חזיר ענק הגיע לגן המשחקים וטרף לילדה את התיק – על כל תכולתו • צפו

החזיר מגיע לגן המשחקים (צילום: אלבום פרטי)

חזיר ענק הגיע לגן משחקים בו בילו ילדות בכרמליה

קבוצת בנות נפגשה הבוקר (ג' 16/3/22) בגן משחקים בכרמליה. כשלפתע החל לרוץ חזיר בר. הבנות נבהלו מאוד, כשאחת מהן, הילה שמה, שמטה מידיה את התיק שאחזה בו, והחזיר, בלי להתבלבל, פשוט בלע את התיק על כל תכולתו, כולל את משלוח המנות שהיה בו.

החזיר לוקח את התיק – הילדות מבוהלות • צפו


החזיר אכל הכל!

"היום בסביבות השעה 11 חזיר תקף את הבת שלי והחברות שלה בגן החבלים. הוא נכנס לגן ואז התחיל לרוץ לקראתן. הילה שלי עזבה את התיק, והוא פשוט אכל לה את התיק עם כל מה שהיה בפנים: משלוח מנות + 50 שקל + בגדים, מברשת שיניים ומשחה… זה מטורף! החזיר אכל הכל!" מספרת אמה של הילה.

"אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק. היא התקשרה אלי היסטרית. פעם היינו משחקים ענקים וגמדים, עכשיו בכרמליה משחקים חזירים וגמדים", היא אומרת." לא יאומן שאין כאן בטחון. אחת הילדות צילמה חלק מהטירוף הזה ואפילו ידעה להזמין את העירייה, שהגיעה אחרי שהחזיר הלך כבר, כמובן. אין לי ספק שאם הבת שלי לא הייתה עוזבת את התיק, הוא היה מנסה לתקוף אותה".

מדובר במקרה השני ביממה האחרונה שבו חזיר תוקף ילד, ובכלל, בשבועות האחרונים נדמה שכמות החזירים עלתה וכך גם מספר מקרי התוקפנות שלהם כלפי התושבים. אחת השכונות שנפגעת במיוחד מהבעיה היא שכונת כרמליה. סביב בית הספר היסודי הרצל בשכונה, ישנה כמות לא קטנה של חזירים, וההורים חוששים שהילדים לא ירצו להסתובב בשכונה לבד, על אף שבגילם אין שום מניעה שיחזרו בכוחות עצמם מבית הספר או ילכו לחוגים או לתנועות הנוער ברגל.

מה עוד צריך לקרות?

לא ברור אם מחכים שיקרו עוד אירועים כאלה, ומה עוד צפוי לנו, אבל לאור המקרים מהימים האחרונים כשהחזירים תוקפים תושבים, פוגעים בהם וברכושם, ומעוררים בהלה הולכת וגוברת, אי אפשר יהיה לומר שהכתובת לא היתה על הקיר.

גם אם מרבית החזירים אינם נוטים לתקוף ישירות בני אדם, לפחות כרגע, יהיה הגיוני להגיד שהמצב כפי שהוא אינו תקין בעליל. גם בכבישים הפרעת החזירים מורגשת יותר ויותר, כשנהגים רבים מספרים שבמהלך נסיעה חזירים מתפרצים לכביש ונכנסים להם מתחת לגלגלים. במרבית המקרים, מצליחים הנהגים לבלום או להאט בזמן, אך כבר היו מקרים שרכבים פגעו בחזירים, ואז ה'טוטאל לוסט' הוא כפול – גם לחזיר האומלל וגם לרכב. האם לא רצוי לטפל בבעיה לפני שיקרה אסון אמיתי?

חושבים ומתלבטים…

עיריית חיפה כבר 3 שנים עסוקה בעריכת ישיבות ודיונים בלתי נגמרים, בהם היא מתלבטת ומתחבטת מה כדאי לעשות עם החזירים, עורכת ניסויים ובדיקות ומדידות, ובו בזמן, כנראה מכינה כספים לקראת תביעות אפשריות בגין פגיעה של חזירים בתושבים, שרבים כבר שוקלים להגיש נגדה תביעה בשל היותה אחראית על ביטחונם.

עיריית טירת כרמל – רחב

ומי ישלם?

השאלה היא, האם אנחנו התושבים, שעד כה כבר שילמנו מספר מיליונים שהוקדשו לחשיבה על הבעיה, אנחנו, שסובלים מחוסר הביטחון בעיר בגלל החזירים, חוששים ללכת ברחוב או לצאת מהמכולת עם שקיות, האם אנחנו גם נממן את כל הפעמים בהן העירייה תפסיד בבית המשפט לתושב שנפגע מאחד ממאות החזירים בעיר?

