רצח עו”ד אפרים ארנון ז”ל | התיק פוענח

עו"ד אפרים ארנון ז"ל (צילום: אלבום משפחתי)

הותר לפרסום:

תיק רצח עו”ד אפרים ארנון ז”ל, פוענח ע”י המשטרה. ארנון נדקר למוות לפני כחודש וחצי בעיר נשר. הבוקר יוגש כתב אישום נגד תושב נשר החשוד ברצח.


הוסר צו אסור הפרסום: המשטרה פענחה את תיק הרצח של עו”ד אפרים ארנון ז”ל, בתום חקירה מאומרצת שערכו חוקרי היחידה המרכזית של מחוז חוף, במסגרתה עצרו חשוד במעורבות ברצח, תושב נשר כבן 63.


רעולי פנים דקרו

ראשיתה של החקירה בתאריך 24/3/21, עם קבלת דיווח במוקד 100 בדבר אירוע דקירה בעיר נשר, במסגרתו נדקר למוות תושב המקום – עו”ד אפרים ארנון ז”ל בן 71 בפתח ביתו, על ידי שני רעולי פנים שנמלטו מהמקום.

לאחר הערכת מצב שבוצעה ע”י מפקד מחוז חוף, ניצב יורם סופר ובשל חומרת האירוע, הוטלה החקירה על היחידה המרכזית במחוז חוף. צוות חקירה מיומן ועתיר ניסיון ניהל חקירה מורכבת, במהלכה נאספו מגוון ראיות כנגד החשוד, תוך הפעלת אמצעים מודיעיניים וחקירתיים, לרבות אמצעים טכנולוגיים שונים ועבודת זיהוי פלילי מקיפה, בזירה ומחוצה לה, שהביאו לפענוח הרצח ולמעצר החשוד.

מהחקירה עלה כי החשוד, יחד עם אדם נוסף, הגיעו בשעת בוקר מוקדמת אל ביתו של עו”ד ארנון וארבו לו בפתח הבית. כאשר יצא הקורבן אל עבודתו, הגיחו השניים ודקרו אותו בדקירות סכין רבות. לאחר מכן נמלטו ברכב שנרכש לצורך ביצוע הרצח.


חקירה מאומצת

חקירה מאומצת שכללה צפייה בסרטוני מצלמות אבטחה, גביית עדויות, שימוש באמצעים טכנולוגיים ועוד, הביאה למעצרו של החשוד, תושב נשר כבן 63, ע”י שוטרי הימ”ר, יומיים בלבד לאחר התרחשות מעשה הרצח.

הרקע לאירוע החמור, כפי שעלה בחקירה, הוא עבודתו של הקורבן כעו”ד העוסק בכינוס נכסים. על פי החשד, סירב החשוד למימוש הליכי כינוס הנכסים אותם ניהל עו”ד ארנון כנגדו ועל כן רצח אותו.

לבקשת המשטרה, הוארך מעצרו של החשוד מעת לעת בבית משפט השלום והבוקר כאמור, בתום החקירה ובהתאם לממצאיה, תגיש פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום נגד החשוד בעבירת רצח וכן בקשה למעצר עד תום ההליכים לבית המשפט המחוזי בעיר.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

מפקד מחוז חוף במשטרה, ניצב יורם סופר, אמר בהתייחס לפענוח תיק הרצח:

אירוע חמור זה מצטרף לשורת אירועים שנחקרים במקביל ביחידה המרכזית של מחוז חוף ובכולם מושקעים משאבים ואמצעים רבים ביחד עם עם שוטרים מקצועיים ונחושים, על מנת לפענח את התיקים ולהביא את העבריינים לדין.
ייחודו של תיק זה הוא בכך שאדם נרצח בפתח ביתו על רקע עבודתו, ופיענוח התיק והגשת כתב האישום מהווה סימן לבאות… גם בתיקים הנוספים נמצה את הדין עם העבריינים ונביאם לדין.
ראש מפלג תשאול ביחידה המרכזית מחוז חוף – סנ”צ יוני חג’ג’ (צילום: דוברות המשטרה)

הודעה מטעם הפרקליטות:

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הגישה הבוקר (ד’ 5/5/21) לבית המשפט המחוזי בעיר, כתב אישום נגד דוד אבו עזיז (64), תושב נשר, בגין רצח עו”ד אפרים ארנון ז”ל. כתב האישום מיחס לנאשם ביצוע עבירה של רצח בנסיבות מחמירות, פציעה בנסיבות מחמירות, חבלה במזיד ברכב, שיבוש מהלכי משפט ואיומים.

על פי כתב האישום, בלילה שבין 23/3/21-24/3/21 ועל רקע הליכים משפטיים שניהל המנוח אפרים ארנון, מכוח תפקידו כעורך דין וככונס נכסים מטעם בית המשפט, במסגרתו פעל לסילוק ידו של הנאשם משטחי מקרקעין במתחם תעשיה בנשר, גמלה בליבו של הנאשם החלטה להמית את המנוח. על רקע האמור, קשר הנאשם קשר עם אחר שזהותו אינה ידועה למאשימה לרצוח את המנוח ולשם כך הצטיידו בשתי סכינים.

