הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

הסופרת והאמנית יעל שיה – לבדה בעולם

עד שפגשתי את יעל, דמיינתי סופרים בעיני רוחי כדמויות...
באנר גורדון 230524
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

"קשה לבטוח ולתת אמון בשל התנהלות פוליטית של חלק מהבכירים" • בדרך לאישור תקציב העירייה

ראשי האגפים והמינהלים שבהם צפויים להתבצע פיטורים, זאת לפי הצעת מועצת השינוי, הגיעו אמש (ג' 29/3/22) לישיבת מועצת העיר, הסבירו על פעילות האגפים והציגו מצגות לחברי המועצה וכן הוסיפו ודיברו על ההשלכות והמשמעויות של פיטורי חלק מהעובדים.

אוהד שגב, מנכ"ל העירייה (צילום מסך: עיריית חיפה)

את הדברים פתח מנכ"ל העירייה, אוהד שגב, שדיבר על המבנה הארגוני בעירייה ועל השינויים שבוצעו בו. שגב ציין כי אין כל בעיה להביא תוכנית התייעלות ולשמוע את חברי המועצה, אך מי שיקבעו בסופו של דבר את תוכנית ההתייעלות, אלה המנהלים והגורמים הרלוונטיים, לא נבחרי הציבור. שגב דיבר על חשיבות התהליכים שנעשו במבנה הארגוני בתוך העירייה וכן על הוספת תפקידים של שני מנהלי אגפים בלבד, בניגוד לטענות שנשמעו כי העירייה מינתה בכירים רבים. לדבריו של שגב אין הדבר נכון. שגב שיתף לגבי הקשיים בגיוס עובדים בתחום הטכנולוגי, כשהסיבה היא, כך לדבריו, היא השכר הנמוך בהשוואה לזה המוצע במשרות דומות בגופים אחרים.

סמנכ"ל העירייה צפריר רוזן, שמתוקף סמכותו מנהל את אגף התרבות, אגף ארגון ושיטות, מחלקת כוח האדם של מינהל חינוך, ואגף משאבי האנוש, הציג שלושה קלפים והסביר על משמעות הקיצוצים והשלכות הפיטורים.

"אנחנו מדברים על אנשים שהתקבלו למשרות באופן חוקי, מדובר באנשים שניגשו למכרז חוקי והתקבלו באופן חוקי, לבוא היום ולפטר אותם זה יכול להוביל לתביעה משפטית על אי עמידה בהסכם. כיום במדינה יש כמות עורכי דין מטורפת וכל מפוטר יכול להעמיד סוללה של עורכי דין ומשפט כזה יכול להתנהל חודשים ואף שנה. הוא גם הסביר כי עיריית חיפה היא גוף גדול ועל הקושי בניהול 8000 עובדים. רוזן ביקש מחברי המועצה לתת אמון בעובדים ולסמוך עליהם.

סמנכ"לית טכנולוגיה ומערכות מידע בעיריית חיפה, שוש לבבי, הסבירה את חשיבות אגף המחשוב ומצב המחשוב בעירייה, תוך שהצביעה על הפער בנושא המחשוב והדיגיטל אל מול רשויות נוספות וארגונים גדולים. "לנושא הזה דרוש כסף רב וכוח אדם" אמרה לבבי, "כל נושא המחשוב נמצא בפריחה מאז תקופת הקורונה, ובנוסף גם בעקבות נושא מתקפות הסייבר. חוסר השקעה בו גורם לנסיגה אחורה וכך קרה בעיריית חיפה. ציינה לבבי. "חייבים להשקיע בתשתיות, עד היום המצב היה בכי רע, השרתים שקיימים היו ללא תמיכה והוסיפו מערכות אחסון".

