שלנו

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

בת גלים חוגגת עם ציור קיר חדש ופיקניק מחאה למען הקזינו • כולכם מוזמנים! ראשון 21/7

(חי פה) - לכבוד אירועי 100 שנים לשכונת בת גלים בחיפה, נערך ביום חמישי, 18/7/24, פרויקט חגיגי בהשתתפות תושבי השכונה ובהנחיית חברי עמותת "ועדת...

בזמן שבילתה בחיפה, התיק עם התכשיטים והכסף נגנב מרכבה

(חי פה) - בילתה בפאב בחיפה והתבשרה על ידי השוטרים כי תיקה, המכיל תכשיטים רבים וכסף מזומן, נמצא בידי עבריינים שפרצו לרכבה. מהמשטרה נמסר לחי...

(חזר לבעליו) כלב שיצו זכר לבן אותר באזור נחל סעדיה

עדכון לשעה 11:30 - הכלב מצא את בעליו (או להיפך). לחי פה נודע כי הכלב אדב לבעליו בצ'ק פוסט ביום שישי האחרון ומאז מבצע...

צפו בנאומים בהפגנה נגד ממשלת נתניהו – חיפה – 20/7/24

(חי פה) - נמשכות ההפגנות נגד ממשלת נתניהו, אשר נכשלה במגוון תחומים וביניהם הביטחון, החברה והכלכלה. המפגינים קוראים לנתניהו לא לטוס לארה"ב בלי עיסקת...

שני פצועי ירי ושני נפגעי חרדה בעיספיא

ממד"א נמסר לחי פה: בשעה 15:56 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל, על גבר ואישה שנפצעו באירוע אלימות בעספיא. חובשים ופראמדיקים של...