חזירים בגן הילדים • משפחת חזירים קיבלה את פני הילדים כשהגיעו הבוקר לגן ◄ צפו

חזירים קיבלו את פניהם של ילדים בגן עירייה בכרמליה

ילדים והורים מגן עירייה בכרמליה, הגיעו הבוקר (ד' 11/5/22) עוד לפני השעה 8 לגן, אז גילו משפחה של חזירים שהתמקמה בו. ההורים לא ידעו מה לעשות והתקשרו לעירייה כדי ששם תמצא דרך להתמודד עם הבעיה.

"בוקר טוב לכל הילדים…" • משפחת חזירים בגן ◄ צפו


החזירים פונו הילדים הלכו לגן כרגיל

לגן הגיעו פקחים ובמשך מספר דקות עסקו בהוצאת החזירים מהגן. בינתיים ההורים והילדים עמדו בצד והמתינו. כשהגן היה נקי מחזירים, ההורים השאירו את הילדים והלכו לעבודה וניתן היה להתחיל את יום הלימודים בגן.

אין זו הפעם הראשונה בה ילדים מגיעים לגן או לבית ספר בעיר ונתקלים בחזירים שהגיעו לשם לפניהם. בכל פעם כזאת, צוות ההוראה והילדים צריכים לחכות בצד בזמן שהפקחים מטפלים במצב. יחד עם זאת, העירייה לא סבורה, שכדאי לשנות מדיניות או למנוע את הפעם הבאה שהתקרית תחזור על עצמה.

מפסיקים לדלל

כזכור, כשראש העיר ד"ר עינת קליש רותם נכנסה לתפקידה בינואר 2019 היא הודיעה על שינוי מדיניות העירייה לגבי ההתמודדות עם חזירי הבר. עד ינואר 2019 ראש העיר הקודם עו"ד יונה יהב החזיק בדעה שיש לדלל את חזירי הבר ובתקופתו כ-400 חזירים דוללו מדי שנה. קליש רותם הודיעה, כאמור, שהיא מפסיקה את פעולות הדילול. במשך מספר שנים קליש רותם ניסתה בעזרת כמה וכמה שותפים ויועצים למצוא פתרון אחר לבעיית החזירים, כשמקביל, כך עולה מדיווחים שונים ומתלונות התושבים, התרבו החזירים והופיעו בהמוניהם במקומות שונים ברחבי חיפה. בשנה האחרונה התרחשו מספר מקרים בהם החזירים התנהגו בתוקפנות כלפי תושבים, או מקרים בהם נפגעו במישרין או בעקיפין מהיתקלויות עם החזירים וכן קרו לא פעם תאונות דרכים בין במעורבות חזירים.

חזיר ענק בגן המשחקים (צילום: אלבום פרטי)

בגלל הפחים…

מהעירייה טענו תחילה שהבעיה היא למעשה פועל יוצא של פחי האשפה בעיר, שאותם מסוגלים החזירים להפוך ביתר קלות וליהנות מתוכנם. בהתאם לכך הורתה ראש העיר לקבע את הפחים בצורה כזו שהחזירים לא יוכלו להגיע אליהם. בנוסף לכך דאגו בעירייה להקים גדרות, במטרה שימנעו מהחזירים לעלות מהוואדיות ולהגיע לשכונות המגורים. קשה לומר אם התוכנית עבדה כמצופה…

פחים הפוכים ואשפה מפוזרת בגן משחקים בכרמל צרפתי 10/4/22 (צילום: חי פה בשטח)

בגלל מאכילי החתולים…

בשלב מסוים הופנתה מצד העירייה אצבע מאשימה כלפי אוכלוסיית מאכילי החתולים בעיר, כשפעמים רבות מדובר באנשים מבוגרים מאוד, שקשה לומר שהם בעלי אמצעים, שמתוך אהבה כנה לחתולי הרחוב ורחמיהם כלפיהם, חולקים את המעט שיש להם כדי לתת להם מזון. מבחינת העירייה, הם, בין היתר, אלה שמעודדים את החזירים להגיע שוב ושוב לקרבת בני האדם. לאור זאת, נקנסו המאכילים האומללים שוב ושוב על האכלת החתולים, קנסות שהגיעו לסכומים של מאות שקלים בכל פעם.

בגלל מאכילי החזירים!

