ברחה מאוקראינה כדי ללדת בישראל • האב שנשאר מאחור קיבל את הבשורה בוואטסאפ

ויקי שסטופלוב, אריק בן ה-4 ואליס הקטנה, היום ברמב"ם (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)

שמחה ועצב התערבבו בלידת בתה של ויקי

מרגש: לידה היא אירוע משמח ומאחד משפחות, אבל במקרה של ויקי שסטופלוב, בת 30 מהקריות, מדובר באירוע שמערבב עצב ושמחה יחד.

שסטופלוב הגיעה לישראל לפני ארבעה חודשים וחצי מאוקראינה, אחרי שברחה מקייב יחד עם אריק, בנה בן הארבע. שבועות ספורים מפרוץ המלחמה באוקראינה, הבינה כי המצב המתפתח עלול לסכן את חייה ואת חיי ילדיה, לרבות זו שעדיין לא נולדה.

בהחלטה משותפת עם בעלה אדוארד, יצאה ויקי בחיפזון עם בנה הקטן למסע של כמה ימים דרך הונגריה, יוון ומשם למשפחתה בישראל, כשהיא משאירה מאחוריה את בעלה מתוקף צו איסור יציאה מהארץ לגברים אוקראינים בגיל גיוס.

"כשגם הרופאה שלי נעלמה, הבנו שחייבים לעזוב"

"במשך שבועיים לא יצאנו מהבית", היא משחזרת את הרגעים שהובילו להחלטה הקשה, "לא התקרבנו לחלונות ולא עשינו שום דבר שיכול לסכן אותנו, אבל מהר מאוד הבנתי שבחודש החמישי להריון, אני לא יכולה להמשיך כך. כשהסתבר שגם הרופאה שלי נעלמה, החלטנו לעזוב. דרך בית הכנסת שלנו, נסעתי עם הבן הקטן שלי במשך 24 שעות באוטובוס מחוץ למדינה, ומשם לישראל. פה בארץ, הגעתי לאחי ולמשפחתו, ומאז אנחנו איתם. הם פשוט הצילו אותי, אני לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיהם".

"המתנה הטובה ביותר שאפשר לבקש"

את אדוארד בעלה, שסטופולוב לא ראתה כבר ארבעה חודשים וחצי, אבל הם משוחחים מידי יום בטלפון. לפני ימים ספורים היא הודיע לו כי הוא הפך לאב בפעם השנייה, הפעם לתינוקת מקסימה בשם אליס. "הוא מאוד התרגש", מספרת האם הטרייה, "ביקש שאמסור תודה לכל הצוות ברמב"ם ואמר שזו המתנה הכי טובה שאפשר לבקש. הסיטואציה לא פשוטה בכלל, אבל אני מקווה שנוכל להתראות בקרוב ושיכיר את הבת שלו. למרות שממש לפני שלושה שבועות נפלו רקטות מטרים ספורים מהבית שלנו בקייב, אני מקווה שכל המצב הזה יגמר בקרוב ושנוכל להיפגש".

"מחזקים כמה שאפשר"

את ההתרגשות שהגיעה עם הנסיבות המורכבות של הלידה הזו, אפשר היה להרגיש היטב במערך היהריון והלידה של רמב"ם. "זו באמת סיטואציה מורכבת", הסביר ד"ר יניב ציפורי, רופא בכיר במערך ההיריון והלידה של רמב"ם שליווה את שסטופלוב בלידתה, "כולנו היינו איתה יחד וניסינו לחזק אותה כמה שאפשר".

ויקי שסטופלוב, אריק בן ה-4 ואליס הקטנה, היום ברמב"ם (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)

ממיטתה שבמחלקת יולדות א', כשהיא צמודה לשני ילדיה וקרובי המשפחה בישראל, האם הטריה מספרת על סגירת מעגל מיוחדת:

"אחרי שאחי נולד באוקראינה, ההורים עלו לארץ ואני נולדתי בישראל בפער של ארבע שנים. כשהייתי בת 12 ההורים שלי עזבו שוב לאוקראינה ושם גרתי במשך 18 שנה, התחתנתי וילדתי את הבן שלי. היום, ארבע שנים אחרי שהוא נולד באוקראינה, נולדה לו אחות בישראל. זה ממש כמו הסיפור של אחי ושלי"

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. וזו כתבה לאתר חדשות ומבזקי העיר? אמר/ה

    לא הבנתי

הגיבו כאן לכתבה