כמה עולים חזירי הבר לתושבי חיפה?

חזירי בר בגינה בחיפה (צילום: ירון כרמי)

כמה כסף שילמה עיריית חיפה בשל תביעות תושבים על נזקי החזירים?

אז כמה כסף זה עולה לנו, משלמי מיסי העירייה לצורותיהם (ארנונה, מס שילוט, מס חניה, ועוד)?
חבר מועצת העיר, מוטי בליצבלאו מסיעת הירוקים של חיפה, הגיש שאילתה לראש העיר, בה הוא מבקש לדעת כמה כסף הוציאה עד כה עיריית חיפה, בגין תביעות של תושבים שנפגעו, בנפש וברכוש, מחזירי הבר המסתובבים באין מפריע ובכמויות הולכות וגדלות בשכונות השונות בחיפה.

מוטי בליצבלאו (צילום: ירון כרמי)

נזקי החזירים

הרס של גינות פרטיות, פגיעות גופניות בשל נפילות, תאונות דרכים, ועוד ועוד מקרים הנחשפים בערוצים השונים, וזה עוד מבלי שהוזכרו סכומי הכסף שיצאו מכספי הציבור החיפאי במהלך השנים האחרונות, לטובת מחקרים, בדיקות וניסיונות העירייה לטפל בחזירים בדרכים חדשות, שונות ומשונות.

חזירים במרכז הכרמל (צילום: פיטר לוטן)

אז מהי עלות התביעות המוגשות לעיריית חיפה בגין פגיעות חזירים בתושבים, עד כה?

כך כותב בליצבלאו בשאילתה:
"אין זה סוד שסרטונים רבים הופצו ברשתות החברתיות ובאמצעי התקשורת, בהם נראים חזירים גורמים פגיעות בנפש וברכוש של תושבים בחיפה, שנאלצים להתמודד יום יום עם פלישתם לשכונות שונות בעיר. אין ספור כתבות דנו בתופעה, שקיבלה חשיפה רבה ברשתות ובכלי התקשורת, מקומיים וארציים וכן ידוע כי הוגשו תביעות של תושבים נזעמים לעיריית חיפה, בגין פגיעות כאלה.

תאונת קטנוע עם חזיר (צילום: דוברות הצלה כרמל)

השאלות שמציג בליצבלאו:

 • מהו מספר התביעות שהוגשו נגד העירייה, בכל שנה בנפרד, החל מינואר 2019 ועד סוף מאי 2022, בשל נזקי גוף ורכוש שנגרמו לתושבים ע"י חזירי הבר?
 • מהוא הסכום הכולל ששילמה עיריית חיפה בגין תביעות אלו בתקופות הנ"ל?
 • מה אחוז התביעות שנסגרו בפשרה בין העירייה לתובעים בתביעות הנ"ל, ומה הסכום הכולל ששילמה העירייה בפשרות אלו?
הגיבו כאן לכתבה

12 תגובות
 1. שי אמר/ה

  הסכום שהתביעות בגין נזקי חזירים עלו לעירייה הוא לא העלות לתושבים בגין החזירים. אני הקדשתי בשנה האחרונה שעה או שעתיים מחיי לאיסוף זבל שחזירים פיזרו בחצר הבניין. הקדשתי עוד שעה ו – 30 ש"ח לחיזוק פחי הזבל נגד חזירים. והקדשתי עוד בוא נאמר שעתיים ו – 50 ש"ח כדי להחליף ולשתול מחדש צמחים שנעקרו על ידי חזירים מהגינה. בסך הכול סדר של 80 ש"ח עלות ועוד ארבע שעות עבודה. לא משהו שאפשר לתבוע את העירייה בגללו. רק פגיעה (נוספת) באיכות החיים בחיפה. אבל תכפילו את זה ב – 100,000 תושבים, ותקבלו סכומים לא זניחים בכלל שלא נכנסים בחישוב.

  1. חיפאי לא מאמין בדת היהודית אמר/ה

   תתחילו לאכול בשר חזיר זה בריא מאוד וגם בחינם וזה יעזור לדלל את חזיר הבר….. בשר כשר לא בריא מלא אנטיביוטיקה הורמונים ועוד מלא זבל בבשר הכשר. כשר זה רק כסף כסף כסף נטו

 2. חנה אמר/ה

  צריך לתבוע את קליש אישית
  המחדל הוא שלה כראש עיר חייבת לדאוג לרווחת התושבים ולבטחון במרחב הציבורי היא לא עשתה כלום בנדון

 3. דני אמר/ה

  קליק עשתה הרבה בנושא החזירים, אבל בדרכים שלא הניבו תוצאות עד היום.

 4. ניר אמר/ה

  אם לומר לכם את האמת אני מאמינה שקליש תבחר שוב רק בזכגות החזירים כי הם כיום אוכלוסיה הרבה יותר גדולה מתושבי העיר. בטוח הם יצביעו לה.

 5. קובי אמר/ה

  כותרת מטעה

 6. אייל אמר/ה

  יש עלות ישירה לקופת העירייה של תביעות, נזק לרכוש פרטי, העסקת שתי משמרות נקיון ביום באין ברירה, עלות הגידור, עלות נזק לרכוש עירוני.
  ויש את העלות העקיפה שאותה הרבה יותר קשה למדוד: הנזק לתדמית העיר, תיירות פנים שמפחדת להגיע לחיפה, סגירת עסקים בלילות באזורים עם חזירים מהעדר קונים, ביטולי טיולים על ידי קבוצות עקב כתבות בתקשורת הארצית ועוד.

 7. קרן אמר/ה

  אפשר לציין את ריבוי העורבים, חולדות וג׳וקים בעיר בעקבות ערמות הזבל הפזורות ברחובות? זה מטרד משני ולא פחות חמור ולא מטופל

 8. רונאל אמר/ה

  ראשת העיר וחוסר התיפקוד שלה חוסר היעילות חוסר הניהול מצביעים לכאורה על מחדלים רבים בניהול העיריה בעיית הכבישים הרעועים החזירים הזנחת גנים ציבוריים הזנחת הפיקוח על עקירת עצים וחוסר הטיפול במכת החזירים ועוד ועוד שתלך בשקט הביתה אחרי הכישלונות האלה הבעיה הייתר גדולה אין אף אחד ראוי

 9. אורי אמר/ה

  עוד כתבה משעשממת

 10. כוסאמו אמר/ה

  נו באמת! חיפה הפכה להיות הבדיחה! של ! המדינה!
  עכשיו, יש לזה תו מחיר ?!

 11. פנינה אמר/ה

  ברחוב הירקון באופן קבוע מסתובבת משפחה בצהרים ובשעות הערב/לילה בעירית חיפה יודעים, שולחים פקחים לחלץ אנשים מביתם….חוץ מזה כלום😡😡

הגיבו כאן לכתבה