"פשיטת רגל של קליש" • חברי המועצה לא הגיעו וישיבת מליאת הוועדה המקומית לא נפתחה • התושבים זועמים

נציגי הירוקים ותושבים שהגיע לישיבת הוועדה המקומית בחיפה והלכו מאוכזבים (צילום: יעל שנער)

"ועדה מקומית לתכנון ובניה שאיננה מתפקדת"

ישיבת מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, שהייתה אמורה להתכנס היום, ג' 21/06/22 בשעה 17:00, לא התקיימה כיוון שלא הגיעו מספיק חברי מועצה (10 חברי מועצה) שהם המינימום הנדרש על מנת לפתוח את הישיבה. תושבים שבפרויקטים שרלוונטיים להם היו אמורים לדון הגיעו לישיבה, אבל ראש העיר, ד"ר עינת קליש-רותם ויו"ר ועדת המשנה מיכי אלפר לא הגיעו.

מעיריית חיפה נמסר כי עינת קליש בחו"ל וחברי המועצה עודכנו על כך.
מיכי אלפר ביקש למסור כי נבצר ממנו להגיע לישיבה כיוון שחלה בקורונה.

התושבים מחוץ לאולם בעירייה. צילום: אלבום פרטי

נשיא הטכניון לשעבר הגיע וקליש לא הגיעה

הערב, ג' 21/06/22, זומנה ישיבת מליאת הוועדה המקומית כדי לדון ב-4 הסתייגויות של חברי המועצה. הירוקים הגישו שתי הסתייגויות – אחת מהן על תוכנית בנייה חדשה ברחוב התשבי 60 בכרמל. לדיון הגיעו תושבים ושכנים הגרים בסמוך לתשבי 60. בין התושבים, שהגיעו נמצא גם מי שהיה נשיא הטכניון פרופ' תדמור שהיה נשיא הטכניון. מי שלא הגיע לישיבה הם ראש העיר עינת קליש רותם ומי שיושב בראשות ועדת המשנה מיכי אלפר.

הישיבה לא נפתחת, התושבים הולכים הביתה מאוכזבים. צילום: יעל שנער

"קליש רותם חייבת לדאוג ל-10 חברי מועצה, זה פשוט ביזיון"

יעל שנער, מסיעת הירוקים מסרה לחי-פה:
"הגיעו לוועדה עשרות אנשים, דיירים שצריכים להכריע בעניין הבתים שלהם, אנשי מקצוע ממשרדי ממשלה, קבלנים, יועצים משפטים, קלדנים ועוד – כל האנשים האלו ישבו והתייבשו וחיכו שיהיה קוורום של 10 חברי מועצה, מה שלא היה, היו 9 חברי מועצה.

כמו שמחפשים מניין לתפילה, כך התחלנו לחפש עשירי לפתיחת הישיבה. התקשרנו לחבר מועצה אחד שהבן שלו בבית חולים, רפואה שלמה כמובן, וזה גם בסדר שחברי מועצה לא יכולים להגיע לכל הישיבות – הרי מדובר בתפקיד התנדבותי.

עשינו כמיטב יכולתנו, אבל האחריות היא על ראש העיר לתאם את זה שלכל הפחות יהיה קוורום והישיבה הכל-כך חשובה תפתח. למרות זאת, לצערי גם הפעם, ראש העיר כהרגלה לא הגיעה, וכך גם לא מיכי אלפר, או חברים מסיעתו.

יש בעיר הזאת אנשים כל כך טובים ומגיע להם שליחי ציבור טובים יותר, מנהיגים טובים יותר.
זאת לא פעם ראשונה שאני מגיעה לישיבה במועצת העיר שלא מתקיימת, אנשים לא מבינים את ההשלכות רוחב של ההתנהלות הקלוקלת הזאת – הכל עומד ותקוע.

הדבר שיזמים או כל מי שמגיש תוכנית לסגירת מרפסת או בניית ממד באמת צריכים – זאת וודאות. גם היזם וגם תושב העיר, זכות לדעת מתי ידונו בבקשה שלו, לקבל קריטריונים ברורים.
עיריית חיפה מספקת אפס וודאות לתושבים, וזה מאוד גרוע. זה כואב לי בלב, אבל אני מתעודדת בזה שהקדנציה הזאת מתקרבת לקיצה ומאמינה שהירוקים בראשות אביהו האן יצליחו להחזיר את חיפה למסלול במהרה".

