הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

הסופרת והאמנית יעל שיה – לבדה בעולם

עד שפגשתי את יעל, דמיינתי סופרים בעיני רוחי כדמויות...
באנר גורדון 230524
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

"פשיטת רגל של קליש" • חברי המועצה לא הגיעו וישיבת מליאת הוועדה המקומית לא נפתחה • התושבים זועמים

"ועדה מקומית לתכנון ובניה שאיננה מתפקדת"

ישיבת מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, שהייתה אמורה להתכנס היום, ג' 21/06/22 בשעה 17:00, לא התקיימה כיוון שלא הגיעו מספיק חברי מועצה (10 חברי מועצה) שהם המינימום הנדרש על מנת לפתוח את הישיבה. תושבים שבפרויקטים שרלוונטיים להם היו אמורים לדון הגיעו לישיבה, אבל ראש העיר, ד"ר עינת קליש-רותם ויו"ר ועדת המשנה מיכי אלפר לא הגיעו.

מעיריית חיפה נמסר כי עינת קליש בחו"ל וחברי המועצה עודכנו על כך.
מיכי אלפר ביקש למסור כי נבצר ממנו להגיע לישיבה כיוון שחלה בקורונה.

התושבים מחוץ לאולם בעירייה. צילום: אלבום פרטי

נשיא הטכניון לשעבר הגיע וקליש לא הגיעה

הערב, ג' 21/06/22, זומנה ישיבת מליאת הוועדה המקומית כדי לדון ב-4 הסתייגויות של חברי המועצה. הירוקים הגישו שתי הסתייגויות – אחת מהן על תוכנית בנייה חדשה ברחוב התשבי 60 בכרמל. לדיון הגיעו תושבים ושכנים הגרים בסמוך לתשבי 60. בין התושבים, שהגיעו נמצא גם מי שהיה נשיא הטכניון פרופ' תדמור שהיה נשיא הטכניון. מי שלא הגיע לישיבה הם ראש העיר עינת קליש רותם ומי שיושב בראשות ועדת המשנה מיכי אלפר.

הישיבה לא נפתחת, התושבים הולכים הביתה מאוכזבים. צילום: יעל שנער

"קליש רותם חייבת לדאוג ל-10 חברי מועצה, זה פשוט ביזיון"

יעל שנער, מסיעת הירוקים מסרה לחי-פה:
"הגיעו לוועדה עשרות אנשים, דיירים שצריכים להכריע בעניין הבתים שלהם, אנשי מקצוע ממשרדי ממשלה, קבלנים, יועצים משפטים, קלדנים ועוד – כל האנשים האלו ישבו והתייבשו וחיכו שיהיה קוורום של 10 חברי מועצה, מה שלא היה, היו 9 חברי מועצה.

כמו שמחפשים מניין לתפילה, כך התחלנו לחפש עשירי לפתיחת הישיבה. התקשרנו לחבר מועצה אחד שהבן שלו בבית חולים, רפואה שלמה כמובן, וזה גם בסדר שחברי מועצה לא יכולים להגיע לכל הישיבות – הרי מדובר בתפקיד התנדבותי.

עשינו כמיטב יכולתנו, אבל האחריות היא על ראש העיר לתאם את זה שלכל הפחות יהיה קוורום והישיבה הכל-כך חשובה תפתח. למרות זאת, לצערי גם הפעם, ראש העיר כהרגלה לא הגיעה, וכך גם לא מיכי אלפר, או חברים מסיעתו.

יש בעיר הזאת אנשים כל כך טובים ומגיע להם שליחי ציבור טובים יותר, מנהיגים טובים יותר.
זאת לא פעם ראשונה שאני מגיעה לישיבה במועצת העיר שלא מתקיימת, אנשים לא מבינים את ההשלכות רוחב של ההתנהלות הקלוקלת הזאת – הכל עומד ותקוע.

הדבר שיזמים או כל מי שמגיש תוכנית לסגירת מרפסת או בניית ממד באמת צריכים – זאת וודאות. גם היזם וגם תושב העיר, זכות לדעת מתי ידונו בבקשה שלו, לקבל קריטריונים ברורים.
עיריית חיפה מספקת אפס וודאות לתושבים, וזה מאוד גרוע. זה כואב לי בלב, אבל אני מתעודדת בזה שהקדנציה הזאת מתקרבת לקיצה ומאמינה שהירוקים בראשות אביהו האן יצליחו להחזיר את חיפה למסלול במהרה".

