מועצת השינוי אישרה את תקציב עיריית חיפה 2022 והשאירה את קליש לכהן עד סוף הקדנציה • קליש הצביעה נגד

לאחר אינסוף ישיבות אושר הערב תקציב העירייה. ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם הצביעה נגד התקציב, שהוכן על ידי חברי המועצה של האופוזיציה. יש לציין שבחודשים האחרונים נראה היה שהמועצה הלעומתית של קליש רותם לא מתכוונת כלל לאשר תקציב ושרת הפנים איילת שקד תיאלץ להתערב ולהכריע האם חיפה, שהיא העיר השלישית בגודלה בישראל תלך לוועדה קרואה, אבל בישורת האחרונה ולאחר ישיבות מועצה רבות, שנמשכו אל תוך הלילה (ובלילה האחרון ישיבה עד 5 בבוקר) התקציב אושר.

בכירים במועצת השינוי אמרו לחי פה כי השיקול לאשר את התקציב הוא החשש ששרת הפנים, איילת שקד, תשאיר את קליש בתפקיד, תפזר את המועצה ותמנה וועדה קרואה שתלווה את קליש עד לבחירות.

אישור תקציב העירייה 2022. צילום מאתר העירייה

המועצה הלעומתית עבדה קשה על התקציב ושמה מקל בגלגלים של קליש רותם בתחומים רבים. למשל, המועצה הלעומתית סברה שאין מקום למספר מנהלות, שהוקמו בחודשים האחרונים ועלו כסף רב. לדוגמא, קליש רותם הקימה את מנהלת 2030, שתפקידה הייתה להכין את חיפה לקראת שנת 2030. הרבה גבות הורמו מדוע יש צורך בכפל תפקידים ובעוד מנהלת ובה עוד מנהלים ועובדים, כבעירייה כבר ככה יש עובדים בכירים וזוטרים, שיכולים להכין בעצמם את העיר לקראת העשור הבא.

התקציב העירוני הוא בעל משמעות עצומה כיון שהוא מתווה את הדרך לעירייה. מי שמחליט איך יותקצב החינוך בעיר, תנועות הנוער, הרווחה, הביטחון ועוד קובע בעצם איך תפעל העירייה. ברור, שהטוב ביותר הוא שהקואליציה ובראשה ראש העיר יפעלו בשיתוף פעולה על מנת להשיג את היעדים העירוניים. ברגע שמתנגדיה של קליש רותם הם אלה שמחליטים איך יתחלק התקציב, היא בעצם לא זו שמחליטה על מה תשים העיר דגש ואיך העיר תתנהל.

קליש הצביעה נגד התקציב

קליש רותם הצביעה נגד התקציב, שלא היא תכננה, ועדיין העלתה פוסט לפייסבוק שבו היא מביעה שביעות רצון מכך שעבר התקציב. בפוסט היא כתבה: "תקציב עיריית חיפה לשנת 2022 אושר! התפעול השוטף של העירייה יחזור לשגרה. זו בשורה משמחת לכל תושבי העיר. תקופת ההרס הסתיימה. האופוזיציה ביקשה לאגור לעצמה 102 מיליון ש"ח בתקציב הרזרבה, כדי לשלוט באמצעותו על סדר היום הציבורי, אבל הצליחה בפועל להסיט רק 13 מיליון, סכום זניח בהשוואה ל- 2.4 מיליארד. ההישג החשוב מכל – כל הטענות שעלו בחודשים האחרונים על השכר והחלטתם לפטר עובדים ספציפיים – נוטרלו. על פי ההליך שאושר, חברי המועצה לא יוכלו לגזור את גורלו של אף עובד ספציפי".