"זו פשיטת רגל של קליש והמועצה"

חבר המועצה מטעם הירוקים מוטי בליצבלאו היה מאוד מאוכזב מהאופן בו הדברים התנהלו היום. "היום 21/6/22 זומנה מליאת ועדה לתכנון (כול המועצה) לדיון בנושאי תכנון, הסתייגויות של חברי מועצה למספר בקשות. הישיבה זומנה לשעה 17:00. חבריי ואני הגענו, בהתנדבות, ומצאנו עצמנו ממתינים חצי שעה כדי שאולי יגיעו שליש מחברי הועדה, אבל הגיעו 8 חברי מועצה בלבד, מתוך 30.

כדי לפתוח ישיבה, הקוורום הוא שליש, כלומר 10 חברי מועצה. כמובן שקליש וחברים וחברות אחרים לא באו. הכי מרגיז שבאו תושבים מודאגים לגבי גורל נכסיהם.

הזלזול הזה של המועצה והעומדת בראשה בתושבים ביזמים, עובר את הגבול. לא מעניין אותם העירייה הבקשות לבניה , כלום. נאלצנו להתנצל בפני התושבים שטרחו ובאו והתאכזבו קשות . שבו לביתם ריקם. ממש פשיטת רגל של קליש והמועצה".

עיריית טירת כרמל – רחב

שקליש שתתחיל להשתלט על חברי הקואליציה שלה

שרית גולן שטיינברג לא יכלה להיות נוכחת בישיבה בגלל סיבות אישיות. היא מסרה לחי פה בתגובה שהיא לא מבינה איפה הייתה הקואליציה של קליש?
8 חברי הקואליציה של קליש ועוד הארבעה שהגיעו מהאופוזיציה והייתה יכולה להיות ישיבה. הגיע הזמן שקליש תתחיל להשתלט על חברי הקואליציה שלה.

הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. חייבים בחירות חדשות ודור צעיר במועצת העיר אמר/ה

  משוגעים נמאסתם. לפעמים אני לא מבין למה הם נלחמים כל כך קשה להיכנס למועצה בבחירות המקומיות אם מיד אחריהם יש זלזול מוחלט ומתחרים מי ייעדר יותר מהישיבות. אז פשוט אל תרוצו למועצה. זה לא תואר לשם כבוד, אתם שם כי רציתם לעבוד עבור הציבור. זה מאד פשוט – מי שלא רוצה, שיתפטר מהמועצה. מי שאין לו זמן – שיתפטר מהמועצה. מי שמעדיף כפנסיונר לטייל בעולם או כאיש עסקים להיות בארועים של שותפים לעסקים – שיתפטר מהמועצה.
  בגלל זה חייבים חברי מועצה וראש עיר צעירים נמרצים שבאים לעבוד עבור העיר ורוצים לשנות את חיפה ולקדם אותה. עם כל הכבוד שאני רוחש לידע נסיון חכמת חיים וכלים שיש לפנסיונרים בני 65, דרוש בחיפה חילופי משמרות ושדור צעיר של אנשי עסקים, בעלי משפחות, אנשי ציבור, מהנדסים – יקחו פיקוד על העיר ויהפכו את חיפה בחזרה לעיר תחרותית עם איכות חיים גבוהה. חשבנו שנקבל את זה עם קליש וחברי הסיעה שלה ואנשי המקצוע שהביאה, התאכזבנו מאד, לגיטימי לדרוש מהם לא לגרור עוד שנה של שיתוק להתפטר כמו הממשלה מיוזמתם ולצאת לבחירות למועצה ולראשות העיר. חיפה חייבת שינוי עמוק במועצת העיר.

  1. ירון חנן אמר/ה

   אני בעד דור יותר צעיר במועצת העיר ולראייה בבחירות הקודמות בחרתי להיות מס' 4 ברשימת הירוקים כדי לאפשר ליעל שנער – אם צעירה, להיכנס למועצה. גם כשפרשתי נכנסה במקומי הילה לאופר שמייצגת כאם לתלמיד, בין השאר, הרבה הורים לילדים בגיל בית ספר. ובכ*ז שים לב שמוטי בליצבלאו שכבר חצה את גיל 70 הוא אחד מחברי המועצה הכי חרוצים ומתמידים והוא כן הגיע לישיבה הזו. כך שהגיל לבדו אינו ערובה מספקת לנוכחות ופעילות מסורה במועצה. לשם כך חשוב הרבה יותר חברי מועצה ערכיים ומסורים לתושבי העיר ולבוחריהם שהצביעו עבורם כשליחים של הציבור!