"זו פשיטת רגל של קליש והמועצה"

חבר המועצה מטעם הירוקים מוטי בליצבלאו היה מאוד מאוכזב מהאופן בו הדברים התנהלו היום. "היום 21/6/22 זומנה מליאת ועדה לתכנון (כול המועצה) לדיון בנושאי תכנון, הסתייגויות של חברי מועצה למספר בקשות. הישיבה זומנה לשעה 17:00. חבריי ואני הגענו, בהתנדבות, ומצאנו עצמנו ממתינים חצי שעה כדי שאולי יגיעו שליש מחברי הועדה, אבל הגיעו 8 חברי מועצה בלבד, מתוך 30.

כדי לפתוח ישיבה, הקוורום הוא שליש, כלומר 10 חברי מועצה. כמובן שקליש וחברים וחברות אחרים לא באו. הכי מרגיז שבאו תושבים מודאגים לגבי גורל נכסיהם.

הזלזול הזה של המועצה והעומדת בראשה בתושבים ביזמים, עובר את הגבול. לא מעניין אותם העירייה הבקשות לבניה , כלום. נאלצנו להתנצל בפני התושבים שטרחו ובאו והתאכזבו קשות . שבו לביתם ריקם. ממש פשיטת רגל של קליש והמועצה".

שקליש שתתחיל להשתלט על חברי הקואליציה שלה

שרית גולן שטיינברג לא יכלה להיות נוכחת בישיבה בגלל סיבות אישיות. היא מסרה לחי פה בתגובה שהיא לא מבינה איפה הייתה הקואליציה של קליש?
8 חברי הקואליציה של קליש ועוד הארבעה שהגיעו מהאופוזיציה והייתה יכולה להיות ישיבה. הגיע הזמן שקליש תתחיל להשתלט על חברי הקואליציה שלה.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

12 תגובות

 1. פשוט עצוב ההתנהלות של קאליש אולי שתתפטר כבר הרי לא אכפת לה כלל מהעיר ותושביה כל יום נוסף העיר הולכת ומידרדרת והחזירים ממשיכים לחגוג בעיר

 2. קליש נסע לחול כדי לחפש אפשרות להביא אוכל בריא יותר לחזירים שהיא מכדלת בעיר שלה

  • גם הם הפכו כבר לתושבים וגם להם מגיע ממטעמי השלטון ולא מזיק אוכל יותר טעים לפני הבחירות, שידעו במי לתמוך. מותר לראש העיר של כולללם לצ'פר גם את הציבור התומך בה

 3. הכתבה חסרה נתון רלוונטי גם לבחירות בשנה הבאה:
  מי היו 8 (לפי מוטי בליצבלאו) או 9 (לפי יעל שנער) שכן הגיעו לישיבה?

 4. יש 35 חברי מועצה. 10 מהם קואלציה והמועצה הלאומתית דואגת לפרסם את העובדה שראש העיר שהודיע מראש שהיא לא תהיה הועדה אז הועדה מתבטלת? איפה כל חברי האופוזיציה? איך הם יכולים להתלונן על תפקוד ראש העיר שהם בעצמם יכולים להיות 10 איש הועדה!

  • אתה רואה פה מועצת עיר? יש פה דבר כזה? מבחינה משפטית זה כבר מזמן נכס עזוב, ממש כמו קהילת ציון אמריקאית (חברה ללא מטרות רווח שנוהלה על ידי פקידים לא מוסמכים שחלקם רוקן אותה מנכסיה, העביר את הנכסים למי שמגיע לו, למשל, כך על פי החשד, חלק ניכר מהרצליה פיתוח הועבר למי שהועבר) שמאז 1951 נוהלה שלא כדין ואכן, משרד המשפטים התעשת בזמן אמת, ובשנת 1982, לאחר שהסוסים ברחו מהאורווה, הנכסים חולקו למי שחולקו (ביניהם הקרקעות היקרות במדינה), באיחור של 30 שנים, הודיע שהוא הגיע למסקנה שמדובר בנכס עזוב שעובר לטיפול בית המשפט בתיק פירוק / פשיטת רגל – מאז 1982 הכל כמובן מתנהל כשורה ורוכשי הקרקעות עוד צפויים ליהנות ממעט הנכסים שנותרו, כנראה לשנים רבות, בהם חלקם יוכלו ליהנות מפירורים – זה בדיוק מה שקורה כאן בחיפה – בעוד 30 שנים יגיעו למסקנה שמשהו לא בסדר קורה פה – כך זה בשלטון פקידים מושחתים, פשוט צריך להתרגל.

 5. מחדל של משרד הפנים
  צריך היה להעיף את הקליש הזו כבר בתחילת הגעת של החזירים לעיר והיא לא מצאה לנושא פיתרון הביאה מנהלת שמלבד שעלתה המון כסף לא הועילה כלום לעיר.מלבד שלטים שהציבה ושרשרות לפחי האשפה. העיר היפיפיה שלנו נהרסה במשך 3 השנים האחרונות. לא נעשה כלום לא לטובת העיר,התיירות,הכבישים והתושבים זועקים ואין מושיע.
  הכל תקוע כולם רבים עם כולם והעיקר לראשת העיר יש חגורה שחורה !