חברת המועצה גולן שטיינברג: ״מועצת השינוי מאשרת הערב תקציב מאוזן עם בשורה והבראה לתושבי חיפה"

חברת המועצה עו"ד שרית גולן שטיינברג אמרה הערב כי סוף סוף לחיפה יש תקציב. "מועצת השינוי העבירה הערב תקציב חדש בעל בשורה לתושבי חיפה. זאת לאחר חודשים שבהם ראש העיר תוקעת את התקציב, עושה פיליבאסטרים ומנסה לזרוע כאוס בעירייה. בתקציב בשורה אמיתית לשיקום העיר בתחום הסביבה ושיתוף הפעולה עם תוכניות הממשלה לפינוי המפגעים במפרץ; תוספות משמעותיות להבריא את החיים המשותפים והשוויון בעיר לכלל האוכלוסיות, ושמירה מושכלת על כספי הציבור".

"לאחר הזנחה של 3 שנים, ניתנת תוספת לחיזוק אגף השפ״ע כדי לשפר את נקיון הרחובות, תוספת לבודקי תוכניות במינהל הנדסה כדי לזרז את פיתוח הדיור בעיר ותוספות משמעותיות לתרבות, לרווחה ולקהילה. התקציב שעבר היום יחזיר את הכסף של התושב חזרה לתושב. תוספות משמעותית מתווספת לתרבות ולתיאטרון, להסעות ולתחבורה, לשוויון מגדרי, לקהילה הגאה, לספורט הקהילתי, למתנ"סים, לקליטת עליה ועוד".

סוף סוף אישור תקציב רחב לחברה הערבית בחיפה – לתכנית לחינוך בלתי פורמלי, למלגות לסטודנטים מעוטי יכולת, לתיאטרון ערבי ועוד.

"עוד תוספות לתמיכות בעמותות וארגונים קהילתיים, לקבוצות ספורט, לארגוני נוער ותנועות נוער, לפסטיבל תאטרון ילדים, לירידי תעסוקה, לטיפול בדרי רחוב, למוזיאון הלאומי למדע, לחתולי הרחוב ועוד. תקציב מועצת השינוי מביא סוף סוף בשורה לאחר 3 שנים בהם ראש העיר הפקירה את תושבי חיפה, ולאחר 3 שנים שבהם העיר מוזנחת, מופקרת והתושב אינו רואה תמורה לאגרה".

בעד התקציב הצביעו 17 ונגד 7.

תקציב הדוברות קוצץ ל-100,000 ש"ח בשנה בלבד:

מועצת השינוי בלמה את זרוע היח"צ של קליש והעלימה את תקציב הדוברות. יש לציין שאתמול בחצות דובר העירייה אלירן טל עלה לדבר על ליבם של חברי מועצת השינוי כיון שהם קיצצו את תקציב הדוברות לתקציב שנתי של 100,000 ש"ח בלבד. בדבריו הוא ניסה להסביר עד כמה חשוב שלאגף הדוברות יהיה תקציב גדול יותר כיון שכך הוא שומר על קשר עם התושבים, מפרסם את פעילות העירייה ומתפעל את אתר העירייה. חברי מועצת השינוי לא רואים כך את הדברים ונוצר אצליהם הרושם שטל משמש לכאורה דובר של קליש רותם והם לא חושבים שיש טעם שתקציב העירייה ישמש לכך.

ממחר העירייה תשוב לפעול כשיש לה תקציב מאושר לשנה הנוכחית. עכשיו ניתן רק לחכות ולראות את העירייה תצליח לקחת את העיר קדימה עם התקציב החדש ועם ראש עיר, שלא עומדת מאחוריה קואליציה.

עו"ד דוד עציוני מסר לחי פה בתגובה:

"אני חשבתי כשעזבתי, שהכי נכון לחיפה שקליש תתפטר או תעזוב כמה שיותר מהר וכך גם רשמתי במכתב ההתפטרות שלי.
כנראה שמועצת השינוי חושבת שטוב לחיפה שהכדור בידיים של קליש, אחרת אין דרך להסביר את העברת התקציב מה גם שזה תקציב אחרון לקדנציה. מאחל לחיפאים את הטוב ביותר. ימים שקטים לכולנו".