 2. קורא נאמן אמר/ה

  שערוריה ענקית בניהול העיר, כבר כולם יודעים.
  יידעו כולם מי פועל ועושה לטובת העיר ותושביה ביושר ובנאמנות ציבורית.
  עוד שנה וקצת יידעו כולם במי לתמוך ללא כל הסתייגות.

 3. מנשה אמר/ה

  אני זוכר שמישהי נתנה פעם הופעה במסדרון בעירייה ושרה: "לא עובדת בשביל אף אחד..".
  מה לא ברור? תפנימו ותתקדמו…

 4. חנה אמר/ה

  מחדל של משרד הפנים
  צריך היה להעיף את הקליש הזו כבר בתחילת הגעת של החזירים לעיר והיא לא מצאה לנושא פיתרון הביאה מנהלת שמלבד שעלתה המון כסף לא הועילה כלום לעיר.מלבד שלטים שהציבה ושרשרות לפחי האשפה. העיר היפיפיה שלנו נהרסה במשך 3 השנים האחרונות. לא נעשה כלום לא לטובת העיר,התיירות,הכבישים והתושבים זועקים ואין מושיע.
  הכל תקוע כולם רבים עם כולם והעיקר לראשת העיר יש חגורה שחורה !

 5. אריה אמר/ה

  יש 35 חברי מועצה. 10 מהם קואלציה והמועצה הלאומתית דואגת לפרסם את העובדה שראש העיר שהודיע מראש שהיא לא תהיה הועדה אז הועדה מתבטלת? איפה כל חברי האופוזיציה? איך הם יכולים להתלונן על תפקוד ראש העיר שהם בעצמם יכולים להיות 10 איש הועדה!

  1. אילן בורנשטיין אמר/ה

   אתה רואה פה מועצת עיר? יש פה דבר כזה? מבחינה משפטית זה כבר מזמן נכס עזוב, ממש כמו קהילת ציון אמריקאית (חברה ללא מטרות רווח שנוהלה על ידי פקידים לא מוסמכים שחלקם רוקן אותה מנכסיה, העביר את הנכסים למי שמגיע לו, למשל, כך על פי החשד, חלק ניכר מהרצליה פיתוח הועבר למי שהועבר) שמאז 1951 נוהלה שלא כדין ואכן, משרד המשפטים התעשת בזמן אמת, ובשנת 1982, לאחר שהסוסים ברחו מהאורווה, הנכסים חולקו למי שחולקו (ביניהם הקרקעות היקרות במדינה), באיחור של 30 שנים, הודיע שהוא הגיע למסקנה שמדובר בנכס עזוב שעובר לטיפול בית המשפט בתיק פירוק / פשיטת רגל – מאז 1982 הכל כמובן מתנהל כשורה ורוכשי הקרקעות עוד צפויים ליהנות ממעט הנכסים שנותרו, כנראה לשנים רבות, בהם חלקם יוכלו ליהנות מפירורים – זה בדיוק מה שקורה כאן בחיפה – בעוד 30 שנים יגיעו למסקנה שמשהו לא בסדר קורה פה – כך זה בשלטון פקידים מושחתים, פשוט צריך להתרגל.

 6. בני א. אמר/ה

  הכתבה חסרה נתון רלוונטי גם לבחירות בשנה הבאה:
  מי היו 8 (לפי מוטי בליצבלאו) או 9 (לפי יעל שנער) שכן הגיעו לישיבה?

 7. אליעזר אמר/ה

  קליש נסע לחול כדי לחפש אפשרות להביא אוכל בריא יותר לחזירים שהיא מכדלת בעיר שלה

  1. אילן בורנשטיין אמר/ה

   גם הם הפכו כבר לתושבים וגם להם מגיע ממטעמי השלטון ולא מזיק אוכל יותר טעים לפני הבחירות, שידעו במי לתמוך. מותר לראש העיר של כולללם לצ'פר גם את הציבור התומך בה

 8. שמיל אמר/ה

  פשוט עצוב ההתנהלות של קאליש אולי שתתפטר כבר הרי לא אכפת לה כלל מהעיר ותושביה כל יום נוסף העיר הולכת ומידרדרת והחזירים ממשיכים לחגוג בעיר

הגיבו כאן לכתבה