עד ינואר 2019 ראש העיר הקודם יונה יהב ביצע דילול חזירים. בסופו של דבר, גם אם נתקלנו בחזיר פה ושם, המשמעות הייתה שבעיית החזירים טופלה.

אין טעם

באותן שנים, תושב שהיה נתקל בחזיר, יכול היה להתקשר ל-106 ולמקום היה נשלח אדם שהיה יורה בחזיר ומסלק את גופתו. היום אין טעם להתקשר לפניות הציבור כשנתקלים בבעיה עם חזירים, זאת כבר יודעים רבים מתושבי העיר שניסו.

מינואר 2019 ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם קיבלה החלטה להפסיק את הדילול, בשל היותו "בלתי הומני". התוצאה הייתה עלייה משמעותית במספר החזירים בעיר וכפועל יוצא היתקלויות בלתי נגמרות ביניהם לבין תושבים.

החזיר מגיע לגן המשחקים (צילום: אלבום פרטי)

נמצאו האשמים!

כאמור, ישיבות בנושא נערכו בלי סוף, כשפעם הופנתה אצבע מאשימה לרט"ג, פעם למאכילי החתולים, ואז הגדילו בעירייה לעשות כשהכריזו שנמצאו האחראים: אלה תושבי העיר אוהבי חזירי הבר שמאכילים אותם בקביעות, הם אלה שהביאו עלינו את הצרה הזו. כך הוכרז בישיבת עיתונאים חגיגית שארגנה עיריית חיפה.

עובדי עירייה נשלחים כעת לאתר את מאכילי החזירים ולהפסיק את התחביב המוזר. יותר מכך, העירייה שוקלת לגלגל את תביעות נזקי החזירים המגיעים אליה הישראל אותם מאכילי חזירים.

המאכילים כמובן

לפני שהעירייה האשימה את האנשים שמאכילים חזירים, היא האשימה כאמור את מאכילי החתולים. העירייה קודם כל הסבירה למאכילי החתולים "איך עושים את זה נכון" ואחר כך התחילה לקנוס אותן ללא רחם. מאכילות ומאכילי החתולים פעמים רבות לא כל כך פופולאריים בבנייני המגורים שלהם, כיוון שהאכלת חתולים בכמות מאסיבית לעתים מלכלכת את המקום, וככה השכנים קיבלו כוח מול השכנות והשכנים המאכילים ויכלו לפנות לפקחים בכל פעם שרצו. רבים מהמאכילים שכלל לא דוברי עברית, שכל מה שרצו זה שלא יהיו ברחוב חתולים רעבים, מצאו את עצמם עם קנס של מאות שקלים ופעמים רבות עם יותר מקנס אחד.

תגובת עיריית חיפה:
העיריה פועלת להרחקת חזירי הבר מכלל שכונות העיר ובפרט בקרבת בתי הספר. במהלך הימים האחרונים נעשות פעולות משמעותיות להרחקת הפרטים הסוררים במסלול ההליכה המדובר. חשוב לציין כי לצערנו גם בבית ספר הרצל מתקיימת האכלה לא מבוקרת של שכנים הגורמת למשיכת חזירי הבר ורכישת דפוסי התנהגות של התקרבות ולקיחת מזון.

הגיבו כאן לכתבה

23 תגובות
 1. א. אמר/ה

  אני כתושבת העיר נתקלת בשער העליה מידי יום בחסירים ,בבוקר בתהרים והערב ,פחד להסתובב בשכונה

 2. א. אמר/ה

  אני כתושבת העיר נתקלת בשער העליה מידי יום בחסירים ,בבוקר בתהרים והערב ,פחד להסתובב בשכונה .התגובה הינה נכונה להיום ולא קיימת תגובה שונה היום