 6. אני זוכר שמישהי נתנה פעם הופעה במסדרון בעירייה ושרה: "לא עובדת בשביל אף אחד..".
  מה לא ברור? תפנימו ותתקדמו…

 7. שערוריה ענקית בניהול העיר, כבר כולם יודעים.
  יידעו כולם מי פועל ועושה לטובת העיר ותושביה ביושר ובנאמנות ציבורית.
  עוד שנה וקצת יידעו כולם במי לתמוך ללא כל הסתייגות.

 8. משוגעים נמאסתם. לפעמים אני לא מבין למה הם נלחמים כל כך קשה להיכנס למועצה בבחירות המקומיות אם מיד אחריהם יש זלזול מוחלט ומתחרים מי ייעדר יותר מהישיבות. אז פשוט אל תרוצו למועצה. זה לא תואר לשם כבוד, אתם שם כי רציתם לעבוד עבור הציבור. זה מאד פשוט – מי שלא רוצה, שיתפטר מהמועצה. מי שאין לו זמן – שיתפטר מהמועצה. מי שמעדיף כפנסיונר לטייל בעולם או כאיש עסקים להיות בארועים של שותפים לעסקים – שיתפטר מהמועצה.
  בגלל זה חייבים חברי מועצה וראש עיר צעירים נמרצים שבאים לעבוד עבור העיר ורוצים לשנות את חיפה ולקדם אותה. עם כל הכבוד שאני רוחש לידע נסיון חכמת חיים וכלים שיש לפנסיונרים בני 65, דרוש בחיפה חילופי משמרות ושדור צעיר של אנשי עסקים, בעלי משפחות, אנשי ציבור, מהנדסים – יקחו פיקוד על העיר ויהפכו את חיפה בחזרה לעיר תחרותית עם איכות חיים גבוהה. חשבנו שנקבל את זה עם קליש וחברי הסיעה שלה ואנשי המקצוע שהביאה, התאכזבנו מאד, לגיטימי לדרוש מהם לא לגרור עוד שנה של שיתוק להתפטר כמו הממשלה מיוזמתם ולצאת לבחירות למועצה ולראשות העיר. חיפה חייבת שינוי עמוק במועצת העיר.

  • אני בעד דור יותר צעיר במועצת העיר ולראייה בבחירות הקודמות בחרתי להיות מס' 4 ברשימת הירוקים כדי לאפשר ליעל שנער – אם צעירה, להיכנס למועצה. גם כשפרשתי נכנסה במקומי הילה לאופר שמייצגת כאם לתלמיד, בין השאר, הרבה הורים לילדים בגיל בית ספר. ובכ*ז שים לב שמוטי בליצבלאו שכבר חצה את גיל 70 הוא אחד מחברי המועצה הכי חרוצים ומתמידים והוא כן הגיע לישיבה הזו. כך שהגיל לבדו אינו ערובה מספקת לנוכחות ופעילות מסורה במועצה. לשם כך חשוב הרבה יותר חברי מועצה ערכיים ומסורים לתושבי העיר ולבוחריהם שהצביעו עבורם כשליחים של הציבור!

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

להגמיש תבניות, לחשוב בצורה רגשית • על הספקטרום האוטיסטי

אוטיזם הוא תופעה שמוגדרת כשונות נוירולוגית המאופיינת בעזרת קבוצת תסמינים הנוגעים ביכולת התקשורת, ביכולת החברתית ובתחושה החיובית לעצמיות. אנשים עם אוטיזם יכולים להיות מאוד...

שלל פעילויות לילדים ומבוגרים • שבוע הספר העברי בקריית ביאליק

קריית ביאליק מזמינה את התושבים להינות משבוע הספר העברי ומחודש הקריאה 2024 בספרייה העירונית בין התאריכים 26/6-9/7/24. באותם הזמנים ייערכו שלל פעילות לילדים וכן פעילויות...

לאן נעלמו ה״פודטראקים״ של חיפה?

במהלך תקופת הקורונה, צמח מיזם הפוד טראקים בחיפה ואפשר לאנשים להנות מאוכל רחוב טעים במרחב הפתוח. המיזם, שהתחיל עם תקוות גדולות להמשיך ולהתרומם, נמצא...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה למען החלפת השלטון והחזרת החטופים בחיפה במרכז חורב, כמו בכל שבת בחודשים האחרונים. ממחאת העם...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת למשפחת כיאט. במקום זה הוקם חוף רחצה מוסדר, כבר בימי המנדט הבריטי, שנודע כ״חוף כיאט״. כיאט ביץ׳  תולדות...