תוצאות סקר חי פה ראשון לקראת בחירות 2023 לעיריית חיפה – חמישה מועמדים

סקר ראשון הסתיים הערב, במערכת הסקרים של חי פה. המערכת פועלת על מאגר גדול של תושבים ומופעלת ב-SMS.

עציוני מוביל עם 27%. קליש זוכה ל-23%, אביהו האן עם 20%, שרית גולן ושמשון עידו עם 15% כל אחד.

תחילה כמה הסברים על אופן ביצוע הסקר:

1) הסקר מבוצע על ידי שיגור שאלה ל-4,700 נמענים פעילים במערכת סקרים מיוחדת ב-SMS. אנו מנצלים את הכוח של חי פה, היות שיש לנו מאגר עצום של תושבים שהם מנויים פעילים. את המערכת הזאת פיתחנו במשך זמן רב לקראת הבחירות.
2) מקרב הנמענים השיבו 425 תוצאות תקינות (מדגם גדול, יחסית). אנחנו מפצירים בכם, קוראינו, שקיבלו את הסקר, לעשות מאמץ קטן ולהגיב בסיבוב הבא, כדי שנוכל להרחיב את המדגם. זה חשוב. תודה מראש.
3) הסקר לא מבוצע על ידי סטטיסטיקאים והוא לא נחשב לסקר מדעי על מדגם שמייצג את האוכלוסייה החיפאית הבוגרת, אך יש בו כדי לסמן מגמות.
4) המערכת אינה מאפשרת הצבעות כפולות ואינה ניתנת לפריצה על ידי רובוטים, טרולים ופרופילים מזוייפים למיניהם.
5) המועמדים שנבחרו להשתתף בסקר הם אלה שהצהירו כי שיתמודדו בבחירות הבאות. ייתכן שייכנסו מועמדים נוספים בהמשך ואז נכלול גם אותם בסקרים הבאים.
6) הסקר מוגש כשירות לציבור הקוראים שלנו, מאת מערכת חי פה והוא אינו ממומן על ידי גוף פוליטי כלשהו.


תוצאות הסקר:

תוצאות סקר בחירות ראשון לעיריית חיפה - לקראת בחירות אוקטובר 2023 - סקר SMS - 24/03/22
תוצאות סקר בחירות ראשון לעיריית חיפה – לקראת בחירות אוקטובר 2023 – סקר SMS – 24/03/22

פרשנות ומסקנות שעולות מתוצאות הסקר

אם אלה המועמדים, אז אף אחד מהם אינו מנצח בסיבוב הראשון ובמילים אחרות, אין כרגע מועמד מוביל, משמעותי, שיש ביכולתו לבצע הכרעה ברורה מול יריביו ו"לנעול" מראש את מערכת הבחירות, כפי שהצליחה לעשות קליש בבחירות 2018, כאשר הובילה בצורה מובהקת כבר שנה לפני הבחירות.

בסיטואציה פוליטית שכזו, הכול פתוח וגם שחקנים חדשים שמתבוננים כרגע על המצב הפוליטי בחיפה עשויים לפרש את חולשת המתמודדים כהזדמנות פוליטית ולהיכנס למגרש.

בסקר הבא נערוך סיבוב נוסף בין עציוני לבין קליש, היות שהם זכו במקום הראשון והשני ואילו היו אלה תוצאות הבחירות, אז היה נערך סיבוב נוסף בין שניהם.

כמה מילות פרשנות על כל מתמודד

(לפי סדר התפלגות המצביעים):

עציוני
פרש ממועצת העיר והוא כרגע לא ממש פעיל על המגרש הפוליטי החיפאי. הוא מכהן בתפקיד במשנה למנכ"ל משרד השיכון והבינוי. לנוכח העובדה הזאת, החוזק שלו בסקר מפתיע. במידה שייכנס בחזרה לזירה עם קמפיין משמעותי, הוא עשוי להגדיל את הפער.

קליש
היא ראש עיר מכהנת, יש לה ביד את כל המשאבים. החולשה שלה, בתום 3.5 שנות כהונה, היא משמעותית מאד. אם היא לא תעשה שינוי משמעותי בהתנהלות שלה, אז הסיכוי שלה להיבחר שוב הוא נמוך, לדעתי.