 3. א. אמר/ה

  בחזירים

 4. א' אמר/ה

  הסרטון מבהיר כמה דברים:
  1. רואים שהחזיר סתם הלך בשקט, לא רץ ולא תקף ואפילו הילדה לא פחדה ממנו עד שהיא החליטה לרוץ לעבר החברה שלה. היה לה מלא זמן לאסוף את התיק אבל במקום זה העדיפה להסתכל על החזיר, שכנראה לא איים עליה במיוחד. הכותב ממש מגזים וגם האימא סתם רוצה להתפרסם. אין פיקוח על עיתונאים? האם מגיע לחזיר שיירו בו רק כדי לייצר עוד כותרת סנסציונית ולשרת מוטיבים פרסומיים של תושבים?
  2. בגנים הציבוריים העירייה עשתה משהו נחמד לשם שינוי והתקינה שערים נגד חזירים – מדוע הילדות לא סגרו את השער? מדוע ההורים לא מנחים אותן לסגור שערים? אין שלט שמורה על כך? ילדות בנות 10 כבר יודעות לקרוא.
  לסיכום, עכשיו, בגלל כמה הורים ועיתונאים חולי פרסום, יירו סתם בחזירים והפקחים ימשיכו להסתובב בשכונות ולקנוס על ימין ועל שמאל אנשים תמימים.
  די כבר נמאסתם העירייה והאנשים והעיתונים.

  1. זיו אמר/ה

   לא הבנתי, למה ילדים קטנים צריכים ללמוד איך להתנהל עם חזירי בר במרחב הציבורי.
   תמוה… כל הדברים הנחמדים שהעיריה עושה, לא מאפשרים חיים שלווים בעיר..
   קאליש נכשלת בכל כך הרבה חזיתות . לכי לכי כבר .

 5. טלי אמר/ה

  גם ליד גני הילדים באמיל זולא מסתובבים להקות חזירים. בלתי אפשרי להשתמש בגינת המשחקים שם ומפחיד להוציא את הילדים הקטנים

 6. אבי כהן אמר/ה

  מפחיד..
  אבל החזירים מחפשים אוכל.. זה טבעי
  תנו להם אוכל במקום מרבצם ולא תהיה להם סיבה להגיע לגנים.

  1. מחמוד אמר/ה

   Hara tamot

  2. יודהיודה אמר/ה

   תהרגו אותם ותחליפו את ראשת העיר .

 7. ב אמר/ה

  "חזיר תוקף ילד" חחחח… פייר? צחקתי! זה ממש סרטון קומי. הוא לא התנפל עליה ולא נעליים. ברגע שהיא ברחה לקח את התיק ואכל, לא טרף! צר לי שהיא איבדה את הדברים שלה, ובאמת הייתה לה חוויה מבהילה, אבל היא לא הותקפה, מספיק עם הדרמה המיותרת.

  1. יודהיודה אמר/ה

   אתה בטוח שזו דרמה מיותרת? באיזה עולך נראה לך הגיוני שחזירי בר יסתובבו בין רגלי האנשים ויחטפו להם תיקים וינגסו להם ברגליים, ךא אעפה אתם חיים אנשים?!

  2. ב אמר/ה

   יודה, למה להמציא? אל תכתוב "ינגסו להם ברגליים", הוא לא נגס לה ברגליים.
   איפה אני חיה? אני חיה פה, אני שמה לב לאן אני הולכת וכשחזיר בר עובר לידי, אני נעצרת ולא רצה בהיסטריה. נכון שהם אוכלי כל והסיטואציה לעיתים לא נעימה, אבל לא מדובר בחיות טרף, אין להם אינטרס לקפוץ על אף אחד ולנשוך. אז די להמצאות. ברוב הכתבות, כאן ובכלי תקשורת אחרים, כתוב נשך, תקף, התנפל… וכשקוראים את הסיפור, במלואו, רואים שלא כך ושהגזימו בכותרות או בתיאורים.

 8. רחל אמר/ה

  לכל הרוחות, מתי כבר תפנימו בעירייה/ממשלה/רשות הטבע והגנים, שצריך להעביר את החזירים לשמורת טבע סגורה, כמו בספארי או בחייבר, כדי שלא יהיה ביניהם לבין האוכלוסייה מגע! תגידו אתם נפלתם על הראש??? איפה השכל שלכם יא חתיכת קמצנים!!! תפסיקו להתקמצן על הכסף ותעשו כבר משהו !!!
  ולכל אלה שכועסים על מאכילי החזירים, נראה אותכם מול חבורת חזירים מורעבים שבאים לתקוף אתכם. עדיף לתת להם אוכל כדי שלא ייתקפו אנשים!

 9. זהבה אמר/ה

  להרעיל אותם ויפה שעה אחת קודם

 10. יהודי אמיתי אמר/ה

  לקחת את מאכילי החזירים יחד עם החזירים ישירות לשטחים לכפר טובאס.

 11. אור אמר/ה

  מה התגובה של העיריה, שהיא פועלת להרחקת החזירים, איזו בדיחה. זה בכלל לא מה שרואים. אני לא מבינה למה הן מחכים שיקרה חלילה אסון. שאני אפילו לא רוצה לחשוב על זה. תתעוררו, או שמישהו ייקח את המושכות ליידיו ויתחיל לעשות משהו בנושא לגייס אנשים ולפעול לאלתר.

