"נשארנו להתמודד לבד עם האסון שלנו" • מחאת עורכי דין ברחבת היכל המשפט בחיפה

מחאה בדרישה להנצחת עו"ד אפרים ארנון ז"ל

דורשים להנציח את עו"ד אפרים ארנון שנרצח באכזריות בפתח ביתו – "מי שומר על עורכי הדין?"

עשרות קולגות, משפחה וחברים הפגינו השבוע (שני 25/4/22) ברחבת היכל המשפט בחיפה, בדרישה להנצחת עו"ד אפרים ארנון שנרצח באכזריות בפתח ביתו וקראו לגיבוש מערכת מוגנות לעורכי דין.

רות ארנון, אלמנתו של עו"ד ארנון שבעלה נרצח לנגד עיניה • צפו

חי פה חדשות חיפה: רות ארנון אלמנתו של עו"ד ארנון ז"ל

הדרדרות בביטחונם האישי של עורכי הדין

עשרות השתתפו השבוע בהפגנה שהתקיימה ברחבת היכל המשפט בחיפה. המפגינים התאספו במטרה להעלות את המודעות למקרה המזעזע בו נרצח עו"ד אפרים ארנון בפתח ביתו, זאת במסגרת מילוי תפקידו, ודרישה להכיר בו כחלל מערכת המשפט.

המפגינים קראו למערכת המשפט, ללשכת עורכי הדין ולכלל המערכות, לפעול להנצחת עו"ד ארנון, תוך שהם דורשים כי תגובש מערכת מוגנות עבור עורכי דין, שתדאג לביטחונם האישי, שלדבריהם בשנים האחרונות חלה בו הדרדרות דרמטית.

נרצח בפתח ביתו

כזכור, עו"ד אפרים ארנון ז"ל, נרצח בפתח ביתו בנשר בחודש מרץ 2021, לנגד עיני אשתו ההמומה. שני רעולי פנים דקרו את ארנון 37 דקירות. עו"ד ארנון עסק בתחום האזרחי ומשרדו פעל בחיפה כמעט שלושים שנה.

הדס ארנון שרעבי, בתו של עו"ד אפרים ארנון, עורכת דין בעצמה, סיפרה בראיון לחי פה:
"השבוע היה אמור להתקיים דיון תחילת ההוכחות בהרכב שלושה שופטים. אמא שלי, רותי ארנון, שאבי נרצח לנגד עיניה, היתה אמורה להעיד. אבא נרצח בעת מילוי תפקידו ככונס נכסים במינוי בית משפט, ולפי כתב האישום הוא נרצח ע"י שני רוצחים, אחד מהם נעצר והשני טרם נתפס".

נרצח כשהיה בשליחות מערכת החוק

"ערב לפני הדיון המתוכנן, הודיעו לנו כי הדיון נדחה כי אחת משופטות ההרכב חולה", מספרת ארנון שרעבי. "למרות זאת, בשל חשיבות ההפגנה ומטרותיה, החלטנו שאנחנו נקיים אותה גם מבלי שיתקיים הדיון. המטרות העיקריות בהפגנה הן הנצחת עו"ד אפרים ארנון והעלאה למודעות את הרצח שלו כעו"ד בשליחות מערכת החוק, כשבעצם המערכת שכחה את זה והמשיכה הלאה. אנו דורשים את ההכרה בו כחלל מערכת המשפט וקוראים למערכות לפעול להנצחתו, לקחת אחריות ולפעול מול המשפחה.

עיריית טירת כרמל – רחב

עו"ד הדס ארנון שרעבי – בתו של עו"ד ארנון שנרצח בפתח ביתו – קריאה להגנה על עורכי דין • צפו

חי פה חדשות חיפה: הדס ארנון שרעבי – קריאה להנצחת עו"ד אפרים ארנון

אלימות גוברת כלפי עורכי דין

"אנו דורשים שתהיה מערכת מוגנות לעורכי דין. בשנים האחרונות אנחנו רואים ושומעים עדויות של אלימות נגד עורכי דין, עורכי דין שנזרקים לבתים שלהם רימונים, עורכי דין שמקבלים מכות ואיומים וצעקות, לקוחות שלא מוכנים לשלם שכר טרחה ועוד ועוד, כל זה מבלי שיש איזושהי פעילות סביב הנושא הזה. עורכי הדין הם עובדי ציבור והם חשופים לפגיעות. היום עורך דין יכול לצאת מהבית ולא בטוח שיחזור בשלמות הביתה.

חייבים להעלות את המודעות כלפי מצבם של עורכי הדין היום. אנחנו דורשים מלשכת עורכי הדין להתעורר ולפעול להנצחתו תוך ליווי המשפחה, זה הצעד הראשון בפעילות שלנו. אנחנו רוצים להיות כתובת לעורכי דין ולמנוע את הרצח הבא. ובנוסף, שאם חלילה קורה משהו, שהמשפחות של עורכי הדין לא תתמודדנה לבד, כמו שאנחנו נשארנו להתמודד לבד עם האסון שלנו".


דרישה להנצחת עו"ד ארנון ולהכרה בו כחלל מערכת המשפט • צפו

חי פה חדשות חיפה: הפגנה להנצחתו של עו"ד אפרים ארנון

בפייסבוק: "דורשים הגנה לעורכי דין"

ארנון שרעבי מוסיפה: "חשוב שכולם ידעו כי פתחנו קבוצה בפייסבוק תחת הכותרת "דורשים הגנה לעורכי דין" אנחנו שלושה עורכי דין – אני עו"ד הדס ארנון שערבי, עו"ד ארקדי אליגולשווילי ועו"ד צ'רלי אלימלך, שפועלים למוגנות עורכי הדין ולהנצחת הרצח של עו"ד אפרים ארנון, אבי, חלל מערכת המשפט. כל עורך דין שמרגיש מאוים או מפוחד, שיפנה אלינו ואנחנו נערב את כל הגורמים האמונים לפעול".הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. עמרי אמר/ה

  במקום שלטים מחוץ לבתי משפט אולי יציפו את השופטים והגוף הבזיוני הנקרא פרקליטות המדינה,
  בתלונות על הענישה הלא מרתיעה שיוצרת פשיעה גוברת. אולי בתי המשפט יפסיקו להיות דלת מסתובבת לעבריינים?
  מה דעתם?

 2. המדינה היא לא אבא של אף אחד אמר/ה

  זה סיפור מזעזע ומסמר שיער, כאבה של האישה מורגש ומכובד.
  אבל, לא הבנתי מה לזה ולכל הבקשות והטענות שהגיעו לאחר מכן.

  עובדות ועובדים סוציאליים לא מקבלים "מערכת מוגנות", גם לא שופטים, רופאים, עובדי עירייה, אנשי חינוך ואנשי טיפול.
  "הידרדרות דרמטית בביטחונם האישי בשנים האחרונות" זה משפט נורא מופשט שכמעט כל אדם יכול להסכים איתו לגבי עצמו, ועם כמה שהמקרה מחריד הוא פרטני.

הגיבו כאן לכתבה