הסרת האסבסט בליאו באק – האם נמצא הפתרון ל-2 המיליון החסרים?

ביה"ס ליאו באק (צילום: ליאו באק)

סוף סוף נמצא פתרון למימון השיפוץ בתיכון ליאו באק בחיפה

בישיבת זום של ועדת הכספים העירונית שהתקיימה אמש (א' 3/4/22) התקבלה החלטה לפיה העירייה תממן את 2 מיליון השקלים שהיו חסרים לתחילת העבודות. לאחר מכן תבקש העירייה את ההחזר ממשרדי החינוך ואיכות הסביבה.

על פי מה שהוחלט בישיבה, השיפוץ אמור להתחיל בתחילת חודש מאי. הבעיה הייתה שהושג רוב התקציב ממשרדי הממשלה ומהעירייה, אך עדיין חסרו 2 מיליון שקלים שבלעדיהם לא ניתן היה להתחיל את השיפוץ. כעת, כאמור, נמצא הפתרון.

כזכור, במבנה תיכון ליאו באק ישנו אסבסט שחובה להסירו, ולא ניתן להמשיך את הלימודים בבית הספר כל עוד הנושא לא מטופל. במשך מספר חודשים הייתה התלבטות בנוגע לאופן בו יתנהלו הלימודים בעת תהליך השיפוץ, ולאחרונה התקבלה החלטה שתלמידי התיכון ילמדו במבנה חטיבת הביניים ליאו באק הסמוך. על מנת להתמודד עם מספר התלמידים הגדול, הוחלט שהתלמידים יצאו לימי העשרה רבים וינהלו פעילויות מגוונות מחוץ לכותלי בית הספר.

הבעיה עם האסבסט

נזכיר כי הבעיה האמיתית באסבסט היא לא בעצם קיומו במבנה, אלא רק במצב בו הוא נפגע, או מוסר, אז יש בו סכנה בריאותית של ממש. לכן, במהלך שיפוץ, יש לבצע את התהליך באופן מסודר ומקצועי ורק על ידי מומחים, תוך שמירה על בריאות התלמידים, המורים והצוות.

השיפוץ עתיד להימשך מספר חודשים, במהלכם תלמידי התיכון יעשו את הבחינות הבגרות בחטיבת הביניים. בבית הספר ליאו באק מתכוונים, אם יהיה צורך, לנצל את החופש הגדול ואת הלמידה הלא סדירה לאחר מכן, על מנת לסיים את השיפוץ בצורה המיטבית.

גולן שטיינברג: "בזכות האופוזיציה שגילתה אחריות, שיפוץ ליאו באק יתאפשר"

עו"ד שרית גולן
עו"ד שרית גולן

כזכור, המשרד להגנת הסביבה איים לפני מספר חודשים, כי לא יאפשר את פעילות בית הספר אם השיפוץ לא ייצא לפועל ואף פתח בהליכים מנהליים נגד עיריית חיפה.

חברת המועצה עו"ד שרית גולן שטיינברג התייחסה לנושא בישיבה אמש: "אלמלא הגישה האחראית של חברי המועצה מהאופוזיציה שיזמו הדיון בסוגיית ליאו באק, הפרויקט החשוב הזה היה נדחה ובית הספר היה נמצא בסכנת סגירה לאור התראות המשרד להגנת הסביבה. היה מצופה מראש העיר שתדאג לטפל בסוגיית המימון החסר כבר באוגוסט 2021 ולא תחכה לרגע האחרון כדי להפיל התקצוב על בית הספר. החובה שלנו היא לדאוג לכל ילדי והורי בית הספר ואני מקווה שעם החלטת המועצה, העירייה תדאג לקחת המושכות ולהשיג בעצמה את המימון ממשרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה"

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. הורים שנמאס להם אמר/ה

    הגיע הזמן לסילוק האסבסט! כל יום נוסף שהילדים ממשיכים ללכת לשם כשהאסבסט ממשיך לרחף מעל לראשיהם הוא מתכון בדוק לאסון המוני!

  2. איילת אמר/ה

    למה צריך לממן הסרת אסבסט בבית ספר פרטי מכספי ציבור ????????

הגיבו כאן לכתבה