 12. מרדכי זקן כהן אמר/ה

  יש לפנות את כל החיפאים חרמת גן ולהעביר את הספארי לחיפה וכמו כן לשחרר את כל החיות בגן החיות הלימודי וכך כל מרחב חיפה יהפוך לספארי בינלאומי!!!🐅🦓🦬🐗🐻🐼🐨🐯🦁
  בשטח הספארי ברמת גם אפשר להקים מרחב גורדי שחקים בגובה 1800 קומות עם 72 דירות בכל קומה שם יגורו כל החיפאים!!!🥸

 13. אייל אמר/ה

  מחכים לאסון ואז יעשו מפחד ועדת חקירה. כמו שיהב חיכה לשריפת הענק באסון הכרמל דצמבר 2010 ורק חודשיים אחריה מהר מהר נזכרו לרכוש כבאיות חדשות. שסרבו לרכוש ואפילו לדון על מצב הערכות העיר לשריפה חדוה אלמוג וחבריה הפילו הצעה לדיון בפברואר 2010 של הירוקים.
  ככה פועלת קליש העתק הדבק של שיטות יהב הפסולות כולל מנגנון הדיסאינפורמציה ברשתות ולוחות מודעות הכל ספינולוגיה. נראה שמי שמתיישב בכס ראש העיר מתעסק בפוליטיקה קטנונית ובנסיון ריצוי ועד עובדי העירייה המאיחם עליו ושוכח מי ולמה נבחר כראש העיר.
  אין פתרון מלבד דילול מיידי של מאות לא פה ושם איזה אחד. מדובר בכל ואדי על בין 50-100 פרטים בניגוד לדוחות שכתבו 5-15 שלכולנו ברור שזה בלוף כי אנחנו רואים יותר מזה כל הזמן בלהקות והמלטות.
  חייבים דילול כבירים אחוזה כרמליה נוה שאנן כרמל מערבי כרמל צרפתי רמת שאול קרית אליעזר. בכל מקום אנחנו במתקפה של חזירי בר שהגחעו לאלפים בחיפה ולמימדי ענק תראו את כודל החזיר מדובר ב200 קילו שיכולים לרוץ כלפי אדם זה כמו דריסה ברכב. די עם המשחקים והספינים של העירייה. דילול מיד.

 14. חיפאי אמר/ה

  תודה לך קליש רותם ד"ר לגידול חזירים והרס ערים, את מתפקדת מצויין!

 15. אבי אמר/ה

  חזיר אינו חיית בית ואין להאכילו בסביבת הבית. יש לקבוע אזורים מגודרים לחזירים מחוץ לשכונות, ולהאכיל אותם שם, אם מישהוא מעוניין בכך.

 16. תושב הכרמל אמר/ה

  די כבר עם ההיסטריה הזו נגד החזירים.
  ״חזיר תקף את הבת שלי״.
  מזל שיש את הסרטון – חזיר הולך לאיטו. ילדות פוחדות ובורחות. חזיר אוכל תיק.
  זה הכל. לא תקיפה ולא נעליים.
  אני נתקל לא מעט בחזירים – שלום מנומס ועוברים אחד ליד השני.
  יש לי הרגשה שההיסטריה הזו נובעת מאיזו אג׳נדה פוליטית של מישהו.

 17. Ann אמר/ה

  החזירים הפכו למפגע מאיים ומסוכן. הם התרבו והשתלטו על העיר!
  חייבים לדלל אותם ולהעבירם מ ע ב ר לעיר לפני שיקרה אסון רציני ואז תובא תביעה רצינית לעיריה שתושביה הם אילו שישלמו בעקיפין ובגדול!!!!! ראשת העיריה מגלה אוזלת יד ומאשימה את כולם ….
  ובעצם מקומם של החזיריים ל א ב ע י ר!!!
  ללא כל ספק היא פוגעת בעצמה שהרי לאור המצב המוזנח כבר זמן רב הי אינה מוצאת פתרון לבעיה ובמיוחד להגנת תושבי חיפה ורווחתם

 18. יניה אמר/ה

  פייק ניוז. האתר הזה פלוס כלבו הם נגד ראש העיר! ומפיצים שקרים על ימין ועל שמאל. הגיע הזמן לפקח על העיתונאים המעפנים האלה!!!!!

הגיבו כאן לכתבה