זאת ועוד, לפני מספר חודשים הגדילו בעיריית חיפה לעשות כאשר זימנו מסיבת עיתונאים חגיגית ובה הוכרז כי נמצאו "האחראים האמיתיים" לבעיית החזירים הבלתי נגמרת בעיר, הלא אלה התושבים שמאכילים במו ידיהם את החזירים ומעודדים אותם להגיע בהמוניהם לשכונות המגורים. לטענת העירייה ברגע שמתחילים להאכיל חזיר בר הוא יחזור שוב ושוב לאזור בו הוא קיבל את האוכל. העירייה אף איימה, שכאשר יוגשו נגדה תביעות בגין נזקים שגרמו חזירים לתושבים, היא תצרף לתביעה את המאכילים הסוררים.

מחקרי העירייה

בין לבין ערכה העירייה מחקרים ממחקרים שונים מטעם עצמה (מעניין על חשבון מי), בניסיון להגיע למסקנות ולהבנות בנוגע לחזירים, ולהמציא פתרון חדש לבעיה שמפריעה את מנוחת תושבי חיפה. בינתיים, כאמור, הופנו אצבעות מאשימות כלפי… נכון, התושבים.

לאחר מספר תקריות בהן נפגעו בני אדם מחזירים, הוחלט בעירייה בכל זאת לבצע פעולות דילול, בפרטים שהוכרזו על ידה כ"חזירים סוררים", רק בשינוי קטן, הפעם החזירים לא "דוללו" אלא "הורדמו".

חברת המועצה שרית גולן שטיינברג: 'כולנו משלמים מחיר על הניהול הכושל'

"לפני שנתיים התרעתי בפני הכאוס שתייצר ראש העיר בהחלטה חד צדדית להפסיק דילול חזירי בר מוחתמים (אלו שאיבדו פחד מבני אדם). אמרתי גם שהמשמעות היא שיותר מאוחר היא בעצמה תגרום ותורה על דילול של מאות חזירי בר. תומכות קליש תקפו אותי בכל מקום, השמיצו ולעגו. אני תוהה איפה הן היום, כולל זו שמאיימת בתביעות משפטיות כאשר נעשים פה דילולים של עשרות חזירי בר והיד עוד נטויה. את מחיר הניהול הכושל כולנו משלמים. הבוקר היו אלה הורי גן צוקית שלא יכלו להביא הילדים לגן עד השעה 08:00 שאז הוזעק הפיקוח לגרש משפחת חזירי בר שהשתלטה על חצר הגן. הותירו אחריהם הרס שיעלה לנו הרבה כסף לתקן (הוצאנו כבר מעל שמונה מליון שקלים כדי להגיע לנקודה שבה קליש עושה את מה שטענה שלא תעשה). הגיע הזמן שקליש תציג תוכנית פעולה סדורה ואמיתית לטיפול בכאוס".

נ.ב די כבר להאשים תושבים.

עו"ד שרית גולן - חברת מועצת העיר חיפה (צילום: אלבום אישי)
עו"ד שרית גולן – חברת מועצת העיר חיפה (צילום: אלבום אישי)

חבר המועצה איציק בלס: "העליתי הרבה מאוד הצעות לסדר לגבי החזירים וכלום לא קורה"

חבר המועצה ויו"ר ועדת הביטחון איציק בלס כועס מאוד על מה שקרה היום. "נבחרתי למועצת העיר לדאוג לעיר ולתושביה ואני נצמד לאמונה הזו שלי עד הסוף. התרעתי עוד לפני למעלה משנתיים וחצי, העליתי הצעות לסדר וכשהיה לקליש רותם רוב הן נדחו. העליתי אלטרנטיבות, אפילו היה מקרה לפני כחצי שנה, שפגש אותי יזם, שהסכים לקחת את כל החזירים, והוא יטפל בהם, פניתי באותו לילה למ"מ ראש העיר נחשון צוק, הם גילגלו לרט"ג הצעה לסדר לדווח כל ישיבת מועצה, בראשית כל חודש. קליש רותם סירבה ליישום הדרישה. מה שגרוע הוא שעוטפים את הבעיה בעטיפת "חזירים סוררים". לשאלתי מי הם החזירים הסוררים, נעניתי כל החזירים שבתוך העיר. ואללה מעניין, זה היה המצב גם לפני כשלוש שנים. אז גם היו חזירים, אז למה לא טיפלו בהם? למה מבזבזים את כספי תושבי העיר על שטויות וזורקים את הכסף לפח האשפה? במצע של ראש העיר נכתב "העתקת אוכלוסיית חזירי הבר ליערות הכרמל", על המצע הזה היא מתעקשת. ומה עם הסעיפים האחרים במצע? למה לא מיישמת? ויש עוד הרבה, העליתי הרבה הצעות לסדר שעברו והיא לא מיישמת, שאילתות נענות במענה חסר".

