דילול חזירים בירי בחיפה – המערכה המשפטית החלה

(חי פה) - השבוע החלה מערכה משפטית, כאשר עמותת...

סגר חיפאי

קוֹלוֹת שֶׁבֶר הִרְעִידוּ אֶת שַׁלְוַת הַכַּרְמֶלאֶת נוֹפֵי הַיָּרֹק מִבַּעַד...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...
באנר מוזאוני חיפה 010524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר מוזאוני חיפה 010524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

מקצר חיים | סיפור קצר | אילן סגל

מנין שאבנו את החוצפה לעשייה כה מסוכנת מבלי הניד...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

״ארמון״ – מבית קולנוע למגדל משרדים מן הגבוהים בחיפה

מגדל ארמון הינו מגדל משרדים שהוקם במקום בית הקולנוע ״ארמון״...

חיפה מזוהמת ומטונפת – כתבה ראשונה בסדרה

(חי פה) – חיפה כבר לא יכולה להתגאות בהיותה עיר נקיה ומטופחת. לצערנו. האשפה נערמת בצידי הדרכים והתושבים מפגיזים את מערכת חי פה בתלונות מצולמות.
צילמתם וידאו של רחוב מלוכלך במיוחד?
שלחו לנו בוואטסאפ לחדר החדשות: 050-8289000


תושבים רבים בחיפה מתלוננים מזה תקופה ארוכה על מצב ניקיון המחפיר בעיר, שלצערנו, רק הולך ומידרדר. רבים מלינים בצער כי חיפה, העיר היפה והמטופחת, הפכה לעיר מזוהמת שהלכלוך מכסה בה כל פינה. אין מדובר כבר בזבל שסביב פחי האשפה ברחובות, אי אפשר להאשים בכך את החזירים. לצערנו הרב זו כבר עובדה קיימת – חיפה מלוכלכת. מאוד.

התלונות במערכת נערמות ולא צריך ללכת רחוק כדי לראות שכל פינה בעיר מלאה בלכלוך, רק צריך לצאת מפתח הבית והזוועה מתגלה במלוא תפארתה: לכלוך מצטבר במדרכות ובכבישים, סמוך לבתים, בשטחים הירוקים וברחובות מרכזיים, בפארקים ובגני המשחקים.

בסרטון, שצולם בסביבת הבריכה העירונית (הספורטן לשעבר), מתקני הספורט של העירייה ומגרשי הטניס, נראה לכלוך בכמות אדירה, שכפי הנראה, לא טופל והצטבר במשך זמן מה.

חבר מועצת העיר לשעבר, ירון חנן, שהיה במקום, תיעד את המצב המדכדך.

הלכלוך בכל פינה ולאורך הכבישים מסביב. קשה להאמין שזאת חיפה בשנת 2022. כבר לא מדובר באזור מסוים או בבעיה נקודתית, אלא על אזורים רבים בעיר. התושבים מתלוננים שוב ושוב ובצדק.

ירון חנן מסר לחי פה:

חיפה מזוהמת והבעיה רק מחריפה. מדובר בכישלון מוחלט של ראש העיר בניהול העיר. הזוהמה בכל פינה ליד מתקני הספורט של עיריית חיפה הספורטן ומגרשי הטניס, כשהיתה מכביה ניקו קצת ומאז המצב כפי שניתן לראות בווידאו. בושה וחרפה כך נראית התברואה בעיר הזאת, 0 היגיינה 0 אסתטיקה פשוט בושה.

מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה.

לכלוך ברחובות (צילום: ירון חנן)
לכלוך (צילום: ירון חנן)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

78 תגובות

 1. קרל ,אנשים שמים אוכל מחוץ לפח מסיבה שהם חושבים ישאירו אוכל זה יתרום לחיות וטוב לציפורים . אבל לא שמו לב שהם חשבו לעשות טוב לזולת מסכן. אבל מצד האחר. האוכל שהניחו הצד רק יצר טינופת בזבובים ופרחשים. וליכלוך נוראי. עדיף שיגדלו חיה בביתם ולא להניח ברחוב זה רק מטנף את אזור של פח הזבל. ויש מפזרים אוכל לחתולים. נורא! . לגבי גידול אוכלוסיה נכון. אבל ההבדל בין קליש ליונה יהב. היו עובדי נקיון שפוזרו בכל העיר . והיא קליש חשה שחשוב לקצץ אז קיבלנו ערמות של זבל. מה שקרה אנשים ליכלכו על חבריהם בעבודה מניקור ומקנאה וסיפורי ריכול שהעובדים מתפרפרים בעבודה. כמו בכל עבודות אחרות יש כאלה מצטיינים ויש כאלה שעזבו את עבודתם למען מטרות פרטיות שלהם. אותי מרגיז בגלל כמה עובדים הכפישו את כל העובדים. שרבים מהם עובדים שעות רבות במסירות ואהבו את מקום עבודתם. כי טיפוסי ם שלילים כאלה יש בכל מקומות עבודה. ולכן קליש הבטיחה לנקות את האורוות מעובדים כאלה. אבל מצד האחר הגרוע יותר קראתי שקיבלה עובדי יעוץ ושילמה להם הון עתק . כלומר פחות עובדים זוטרים עבור אחד המקבל מעל מאתיים אלף לחודש . על זה לא שמעתי צעקות על מה ששולם ומרגיז בניצול כספי האזרח תמורת עובד שעולה הון עתק. למה אין מספיק מוכשרים שעבדו בתפקיד הזה וקיבלו משכורות נורמליות ולא משכורות העולה משכורות של שופט. ועוד דבר אציין הכי גרוע שנכנסו לעיר חיפה הרבה מועטי יכולת מהכפרים הערבים והנטל עליהם גדל והכל על חשבונם של צעירי חיפה אלה שנולדו פה. סתם הדברים לא מתגלגלים. כי לא היה תיכנון היא קליש תמיד ביטלה כל רעיון. הכישלון בתקופתה היא קליש והיא הביאה את העיר לאבדון אותי מרגיז ששרת הפנים שקד לא העיפה אותה. כמו שנעשה בראשות טבריה שפנו לשר הפנים והוא פיטר את ראש העיר בגלל תלונות מרובות . אנחנו נחכה לבוא המשיח עוד חודשים לא רבים ואולי אולי יהיה סוף טוב.