אביהו האן
הוא חבר מועצה פעיל מאד, איכותי מאד, רועש מאד ויש לו ציבור תומכים פעיל. כרגע נראה שעדיין לא ביצע מהלך פוליטי או תדמיתי, אשר יפרוץ את תקרת הזכוכית המלווה אותו כבר מספר שנים בקרב הציבור. הוא נותר מאחור ועליו לשקול היטב את ניהול הקמפיין שלו והמיצוב שלו מול ציבור הבוחרים.

שרית גולן
היא חברת מועצת עיר פעילה מאד, ערכית מאד ויש לה ציבור תומכים פעיל. היא עשתה קפיצה מרשימה לעומת הבחירות שעברו, אך עדיין איננה מסתמנת כמי שיכולה לקחת בחירות, בשלב המוקדם הזה של הקמפיין. חשוב לשים לב לכך שיש לה כוח אלקטורלי מרשים, יחסים לעובדה שיש לה מושב אחד במועצה.

שמשון עידו
הוא חבר מועצה ותיק ביותר ויו"ר הליכוד במועצה. עידו מעולם לא היה בעל פוטנציאל לקחת ראשות עיר ומסתמן שגם כעת הוא לא מועמד משמעותי בקרב הנשאלים.

הגיבו כאן לכתבה

40 תגובות
 1. האנליסט אמר/ה

  5 אנשים נכנסים לתחרות והתוצאות לא מפתיעות .
  1 עורך דין בעל קשרים בירושלים ובפוליטיקה הארצית עשיה ציבורית וניהול של מיליארדים.
  2. אדריכלית מורשעת בפלילים בעלת משרד של 2 אנשים.
  3. פנסיונר של חברת חשמל .
  4. מורה לנהיגה.
  5. עורכת דין פלילית בעלת משרד של 2 אנשים.
  במי אתם הייתם בוחרים…

  1. אילנה טובים אמר/ה

   ההצגה של המועמדים כפי שאתה מראה ככ פשטנית ולא משקפת יותר מידי את המצב האמיתי. צריך לבדוק כל אחד מהם ולראות מה היא העשייה היומיומית שלהם לאורך זמן לטובת העיר ותושביה ומה ההישגים שלהם

  2. רם אמר/ה

   בעיית העיר היא נבחרים מטעמם של בעלי אינטרסים צרים ופרטיים…. כאלו יש לא מעטים, ואלו הם המזיקים הכי גדולים והכי מסוכנים לעיר!

   צריך אנשים נטו חיפה, דוגמת אביהו האן והירוקים, שלא נתמכים או מייצגים אנשים כאלו!
   אנשים נטו לטובת חיפה!!!

 2. רפי אמר/ה

  מה ההבדל בין סטטיסטיקב לשקר? שקר זו חצי האמת וסטטיסטיקה זה שקר מוחלט. שעורכים סקר יש חקחת מדגם מייצג ולא מרשימה סגורה אשר יתכן ודעות האמץנשים ידועות מראש ואז התוצאות מוטות.

 3. חיפאית תמיד אמר/ה

  מי זה עציוני?

  1. צעירה אמר/ה

   כלום ושום דבר!!!

 4. הנה כמה סקופים אמר/ה

  להערכתי לקליש אין אפילו 10% תמיכה. ספק רב אם היא תתמודד שוב לאור הסקרים שכמעט כל מועמד אחר מביס אותה בקלילות כבר בסיבוב הראשון. במידה ותודח על ידי שרת הפנים בהעדר תקציב, ברור שלא תתמודד.
  להערכתי אביהן האן ושרית גולן לא יתמודדו לראשות העיר אלא מראש יחברו לגורם נוסף עם הבטחה לסגנות.
  קיים סיכוי מעל הסביר שמשה כחלון יתמודד לראשות עיריית חיפה לאור הדשדוש שלו במגזר העסקי באשראי חוץ בנקראי.
  קיים סיכוי מעל הסביר שגם נעמה לזימי תגיש מועמדות לראשות העיר חיפה, ואם תפסיד תשתדל להישאר חברת כנסת.
  סופי נקש שוקלת לגבש רשימה מקרית חיים 'קחי' שתקרא לעצמאות מחיפה.
  וגם אנשים נוספים ברשימת קליש יתכן וינסו להתמודד לראשות העיר במטרה להבטיח לעצמם תפקיד סגן בשכר.
  מתבשלת רשימה שתיקרא (שם זמני) 'עיר העתיד', יריצו אותה אנשים שהיו בסביבת קליש ואנשי חינוך בכירים בעירץ.

