נוהגים בטוח – גם בקיץ

שיא הקיץ כבר כאן ויחד איתו החום הכבד, הנסיעות הארוכות לטיולים והילדים המתרוצצים בכל פינה. בכדי לעבור את הקיץ בשלום, עמותת אור ירוק נותנת כמה טיפים לחופשה ונסיעה בטוחה:

DSC_6717_(4).jpg

שימרו על לחץ אוויר תקין בצמיגים – בקיץ הכביש החם עלול לגרום לצמיג להיסדק ואף להתפרק. בכדי למנוע זאת, יש למלא אוויר בצמיגים לפני נסיעות ארוכות לטיולים למשל, ולשמור במשך כל התקופה על לחץ אוויר תקין בגלגלים.

אווררו את הרכב – השתמשו במזגו בכדי לקרר את פנים הרכב וכן פתחו חלון מדי פעם, עומס החום עלול לעייף אתכם במהלך הנסיעה.

שמרו על עירנות – במיוחד בנסיעות ארוכות, הקפידו לעצור להתרעננות, שתו מים במהלך הנסיעה ואל תנהגו עייפים. החום מכביד על העייפות ופוגע בעירנות ולכן חשוב להקפיד על עצירות והתרעננות במיוחד בחודשי הקיץ החמים.

המנעו מהיסח דעת – במיוחד בנסיעות משפחתיות ישנם הסחי דעת רבים בנהיגה – הילדים במושב האחורי, מציאת הדרך, הטלפון הנייד . הקפידו להתרכז אך ורק בנהיגה, הניחו את הטלפון בצד ומצאו תעסוקה לילדים בזמן הנסיעה בכדי שהם לא יסיחו את דעתכם.

הרכיבו משקפי שמש – השמש המסנוורת עלולה להוביל לראייה לקויה של הדרך. לכן הקפידו להרכיב משקפי שמש טובים, שימנעו מהשמש לסנוור אתכם.

עצרו בשוליים רק אם אין לכם ברירה – העצירה בשוליים עלולה להיות מסוכנת, במיוחד במקומות בהם השוליים אינם רחבים מספיק. לכן, בדקו את תקינות הרכב לפני הנסיעה בכדי למנוע עצירה באמצע הדרך ואם אין לכם ברירה – השתדלו לעצור במקומות מוסדרים כמו תחנות דלק או חניונים. במידה ונכפה עליכם לעצור בשולי הדרך, לבשו אפוד זוהר ועברו מעבר למעקה הבטיחות בכדי להישאר בטוחים.

אל תורידו נעליים באמצע הנסיעה – הנעליים עלולות להחליק את מתחת לדוושות ולהפריע לנהיגה.

הנהיגה בחופי הים אסורה! – על פי החוק, חל איסור לנהוג ברכב במרחק של פחות ממאה מטרים מקו המים. נסיעה כזו מסכנת את המתרחצים, ביניהם ילדים רבים וגם פוגעת בסביבה. העוברים על חוק צפויים לקבל קנס שנע בין מאות לאלפי שקלים וכן בהחרמת רכבם.

שימו לב לילדים – בחודשי הקיץ הילדים חסרי מסגרת שתגונן עליהם ולכן הם נמצאים שעות רבות ברחובות. לכן, כשאתם נוסעים ברחובות העיר, שימו לב לילדים שעלולים לרוץ לכביש ותנו להם זכות קדימה במעברי החציה.

עמותת אור ירוק: “בחודשי הקיץ החמים הנהיגה מסוכנת במיוחד: גם רמת העייפות גבוהה מהרגיל וגםמספר הילדים הנמצאים ברחובות גדל. על המדינה להסביר לנהגים ולהעלות את מודעותם לסכנות אלו בקיץ בכדי למנוע אבדות בנפש. אנו מאחלים לכל עם ישראל חופשה בטוחה וחזרה ממנה בשלום”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.