גם בכרמל הצרפתי יש בית קפה שכונתי

 

"היינה קיוסקפה" כרמל צרפתי

מזל טוב, נולד לנו בית קפה חדש בשכונה פינת יובל, טשרניחובסקי. בתחילת יוני 2016 נפתח בית קפה
"היינה קיוסקפה"

הינה_אורחים.JPGשמי כהן: "הרעיון מאחורי פתיחת היינה קיוסקפה בכרמל הצרפתי היה הפרחת השממה ממש כמו בנגב רק בקטן. בעינינו לכרמל הצרפתי מגיע הרבה יותר מפני שהאוכלוסייה גדולה וחסרות בה אטרקציות, אני מקווה שפתיחת הקיוסק היא מבוא לבאות."

אסף:"המטרה שלנו היא ליצור קהילה באיזור כרמל צרפתי קהילה של אנשים שאוהבים אחד את השני ללא הבדלי דת, גזע, מין ועמדות פוליטיות."

שמי_ואסף.JPG

שמי כהן ואסף אלקבץקצת על הייזמים שמביאים אור ותקווה בשכונה:
שמי כהן שירות בצבא בחיל הים באפסנאות ובנוסף לקח חלק מהקמת בית הספר צור ים אשר נמצא בבה"ד המכשיר נערים בסיכון לתפקידים נדרשים בחיל הים, בוגר תואר ראשון במנהל עסקים מכללת כרמל.
אסף אלקבץ :יוצא יחידה קרבית בחיל הים בוגר בית ספר לאומניות ויצו למגמת מוסיקה, ובא מעולם המסעדנות אחרי לימודי גורמה בבית הספר לקולינריה תדמור שבהרצליה.
אסף בא מתחום האוכל ועבד במסעדות ידועות בחיפה החליט לעזוב את הארץ כי לא היה לו שותף לעסק קטן.
עזב לרומניה וניהל שם 3 מטבחים שאחד מהם הקים בעצמו, אחרי שנה ארוכה כשהגעגועים לארץ הקודש, למשפחה ולחברים ניצחו. חזר.

שמי כהן שותפו וחברו משכבר הימים הציע לאסף לברר איתו על מקום קטן באיזור כרמל צרפתי והשנים התחילו לברר על הנכס, יצרו קשר אך בעל הנכס ניתק איתם קשר כי הוא לא היה מעוניין.
אחרי כמה חודשים נפגשו עם ניר שובר הבעלים של רשת היינה קיוסקפה לפגישת הכרות והסתבר שהמקום נמכר לאדם בשם משה חמו שהוא הבעלים של רשת סופרים גדולה בחיפה.
ניר מיד הציע את עזרתו וציין שהשניים חברים משכבר הימים ושאולי אפשר לעשות משהו בנידון.

שוב פגישה ועכשיו עם משה ניר,גיא, אסף ושמי הייתה נכונות לפתוח סניף קטן של היינה, משה , ניר וגיא עזרו מאוד בכל תחום.
"הלכו כולנו יד ביד לאורך כל המסע הלא פשוט הזה, היו הרבה מלחמות והרבה התנגדויות אבל בסופו של יום הגענו לעמק השווה ולא פגענו בציביון הרחוב".
וכל השאר הסטוריה

אז מה נשאר לאתר חי פה שממש במקרה חי, נושם בשכונת הכרמל הצרפתי? הרבה הצלחה, שיהיו עוד מייזמים והצלחות של צעירים בשכונה ומבטיחים לאמץ אותכם לבית קפה הבית.

מוזמנים:
ימים א' – ה' 07:00-21:00 מטבח פתוח עד 19:30
יום שישי 07:00 – 19:00
שבת 08:00 – 21:00
unnamed.jpg

קהילה תומכת

לא ניתן להגיב