בתאריך 24/03/21, בשעות הבוקר המוקדמות, הנאשם והאחר הגיעו ברכב, בו נהג הנאשם, לרחוב המקביל לרחוב בו מתגורר המנוח. הנאשם עצר את הרכב בסמוך למדרגות המובילות לבית המנוח, והשניים ניגשו לרכבו של המנוח, שחנה ממול לבית, וחתכו את אחד מצמיגי רכבו של המנוח, באמצעות הסכינים שנשאו עימם. הנאשם והאחר פתחו את שער הכניסה לבית ונכנסו לחצר, שם הסתתרו, והמתינו ליציאת המנוח מהבית. בסמוך לשעה 6:30 יצא המנוח מדלת ביתו, בדרכו לעבודה במשרד, כשהוא מלווה באשתו. בשלב זה, בעוד המנוח עומד בפתח הבית, התנפלו הנאשם והאחר על המנוח ודקרו אותו באמצעות הסכינים, המשיכו לדקור אותו גם לאחר שנפל על הארץ. במהלך הדקירות, ניסתה אשתו של המנוח להדוף את הנאשם והאחר, אך ללא הצלחה, ובעודה עושה כן, נפצעה בידיה מהסכינים שהשניים אחזו בידיהם. הנאשם והאחר גרמו למנוח במעשיהם, בצוותא חדא, לכ- 37 פצעי דקירה וחתך בחלקי גופו השונים, מתוכם כ- 17 פצעי דקירה באזור החזה, הבטן והגו. מותו של המנוח נגרם מפצע דקירה בלב.
הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להאריך את מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.


הגיבו כאן לכתבה

10 תגובות
 1. שוקי סומר אמר/ה

  מחמאות על הפענוח.

 2. סטס אמר/ה

  כל הכבוד למשטרה

 3. ררר אמר/ה

  מזעזע. פשוט מזעזע. איזו אכזריות מתועבת.

 4. יובל שלמה אמר/ה

  כל מי שמקפד חיי אדם בכוונה תחילה, הוא רוצח שדינו מאסר עולם, אך יש נאשמים שהייתי גוזר עליהם עונש מוות אם תוכח אשמתם, וכזהו החשוד ברצח עו”ד ארנון, פרקליט ותיק שנרצח בהיותו ממלא תפקיד מטעם בית המשפט של כונס נכסים, לסילוק יד הנאשם מקרקעות שניכס לעצמו שלא כדין בנשר.
  מדובר בנאשם שכבר ישב בכלא על רצח קודם שביצע לפני 40 שנה ובאותה השיטה בדיוק – של דקירות סכין. הנרצח היה בעל גלידריה בנשר וגופתו התגלתה במורדות הכרמל, ליד דניה. לשכת עורכי הדין זועקת. מבקשים, לאחר מעשה, חקיקה מרתיעה וענישה ראויה – מאסר עולם חובה, ללא אפשרות קצבת העונש.

 5. אייל אמר/ה

  מזעזע אך השופט ירחם על הרוצחים המסכנים בכינוס.. וישתחררו בניכוי שליש עוד 5-6 שנים לחזור לרצוח.
  מענין כמה פרטים מחביאים בכתבה על מוצא הרוצחים…
  סה כבר אומר לנו בדיוק מאיפה הם.

 6. אטליז ג'ורג' אמר/ה

  מה אומרים עכשיו נבחרי לשכת עוכרי הדין, על העדרותם מההלוויה – ודבריהם לאחריה שלא ידוע שהרצח היה קשור לעבודתו המקצועית של אפרים ז”ל ?

 7. דידי אמר/ה

  באמת כל הכבוד למשטרה ואומר את זה מכל הלב.
  איפה הבעיה במערכת המשפט הרקובה או בחוק שנשיא מדינה יכול לקצוב עונש של רוצחים.
  פה הבעיה ש האזרח

 8. משה אמר/ה

  עבודת קודש של המשטרה. כול הכבוד ויישר כוח. שתבורכו. לעומת זאת השופטים: 18 חודשי עבודות שירות ועשרים שקל פיצויים לאשת הנרצח. יש שופטים בירושלים!!

 9. סגולה אמר/ה

  פשוט מזעזע..אדם שעושה את עבודתו ונירצח על זה…..העונשים אינם מידתיים ולכן לרוצח ולגנב בחשבון פשוט כדאי לעשות זאת.מערכת המשפט צריכה לתת עונשים כבדים ובכך להרתיע את הפושעים.
  המצב בארץ ממש גרוע ….הפושעים מנהלים פה את המדינה והאזרח הישר משלם.

 10. רון שלם, עו"ד אמר/ה

  כבר מזמן טענתי, עוד לאחר הרצח של עו”ד יוסי חכם ז”ל והרצח של עו”ד ג’ורנו ובתו ז”ל, שיש לאפשר לכל עורך דין לקבל רשיון לנשק ולרכוש נשק להגנה עצמית. החברה הישראלית הפכה לאלימה במיוחד ועורכי דין מהווים מטרה לאלימות הזאת. ראשי הלשכה לדורותיהם לא עשו דבר להגנת חברי הלשכה וחלק מהאחריות להפקרת חיי עורכי הדין מונח לפתחם.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חדשות חיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו