שינויים בתנועת הרכבות • לא תתאפשר נסיעה רציפה בין חיפה לת"א

שינויים זמניים בתנועת הרכבות באזור עתלית ביום שישי 5/7/24...

"יצאתי מהמים כולי כחולה" • בילוי בבריכה בחיפה

(חי פה) - מתרחצים בבריכת "גלי חיפה" גילו בצאתם...

כנס בוגרי יחידה 8200 התקיים בחיפה

בימים אלה ערכה עמותת בוגרי 8200, לה אלפי בוגרים...
באנר גורדון 230524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש
באנר קריית אתא עצמאות 080524

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

מוצר מהפכני להרחקת חזירי בר – border control – בורדר קונטרול • הזמינו כאן

בורדר קונטרול – מוצר אקולוגי והומני להרחקת חזירי בר משטחים פרטיים וציבוריים בחזרה למרחבי הטבע

מחזירים את החזירים לטבע עם מוצר מהפכני אשר מלמד את החזירים להתרחק מהגינה שלך, באופן הומני ואקולוגי ומבלי לפגוע בהם • 'בורדר קונטרול' משווק כעת גם בישראל, ליחידים ולמוסדות המבקשים להרחיק את חזירי הבר מהגינה, מהחצר ומהעיר.

מכבדים את שני העולמות – בני האדם והטבע

אנו דוגלים בפתרון פשוט ונוח לשימוש המכבד את שני העולמות – בני האדם ועולם החי והצומח.
המוצרים שלנו תומכים בהפרדת מרחבי בני האדם ממרחבי המחיה של חזירי הבר. "חיה ותן לחיות". אנו מציעים פתרון שאינו פוגע בחזירים, אלא מסמן להם כי השטח אליו נכנסו אינו מקור טוב למציאת מזון. באופן זה, מסייעים מוצרינו לבני האדם לחיות ללא חשש מפגיעה על ידי חזירי הבר.איך 'בורדר קונטרול' מרחיק את חזירי הבר?

חזירי הבר הינם חיות אינטליגנטיות וחברתיות החיות בעדרים של נקבות וגורים. החזירים חופרים באדמה במטרה למצוא מזון המספק להם חלבון (תולעים, חרקים וכד'). שטחי המחייה של בני האדם הם מקור מזון מצוין עבור חזירי הבר, המסתמכים על שאריות פסולת, צמחים ירוקים, פרוקי רגליים ושלשולים הנמצאים בגינות פרטיות וציבוריות.

'בורדר קונטרול' פותח תוך כדי בחינת מאפייניהם והתנהגותם של חזירי הבר. ריח הפתיתים המפוזרים בשטח מושך את החזירים להגיע אליו. בשל זמינות הפתיתים על פני הקרקע, עוזבים החזירים אזורים אחרים בשטח כדי לאכול את הפתיתים וכך נמנע הרס של הגינה ושל מערכות ההשקיה.

לאחר בליעת הפתיתים, החומר משאיר לזמן קצר תחושה בלתי נעימה בפה. תגובת להקת החזירים לכך, במיוחד בקרב הגורים, גורמת לאימהות לעזוב באופן מיידי ולשוב לשטחי הטבע מהם הגיעו. לאחר זמן מה, האפקט של החומר מתפוגג והגורים נרגעים. האימהות, אשר בד"כ מובילות את הלהקה, מסווגות את השטח כאזור הכולל סכנה ונמנעות מלשוב אליו בעתיד.

חזירי בר בחיפה – מוצר מהפכני להרחקת חזירי בר – Border Control – בורדר קונטרול (צילום: ירון כרמי)

צפו בווידאו המסביר כיצד יש לבחור את המוצר ולהשתמש בו נכון:


כיצד ליישם בהצלחה שימוש ב'בורדר קונטרול' ב-4 צעדים?

 1. רואים את סרטון ההדרכה (זה רק דקה) ובהתאם – רוכשים 'בורדר קונטרול' בכמות מספקת לשני טיפולים.
 2. מבצעים פיזור של 'בורדר קונטרול' בהתאם להנחיות הפיזור (3 גר למ"ר).
 3. ממתינים בין יומיים לשבוע. מוודאים האם הגיעו חזירים ואם החומר עדיין בשטח, או שנעלם. (לפעמים מגיעה יותר מלהקה אחת. אם הראשונה אכלה את החומר, אז ללהקה השנייה לא יישאר).
 4. מבצעים טיפול נוסף מייד לאחר ביקור הלהקה הראשונה.

את בורדר קונטרול יש לפזר בהיקף החצר, ברצועה של 8-10 מטרים (כמו שרואים בסרטון).
בחצרות קטנות יש לפזר בכל החצר.
הפתיתים מפוזרים ביחס של כ-3 גרם פתיתים למטר רבוע אחד (כ-8-10 פתיתים).
יש לחזור על הטיפול כל 8 שבועות לאורך התקופה הרלוונטית.


בורדר קונטרול – פרטים נוספים שכדאי לדעת:

'בורדר קונטרול' מוגדר כאמצעי ידידותי, לא מסוכן, בטוח לשימוש, המיועד ליישום ביתי להרחקת חזירי בר המיוצר בגרמניה מאז 1997. עפ"י היצרן, היקף המכירות וקהל הלקוחות המתרחב שלו הינם העדות הטובה ביותר ליעילותו.

אקולוגי – 'בורדר קונטרול' מבוסס על דגנים, חומצות אמינו ותמציות צמחים. התכשיר משווק באסיה ובאירופה, תחת הרגולציה האירופית למוצרים אורגניים (The Council of the European Union, Council Regulation No 834/2007, 28 June 2007) ומאושר לשימוש בחקלאות האורגנית.

