עובדי הכרמלית נאבקים על זכויותיהם | זכויות עובדים בחיפה

הכרמלית - תחנת מרכז הכרמל - ארכיון (צילום - ירון כרמי)

 

עובדי הכרמלית נאבקים על זכויותיהם ודורשים מעיריית חיפה הסכם שיבטיח את ביטחונם התעסוקתי ושמירה על זכויותיהם, עם העברת הפעלת הכרמלית מידי התאגיד העירוני לחברה פרטית.

 

עיריית חיפה תפרסם בקרוב מכרז להפרטת “הכרמלית” והעברתה מבעלות ציבורית לבעלות פרטית, אך זכויות עובדי “הכרמלית” אינן מעוגנות במסגרת המכרז ועל כן ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בחברה.

בהסתדרות מציינים, כי במכרז המתהווה, שצפוי להתפרסם, זכויות העובדים אינן מובטחות כלל והחברה החדשה תהיה רשאית לפטר את העובדים כרצונה, והעובדים שחלק ניכר מהם התחילו את עבודתם בכרמלית עם פתיחתה המחודשת לפני כמעט 25 שנה, יאבדו את כל התנאים והזכויות שהיו להם עד היום.

יו”ר ועד הפעולה של עובדי חברת הכרמלית, ירון סימונוב, אמר בשיחה לחי פה: “במרכז שבו תזכה החברה החדשה אין שום סעיף המחויב לביטחון העסקת העובדים ואפילו לא אזכור או שמירה על הזכויות שלהם. מדובר ב-14 עובדים שהשקיעו בכרמלית את מיטב שנותיהם במסירות רבה (25 שנה), למען הנוסעים גם בעת מלחמה. כאשר ביקשה העירייה להאריך את שעות פתיחת הכרמלית, התחילו לעבוד העובדים עד חצות, כאשר התבקשו לפתוח במוצ”ש, פתחו במוצ”ש. כאשר התבקשו לסייע להסעת הנוסעים בתקופת הקיץ לאירועים בעיר התחתית, נענו גם לזה. כעת מתנערת העירייה מכל אחריות כלפי העובדים ומאפשרת למפעיל המיועד לעשות בהם כרצונו. אנו דורשים מהעירייה שלא להתנער מאחריותה, לשמור על מקום עבודתם ותנאיהם של עובדי הכרמלית ולעגן את זכיותיהם במכרז”.

יש לציין כי בדיון שהתקיים בעניין המשך העסקתם של עובדי הכרמלית לאחר סגירתה המתוכננת, מועצת המנהלים דרשה מהנהלת העירייה להבטיח את הביטחון התעסוקתי של העובדים ולעמוד בכל תוקף על כך שבכל הסכם שייחתם עם המפעיל החדש לכרמלית תהיה התחייבות מצדו לקלוט את העובדים תוך שמירה על זכויותיהם כעובדים, לרבות וותק העבודה שלהם. וכן דורשת כי במקרה ולא יתחייב המפעיל החדש לקלוט אותם כנדרש בסעיף, לקלוט אותם בעירייה עצמה לרבות זכויותיהם וותק העבודה שלהם.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

חשוב גם לציין שבמהלך השנה האחרונה, עובדי הכרמלית התאגדו במסגרת ההסתדרות הכללית החדשה והתנהל מו”מ מתקדם לחתימת הסכם עבודה קיבוצי לעיגון זכויותיהם, אלא שעיריית חיפה והנהלת החברה כאחד נקטו בסחבת מכוונת, כדי להימנע מחתימת הסכם זה.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה: “זכויות העובדים לא יפגעו”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.