באנר החברה הכלכלית 100724

גשם ביולי 2024: מראה נדיר בצפון

בראשון 14/7/24 תושבי צפון הגולן הופתעו לגלות שמים נפתחו...

פקקי ענק ושיאים של תסכול • תושבי השכונה בחיפה זועמים

(חי פה) - פקקי תנועה ענקיים, המתנה מורטת עצבים,...

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

יום הבסטיליה • רשמים מקבלת הפנים בחיפה

ביום שישי, 12 ביולי, ערך קונסול צרפת בחיפה, מר...
באנר חזית הים רחב
באנר חברה כלכלית 100724
באנר גורדון 240624
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר מוזאוני חיפה 140724
פרסום בחי פה - רחב - מונפש
באנר קריית אתא קיץ 2024
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

הציור שנגע בחיים ובשכול

בכתבה קודמת הבאנו את סיפורה של מגי רום, אמנית...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

"לב הכרמל״ בחיפה ממשיך לפעול אחרי השתלה מוצלחת

במרחק של כ-100 מטרים ממגדל המים ותחנת מכבי האש...

"חניית '20 דקות זוז' מקפחת ציבור רחב בחיפה" • סביון בהצעה לסדר

(חי פה) – ישראל סביון בהצעה לסדר: "שיפור הסדר חניה ב-'20 דקות זוז' לנכים ולאזרחים ותיקים".


סגן ראש העיר ויו"ר סיעת הגמלאים במועצת העיר, ישראל סביון, הגיש הצעה לסדר בה הוא מבקש כי תאושר הארכת חניה עבור בעלי מוגבלויות ואזרחים ותיקים בחיפה ובקריית חיים, במקומות בהם מוצב תמרור '20 דקות זוז'.

ברחבי חיפה, כידוע, קיימים מקומות חנייה המיועדים לחנייה קצרת טווח, של עד 20 דקות, ללא תשלום ('20 דקות זוז'). מטרת יוזמה זו היא לאפשר לתושבים למצוא מקום חנייה בקלות כשהם מבקשים לבצע סידורים זריזים, ולפנותו במהירות עבור הבאים אחריהם.

"חנייה וקוץ בה"

"מדובר ביוזמה טובה", כותב סביון בהצעה לסדר שהגיש לראש העיר יונה יהב, "אך יחד עם זאת, היא מקפחת אזרחים ותיקים ואנשים עם מוגבלויות".

בהצעה מציין סביון כי בתקופה האחרונה הגיעו אליו תלונות רבות מאזרחים ותיקים המתקשים לעמוד במסגרת הזמן של 20 הדקות הקצובות במקומות החנייה הללו, בשל קשיי ניידות, וגם כאשר חרגו בשתיים-שלוש בלבד הוטל עליהם קנס של 250 ₪.

ישראל סביון (צילום – ירון כרמי)

לאור זאת מבקש סביון כי מועצת העיר תקבל החלטה כי הקצבת הזמן תוארך מ-20 דקות ל-30 דקות עבור אזרחים ותיקים שבידיהם תו "אזרח ותיק", ול-45 דקות עבור אנשים עם מוגבלויות בעלי תו נכה, זאת על מנת למנוע קיפוח והטלת קנסות לציבור גדול של אזרחים ותיקים ונכים.

סביון: "תיקון זה יאפשר לאזרחים ותיקים ולנכים לבצע את סידוריהם בנחת, בנוחות וללא החרדות מכך שיוטלו עליהם קנסות.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

19 תגובות

 1. זה מעקר לחלוטין את הקונספט. יש הרבה מאוד בעלי מוגבלויות ואזרחים ותיקים בחיפה ומעט מקומות חניה של 20 דקות, לא יישאר מקום לנהגים אחרים.
  לבעלי תו נכה יש זכות לחנות ללא תשלום בחניות כחול-לבן, כך שממילא יש הרבה יותר מקומות חניה שזמינים להם, בחינם וללא הגבלת זמן. לאזרחים ותיקים מעל גיל 70 יש זכאות לתו שמקנה להם חניה בחינם בכחול-לבן למשך שלוש שעות שלמות. כך שנהגים שאינם עומדים בקריטריונים הללו גם צריכים לשלם וגם צריכים להתמודד עם זה שרכב נכה עלול לתפוס מקום מבוקש בכחול-לבן למשך יום שלם או אף ימים שלמים. אני חושבת שמצב החניה ממילא מאוזן לטובתם של בעלי מוגבלויות ואזרחים ותיקים, כך שלהיענות להצעה של סביון זה הגזמה פרועה ופוגענית. מקומות חניה של 20 דקות מיועדים בהגדרה לאנשים שזמנם קצר ויכולים לפנות את החניה במהירות, לא לאנשים שנדרש להם יותר זמן להתנהל – להם יש הרבה הרבה יותר מקומות חניה זמינים בכחול-לבן ובמקומות המסומנים לרכב נכה.

 2. רק 45 דקות ?
  לא נסחפת קצת ?
  לא הגיוני .
  שלא יעמוד ב 20 דק .
  יש מספיק הטבות בחניות לנכים .
  המטרה של 20 דק היא לעודד תנועה .
  לא לתקוע רכב ל 45 דקות ולא משנה זהות הנהג

 3. 20 דקות לא מספיקות לכלום.
  נניח אני נכנסת לדואר או לחנות-רק התור זה לפחות 15 דקות.

