"שייכות" מפגש אנושי המחבר בין מעמקי הנפש לקהילה • תערוכה בחיפה • הכניסה חופשית

התערוכה "שייכות" (הבית הקהילתי)
דיור מוגן – רחב

התערוכה "שייכות" מחברת את הקהילה לנפש

התערוכה "שייכות" היא תערוכה של השכנים שלנו בשכונה, בהדר. התערוכה משקפת את החוויות של אלה שגרים לצידנו, איתנו, ופעמים רבות אין אנו מבחינים בהם וודאי שלא מכירים אותם באופן ממשי. התערוכה מבקשת לשנות זאת ולפתוח לפנינו צוהר לעולמם.

עבודה של מור שביט – מתוך התערוכה "שייכות" (הבית הקהילתי)

חברות ובריאות הנפש

התערוכה היא תוצר של פרויקט רחב יותר של יצירה קהילתית שנועד לתת ביטוי לקשר בין חברות בקהילה ובריאות הנפש; קשר שכולנו חווים בדרכים שונות.

היוצרות היוצרים המציגים בתערוכה מגיעים מרקעים שונים, ממקצועות שונים ומאוכלוסיות מגוונות והם בני ובנות גילים שונים. חלקם מתמודדים עם מוגבלות נפשית וחלקם לא. רוב היוצרים נפגשו בטבריה 15 לסדנאות יצירה שעסקו בקשר בין שייכות לקהילה ובריאות נפשית שהתקיימו בינואר האחרון. הסדנאות הועברו ע"י אומניות מקומיות בתחומים של כתיבת שירה (בהנחיית לילך ובר), קולאז' (בהנחיית אלכסנדרה רודשטיין), וצילום (בהנחיית תמר צור).

להתבונן דרך העיניים של מישהו אחר

התערוכה "שייכות" היא הזדמנות לראות את הסביבה שלנו דרך העיניים של האחרים; לחפש את המשותף ולהעריך את השוני. בעבודות יש את הקולות, הסיפורים, והחוויות של היוצרים והיוצרות, על התמודדות, קשרים אנושיים, סטיגמה, בריאות, שמחת חיים וקהילה. היוצרות והיוצרים המציגים בתערוכה, משתפים בחייהם ומאפשרים למתבונן להכיר את עולמם, מתוך הצורך להיות חלק ומוך תקווה שנכיר טוב יותר אחד את השנייה ואולי נוכל כך לגבש קהילה בריאה ומגוונת יותר, יחד.

עבודה של רוני בן צבי (הבית הקהילתי)

"שייכות" הוא פרויקט של הבית הקהילתי טבריה 15, שלוחה של קהילת הדר, ושל תכנית "עמיתים לבוגרים", תכנית ארצית של החברה למתנ"סים ומשרד הבריאות.

הבית הקהילתי

הבית הקהילתי טבריה 15 הממוקם בשכונת הדר בחיפה, שלוחת מתנ"ס קהילת הדר, הוא מרכז שכונתי-קהילתי לקהילות, אמנות, ידע, נפש וגוף. הבית מארח מגוון רחב של פעילויות וחוגים, אנשים פרטיים וקבוצות שונות, כמו גם ארגונים מהארץ ומחו"ל המבקשים להעביר ימי עיון והכשרה מקצועית בתפאורה של בית אבן משומר בן מעל 100 שנים.

תערוכה "שייכות" (הבית הקהילתי)

משמעות, מחויבות ושייכות

תכנית 'עמיתים לבוגרים' היא תכנית הפועלת להחלמה של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית באמצעות השתלבות בקהילה. מטרתה ליצור קשרים בין האדם לקהילתו באמצעות השתלבות בפעילויות פנאי, חברה והתנדבות הפתוחות לקהל הרחב. התוכנית פועלת לפיתוח קשרים בין האדם לבין הקהילה, וכך מאפשרות לכל אדם להרגיש משמעות, מחויבות ושייכות. אנחנו מאמינים שהחלמה תוכל להתרחש כאשר גם האדם וגם הקהילה יהיו שותפים לתהליך ההתמודדות הנפשית. בשכונת הדר, 'עמיתים לבוגרים' פועלת בבית הקהילתי טבריה 15 ובמתנ"ס ירושלים.

טירת כרמל  – רחב

כל הפרטים

פתיחת התערוכה – יום ה' 3/2/22 בשעה 18:00 • הבית הקהילתי, רחוב טבריה 15, חיפה

  • 18:00: פתיחת התערוכה, הסתובבות בין העבודות
  • 19:00: קריאת שירים מהתערוכה. שיחות טד מטעם קלאבהאוס בת גלים ובית הקהילות לגאווה ולסובלנות.
  • 19:30 "סטיגמה והחלמה – בואו נדבר על זה" – הרצאה של עליזה שעיה, מתוכנית 'עמיתים לזכויות'.

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב מיום א' 6/2/22 עד יום ה' 24/2/22
ימים א'-ה' בין השעות 16:00-20:00
בבית הקהילתי, רחוב טבריה 15, חיפה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפה.עיתונאי אמר/ה

    תערוכה נהדרת של מור שביט. כל הכבוד לך,מור.לילה טוב

לא ניתן להגיב