איציק בלס (צילום: ירון כרמי)
איציק בלס (צילום: ירון כרמי)

תגובת העירייה לכתבה תצורף כשתתקבל.

הגיבו כאן לכתבה

16 תגובות
 1. זהבה אמר/ה

  קאליש ותכנית פעולה למען תושבי העיר הם שני מושגים שלא הולכים יחד. למכשפה הזו טוב על הלב כאשר למישהו רע. החזירים מסיעים לפגוע באזרחים ולכן הינם בני ברית נאמנים. שתעוף כבר הבביאגה ותשחרר אותנו מעולה.

 2. זהבה רשף אמר/ה

  חבל שהחזירים לא ממתינים לגב' קליש במשרדה, במקום לילדים בגן, אולי אז הבעייה היתה נפתרת

 3. לודמילה אמר/ה

  מתוקים החזרזירים הללו 😊
  מסכנים, סגרו להם את האופציות הזמינות למזון והם רעבים. תנו להם אוכל ויעדיפו לרבוץ ביער.

 4. אזרח אמר/ה

  רק חזירים יבחרו בקאליש בבחירות הקרובות.
  הם היחידים שמרוצים מהתנהלות של ראשת העיר.

 5. יהודי אמיתי אמר/ה

  חזירים אוהבים חזירים.תכניסו את זה טוב טוב לראש שלכם.

 6. חזיר א אמר/ה

  חזירים חמודים וחוויה לילדים.
  עוד כתבת אנטי קאליש של מושחתים ממורמרים

  מי בכלל הצביע לשרית גולן? שתלך לעבוד במקום לחפש תנאים של פוליטרוקית

  יש מלא חיפאים שדווקא חיים בכייף עם החזירים כמו עם החתולים והעורבים.. לא צריך להיכנס לפאניקה בגלל כמה קיצוניים ממורמרים

 7. אאא אמר/ה

  "זובחי אדם עגלים ישקו"
  זה כבר אמרו חז"ל, כשיש סדר עדיפויות מעוות

 8. חיפאית אמר/ה

  חמודים ומתןקים שיהיו יותר חזירים מקסימים ופחות אנשים כמו איציק בלס המכוער והדוחה והעולם יהיה יפה יותר
  כל שונאי החזירים אנשים מעוותי נפש עם פנים רעות הרוע מרוח להם על הפרצוץ איכס

 9. לימבו אמר/ה

  ככל שהם רעבים יותר – הם תוקפניים יותר.
  ככל שהם מתרבים יותר – הם רעבים יותר.
  ומספרם גדל מידי שנה – פי 2 – 3.

 10. איתמר רימון אמר/ה

  מה הבעיה החזירים שמעו את הילדים והגננת שרים שירים .. גם הם רוצים ללמוד לשיר

 11. גוליית אמר/ה

  למה תומכי ביבי מפריעים לגנים להתנהל כהלכה ונכנסים להם לתוך הגן? למה?

 12. תל אביבי אמר/ה

  מה הילדים עושים שם..? תעיפו אותם מיד
  שאפחד אחד לא ישם ידו על החזירים….הורים הזויים שולחים את הילדים שלהם לגן ילדים…יש חזירים בעולם הזה קודם כל הם אחר כך הילדים

 13. חזיר בר אמר/ה

  נראה שאת התכבות שלכם כותבים יוצאי צבא בני 21, מה עם קצת ניסוח?…

 14. שרה אמר/ה

  אין לי בעיה עם החזירים, אותי מדאיג זה איך הם נכנסו.
  מהיכן שהם נכנסו, ילד יכול לברוח, פדופיל או טרוריסט יכול להכנס וכיוצ"ב.

 15. יייייייי אמר/ה

  והכל בגלל ראשת עיר מזלזלת בתושבים
  עוד מעט יכנסו לבתים תחת חוק שאסור לגרש את החזירים.
  נראה אותך גב' ראש העיר שיכנסו למשרד שלך בעירייה משפחת חזירים !!!

 16. הודייה אמר/ה

  אני לא מבינה כמה עוד נזקים החזירים יעשו מקומם בגן חיות באף מקום אן כזה דבר זה טירוף

הגיבו כאן לכתבה