הומני 'בורדר קונטרול' אינו הורג או פוצע את חזירי הבר. החומר עצמו מגרה את רירית הפה כתוצאה מאכילה. הוא מבוסס על העיקרון שנקבות החזיר מסווגות אזורי מזון כ"טובים" או "לא טובים", ולכן יסווגו את האזור בו נאכל החומר כאזור "לא טוב".

תקינה בורדר קונטרול' נבדק והינו בעל תו תקן VO (EC) 834/2007 idgF ומיוצר במפעל מאושר VO (EG) Nr.183/2005, תקינה ישראלית – בורדר קונטרול קיבל את כל ההיתרים הדרושים מהרשויות בישראל.

חזירים בנווה שאנן (צילום: תושבי השכונה)
חזירי בר בחיפה (צילום: חי פה)

מוצר מהפכני להרחקת חזירי בר - Border Control - בורדר קונטרול

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

בורדר קונטרול הרחקת חזירי בר
בורדר קונטרול הרחקת חזירי ברhttps://www.bordercontrol.co.il/
בורדר קונטרול מספקת מוצרים אקולוגיים והומניים להרחקת חזירי בר משטחים פרטיים וציבוריים חזרה למרחבי הטבע. אנו דוגלים בפתרון פשוט, נוח לשימוש המכבד את שני העולמות – בני האדם ועולם החי והצומח. המוצרים שלנו תומכים בהפרדת מרחבי בני האדם ממרחבי המחיה של חזירי הבר. "חיה ותן לחיות". אנו מציעים פתרון שאינו פוגע בחזירים, אלא מסמן להם כי השטח אליו נכנסו אינו מקור טוב למציאת מזון. באופן זה, מסייעים מוצרינו לבני האדם לחיות ללא חשש מפגיעה על ידי חזירי הבר.

כתבות קשורות לנושא זה

10 תגובות

 1. זה לא הפתרון, כי החזירים יורחקו מגינה אחת ויבואו לאחרת, אין מנוס מחיסול מאסיבי של חזירים על בסיס קבוע ולא לצאת ידי חובה אלא בכמויות ובאופן שיטתי. בכל פיתרון אחר החזירים ימשיכו להוות מטרד וסכנה לציבור במרחב האורבאני

 2. ראוי מצידה של עיריית חיפה לספק לנו את המוצר כפיצוי על כל הנזקים שעד כה נגרמו לנו מהחזירים.

 3. רעיון מצויין רק לאיפה בדיוק הם אמורים לחזור אחרי שהאדם בונה בכל המרחבים שהם היו נמצאים

  • מטומטמת. זאת לא הסיבה להתרבות החזירים. חוזרת על מנורות העחתונים

 4. ואם זה עוזר,זה יסייע להרחיק חזירים רק מאיזורים ספציפים. מה עם שאר האיזורים האורבאנים? אין מנוס מחיסול חזירים באופן יעיל וקבוע

 5. למה אין משהו להרחקת כלבים טורדניים ומסוכנים נבחניים ואת בעליהם?

 6. תודה רבה, קראתי על זה בעבר, וידעתי שבאיפופה משתמשים בזה. אני מאמינה שהעירייה חייבת להזמין את החומר, ולפזר אותו בכל הגנים הציבוריים, ןברחוב מוריה , כרמליה, כבביר קלר מקצה לקצה, בשביל של הולכי הרגל ליד האודיטוריום ולחלקם. לכל אזרח שמעוניין בו להשתמש בשטח הבית שעדיין עם חזירים. הם השקיעו הרבה נגד חזירים שלא עזר. מוכנים לעזור לאזרחים בשיקון החצרות שנפגעו. אז כמו שהחליטו אז על פחים/ וכל שאר הדרכים שלא עזרו. זה יהיה נכון לדאוג לאזרחים. אנו משלמים לא מעט למיסיי עיריה. ומבקשים שוב להעיז ולצאת מ4 קירותיינו. לטבע, לבילויים. לחיים נורמליים. יש גם לבדוק שאכן חיות מחמד לא יפגעו. תודה

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

תקלה בכרמלית 17/06/24

עדכון לשעה 19:50 הכרמלית חזרה לפעול 17:46 הכרמלית לא עובדת עקב תקלה. עם סיום התקלה נעדכן.

בן 33 נעצר בחשד לביצוע אונס

(חי פה) - שוטרי תחנת חיפה עצרו תושב טירת הכרמל בחשד לביצוע אונס מהמשטרה נמסר לחי פה תאיד החדשות: שוטרי תחנת חיפה פתחו בחקירה בתחילת...

קונפרס ליג: מכבי חיפה תארח את משחקי הבית שלה בלודג' בפולין

בקרוב קבוצת מכבי חיפה תחל את משחקיה במסגרת מוקדמות ה"קונפרנס ליג". הסיבוב השני שיתקיים ביום חמישי ב-25/07/24 ומשחק הגומלין שלו יהיה בדיוק בשבוע שלאחר...

המזהם משלם • ספינה ליברית נקנסה בחיפה

(חי פה) - חברת הספנות Sea Trinity Shipping LTD ומכונאי האונייה נקנסו בסך כולל של 120,000 ש"ח בצירוף מאסר על תנאי לחברת הספנות. זאת...

חזירי חיפה עדיין כאן • האם ראש העיר יקיים את הבטחתו? ◄ צפו

(חי פה) - יונה יהב, שחזר לאחרונה לתפקיד ראש העיר של חיפה, הבטיח, כזכור, כי בתוך חודש ימים בלבד, יטופל מטרד חזירי הבר בעיר....