חסד אמיתי: חיפה היפה והקשר המיוחד עם שוויץ

בתמונה: הקונסול החדש ג'מאל שחאדה, דובר הכנסיות בארץ ודיע אבו נסאר ושגריר שוויץ בישראל אורס בוכר

(חי פה) – הקונסוליה השוויצרית נחנכה במתחם בית החסד בחיפה – ארגון חברתי המעניק שירותי שיקום לאסירים משוחררים למעלה מ-30 שנים ומספק סיוע למשפחות נזקקות ולנוער. ג'מאל שחאדה, מנכ"ל בית החסד, ישמש קונסול הכבוד של שוויץ במחוז.


טקס חנוכת הקונסוליה השוויצרית בחיפה (צילום: בית החסד

בית חסד אמיתי

הבחירה לחנוך הקונסוליה השוויצרית בבית החסד שבשדרות פל-ים בחיפה, אינה מקרית. בית החסד הינו מוסד שיקומי שהחל לפעול בשנות השמונים של המאה שעברה, עבור אסירים משוחררים וכן משמש כבית מחסה לנשים נזקקות מכלל הדתות.


בית החסד אף משמש גם כמחלקת הרווחה של הכנסייה המלכיתית היוונית-קתולית בחיפה ובגליל. פעילות העמותה ברובה הגדול ממומנת מתרומות המגיעות בעיקר מארגונים נוצריים ויהודיים מחו"ל.

את המוסד המיוחד והחשוב הזה, ייסדו כמיל שחאדה ז"ל ואשתו אגנס. משפחת שחאדה מתגוררת במקום, שמנוהל כיום על ידי ג'מאל שחאדה, בנם של כמיל ז"ל ואגנס, ומי שמונה, כאמור, כקונסול הכבוד של שוויץ.

קונסול הכבוד החדש ג'מאל שחאדה, דובר הכנסיות בארץ ודיע אבו נסאר וקונסול צרפת סטפן טולה

טקס חנוכת הקונסוליה השוויצרית בעיר נערך במעמד שגריר שוויץ, אורס בוכר, ראש העיר חיפה, ד"ר עינת קליש רותם, ראשי הקהילה הנוצרית בחיפה ומכובדים נוספים.

מעונה החדש של הקונסוליה במתחם ישמש את קונסול הכבוד החדש, ג'מאל שחאדה, לקבלת קהל והענקת השירותים שבתחום אחריותו. שגריר שוויץ בירך את שחאדה וציין כי הוא סמוך ובטוח שימלא את תפקידו נאמנה, והוסיף והביע את הערכתו העצומה לעשייה של בית החסד למען החברה.

ג'מאל שחאדה קונסול הכבוד של שוויץ בחיפה (צילום: בית החסד)

שחאדה, מנהל בית החסד וקונסול הכבוד החדש, אמר באירוע:
"המחזה שהנני רואה מולי הוא התמונה של חיפה, פסיפס של אנשים מכל הרקעים, נפגשים ביחד. מכאן אני שואב את תקוותי". שחאדה בירך את הנוכחים, הודה לשגרירות שוויץ על האמון שניתן בו והדגיש כי דלתו פתוחה תמיד לכל שיתוף פעולה שיתרום לחיזוק הקשרים בין שוויץ לקהילה המקומית ויפעל למען החברה.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. רפי רפאל - חסון. עיתונאי בכיר. אמר/ה

    כל הכבוד ובהצלחה.

  2. משה לונדון אמר/ה

    כל הכבוד,ובהצלחה רבה,מעשים מבורכים👏👏👏👍🎉

הגיבו כאן לכתבה