  1. מאיר אמר/ה

   מי קבע שהם המועמדים? יהיו מועמדים נוספים מחוץ לעירית חיפה

 5. אבי הראל אמר/ה

  אתם כבר הדחתם את יונה יהב?

 6. חנה אמר/ה

  אז אף אחד לא הגיע ל100 אחוז!

 7. סופי אמר/ה

  עד היום אני לא מבינה מדוע ולמה היה צורך להחליף
  את יונה יהב, שהיה בתנופת עשייה והיתה יכולה להיות לו עוד קדנציה
  טובה ופורייה. מה הרווחנו מהחלפתו ?
  שבת שלןם

  1. אבי הראל אמר/ה

   זו חכמה בדיעבד.
   מה שהיה אז, ונשאר ללא תקנה עד היום, זה תחושה של חשד לשחיתות במשרד מהנדס העיר.
   מה שהיה אז והשתנה לרעה, זה תקשורת טובה עם הציבור. קליש מחשיבה את עצמה, ולא מחשיבה את הציבור.
   מה שהיה אז, והשתנה, אם כי לא לטובה, זה הטפיחה העצמית הבלתי פוסקת על השכם.
   קליש יצרה ציפיות אבל לא השכילה להשתלב בפוליטיקה שתאפשר לעמוד מאחורי ההבטחות שלה.

 8. מנחם מנדל אמר/ה

  רק יהב, יונה מתגעגעים אליך!

 9. אבי הראל אמר/ה

  זו כתבה שהופיעה בעתון שלכם, https://haipo.co.il/item/332776 אז איך אתם עושים סקר ללא יונה יהב?

 10. סתם אחד אמר/ה

  אני לא עניתי על הסקר הזה מסיבה מאד פשוטה. לא היתה שם אופציה של אף אחד מהם.
  ברור שיעלה מועמד נוסף ויתכן מאד שיקח את כל הקופה ובהליכה.

  1. להתגעגע ליהב השתגעתם?? אמר/ה

   מי שמתגעגעים לכשלונות יהב וגרעונות העתק – מזוכיסטים.
   רוב הבעיות בתקופת קליש זה ירושה מיהב שטיטא מתחת לשטיח שנים על שנים והתפוצץ אצל קליש כמו התקציב, הניפוח באגפי עירייה, הבלאגן בהקצאת מבני חינוך, הבלאגן באתו"ס הכושל, ועוד ועוד. יהב כשל בצורה שלא תאמן ומי שבעל זכרטן קצר כנראה יצביע לאדם שהרס ככה את חיפה 15 שנה של קפאון וניפוח ארנונה ואיבוד 40 אלף תושבים צעירים בעשור.

 11. סקר ממש מפתיע! אמר/ה

  הדיעה הרווחת ברחוב ובתקשורת היא שקאליש היא ראש העיר הכי גרועה בארץ שלא להגיד בעולם.הסקר מאד מפתיע ומלמד שהציבור חושב אחרת והיא יחסית עדיין בעניינים.אם בקדנציה שלה היא תצליח להשיג הישג גדול(כמו פיתרון לבעיית החזירים או התחלת התחדשות עירונית בשכונות החוף) היא עשויה אפילו לנצח בגדול לדעתי.

 12. ניצה אמר/ה

  יש לנו ראש עירשעושה כל כך הרבה למען העיר, מחד,ומאידך- תקשורת מוטה שתעדה הכל להוריד את מי שלא עבד נרצע ושפוט שלה. הציבור לא טיפש. קליש תיקח אצ הבחירות בגדול

  1. אבי הראל אמר/ה

   אוהבי החזירים ללא ספק יצביעו לקליש, אבל הם במיעוט.

  2. אלפא אמר/ה

   לא עושה כלום…… העיר בדהירה ברוורס מאז שנבחרה…. במקום נסיעה איטית ברוורס….

 13. שרון אמר/ה

  קליש בלי ספק לא ראויה
  עציוני חיפש כסא – לא הוכיח את עצמו בשון עשיה
  האן- עושה אבל מעט מדי בעיקר הרבה רעש.
  עידו – גם מצלצל בפעמונים לא
  נראה לי שהוא ידע לנהל עיר.
  ביצור אף אחד לא מתאים יש למצוא מישהו מבחוץ שיש לו קבלות של עשיה,של ארגון,של יחסי אנוש ושיהיה מוכן לתקן את כל הקילקולים שיש בעיר מזה שנים רבות.