הגיבו כאן לכתבה

13 תגובות
 1. שפנים אמר/ה

  האם אושר תקציב מספיק לרכישת גזר לכל השפנים?

 2. שמיל אמר/ה

  אני מקווה שיטפלו בבעיית החזירים בעיר ותכנוני פינוי בינוי בחיפה ושקליש תלך סוף סוף הביתה ראשת העיר הכי כושלת בחיפה שהיתה לנו לא יאומן

 3. אריאל אמר/ה

  כרגיל, מאפיית חיפה מעבירה עוד מכספי התושבים למהגרים המוסלמים החדשים שמציפים את העיר וקוראת לזה להחזיר את הכסף לתושב.

 4. דין דין אמר/ה

  אם העבירו תקציב שלא מקובל על גב קאליש יש לראות בכך הצבעת אי אמון בראשת העיר.

 5. יואל גולדברג אמר/ה

  היה לי ברור כי בסופו של יום נשאר גם עם חברי המועצה וגם עם החזירים ודי לחכטימה ברמיזא

  1. רמבי אמר/ה

   ברוך השם, החזירים החיפאיים מכניסים קצת טבע ועליצות לעיר התמ"אית הזאת:
   חח"י = חזירים חיפאיים ישראל.
   חח"י = חברת חשמל ישראל.

 6. דבורה אמר/ה

  מחכים כבר לאישורים לפינוי בינוי ברחוב אדמונד פלג.
  חיפה מפגרת אחרי ערים פחות גדולות בהתחדשות עירונית.
  תקדמו לנו את הפרויקט החשוב הזה.

  תטפלו בכבישים המזעזעים, למשל רחוב נעמת, שד הציונות במיידי.
  איום החזירים על תושבי חיפה.

 7. עמנואל אמר/ה

  היא לא נגד התקציב אלא ספציפית נגד השינויים שמועצת השינוי הוסיפו, מיד לאחר ההצבעה היא מסבירה למה הצביע נגד, היא בעד התקציב אבל נגד השינויים, ניתן לשמוע את עמדתה בסביבות 1:09 בשידור הישיבה

 8. הקול השפוי אמר/ה

  תקציב להבאת ציידים לטיפול בחזירי הבר חובה!!! מה הם רוצים שאנשים יקחו את החוק ליידים ויפזרו מלכודות רעל? כי די נשבר כבר

 9. השודדים ימשיכו לשדוד אמר/ה

  התקציב עבר, כל מקבלי הפנסיה התקציבית 2000 גמלאים מליונרים של העירייה יכולים לנשות לרווחה השוד הגדול ימשיך בחסות קליש וממשלות אימפוטנציה
  2000 גמלאים חוגגים על הארנונה שלנו כל שנה עולים לנו מעל 300 מליון ש' (כמו תקציב של עירייה של 35 אלף תושבים בקריות). בזהאיש לא נוגע ולא מקצץ מה שנותר זה לפגוע תמיד בעובדים היום לממן את פנסיןת העתק של הקודמים בחסות מאפיוזת ההסתדרות. שוד המדינה לאור יום.

 10. לא משנה אמר/ה

  אוךי סוף סוף ינקו את הרחובות בקריית חיים מערבית. הזנחה שמשוועת לטיפול מיידי.

 11. אתי אמר/ה

  עכשיו הגיע הזמן לטפל במעלית של בית המרחץ שעומדת כאבן שאין לה הופכין, לאחר שחכמי חלם התקינו אותה בעלות של מילניונים ואינה עובדת עדיין, נשים בני 70 עד 90 נאלצות לעלות ברגל 2 קומות עם תיקים כבדים, אינל ראויה להיות ראש עיר וחבל שנשארת

  1. רמבי אמר/ה

   תתחילי להתרחץ בבית, את לא חזירה שמתרחצת בגשם!!!

הגיבו כאן לכתבה