 2. העיר סופר מזוהמת והיתה כזו גם בימי יהב. אנשים זורקים אשפה מחלונות הבית, מניחים פסולת ליד הפח ולא בתוכו "כי מגעיל אותם לפתוח את הפח". עם התנהגות כזו אין איכות חיים, וגם מקומות עם פוטנציאל להיות מקומות יפים כמו טיילת לואי וגן הפסלים נעלמים בתוך הפסולת הרבה. כיוון שאוכלוסיית העיר גדלה – הבעיה תחמיר בשנים הבאות.

 3. הלכלוך ברחובות מביא גם למכת מקקים וחולדות בבנינים.

 4. עיר של באבונים ואוכלי חומוס יללנים ובכיינים, סופסוף נבחרה ראשת עיר שראוייה לתואר , תחת להמטיר עליה אהבה וחיבה על פועלה המפואר , מצאו הבאבונים עילה להטיל בה רפז מכניסתה לתפקיד , למזלנו היא תמדיך לנקות את האורוות והמושחתים יסולקו מכוסאותיהם המרופדות במהרה ,

  • אתה רק יורד על הבאבוניםץ אדיוט יש פה הכל אשכנזים כמוך ומכל הטוב . ממש נבחרים. לפנע לשבח אותה תעשה טובה תעשה סיבוב ברחובות הרצל ונביאים תראה את הבתים כאעילו נמצאים בדרום תל אביב לא היא נראית איום ונורא. אתה כנראה שייך למשפחתה וגם לא חי בתוך העיר. לא הייתי בחיפה כמעט שנה. הזדעזעתי ממראה שלה. גןאל נפש. מה שכן ברח' העצמאות מאז שיצא פרויקט שיקום הרח' מדהים . מקום בילוי של צעירים שם נעים להסתובב. הפרויקט מתקות יונה יהב. עוד אחד שהעיר לא מענינת אותו מאלה רק קליש. בושה העיר שאהבתי אותה מאוד ולעולם לא עזבתי אותה.

 5. שהציבור ילמד לזרוק לפחים וישמור על נקיון הסביבה ולא יתלונן.

  • אני אמנם מכלילף
   אבל עם מסקנות שטוחות כמו שלך אנחנו איפה שאנחנו

 6. הצעה למבצע הבא:
  סיור אמנות בבתי חיפה השונים ושמו "50 גוונים של עובש"

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

סמים מסוגים שונים ואלפי שקלים במזומן נחשפו באזור חיפה

(חי פה) - מעל 10 ק״ג של סמים מסוכנים ו-₪11,000 במזומן נתפסו במחסן בקריית ביאליק. שלושה תושבי הקריות נעצרו. מהמשטרה נמסר לחי פה: במסגרת מאבק המשטרה...

חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה נמסר לחי פה: שוטרי תחנת זבולון פתחו אתמול (שבת 18/5/24) בחקירה, עם קבלת דיווח מהמרכז הרפואי,...

עבודות הרחבת מטרונית חיפה וטירת כרמל, החל מ-19/5/24○ שינויים צפויים בהסדרי תנועה

העבודות צפויות להימשך כ-4 חודשים ובמהלכן יחולו שינויים בהסדרי התנועה ובמעברים להולכי הרגל, שיחסמו ויצומצמו לסרוגין. עבודות פרויקט מטרונית חיפה מערב וטירת כרמל יחלו ביום...

רפא״ל • ניסויים מתוכננים ומבוקרים יתקיימו באזור חיפה ועלולים להעלות עשן ולחולל רעש 19/5/24

מרפא״ל נמסר לחי פה תאגיד החדשות:רפאל נמצאת בפעילות רציפה לתמיכה במאמץ המלחמתי. היום, ראשון 19/5/24 יתקיים בשעות הבוקר בשטח מכון דוד בקריות ניסוי...

חזיר חטף ילקוט מילד בבית הספר פיכמן – 17/5/24 ◄ תושבי חיפה מצלמים את מפגעי החזירים

(חי פה) - חזירי הבר - בכל שכונה כמעט מדווחים תושבים כי הם נתקלים במשפחות חזירים • נמשכות התאונות והפציעות • תושבי חיפה מצלמים...