  • מעולה שלמי פנגו כמו כולם איפה הבעיה.?!
   כשחבר קופץ לקניון במרכז נתניה הטא משלם 8 שקל לשעה הראשונה.
   למה מגיע לך חינם משאב ציבורי במחסור?!

  • זה בגלל שסגרו סניפים שהיו מקומיים גם בחיפה ו(הרבה) לקוחות עברו למעט מאוד מ1.5 הסניפים שנותרו .. הדבר ניכר את האווירה ברחובות לעניות דעתי.

 4. זה פרויקט לעידוד רכב ובמיוחד מעודד פקקי ענק בכניסה לשכונות דקות ארוכות רכבים עוצרים ממתינים שיצאו וייכנסו. הכניסה לכרמליה חסומה בגלל חניות 20 דקות. רכבים ממתינים לחניה בתוך הכניסה לשכונה. אוטובוסים נתקעים. רכבים אחרים נתקעים. פקקים שגולשים לתוך שמשון בגלל החניות האלו.
  יצרתם מטרד מסוכן, יצרתם עיר מזדקנת ומסכנת את הולכי הרגל בה, במקום עיר שמעודדת הליכה ברגל עם מדרכות רחבות ובטוחות. יצרתם פקקים מיותרים ואם יצטרכו אמבולנס או רכב כיבוי לא רק מיותרים גם מסוכנים.
  להוריד את כל חניות 20 דקות בכל הכניסות לשכונות זה מטרד ענק ובלתי נסבל.

 5. זה אולי הפרויקט הכי מוצלח שעשו בעיר. חניות נכים זה משהו אחר ולא קשור. הרבה יותר פשוט לבטל דוחות לאוכלוסיות הנ"ל ולהוסיף חניות נכים.

 6. הרעיון לא רע, הביצוע איום ומחריד.
  במקום להוסיף מספר מקומות חנייה של "20 דקות זוז", למשל במקומות שהם כרגע אדום-לבן או לייצר מפרצי חנייה חדשים, העירייה הפקיעה מקומות חנייה לגיטימיים למטרת הפרוייקט.

 7. מר סביון היקר, לעניין חניית נכים , חוק הנכים גובר על הפקודה העירונית המונעת חניּה מעבר ל 20 זוז.
  קיים ערעור על הנאמר בדוח

  • אז העירייה כרגיל עובדת בשיטת מצליח.
   במקום פשוט להפסיק לתת דוחות לבעלי תו נכה.

 8. אחרי 5 שנים מוצלחות של המיזם הנפלא של עינת, שבמהלכן איש לא התלונן, מגיע הטיפוס הזה שידוע בעוינות לעינת ומנסה לקושש סימפטיה אצל מספר זעום של אזרחים ותיקים.
  איכס.

 9. אנשים מוגבלים ואנשים קשישים עם פנסיות ענקיות בעלי רכב אינם עניים שישלמו פנגו כמו כולם
  את 20 דקות זוז יש לבטל זה גורם לאנשים לעמוד באמצע הכביש ולחכות שמישהו ייצא ויוצר פקקי ענק בשכונות תעיפו את ה-20 דקות ושהקשישים כולל סביון המליונר שהיה מנכל הגרנד קניון של פטרונו זאבי שהריץ את יונה יהב כמובן לתפקיד ישלמו יפה פנגו.. מקבלים פנסיות עתק ומתבכיינים על קנסות. שלמו פנגו בחניה רגילה.

 10. תבורך . לגבי גיל השלישי . לגבי נכים גם ככה יש להם חניות חינם בקרבת מקום ולפעמים צמודים . חייבים להשאיר את החניות האלו לשאר התושבים שיהנו מהם . כי הם לא יכולים להחנות בחנית נכים

  • אנשים בגיל השלישי עם רכבים של 300 אלף שקל מפנסיה תקציבית לא יכולים לשלם פנגו?
   קמצנים

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

עדי נאווי כרמלי • מנהלת חדשה לבית ספר בקריית ביאליק

ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, נפגש ביום א' 14/7/24 בלשכתו עם עדי נאווי כרמלי, שנבחרה כמנהלת החדשה של בית ספר פסגות בקריית ביאליק. עדי נבחרה...

אדם איים, תקף ושדד אישה בחיפה

(חי פה) - ביום ראשון 14/7/24 פקח אגף האכיפה העירוני סייע ללכוד גנב ברחוב הרצל בחיפה. מעיריית חיפה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: ביום ראשון 14/7/24,...

איזה סוג צמיד מתאים לכן?

בואו נדבר על צמידי יוקרה, צמידים אלו הם הרבה יותר מרק פריט אופנתי, הם גם סמל ליוקרה, סטייל אישי וסטטוס. בחירת הצמיד המושלם למפרק...

תאונת דרכים עם 5 פצועים

(חי פה) תאונת דרכים ברחוב הרצל בטירת כרמל. ממד״א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בשעה 03:41 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל, על תאונת דרכים בין 2 כלי רכב ברחוב הרצל בטירת כרמל. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח רמב"ם, 5 פצועים בהם: 2 בינוני, גבר בן 63 עם חבלת בטן, אישה בת 39 עם חבלה בפלג גוף עליון ו- 3 פצועים במצב קל. 

ישר מהאולימפית: איתן אזולאי חתם ל-4 עונות במכבי חיפה

מכבי חיפה ממשיכה במלוא המרץ את הכנותיה לעונת המשחקים החדשה לשנת 2024/25, ואחת מהכנותיה היא שהקשר, איתן אזולאי, קפטן הנבחרת האולימפית של ישראל, חתם...