שוש לבבי סמנכלית טכנולוגיה ומערכות מידע (צילום מסך: עיריית חיפה)

עוד הסבירה לבבי כי מערכות המידע נמצאות בפיגור גדול, כל המכרזים ב"הולד" בגלל היעדר תקצי, כשההסכם העיקרי שיש לעירייה נחתם ב-2010 ונגמר ב-2020 והשירות שניתן לתושב פחות טוב בשל המצב. לבבי הסבירה כי ייתכן כי גם הרישיונות יפוגו ולא תהיה אפשרות להשתמש בתוכנות מסוימות כי הדבר ייחשב לעבירה על החוק.

רג'א' זעאתרה, אמר לסמנכ"ל העירייה, כי קשה לבטוח ולתת אמון בשל התנהלות פוליטית של חלק מהבכירים והמנהלים. גם מוטי בליצבלאו הוסיף ואמר כי הם מודרים מתחילת כהונתם במועצה הנוכחית.

אביהו האן (צילום מסך: עיריית חיפה)

אביהו האן גם הוסיף כי חברי המועצה כבר שלוש שנים בתפקידם ואין מי שישמע אותם. האן טען כי השינוי הארגוני התבצע מבלי שהובא בפני חברי המועצה והסביר כי היה צורך לבצע את הזעזוע על מנת לשנות את המצב ולקבל החלטות. "לפטר אנשים זה הדבר הכי כואב שיש ואנחנו נבחן את הדברים לפרטי פרטים. כל אחד מנסה לעשות את מיטב יכולתו, אבל העיר לא מתנהלת ולנו כואב שאין יום שעובר מבלי שתושבים פונים אלינו בתלונות, בכל התחומים וההיבטים – בנייה, רווחה, תברואה ועוד. כשאנחנו רוצים לעזור אנחנו נתקלים בחומה בצורה. כמובן שיש גם אנשים טובים שעוזרים. כשמגיעים לתקציב זה העוגן שמאפשר לנו, חברי המועצה, לבצע זעזוע.

לזר קפלון בישיבת מועצת העיר (צילום מסך: עיריית חיפה)

אלי בין דיין אמר לאחר הדברים, שצריך לשפר על מנת להביא את החזון של לבבי. "אנחנו ניישם, את מוזמנת לוועדת הכספים ויש לנו את כל השנה לעבוד יחד". סופי נקש ציינה כי אף אחד לא הגיע לוועדת הכספים כדי להסביר ולהציג למה הוא צריך את הכסף.

לזר קפלון אמר: "אנחנו לא נקבל את כל ההצגות שהציגו לנו הערב. אם היו מנהלים את העירייה כמו שצריך לא היינו מגיעים למצב הזה. שלא תספרו לנו סיפורים, ומחר הכול ייפול שוב".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

להגמיש תבניות, לחשוב בצורה רגשית • על הספקטרום האוטיסטי

אוטיזם הוא תופעה שמוגדרת כשונות נוירולוגית המאופיינת בעזרת קבוצת תסמינים הנוגעים ביכולת התקשורת, ביכולת החברתית ובתחושה החיובית לעצמיות. אנשים עם אוטיזם יכולים להיות מאוד...

שלל פעילויות לילדים ומבוגרים • שבוע הספר העברי בקריית ביאליק

קריית ביאליק מזמינה את התושבים להינות משבוע הספר העברי ומחודש הקריאה 2024 בספרייה העירונית בין התאריכים 26/6-9/7/24. באותם הזמנים ייערכו שלל פעילות לילדים וכן פעילויות...

לאן נעלמו ה״פודטראקים״ של חיפה?

במהלך תקופת הקורונה, צמח מיזם הפוד טראקים בחיפה ואפשר לאנשים להנות מאוכל רחוב טעים במרחב הפתוח. המיזם, שהתחיל עם תקוות גדולות להמשיך ולהתרומם, נמצא...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה למען החלפת השלטון והחזרת החטופים בחיפה במרכז חורב, כמו בכל שבת בחודשים האחרונים. ממחאת העם...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת למשפחת כיאט. במקום זה הוקם חוף רחצה מוסדר, כבר בימי המנדט הבריטי, שנודע כ״חוף כיאט״. כיאט ביץ׳  תולדות...