 14. אלי אמר/ה

  לפי הסקר, נראה שקליש תהיה ראש העיר לקדנציה נוספת, החרדים יביאו 120% הצבעה, הכול לטובת קליש, שום מגזר לא יתקרב לזה, עציוני יוכל להיות סגן, בשביל זה לא צריך לשפוך כסף.

 15. Ynkalvich אמר/ה

  Bolshit

 16. נועה אמר/ה

  סקר לא רציני. מועמדות לראשות עיר צריכה להיפתח גם למועמדים חיצוניים. חיפה סובלת כבר שנים ממועמדים בעלי כישורים בינוניים. אף אדם בעל שיעור קומה לא מגיש מועמדות לראשות העיר חיפה. יהב? גרעונות ענק, שלטון מסואב אחרי שנים רבות מידיי בתפקיד, תוכניות פינוי בינוי כושלות (ראו חביבה רייך), שום חשיבה על תשתיות, רכבל משום מקום לשום מקום, נמל תעופה יוק, מפעלי תעשיה וזיהום אוויר יוק…..

 17. דרוש ראש עיר צעיר דינמי ומבין בטכנולוגיה אמר/ה

  אני קורא לאנשי עסקים רציניים שניהלו חברות מצליחות, בעלי ידע בתחום העסקי-כלכלי להתמודד לראשות העיר ולא לחכות לשנה הבאה. לגבש רשימה, מפלגתית או עצמאית, לגיס תקציבים ותומכים ולצאת בחוגי בית כבר עכשיו.
  התחום הכלכלי הוא הבונה או הורס ערים כמו חיפה שהן במעגל השני והשלישי למטרופולין הגדול. קליש פשוט זנחה לחלוטין את הטיפול הכלכלי-עסקי בגלל המצב העגום החברתי והניהולי בעירייה. אבל מנהל צעיר דינמי מוכשר יידע לשלב טיפול בכמה תחומים וטיפול מוצלח לא רק נאומי התבכיינות של יהב וקליש נגד ירושלים ותל אביב בנוסח "שתו לי אכלו לי".
  התחום הכלכלי והקמת מבני ציבור חדשים בעיר שבה שני שליש ממבני הציבור בני 50 שנה ומעלה אלו שני תחומים שבהם נחוצה מנהיגות לחיפה כמו אויר לנשימה ואין!!
  אנחנו צריכים רואה חשבון שינהל ביד רמה את תקציב העיר ויבדוק כל שקל שיוצא. לזה מתאים מאד רו"ח אלי בן דיין ואני מקוה שהליכוד יפעל כדי להדיח עשרות שנים של עסקני מפא"י כושלים בחיפה. באמת כבר הגיע הזמן.
  אבל לא מספיק רו"ח וראייה כלכלית צריך גם עסקית וגם חברתית. וגם הבנה טכנולוגית באיך עיר יכולה להשתמש בטכנולוגיות עכשוויות של ביג דאטה לקדם את עצמה, למקד את המאמצים שלה והתקציבים שלה למקסימום השפעה ואיכות חיים.
  בשביל זה דרוש אדם צעיר מבחינת הבנה טכנולוגית וקפיצת מדרגה בשירותי העירייה ובניהול שלה.
  לכן מה שדרוש זה לא רק CEO ו-COO נחוץ גם CTO.
  למעשה ראש העיר חייב להיות אדם צעיר דינמי מהעולם העסקי, חיבור פוליטי וחוש פוליטי לייצר קואליציה רחבה שתתן גיבוי לדרישות ולשינויים מחויבי המציאות שקליש לא עשתה כי לא רצתה, בדיוק כמו יהב. ניפוח המנגנון לשקט תעשייתי במקום ניקוי אורוות וניהול אמיתי.
  אני רוצה לראות אפילו אנשי עסקים ובעלי תארים ונסיון במנהל עסקים שהם אנונימיים, אולי פוחדים להיכנס לפוליטיקה המקומית, יש להם ילדים אבל בשביל מה הם צריכים את הבלאגן הם אומרים לעצמם. לא, העיר זקוקה לרענון השורות במועצה עם אנשים ראויים ובודאי בלשכת ראש העיר. אל תשבו ותקטרו הלאה על גובה הארונה או על הצורך שלכם לנסוע לעבוד בתל אביב כי אין לחברה רצון להיות בחיפה. כנסו תשפיעו ותציבו יעד שמקום העבודה שעבדתם בו בתל אביב יבוא ויחפש שטח להעתיק את פעילותו לחיפה כי פה הדברים קורים.. זה יהיה הדרייב שלכם. אם יש לכם דרייב אל תקטרו, תרוצו.
  הציבור יידע להתחבר למועמד שיציג כישורים טובים והידע להצליח וליישם.

  1. אבי הראל אמר/ה

   הליכוד הוכיח עצמו כמפלגה שיודעת לייצר מנהיגות עוקפת חוק. זה מה שאנחנו צריכים?

 18. שמיל אמר/ה

  מה עם צביקה ברבי אדם ישר פיו ולבו שווים

 19. בן עמי עינב אמר/ה

  פעם הבאה תוסיפו קטגוריה – אף אחד מן המועמדים הרשומים מעלה . תודיעו על האחוז.

 20. נילי אמר/ה

  בדיחה רעה

 21. איציק אמר/ה

  הזו זה סקר מגמתי ,לא יתכן שלאחרס חיפה מצב הכבישים,החזירים ההתנגדות שלה לכל יוזמה שלא שלה ,יש עוד מטומטמים שמצביעים בשבילה

 22. רונאל אמר/ה

  אביהו האן נישמע שחבר מועצה ותיק ומכיר את חיפה היטב לא אחד שקפץ מאיזה מקום לא ברור ורוצה לנהל עיר באופן רציני

 23. שרול אמר/ה

  בהצלחה לירוקים!

 24. אבי שדמי אמר/ה

  אף אחד לא מתאים,לא ראוי,שיגיע מישהו מנוסה!!

 25. אני אמר/ה

  לקחתם מועמדים ברורים ועייפים מהמועצה הלא מתפקדת. צריך דם חדש. עציוני די שרוף כי כולם זוכרים איך בדקה ה90 פרש והצטרף לקליש, ואז עזב המועצה. היום ברשתות יש כמה מועמדים חזקים מאד.

 26. איפה כל ועדי השכונות? אמר/ה

  מסכים יש יועמדים טובים רעננים חדשים שמכירים את העיר והנושאים השונים לעומק. חלקם ועדי שכונות, חלקם על נסיון עסקי ומשפטי רב, חלקם אנשי חינוך ורווחה מובילים, חלקם מהנדסים עם נסיון בתכנון עירוני סביבה ותחבורה.
  חייבים להתאחד חיפה בדקה ה-90 לפני דחיקתה לשוליים הלאה כפח זבל לתעשיות מזהמות ונמלים. אפילו עכו ונהריה כבר התנקו מאזורי תעשייה מזהמים ויש להן רצועות חוף עם תוכניות למעגנות.
  אם ועדי השכונות שקליש טענה שהם כלום ושום דבר יציגו רשימה מאוחדת עם אנשי מקצוע טובים, יוכלו לחלץ אותנו מכשלונות הניהול העגום הבזבזני ומנותק מהתושבים של מצנע יהב וקליש..

 27. צפוני אמר/ה

  לא להאמין שעינת קליש מקבלת עוד איזה אחוז מהקולות, מה קרה לכם השתגעתם ?

 28. מוטי אמר/ה

  יהב תחזור ותציל אותנו

 29. אסף כ. אמר/ה

  אולי תספר לנו האם יש הבדלים באג'נדות שלהם?
  מה החוזרות והחולשות שלהם?

  ואיך נרשמים לסקר

 30. פרשנדתא אמר/ה

  לפי התיאור של כל מועמד , נראה לי ש שרית גולן הזמינה את ה"סקר"….לגיטימי

 31. א.א. חיפה אמר/ה

  תתחילו אותנו ממנה. היא מועמדת האם בא לכולם להרוס כל פינה בחיפה חיפה ממזמן לא מתפקדת איך אנשים מצביעים. עושים בוחרים במגמה לי האם לא מספיק עברנו עם. דבר הנורא הזה. אם היא מועמדת לא אצא לבחור. כי הכל יצא משליטה נורא,
  ה צ י לו!!!

הגיבו כאן לכתבה